Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Riwiera Makarska - wrażenia i uwagi praktyczne

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rafiol
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafiol » 25.03.2007 21:50

Naprawde czuje sie zażenowany, że musze uzasadniać tak proste logiczne rozumowanie: odnoszac sie do wczesniej przeczytanych informacji z sieci i innych mediów, opisalem wlasne przezycia. Nie sadzilem, ze bede musial potwierdzac swoj subiektywizm. Sklonilo mnie do tego dopiero stanowisko "cromaniaków". Powoli zaczynam sadzic, ze ta nazwa wziela sie nie od nazwy kraju, ale od czlowieka z Cro-Magnon.
Tym samym jest to moj ostatni glos w tej jałowej dyskusji. Naprawde powinniscie troche spuscic troche pary, znawcy kraju nad Adriatykiem.
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 25.03.2007 21:57

rafiol napisał(a):Naprawde czuje sie zażenowany, że musze uzasadniać tak proste logiczne rozumowanie: odnoszac sie do wczesniej przeczytanych informacji z sieci i innych mediów, opisalem wlasne przezycia. Nie sadzilem, ze bede musial potwierdzac swoj subiektywizm.


Oooo, kochasiu!
Czy poniższe słowa to tylko "opisanie własnych przeżyć"?...

rafiol napisał(a):- Kąpiele: nie wierzcie w to, że trzeba kupować buty do kąpieli lub że kamienne chorwackie plaże to tortura dla ciała. Trzeba być francuskim pieskiem, żeby nie móc wytrzymać na zwykłym ręczniku.


Może jednak zmniejsz trochę ilość tego zażenowania, które tak czujesz...

PozdraV
J.
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 25.03.2007 22:45

Ludzie dajcie spokój. Gość opisał swoje wrażenia i wystarczy. W niektórych sprawach nie ma racji (obuwie i jeżowce), w innych, jak sądzę, ma ("fale" - specjalnie w cudzysłowie, bo co to za fale he he he he. Żeby nie było - raz widziałem w Tučepi, no powaga, chyba pięć minut były. Czasami były też w innych miejscach na Makarskiej, jak przepłynęła większa motorówka). Plumek, proszę Cię, nie pisz mi, gdzie wieje - przyjedź w sierpniu nad Bałtyk, to Ci głowę urwie :lol:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 25.03.2007 23:21

krzychu_72 napisał(a): Plumek, proszę Cię, nie pisz mi, gdzie wieje - przyjedź w sierpniu nad Bałtyk, to Ci głowę urwie :lol:


No nad Bałtykiem to musowo wieje :) I nie polemizuję w tym temacie :)
Ale mam takie fajne filmiki, gdzie palmy chylą sie do ziemi w Chorwacji :D A niektórzy to na własne oczy widzieli, jak lodówkę na lody miotnłęo i wykopyrtnęło :) I trzeba ją było zbierać :) I to było w środku sezonu heh Po prostu zależy, na co się trafi. Ja siedząc tam pół roku trafiam na różne "sceny", jakie aura pozwala sobie odwalać :)

A co Wy? Tsunami byście chcieli? :roll:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.03.2007 23:46

rafiol napisał(a):Naprawde czuje sie zażenowany, że musze uzasadniać tak proste logiczne rozumowanie: odnoszac sie do wczesniej przeczytanych informacji z sieci i innych mediów, opisalem wlasne przezycia. Nie sadzilem, ze bede musial potwierdzac swoj subiektywizm. Sklonilo mnie do tego dopiero stanowisko "cromaniaków". Powoli zaczynam sadzic, ze ta nazwa wziela sie nie od nazwy kraju, ale od czlowieka z Cro-Magnon.
Tym samym jest to moj ostatni glos w tej jałowej dyskusji. Naprawde powinniscie troche spuscic troche pary, znawcy kraju nad Adriatykiem.


Zażenowany "rafiolku" -pozdrowienia od "cromaniaków" z Cro-Magnom :wink: :lol: :papa:

Obrazek
Janqes
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 361
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janqes » 26.03.2007 13:30

Łe Jezu dajcie już spokój.

Kolega nasz opisał to co zauważył i tyle. No może w kilku zdaniach zdarzyło mu się zgeneralizować, jednak to nie jest powód do wyjmowania szabli. Poza tym później kilkukrotnie podkreślił, że wszystko to co nam opowiedział (za co dziękujemy) jest subiektywne. Więc o co chodzi?

Znając ludzki charakter śmiem stwierdzić, iż dla "debiutanta" Chorwacja jawi się tylko jako fascynujący kraj. Bo świat, z jakim tacy wczasowicze zderzają się w czasie wymarzonego urlopu jest naprawdę fajny. Jednak to nie jest wszystko. To tylko beztroskie leżenie, taplanie się, zwiedzanie etc.
A jest jeszcze druga strona medalu. Strona, która tak naprawdę niewiele interesuje turystę. I wcale się nie dziwię.
Niestety trzeba wiedzieć, że to nie jest bajka. Chorwacja to nie tylko lody, plaża, ciepła woda, piękne laski i silni faceci. To również cała masa problemów.
Po kilku razach fascynacja turystyczna zostaje bardziej uziemiona. Zwłaszcza, jeśli przez kolejne 11 miesięcy w roku zgłębiamy temat, edukujemy się, interesujemy sprawami bałkańskimi.

Byle do wakacji


:wink:
Marcysia
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 26.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcysia » 26.03.2007 13:44

mój najlepszy wyjazd do Cro,to kiedy bylismy na kempie, bez kasy, a e z fajnymi ludzmi i w poczatkowym okresie rozwijającego się romansu....
Mój Boże... jaka to była piekna kamienista plaża i kiepskie łazienki i brak ciepłej wody i pełno pepików i w ogóle same najgorsze rzeczy, ale tak dobrze :oops: to nigdy się nie bawiłam
:oops:
Marcin M
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin M » 08.04.2007 21:18

Rafiol ja tez zauwazyłem ze dużo osób tutaj zamiast pomagac,albo dzielic sie informacjami to nawzajem sie przescigają w głupich komentarzach i docinkach jezeli ktos sie dzieli wrazeniami to trzeba to uszanowac takze nic sie nie przejmuj ,niektorzy sie musza dowartosciowac lub moze im lekarz zapisał złosliwosc hehe Pozdrawiam wszystkich ktorzy siedzą na forum za kare :D
Tomek kr
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek kr » 24.04.2007 23:34

Witam , ja jeszcze kilka słów w sprawie jeżowców...mianowicie byłem w Chorwacji w 2001 i 2002 roku ale poza Istrie nosa nie wychyliłem...i nie stanął tez na mojej drodze żaden jeżowiec...Dlatego też czytając w zeszłym roku posty o krwiożerczych jeżowcach a wybieralem sie do Dalmacji konkretnie na Korcule, brałem troche z przymrużeniem oka...Nio i sie w końcu doczekałem, pamiętam pierwszy dzien pobytu w Lumbardzie i spacer po skałkowej plaży z moją przyjaciólka Grażyna a w krystalicznej wodzie chmary jeżowców...nio oczywiscie nie wziąłem specjalistycznego obuwia gumowego...ale widządz że bestie są nieruchawe zaryzykowałem i wszedłem do morza , woda od razu przy brzegu ok 160 cm ale powoli udawało mi sie omijać jeżyki...gorzej było gdy dopływałem do brzegu, stawałem to na jednej to na drugiej nodze, nieraz żle stanąłem bosą nogą na ostrym kamieniu i wydawałem okrzyki grozy...zabawa ta mnie tak wciagnęła chociaż nie jestem hazardzista że nie zauważyłem na brzegu grupki naturystow którzy żywo reagowali na moje wyczyny...Rozbawiona Grazyna krzyczała do mnie z brzegu że kibice ochrzcili mnie przydomkiem "TAŃCZĄCY Z JEŻOWCAMI" hi...Skończyło sie dla mnie smutno przeszarżowałem a nieoceniona Grażynka (miesiąc wcześniej odebrała dyplom lekarza) bez narkozy usuwała mi zbedne igiełki..hi Ku przestrodze innym.Pozdrowionka i cmokaski
:lol: :lol: Tomek i Grażyna-samarytanka
piotrek.k
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 27.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek.k » 29.04.2007 22:16

czytając niektóre wypowiedzi mam wrażenie że nie mówi się o tym co istotne a tylko podważa się spostrzezenia innych. Chorwacja ma trochę kilometrów i ile jest osób tyle będzie różnych opinii na jej temat.
Każdy może wyciągnąć swoje własne wnioski.
maadoox
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maadoox » 29.05.2007 16:04

piotrek.k napisał(a):czytając niektóre wypowiedzi mam wrażenie że nie mówi się o tym co istotne a tylko podważa się spostrzezenia innych. Chorwacja ma trochę kilometrów i ile jest osób tyle będzie różnych opinii na jej temat.
Każdy może wyciągnąć swoje własne wnioski.

Prawdę prawisz Panie:))). Niestety zgadzam się.
Ale w pewnym sensie rozumiem. Ważnym jest aby sobie popisac i podyskutować na temat Cro:)))...nawet jałowo:).
piotrek.k
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 27.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek.k » 01.06.2007 22:38

P :lool: rzynajmniej wiemy że nie wszędzie są Jeżowce :lool:
maadoox
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maadoox » 02.06.2007 08:05

piotrek.k napisał(a):P :lool: rzynajmniej wiemy że nie wszędzie są Jeżowce :lool:

Ja sie nie boję jeżowców. To piękne ptaki:)))) choć drapieżne...
Piots
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piots » 02.06.2007 14:27

Co do fal to prawda, takie jak u nas są codziennościa, to tam już jest sztorm ;)
Fakt, że się zdarzają, ale rzadko i niestety nie ma szans na takie jak Bałtyckie.
I to jest największa wada Adriatyku.
No ale ja jeśli chodzi o wodę to jestem ciepłolubny i wolę nawet płaskie jak stół morze, byle cieplutkie.
piotrek.k
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 27.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek.k » 02.06.2007 20:32

No i trochę mniej mętne :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Riwiera Makarska - wrażenia i uwagi praktyczne - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone