Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Góry Połabskie i Alpy, czyli jazda po CZ,D,A,I

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 13.10.2014 18:23

Chmury nadal wisiały bardzo nisko, jednak wkrótce zaważyliśmy pewne oznaki poprawy. Nawet przez chwilę pojawiło się odrobinę promieni słonecznych, jednak te bardzo szybko zniknęły. Przepiękne widoki, wprawdzie pozbawione najwyższych partii gór, tak przyciągały moją uwagę, że co chwila przystawałem, żeby porobić zdjęcia. Chłopcy mieli tego już naprawdę dosyć, zwłaszcza starszy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN...
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 13.10.2014 18:27

danielZS napisał(a):...zdjęcia biorę bezpośrednio ze swojego serwera...


Ja własnie na serwer zmniejszone wrzucam. Zmniejszam grupowo cały folder, trwa to kilka minut a potem szybciej wgrywa się na serwer i szybciej pojawia sie jako zalinkowany obrazek na stronie relacji.

pzdr :wink:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 13.10.2014 18:53

kurczę Longtom muszę pogrzebać, popróbować, poświecić na to trochę czasu. Timmelsjoch polecę jeszcze po staremu, ale już kolejne wpisy postaram się poprawić :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.10.2014 18:56

danielZS napisał(a):Chmury nadal wisiały bardzo nisko, jednak wkrótce zaważyliśmy pewne oznaki poprawy. Nawet przez chwilę pojawiło się odrobinę promieni słonecznych, jednak te bardzo szybko zniknęły. Przepiękne widoki, wprawdzie pozbawione najwyższych partii gór, tak przyciągały moją uwagę, że co chwila przystawałem, żeby porobić zdjęcia. Chłopcy mieli tego już naprawdę dosyć, zwłaszcza starszy.


To szkoda, że widoczność nie była najlepsza, :roll:
powinny być takie widoczki jak ten:

Obrazek
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 13.10.2014 19:08

Lednice napisał(a):powinny być takie widoczki jak ten:


No pięknie 8O

Przynajmniej już wiem, że jadę tam jeszcze raz :D
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 13.10.2014 19:35

Patrząc na krajobrazy, na myśl przychodziły mi skojarzenia ze Szkocją, choć wcale tam nie byłem, widziałem tylko na filmach i zdjęciach. Pewnie dla tego, że białe korony Alp zasłaniały chmury.

Pomimo niepogody nie żałuję wydanych pieniędzy. Być może dzięki temu mam fotki, jakich nie mają inni. A poza tym wiem, że muszę jeszcze tutaj powrócić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.10.2014 20:12

No, to jest piękna trasa, trudno się nie zachwycić :D
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 13.10.2014 20:21

Ze spraw technicznych zauważyłem, że droga od stoków południowych jest węższa. Mijamy kilkanaście krótkich tuneli. Jest dużo miejsc postojowych. Omijanie innych pojazdów, nawet tych, typu kamper nie powinna nastręczać nam większych trudności. Trzeba uważać na motocyklistów, wyraźnie upodobali sobie tę drogę. Zapaleńcy i pewnie ci z grubymi portfelami mogą na trasie wynająć pokój w pensjonacie, których mijaliśmy kilka po drodze. Jadąc z Austrii tylko na przejażdżkę i wracając z powrotem tego samego dnia, warto zakupić tańszy przejazd w obie strony, zaznaczając to przy kasie.

Poza tym jest pięknie, pięknie i jeszcze raz pięknie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trasa kończy się w San Leonardo, my jednak podążamy dalej na południe. Mijając Merano kierujemy się do malutkiego miasteczka Tesimo, w którym zaplanowałem kolejny nasz postój.

CDN...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.10.2014 20:58

No to chyba "sfociliśmy" to samo miejsce: :wink:

Obrazek
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 13.10.2014 21:03

Lednice napisał(a):No to "sfociliśmy" to samo miejsce:


Na to wychodzi :D

Z tego ujęcia bardziej, jednak z małą różnicą u mnie brak dalszego planu :D

Obrazek
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 13.10.2014 21:59

Jeszcze króciutki filmik

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.10.2014 22:14

Agrafek tam nie brakuje :roll:

Po włoskiej stronie jest trochę za wąsko. No i te zabezpieczenia raczej słabo chronią w razie awarii hamulców :wink:
Ale wraków rozbitych ja nie zauważyłem, może ty takowe dostrzegłeś :?: :roll:
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 13.10.2014 22:21

danielZS napisał(a):Jeszcze króciutki filmik


Fajna trasa...lubię takie :D
Oczywiście jako pasażer :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.10.2014 22:30

Pasażer ma gorzej :wink:
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 13.10.2014 22:37

Lednice napisał(a):Pasażer ma gorzej :wink:


Zależy jaki :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Góry Połabskie i Alpy, czyli jazda po CZ,D,A,I - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone