Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pytanie o Rab

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.01.2018 10:24

barbole napisał(a):Dobry wieczór!
Pojawiła się wyspa Rab, jako kolejny pomysł....Stąd wpis w tym wątku...Wyjazd na dwa tygodnie...i wątpliwość czy w jedno miejsce na dwa tygodnie, czy lepiej rozbić to na tygodniowe pobyty w dwóch różnych regionach... Oczekiwania??? Dobra kwatera za przyzwoitą cenę, jednak bardziej na uboczu, bo spokoju i ciszy pożądam... ale też żeby była dobra baza wypadowa na zwiedzanie... Bardzo proszę o sugestie i wsparcie. Będę wdzięczna. Basia

Witam.
Wyspa Rab jako baza wypadowa na zwiedzanie raczej zły pomysł.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 03.01.2018 10:52

To racja. Moim zdaniem żadna wyspa nie nadaje się jako baza wypadowa na zwiedzanie Chorwacji, chyba, że ktoś ma w planach zwiedzać tylko wyspę, na której nocuje.
barbole
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 28.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbole » 03.01.2018 12:45

Słuszna i trafna uwaga - dziękuję...

W takim razie gdzie na sam początek przygody w Chorwacji? Ekipa (2+3) uwielbiająca się kąpać, ale też zwiedzać. Dobrze jakby blisko plaży, bo jednak po wyłącznie mokrych, wietrznych i zimnych bałtyckich wakacjach pragnienie kąpieli w morzu ogromne...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.01.2018 13:07

barbole napisał(a):Słuszna i trafna uwaga - dziękuję...

W takim razie gdzie na sam początek przygody w Chorwacji? Ekipa (2+3) uwielbiająca się kąpać, ale też zwiedzać. Dobrze jakby blisko plaży, bo jednak po wyłącznie mokrych, wietrznych i zimnych bałtyckich wakacjach pragnienie kąpieli w morzu ogromne...

informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html

Pakoštane
Tribunj
Rogoźnica

Czytaj i ewentualnie pytaj w odpowiednich wątkach.
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 03.01.2018 16:59

Janusz Bajcer napisał(a):
barbole napisał(a):Dobry wieczór!
Pojawiła się wyspa Rab, jako kolejny pomysł....Stąd wpis w tym wątku...Wyjazd na dwa tygodnie...i wątpliwość czy w jedno miejsce na dwa tygodnie, czy lepiej rozbić to na tygodniowe pobyty w dwóch różnych regionach... Oczekiwania??? Dobra kwatera za przyzwoitą cenę, jednak bardziej na uboczu, bo spokoju i ciszy pożądam... ale też żeby była dobra baza wypadowa na zwiedzanie... Bardzo proszę o sugestie i wsparcie. Będę wdzięczna. Basia

Witam.
Wyspa Rab jako baza wypadowa na zwiedzanie raczej zły pomysł.


Cyba, że wyspa połączona jest z lądem mostem :wink:
Pozdrav.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.01.2018 17:05

Jak wiadomo - na Rab nie ma mostu.
Jak wiadomo - mało jest wysp w Chorwacji mających połączenie mostowe z lądem.
Pytanie Basi o Rab już nieaktualne, zakochała się w Breli :wink:
barbole
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 28.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbole » 03.01.2018 22:11

Oj, jak przeglądam Wasze posty, to pragnienie poznania Chorwacji wzmaga się z każdą chwilą.... Brela tak, ktoś polecił mi świetną kwaterę pomiędzy Primosten a Splitem... A ja zaczynam rozważać wyjazd z czerwcu, trochę na żywioł i może przejazdem wzdłuż wybrzeża??? pomysły mnożą się jak króliki :DDDD
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.01.2018 22:15

barbole napisał(a):Oj, jak przeglądam Wasze posty, to pragnienie poznania Chorwacji wzmaga się z każdą chwilą.... Brela tak, ktoś polecił mi świetną kwaterę pomiędzy Primosten a Splitem... A ja zaczynam rozważać wyjazd z czerwcu, trochę na żywioł i może przejazdem wzdłuż wybrzeża??? pomysły mnożą się jak króliki :DDDD

Uważaj, wszystkich królików nie złapiesz w jednym wyjeździe :oczko_usmiech: :idea:
Łap w następnych latach :oczko_usmiech: :idea:
barbole
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 28.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbole » 04.01.2018 08:24

Wiem, wiem...ale po przeczytaniu wątku o wyjeździe w ciemno i chyba jednak przerzucenia urlopu od połowy czerwca - zaczyna to mieć jednak sens.... Planuję dwa tygodnie i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w przynajmniej dwóch miejscach się zatrzymać... Wyspy faktycznie urokliwe, ale przeprawy promowe skutecznie blokują je jako "bazy wypadowe" + koszty za prom... Odpada...
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 04.01.2018 10:53

Majdan72 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
barbole napisał(a):Dobry wieczór!
Pojawiła się wyspa Rab, jako kolejny pomysł....Stąd wpis w tym wątku...Wyjazd na dwa tygodnie...i wątpliwość czy w jedno miejsce na dwa tygodnie, czy lepiej rozbić to na tygodniowe pobyty w dwóch różnych regionach... Oczekiwania??? Dobra kwatera za przyzwoitą cenę, jednak bardziej na uboczu, bo spokoju i ciszy pożądam... ale też żeby była dobra baza wypadowa na zwiedzanie... Bardzo proszę o sugestie i wsparcie. Będę wdzięczna. Basia

Witam.
Wyspa Rab jako baza wypadowa na zwiedzanie raczej zły pomysł.


Cyba, że wyspa połączona jest z lądem mostem :wink:
Pozdrav.


Tak? No to załóż sobie bazę noclegową np. na Ciovo czy też Murter i zwiedzaj Chorwację :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.01.2018 10:54

barbole napisał(a):Wiem, wiem...ale po przeczytaniu wątku o wyjeździe w ciemno i chyba jednak przerzucenia urlopu od połowy czerwca - zaczyna to mieć jednak sens.... Planuję dwa tygodnie i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w przynajmniej dwóch miejscach się zatrzymać... Wyspy faktycznie urokliwe, ale przeprawy promowe skutecznie blokują je jako "bazy wypadowe" + koszty za prom... Odpada...

Dwa króliczki w dwa tygodnie :wink: - opcja dobra :idea:
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 09.01.2018 18:04

barbole napisał(a):Oj, jak przeglądam Wasze posty, to pragnienie poznania Chorwacji wzmaga się z każdą chwilą.... Brela tak, ktoś polecił mi świetną kwaterę pomiędzy Primosten a Splitem... A ja zaczynam rozważać wyjazd z czerwcu, trochę na żywioł i może przejazdem wzdłuż wybrzeża??? pomysły mnożą się jak króliki :DDDD


Na PW poszło info. Na pierwszy raz :hut: musi być Dalmacja, na pierwszy raz polecam Brelę :) To dobra baza wypadowa - Split, Medjugorje, Dubrownik, Mostar. I taka jak Janusz mówi nie da się wszystkiego za pierwszym razem zobaczyć. Do dziś mi zostały Plitvice i Dubrownik do realizacji :) :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.01.2018 00:10

barbole napisał(a):Wiem, wiem...ale po przeczytaniu wątku o wyjeździe w ciemno i chyba jednak przerzucenia urlopu od połowy czerwca - zaczyna to mieć jednak sens.... Planuję dwa tygodnie i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w przynajmniej dwóch miejscach się zatrzymać...

To dobry trop. :wink: Nieźle kombinujesz z tą Rogoźnicą w innym wątku, a jeśli od połowy czerwca to nawet Primošten mógłby być (fajniejsza starówka) - ale druga połowa urlopu bardziej na południe, jakaś mała miejscowość w okolicy Makarskiej, żeby poczuć tamte klimaty i może odwiedzić Dubrownik. Wracając do Polski, można zatrzymać się na noc przy Jeziorach Plitwickich i je zwiedzić.
Bank kwater już "zwiedziłaś", rozumiem? ;-)
olinek22
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.01.2018
Lopar - wyspa Rab prosze o opinie

Nieprzeczytany postnapisał(a) olinek22 » 24.01.2018 13:07

Witam w lipcu planuje wyjazd na Rab dokładnie do Loparu mam kilka pytań:
Czy ceny faktycznie są dużo wyższe niż w pozostałych rejonach Chorwacji??
Czy miejscowość to nie przysłowiowa "dziura"nie mogę znalezc zadnych zdjec centrum,jakiejs promenady??

DO rajskiej plazy mamy az 1200km najblizej nas jest plaza MEL czy ktos sie orientuje czy ta plaza jest tez fajna i piaszczysta?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Lopar - wyspa Rab prosze o opinie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 24.01.2018 13:29

1. Nie
2. Tak
3. To tak jakby bardziej odległa część Rajskiej, też jest piasek, pomijając fragment z, hm... "obiektami" na samym południu, który jest wybetonowany.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone