Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przygotowanie auta do drogi - żeby potem bez niespodzianek.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2010 19:22

Choć cybanty są stosowane w większości w układach wydechowych generalnie na rurach metalowych.
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 29.06.2010 19:25

Jednorazowe opaski zaciskowe ....są z plastiku.

Natomiast opaski metalowe... można używać wielokrotnie.
Tak myślę :roll: :)
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 29.06.2010 19:28

kleeberg napisał(a):Jednorazowe opaski zaciskowe ....są z plastiku.

Natomiast opaski metalowe... można używać wielokrotnie.
Tak myślę :roll: :)



E tam szczegóły wróćmy do tematu co jeszcze z autem przed wyjazdem, przypomnaiło mi się że pompuję zamiast książkowych 2,2 Atm - 2,4 przy pełnym obciążeniu.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 29.06.2010 19:29

W zeszlym tygodniu miale przeglad OT-2 gwarancyjny,wiec jade spokojny...zawsze przd jazda na wakacje,robie przeglady w ASO...
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 29.06.2010 19:32

Warto jeszcze sprawdzić układ wydechowy , chociaż tak pobieżnie czy cosik się nie poluzowało czy też nie przepaliło.
Wiadomo z małej dziurki po przejechaniu 2000 km może zrobić się locha.

Szkoda by było stracić jeden z tłumików gdzieś np. Jadrance.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 29.06.2010 19:44

Rysio napisał(a):
maciek1956 napisał(a):...przeglądy robione w odpowiednim czasie, a nawet z wyprzedzeniem


Zdecydowanie z wyprzedzeniem szczególnie jeśli zostawiamy samochód w serwisie gdzie nie mamy znajomości (szczerych). Przegląd na kilka dni przed wyjazdem może skutkować banalnymi awariami w trasie jak choćby odkręcenie się korka czy filtra oleju, pęknięciu całkiem nowego a jednak felernego fabrycznie paska klinowego czy rozrządu albo brakiem klimy bo ruszony zaworek okazał się szczelny tylko na kilka dni i nasz czynnik poszedł w atmosferę. Zdarzały się też awarie nowych tarcz hamulcowych (pogięcie jakiś trefnych założonych nawet przez serwis bo woleliśmy tańsze), rozszczelnienia instalacji wodnych bo mechanik założył po raz drugi jednorazowy cybant itp, itd ... :wink:

Szerokości :D

...albo coś znajdą i nie ma części na miejscu i muszą tę część zamawiać. A tu do wyjazdu kilka dni. Mam znajomy serwis i tak mi poradzili aby z przeglądem nie czekać na ostatnią chwilę. Przegląd 2 lata / 30 tys km robiłem w ASO i myślę że powinienem mieć do ASO zaufanie, w końcu to ASO :lol: Pozostanie tylko dokładne umycie auta łącznie z wytarciem szyb od środka, odkurzeniem (jak ja nie cierpię podróżować brudnym autem), napompowanie kół do ciśnienia zalecanego przy obciążeniu maksymalnym (gdzie ja znajdę sprawny kompresor w Kraku :?: ), segregacja akcesorii w bagażniku (np. pozostawienie w aucie linki holowniczej a wywalenie skrobaczki do szyb) i... w drogę! Jeszcze tylko 5 dni :P Przyczepności!
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 29.06.2010 19:52

wlasnie - opaska zaciskowa po naszymu CYBANT :D widac ze swoj chlop tp pisol :D
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 29.06.2010 19:52

kleeberg napisał(a):
Rysio napisał(a): jednorazowy cybant ... :wink:
:D


Nie bardzo skumałem :roll: :idea:
Cóż to za "cynkwajs jest"??? :wink:


Takie cosie, tyle że teraz w samochodach stosuje się podobne tyle że nie skręcane a zagniatane specjalnymi kleszczami. Niektórzy próbują je zakładać wielokrotnie :wink:

Edit: Adikos, linka mam wklejonego od goroli :D :wink:
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 29.06.2010 20:00

Rysio napisał(a):
kleeberg napisał(a):
Rysio napisał(a): jednorazowy cybant ... :wink:
:D


Nie bardzo skumałem :roll: :idea:
Cóż to za "cynkwajs jest"??? :wink:


Takie cosie, tyle że teraz w samochodach stosuje się podobne tyle że nie skręcane a zagniatane specjalnymi kleszczami. Niektórzy próbują je zakładać wielokrotnie :wink:

Edit: Adikos, linka mam wklejonego od goroli :D :wink:

Określenie cybant jaki znam to pręt wygięty w "c" z nagwintowanymi końcami. Stosowany np. jako uchwyt masztu przy uchwycie antenowym do komina. A to co w linku to zwykła opaska zaciskowa :wink:
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 29.06.2010 20:00

Rysio napisał(a):Takie cosie


No i wszystko jasne.
:wink:
Dziękuję za objaśnienie.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.06.2010 20:02

Moim zdaniem na takie podróże rady jednej i prawdziwej nie ma.
Jeżeli samochód robi problemy w drodze do pracy no to wiadomo, że wywinie nam numer w tak długiej podróży.
Jeżeli przez cały rok robiąc 10000-20000km nic się nie dzieje to na te 3000km na wakacje się nie przygotujemy specjalnie - wysiąść może dosłownie wszystko.

Jedynym dla mnie możliwym do przewidzenia elementem jest zadbanie o to aby przy ew. porażce na trasie nie popaść w rozpacz i kończyć wakacje zanim na nie dojedziemy.
Posiadanie sprawnego ubezpieczenia AC, NNW, Assistance, które w razie nieprzewidzianych i niepożądanych zdarzeń pozwoli nam utrzymać portfel odpowiedniej grubości jak najbardziej wskazane.

A tak to tylko rutynowe sprawdzenie poziomu płynów i to wszystko.
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 29.06.2010 20:08

podszywacz napisał(a):
Rysio napisał(a):
kleeberg napisał(a):
Rysio napisał(a): jednorazowy cybant ... :wink:
:D


Nie bardzo skumałem :roll: :idea:
Cóż to za "cynkwajs jest"??? :wink:


Takie cosie, tyle że teraz w samochodach stosuje się podobne tyle że nie skręcane a zagniatane specjalnymi kleszczami. Niektórzy próbują je zakładać wielokrotnie :wink:

Edit: Adikos, linka mam wklejonego od goroli :D :wink:

Określenie cybant jaki znam to pręt wygięty w "c" z nagwintowanymi końcami. Stosowany np. jako uchwyt masztu przy uchwycie antenowym do komina. A to co w linku to zwykła opaska zaciskowa :wink:




hehe dla jednych zwykla opaska dla drugich CYBANT :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2010 20:34

podszywacz napisał(a):(gdzie ja znajdę sprawny kompresor w Kraku :?: )

U mnie w garażu :wink:
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 29.06.2010 20:40

Proponuję rzut oka tu:
forum/viewtopic.php?t=28215&start=105
Z tego wątku jak do tej pory wynika, że najwięcej problemów ( nie licząc mechanicznych) może być z przegrzaną elektroniką i częściami z gumy (paski klinowe czy inne podobne).
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 29.06.2010 20:43

Serce w pasy napisał(a):
podszywacz napisał(a):(gdzie ja znajdę sprawny kompresor w Kraku :?: )

U mnie w garażu :wink:

Mam się czuć zaproszony? A w garażu pewnie kilku ziomali po szalu? :wink: I nici z wyjazdu :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przygotowanie auta do drogi - żeby potem bez niespodzianek. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone