Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Riwiera Makarska i nie tylko. Końcówka września w CRO.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9082
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 18.10.2017 15:31

discoshaker90 napisał(a):Droga powrotna zrobiona szybciej z powodu że już nie padało i można było spokojnie jechać z nieco większą prędkością

A ja myślę, że to był początek i zarazem koniec relacji, i nie ma na co więcej liczyć :roll:
Zawiodą się Ci, którzy liczyli na częste zaglądanie tu :lol: :smo: :papa:
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 18.10.2017 19:43

elka21 napisał(a):A ja myślę, że to był początek i zarazem koniec relacji, i nie ma na co więcej liczyć :roll:
Zawiodą się Ci, którzy liczyli na częste zaglądanie tu :lol: :smo: :papa:


Coś w tym jest. A może ten wyjazd był tak krótki jak relacja.??? :(
Enid
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 28.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Enid » 28.12.2017 10:55

uwielbiam Wasz film... Kolory, muzyka i uśmiechy...
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 28.12.2017 11:59

Filmik fajny. :)
Mam pytanie, w którym dokładnie miejscu jest ta piąstka do przybijania żółwika (1:57 na filmiku).
Byłam w okolicach pomnika Sv.Petar w Makarskiej kilka razy i nie widziałam tego elementu. Chyba że wtedy jeszcze go nie było.
discoshaker90
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 01.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) discoshaker90 » 09.01.2018 09:42

dhmegi napisał(a):Filmik fajny. :)
Mam pytanie, w którym dokładnie miejscu jest ta piąstka do przybijania żółwika (1:57 na filmiku).
Byłam w okolicach pomnika Sv.Petar w Makarskiej kilka razy i nie widziałam tego elementu. Chyba że wtedy jeszcze go nie było.


Piąstka z napisem Makarska jest tuż obok pomnika św. Piotra, dosłownie kilka metrów od niego :) To był nasz pierwszy wyjazd do Cro więc być może wcześniej jej nie było :)
discoshaker90
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 01.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) discoshaker90 » 09.01.2018 09:46

Niestety urlop się skończył i zaczęła się robota i nie było czasu na relacjonowanie :( Jeśli ktoś się zawiódł że to koniec to przepraszam ale takie życie :( Jednak teraz udało się złapać trochę oddechu i postaram się nawet jeszcze dziś wieczorem zapodać więcej fotek i przekonać Was że nawet końcówka września to dobra pora na wyjazd :)

Marosmaro - wyjazd faktycznie krótki, tydzień to zdecydowanie za mało żeby się nacieszyć - następnym razem jadę na dłużej :D

P.S Dziękuję za pozytywne słówka na temat filmiku ;)
discoshaker90
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 01.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) discoshaker90 » 09.01.2018 18:05

Pierwszy dzień w Breli nie napawał optymizmem. Po prawie 1500km drogi, człowiek kuszony wcześniejszym oglądaniem zdjęć z Cro był trochę zawiedziony. Było pochmurno i lekko padał drobny deszcz :( Temperatura niewiele ponad 20 stopni. Ale cóż, nie było się co poddawać i ruszyliśmy chociaż pooglądać najbliższą okolicę. Najpierw najbliższa plaża :)
FHD0071.JPG

FHD0069.JPG

Po wstępnym obejrzeniu widoków na najbliższej plaży przyszedł czas na mały spacer do Baska Voda (Mieszkaliśmy na ul. Frankopanska praktycznie na samym końcu Breli więc do Baski było parę kroków :) )
FHD0066.JPG

IMG_1538.jpg

Pogoda na start nie zachwyciła, ale zachwyciła za to fajna mgła unosząca się nad górami, zakrywająca ich wierzchołki :)
IMG_1514.jpg

Jednak po nieco ponad godzince słońce nieśmiało zaczęło przebijać się przez chmury i do końca urlopu było tylko coraz piękniej :D
IMG_1462.jpg

IMG_1494.jpg


Na szczęście tylko pierwsze godziny pobytu w Cro były takie lekko rozczarowujące bo potem to po prostu bajka :D Aż żal że tydzień zleciał aż tak szybko :( Następna wyprawa na pewno musi być dłuższa :D Niebawem postaram się zrelacjonować kolejne dni wrześniowego pobytu w Riwierze Makarskiej :)
discoshaker90
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 01.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) discoshaker90 » 14.01.2018 15:34

Drugi dzień rozpoczął się bardzo pozytywnie :) W nocy wiał dość silny wiatr i były obawy czy kolejny dzień nie będzie zepsuty ale po przebudzeniu i wyjrzeniu za okno była niespodzianka :D
IMG_1547.JPG

Korzystając ze słonecznej pogody wybraliśmy się na najbliższą plaże. Widok oszołamiający! :D Ludzi nie za dużo, a woda jak na końcówkę września wciąż ciepła :) W prawdzie nie mam porównania z temperaturą wody w miesiącach letnich ale jak na wrzesień pozytywnie, nie była za zimna :) No i woda przede wszystkim piękna, o turkusowym odcieniu, przejrzysta i bardzo czysta. Przed wyjazdem wyposażyłem się w maskę z rurką do nurkowania (snorkelingu) i płetwy ;) Nawet na większych głębokościach z powodzeniem widać dno. Woda bardzo słona (przez przypadek napiłem się przez rurkę) :D Po wyjściu z wody można spłukać z siebie sól pod plażowymi prysznicami, które w Breli są darmowe. W innych miejscowościach trzeba uiścić opłatę w wysokości około 2-3kn za skorzystanie z prysznica.
Widoki takie:
FHD0117.jpg

FHD0086.jpg

FHD0094.jpg

A pod wodą tak:
FHD0119.jpg

FHD0193.jpg

Po południową porą po zakończonym plażowaniu, wybraliśmy się na spacer po promenadzie w Breli wzdłuż Jadranu w kierunku plaży Punta Rata i słynnego Kamen Brela :)
Po zejściu na dół takie widoki :)
Na południe w kierunku Baska Voda
IMG_1552.JPG

IMG_1558.jpg

i na północ w kierunku Punta Rata
IMG_1586.jpg

IMG_1592.jpg

Po drodze w kierunku plaży Punta Rata było wiele bardzo ładnych miejsc na skałach wchodzących w linię brzegową Adriatyku:
IMG_1625.jpg

FHD0252.jpg

Po minięciu plaży Punta Rata dochodzimy w końcu do słynnej skały na wodzie czyli Kamen Brela :) Widok przepiękny :)
IMG_1645.jpg

IMG_1671.jpg

FHD0264.jpg

W drodze powrotnej na kwaterę podziwiamy piękny zachód słońca :)
IMG_1860.jpg

IMG_1865.jpg

No i nieco później Brelę nocą :)
IMG_1874.jpg


Kolejny dzień to wycieczka do Makarskiej ale to już w kolejnym poście tej relacji jak znajdę czas :) Pozdrowionka :)
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 14.01.2018 16:49

Znajdź znajdź.... zdjęcia bardzo ładne i miejsce cudowne :lol:
w tym roku plany na Rivierę już są ?
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 14.01.2018 17:10

Miło powspominać, piękne, znajome krajobrazy... do Baski się przeszliście ?
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 14.01.2018 21:15

Spacer z Baskiej Vody do Breli i z powrotem to obowiązkowy punkt mojego corocznego pobytu na Rivierze Makarskiej. Uwielbiam go robić wczesnym rankiem kiedy obie miejscowości dopiero się szykują do kolejnego dnia. Punta Rata to ulubiona plaża mojej żony i chociaż mieszkamy w Baskiej Vodzie to zawsze zaliczamy kilka plażowań na niej.
discoshaker90
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 01.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) discoshaker90 » 15.01.2018 11:55

khml napisał(a):Znajdź znajdź.... zdjęcia bardzo ładne i miejsce cudowne :lol:
w tym roku plany na Rivierę już są ?

Postaram się w najbliższym czasie coś dodać :) W tym roku bardzo chętnie wybrałbym się ponownie do Chorwacji ale zobaczymy jak to wyjdzie bo póki co zanosi się sporo roboty i ciężko będzie o urlop :( Jednak jeżeli nadarzy się okazja to się wybierzemy, nawet jeśli urlop uda się uzyskać w ostatniej chwili ;) Nie wiem jeszcze w jaki region. Albo jeszcze raz Riwiera Makarska i wybierzemy się na wycieczkę do Dubrovnika i Mostaru bo we wrześniu 2017 już zabrakło nam czasu albo gdzieś w okolice Szybenika żeby zwiedzić sam Szybenik, wodospady Krka i np Zadar :) Jednak Riwiera kusi mnie tym klimatem i widokami jakich nie ma bardziej na północ :) Tylko nie wiem jak to jest, bo teoretycznie żeby przejechać przez Bośnię i Hercegowinę potrzeba paszportu i musielibyśmy wyrobić bo nie mamy, ale kolega mówił mi że w rejonie Neum puszczają bez paszportów na dowód. Jednak nie wiem jak jego słowa mają się do rzeczywistości :)

Buber napisał(a):Miło powspominać, piękne, znajome krajobrazy... do Baski się przeszliście ?

W Baskiej Vodzie byliśmy kilka razy na spacerze :) Zdjęcia z jednego z tych spacerów są w jednym z poprzednich postów :)
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 15.01.2018 15:25

W Bośni byłem już kilka razy i to nie tylko tranzytem i zawsze wjeżdżaliśmy tam na dowody osobiste-obowiązkowa jest zielona karta.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9082
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 15.01.2018 19:07

kibic hr napisał(a):W Bośni byłem już kilka razy i to nie tylko tranzytem i zawsze wjeżdżaliśmy tam na dowody osobiste-obowiązkowa jest zielona karta.

Potwierdzam :papa:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 20.01.2018 00:27

discoshaker90 napisał(a):
Buber napisał(a):Miło powspominać, piękne, znajome krajobrazy... do Baski się przeszliście ?

W Baskiej Vodzie byliśmy kilka razy na spacerze :) Zdjęcia z jednego z tych spacerów są w jednym z poprzednich postów :)

No przecież - i święty i to zdjęcie z kija ... wszystko wina czytania pseudoakademickiego :D .
MR jest piękna, a Brela, pod względem krajobrazów, to chyba top tamtejszych miejscowości.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Riwiera Makarska i nie tylko. Końcówka września w CRO. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone