Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Góry Połabskie i Alpy, czyli jazda po CZ,D,A,I

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.10.2014 22:47

Tyz prowda :mrgreen:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 13.10.2014 23:10

Ja lubię takie trasy, choć jak wracaliśmy, to jechałem cięższą :wink:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 14.10.2014 09:24

danielZS napisał(a):
maxredaktor napisał(a):W tym roku planowaliśmy złożyć wizytę Ötziemu - mieliśmy dotrzeć do Bolzano właśnie przez Timmelsjoch. Jednak nie wyszło. Fajnie jest więc choć tę trasę na zdjęciach zobaczyć


No to będziesz miał okazję co nie co w tym temacie poczytać o Ötzim :D


Czekam zatem. Niecierpliwie :wink:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 17.10.2014 19:11

maxredaktor napisał(a):Czekam zatem. Niecierpliwie


niektórzy czekają z niecierpliwością, więc chyba czas pojechać dalej :D

Wkrótce coś napiszę.
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 18.10.2014 20:01

Tesimo w Południowym Tyrolu

Obrazek

Po krętej trasie Timmelsjoch zjeżdżamy w niższe partie gór. Wprawdzie drogi są bardziej proste, ale nadal jesteśmy w obszarze wyżynnym i pięknych widoków nie brakuje.

W pierwszej wersji nie planowałem zapuszczać się w głąb Włoch, właściwie wybrałem kemping tuż za granicą z Austrią. Ale po analizie prognozy pogody stwierdziłem, że pojedziemy kawałek na południe, gdzie przewidywano wyższą temperaturę i trochę więcej słońca. Padło na małe miasteczko Tesimo. Jego lokalizacja pomiędzy Merano i Bolzano dawała możliwość odwiedzenia któregoś z tych miast, a bliskość szlaków górskich, pieszych wędrówek.
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 18.10.2014 22:45

Na noclegi wybraliśmy kemping z basenem, co miało być kolejną atrakcją.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie planowałem na ile nocy chcemy pozostać, tak naprawdę uzależnione to było od pogody. Jeżeli będzie ciepło i słonecznie, to może nawet na pięć dni,a jak deszczowo to trzy doby powinny wystarczyć, żeby odwiedzić któreś z sąsiadujących miast i okolicę. Co do ceny, to jak na włoskie warunki nie była ona zbyt wygórowana, 36 euro za dobę. Kemping oczywiście na wysokim poziomie, czyste sanitariaty, sklepik, restauracja, stół do ping ponga, wystarczająco miejsca, żeby z dzieciakami pokopać piłkę, czy zagrać w badmintona.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.10.2014 23:45

Spodobało się :?: :roll:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 19.10.2014 10:20

Lednice napisał(a):Spodobało się


Czyli, że co ? Ciekawe co dalej? :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.10.2014 10:29

Spodobaly sie Meran/Merano,
Bozen/Bolzano i okolice :?: :D
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 19.10.2014 10:44

Lednice napisał(a):Spodobaly sie Meran/Merano,
Bozen/Bolzano i okolice


Wkrótce się dowiemy :lol:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 19.10.2014 11:58

Pierwszego dnia pogoda dopisała, więc ruszyliśmy na spacer po okolicy. Od razu rzucają nam się w oczy hektary sadów jabłkowych różnych gatunków. W Polsce oglądamy łany zbóż a tam jabłka, jabłka i jabłka… Wiadomo z czego żyje ten region. Byłbym nie uczciwy, jakbym nie wspomniał, że winnice też są obecne, ale oczywiście nie w takich ilościach jak sady.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 19.10.2014 19:32

Tesimo jest typowym w tym regionie górskim miasteczkiem z kościółkiem ze spiczastą wierzą, kilkoma sklepikami i restauracyjkami, ciasnymi uliczkami wciskającymi się pomiędzy stare budynki, tworząc ten cudowny klimat. Dla niezorientowanych zaskoczeniem może być fakt, że tutejsi mieszkańcy, pomimo, że są Włochami porozumiewają się w języku niemieckim.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.10.2014 22:35

To przepiękne okolice :D
My w tym roku też trochę je polizaliśmy :lol:
Zadziwiły mnie te siatki w sadach 8)
Ochrona przed ptakami :?:

Niemieckojęzyczna społeczność Południowego Tyrolu to ciekawa grupa, dominuje w tym regionie, stanowi około 70% ludności.
Oni sami raczej określają się jako Włosi-Tyrolczycy :wink:
Koniecznie musi być ten drugi człon 8)
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 19.10.2014 23:01

Lednice napisał(a):Zadziwiły mnie te siatki w sadach
Ochrona przed ptakami


Tak dokładnie, w taki sposób chronią swoje plony.

Lednice napisał(a):Oni sami raczej określają się jako Włosi-Tyrolczycy
Koniecznie musi być ten drugi człon


W restauracyjce pracowała Polka, która przebywa tam od dłuższego czasu, powiedziała mi, że Tyrolczycy nie przepadają za Włochami, choć sami nimi są :D
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 19.10.2014 23:09

Nieopodal na wzgórzu stoi mały kościółek, udaliśmy się w tamtym kierunku. Po drodze na drzewach zawieszono kapliczki, które przykuły moją uwagę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak już wspomniałem kościółek stał na wzgórzu, widać że budowla ma swoje lata. Panorama, która rozciągała się z tego miejsca obejmowała ośnieżone szczyty Alp, a w dolinie tzw. drogę MeBo. MeBo to skrót od nazw miast Merano i Bolzano, które łączy darmowa autostrada, po jej obu stronach rozciągają się sady jabłkowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze króciutki film z panoramą



CDN...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Góry Połabskie i Alpy, czyli jazda po CZ,D,A,I - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone