Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Relacja z pobytu w Ruskamen (za Omisem) 2.07-22.07.2006

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Galactico
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.07.2006
Relacja z pobytu w Ruskamen (za Omisem) 2.07-22.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Galactico » 31.07.2006 16:23

Witam! Tydzień temu wraz z rodziną wróciliśmy z trzytygodniowych wakacji w Chorwacji. Mieszkaliśmy w apartamencie o nazwie Ruskamen (z biura podróży) w miejscowości... Ruskamen :D. Apartament był bardzo ładny, a jego wielkim plusem była klimatyzacja. Do Chorwacji jechaliśmy przez 23 godziny (korki, korki, korki), ale zdążyliśmy na dogrywkę i karne w meczu Anglia - Portugalia ^_^. Przez 2 tygodnie pogoda była w kratkę. Owszem, było ciepło, ale często padał deszcz. Woda też nie była najcieplejsza, ale dało się wytrzymać. Dopiero w trzecim tygodniu pogoda się poprawiła i każdy dzień był bezchmurny. Mimo to, wakacje bardzo się udały. Niedaleko był Omis, do którego często jeździliśmy. Dużą atrakcją tam jest zamek piracki i Cetyna. Kanion Cetyny jest piękny! Zresztą zobaczcie na zdjęciach (poniżej). Jedyne do czego można się przyczepić to nieustanne korki. Skrzyżowanie w środku miasta, auta z czterech stron, czasem nie działające światła i wszędobylscy przechodnie - przepis na gigantyczny korek :D Całkiem blisko był też Split. Byliśmy tam dwa razy. Zarombiste miasto - szczególnie jego stara część. Dobrze zachowany pałac Dioklecjana i wiele innych atrakcji. Jedyne co, to za nic nie potrafiliśmy znaleźć tam pizzerii!!! Tylko pizza w kawałkach! Niby można zjeść pizzę w restauracjach, ale akurat gdy myśmy tam byli, usłyszeliśmy, że "dzisiaj nie ma pizzy" :/ Byliśmy też w Narodowym Parku Krka. To jest miejsce!!! Prawdziwa perła Chorwacji! Polecam wszystkim! Bilety są drogie (70 kun jeden), ale naprawdę warto. Zresztą, popatrzcie na zdjęciach! Przy okazji NP Krka wstąpiliśmy też do Szybenika (miasto ładne, ale jakby umarłe - pustki na ulicach) i Trogiru (zupełne przeciwieństwo Szybenika). Co do miejscowości, w której mieszkaliśmy, to nasz ośrodek był bardzo ładny, jednak nie jest to dobre miejsce na spacery. Raz poszliśmy wybrzeżem w lewo, raz w prawo, raz weszliśmy z niemałym trudem na pobliską górę i tyle! Owszem, ta góra jest niezłym miejscem - stroma, a na górze miejscowość, w której ludzie żyją jak 20 lat temu! Ale jak raz się tam wejdzie, to naprawdę brakuje potem miejsc do spacerowania. Ale to jeden taki mały minusik. Co do morza, to jak już wspominałem, nie było ono najcieplejsze, ale bardzo czyste. Niestety nie był to typ wybrzeża, jaki lubię. Tu wybrzeże było "przemodelowane" przez człowieka - było proste z łagodnym wejściem do morza. Do nurkowania nie jest to idealne miejsce. Ja wolę zatoczki, z których trudno wejść na ląd, a łatwo znaleźć dużo muszli. W tym roku znalazłem tylko trzy muszle. Wakacje, jak już wspominałem, bardzo się udały i jestem z nich bardzo zadowolony. Droga powrotna trwała 18 godzin, ale w drugą stronę widzieliśmy niezłe korki. Żal było wracać, ale mam nadzieję, że jeszcze do Chorwacji wrócę nie raz!

Zapraszam do obejrzenia zdjęć! - http://www.galactico.ao.pl
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 31.07.2006 18:51

może masz jakieś zdjęcia ze spacerów po Ruskamen?
jak masz to może tu wrzucisz ?
forum/viewtopic.php?t=12842
pozdrawiam
Galactico
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Galactico » 31.07.2006 23:39

Już dodałem pod wskazany link. Miłego oglądania!
Galactico
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Galactico » 23.08.2006 16:01

Jeśli ktoś ma jakieś pytania dotyczące mojej podróży, proszę je śmiało zadawać! Postaram się na nie odpowiedzieć!

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Relacja z pobytu w Ruskamen (za Omisem) 2.07-22.07.2006
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone