Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przygotowanie auta do drogi - żeby potem bez niespodzianek.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zonatyfacet1
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 16.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zonatyfacet1 » 29.06.2010 21:13

ale kasztanicie kasztany :hut:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.06.2010 21:17

podszywacz napisał(a):Gdzie kupujesz towar?

Daleko. W Warszawie. Pewnie masz bliżej :lol:
Serce w pasy napisał(a):Zapraszam damy radę :D

Podobno tyle nowych hoteli nabudowaliście, że mogę w ciemno jechać?
zonatyfacet1 napisał(a):ale kasztanicie kasztany :hut:

Ty to chyba żonaty jesteś :lool:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2010 21:21

Żonaty widać,że na zółtą zapracowałeś solidnie i dalej pracujesz tyle, że na czerwień. Pozdrawiam Cię


Piotrek chodź do baru :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2010 23:01

Z pow.
Ostatnio edytowano 25.08.2010 10:12 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 30.06.2010 00:44

To ja napisał(a):I nie zapomnijcie o gumce, bo potem mogą być wielkie problemy.
Większe niż z samochodem.
Z pow.

8O :lol:

Przezorny zawsze zabezpieczony! :lol:

Btw.
Jeżdżąc po górach (nie tylko na Sv. Jurka) warto mieć nie tyle destylowaną, ale sam płyn chłodniczy, bo rozrzedzanie płynu wodą, może skończyć się wygotowaniem całości (płyn ma wyższą temperaturę wrzenia niż woda!).

Chyba nikt nie wspomniał o przydatnym drobiazgu- mianowicie osłonkach przeciwsłonecznych na szyby ( przednią obowiązkowo, ale i boczne są dobre). Wbrew pozorom nie chodzi tylko o to, żeby w aucie nie było po przyjściu za gorąco, ale i o zrobienie cienia i zapobieżenie przegrzaniu rzeczy jakie pozostawiamy w samochodzie- obojętnie czy idąc na plażę, czy stojąc przy kwaterze/na kempingu. Nagrzewanie się w aucie niektórych rzeczy, sprzętów może spowodować ich uszkodzenie. A nie zawsze chce nam się wszystko ze sobą zabierać...

Jak idzie o auto, to przydatne jest jeszcze sprawdzenie zamków i klamek (auta starsze- bez tej całej elektroniki i kart). W lato jest w nich sucho jak pieprz, więc mogą się zacinać na wyjeździe, gdzie będzie jeszcze bardziej gorąco. Widziałem kilka razy, jak ludzie walczyli z głupim zamkiem bagażnika, bo nie smarowali, więc nie jechali...

Ponieważ już są upały, więc radziłbym dobrze sprawdzić opony, czy te starsze nie mają oznak pękania, bąblowania, wyboczenia- to lepiej sprawdzić w trakcie jazdy- ale trzeba wiedzieć jak.


Pozdrawiam.
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 30.06.2010 19:08

ja przedewszystkim jezeli chodzi o przygotowanie auta to zabieram tabletki antydepresyjne bo jak zaczne sobie wyliczać co może w 10 letnim wieśwagenie walnąć to właśnie depresji dostaje

poza tym jestem gorącym wyznawcą teori czy też prawa MURPH'OEGO
znaczy w myśl tej zadady zawsze jest mi to potrzebe czego akurat nie wziołem ze sobą

zatem zabieram wszystko co da rade zapakować
komresorek mały, mały prostownik, komplet marzędzi i kluczy nasadkowych itp

MŁotek oczywiście (ma dwojakie zastosowanie do wbijania śledzi)

w tym roku wezme zapasowy pasek klinowy i i do klimy

:D

no i przedewszystkim w laptoku biorę ze sobą szczegółową instrukcję serwisową do paska mojego .....
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 30.06.2010 20:40

scood74 napisał(a):ja przedewszystkim jezeli chodzi o przygotowanie auta to zabieram tabletki antydepresyjne bo jak zaczne sobie wyliczać co może w 10 letnim wieśwagenie walnąć to właśnie depresji dostaje

poza tym jestem gorącym wyznawcą teori czy też prawa MURPH'OEGO
znaczy w myśl tej zadady zawsze jest mi to potrzebe czego akurat nie wziołem ze sobą

zatem zabieram wszystko co da rade zapakować
komresorek mały, mały prostownik, komplet marzędzi i kluczy nasadkowych itp

MŁotek oczywiście (ma dwojakie zastosowanie do wbijania śledzi)

w tym roku wezme zapasowy pasek klinowy i i do klimy

:D

no i przedewszystkim w laptoku biorę ze sobą szczegółową instrukcję serwisową do paska mojego .....


Mój jest jeszcze starszy bo ma wiosen 12 ale nie zabieram nic pakuję tylko nasze klamoty wałówkę (tego sporo) tankuję do pełna i w drogę i tak już cztery razy jeszcze mnie nie zawiódł (odpukać) Może jestem ryzykantem ale co ma być to będzie
rafaello_b
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafaello_b » 30.06.2010 20:43

W zasadzie wiele przy samochodzie sam nie zrobię ale oprócz wymienionych wcześniej wszystkich, przydatnych rzeczy zawsze mam w bagażniku torbę z podstawowymi kluczami, kilkoma śrubokrętami i latarką. Na szczęście z kluczy nie musiałem jeszcze korzystać ale latarka już wiele razy była jak znalazł po nocy. Trochę ten ekwipunek waży ale bagażnik duży i świadomość, że mam i mogę pomóc sobie albo może komuś jakoś mnie przed trasą uspokaja.

Pozdrawiam!
Ostatnio edytowano 30.06.2010 20:44 przez rafaello_b, łącznie edytowano 1 raz
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 30.06.2010 20:44

Moja babcia też miała 12 wiosen i mnie nigdy nie zawiodła niestety w tym roku przyszedł czas na zmiany. Jest przysłowie jak dbasz tak masz.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 30.06.2010 21:02

scood74 napisał(a):ja przedewszystkim jezeli chodzi o przygotowanie auta to zabieram tabletki antydepresyjne ....


:lol: :lol: :lol:
zonatyfacet1
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 16.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zonatyfacet1 » 06.07.2010 17:55

Ja zabieram wydruki z forum. Jak poczytam, to lepiej śpię po drodze :lol:
shulc
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) shulc » 06.07.2010 21:33

zonatyfacet1 napisał(a):Ja zabieram wydruki z forum. Jak poczytam, to lepiej śpię po drodze :lol:

No !!!, z tym to przesadziłeś, pomyśl o lasach :oops: . Ja sobie skopiuje na dyskietkę z całym internetem :lol:
mar00ha_
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.04.2004
Re: Przygotowanie auta do drogi - żeby potem bez niespodzian

Nieprzeczytany postnapisał(a) mar00ha_ » 06.07.2010 22:45

Bahama napisał(a):co jeszcze ?

Ja, tradycynie, co roku wyważam koła w aucie przed wyjazdem. W drodze rozwijam długotrwale spore prędkości, więc chcę, aby zawieszenie nie dostawało niepotrzebnego wysiłku z powodu niewyważonych kół.


mar00ha
zonatyfacet1
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 16.02.2010
Re: Przygotowanie auta do drogi - żeby potem bez niespodzian

Nieprzeczytany postnapisał(a) zonatyfacet1 » 07.07.2010 02:39

mar00ha_ napisał(a):
Bahama napisał(a):co jeszcze ?

Ja, tradycynie, co roku wyważam koła w aucie przed wyjazdem. W drodze rozwijam długotrwale spore prędkości, więc chcę, aby zawieszenie nie dostawało niepotrzebnego wysiłku z powodu niewyważonych kół.


mar00ha

ale mam nadzieję, że nie spalasz zbyt dużo w tej materii? :lol:
Aga_66
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 03.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga_66 » 10.07.2010 11:45

mam pytanie...

czy tzw z pozwoleniem czasowym (dowód rejestracyjny) będą kłopoty w podróży do Chorwacji?

:(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przygotowanie auta do drogi - żeby potem bez niespodzianek. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone