Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrownik czy pod Dubrownikiem - gdzie zamieszkać bez auta?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jolana
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 16.08.2005
Re: Dubrownik czy pod Dubrownikiem - gdzie zamieszkać bez au

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolana » 27.10.2021 18:34

Dziękuję za informację
Ale czy dojedziemy tam z lotniska bez samochodu (na taxi raczej nas nie stać) i czy bez kłopotu dostaniemy sie potem do samego Dubrownika, żeby pozwiedzać, bo o taką miejscówkę mi chodzi.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Dubrownik czy pod Dubrownikiem - gdzie zamieszkać bez au

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.10.2021 18:53

Ja bym wybrała na 2 noce nocleg w samym Dubrowniku (dojedziesz z lotniska autobusem), pozwiedzacie, pochodzicie do woli, a potem odpoczynek i plażowanie w Mlini czy innej wisce pod Dubrownikiem, choć ja bym wybrała obrzeża Cavtatu to będziei miejsce na wieczorne spacery.
aras519
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 15.02.2015
Re: Dubrownik czy pod Dubrownikiem - gdzie zamieszkać bez au

Nieprzeczytany postnapisał(a) aras519 » 27.10.2021 20:06

Ja nocowałem w Villa Leoni ul.Kralja Petra Kresimira IV. W pandemicznym 2020 roku płaciłem w lipcu za 2+2 120euro za noc. Noce były dwie. Do wejścia na mury 5 minut, do kolejki na Srd 3 minuty. Wieczorem w dniu przyjazdu zwiedziliśmy mury (za nami szedł pan z kluczami i zamykał - byliśmy sami przez pół dystansu). Rano z córką byłem na plaży Banje. Wieczorem na Srd na zachód słońca. Piękny widok z okna na mury, Lokrum.
Jolana
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 16.08.2005
Re: Dubrownik czy pod Dubrownikiem - gdzie zamieszkać bez au

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolana » 15.09.2022 13:05

Byliśmy w Dubrowniku, więc mogę podzielić się wrażeniami.
Ostatecznie zamieszkaliśmy w samym Dubrowniku w dzielnicy Montowjerna, jak ktoś lubi zwiedzać i chłonąć uroki miasta (a w Dubrowniku jest co "chłonąć"), to polecam takie rozwiązanie. Przez dwa tygodnie niemal codziennie byliśmy na starym mieście, rano, w południe lub wieczorem, cudo.
Plaże niestety w samym Dubrowniku małe i tłoczne, tyle że akurat nam to nie przeszkadzało, nie jesteśmy plażowiczami, idziemy tylko wykąpać się ze dwa razy i do domu.
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Dubrownik czy pod Dubrownikiem - gdzie zamieszkać bez auta? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone