Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Przygotowanie auta do drogi - żeby potem bez niespodzianek.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 14.07.2010 12:04

tomkod napisał(a):Ludzie!! Koleś z Was łacha drze a wy to kupujecie. To stary tekst, który krąży po necie od jakiegoś czasu i ma tylko i wyłącznie charakter humorystyczny :P

Nikt z nikogo łacha nie drze więc się opanuj ... :wink:
Co do tekstu to fakt, ma już ze dwa lata, wkleiłem go tu dla uśmiechu :)
Aaa na zakończenie, dzięki za porady :)
Bahama
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 14.07.2010 12:38

grzesiek-swidnica napisał(a): Kucnąłem przy swoim wozie i nagle z niepokojem zauważyłem, że tarcze hamulcowe przy przednich kołach mają jakieś brunatne plamy, podobne do rdzy.

Odpowiedź jest banalnie prosta, żona ma kochanka prawdopodobnie w tym samym domu (sąsiad?) lub na ulicy. Nie używa do nocnego przemieszczania się samochodu, bowiem w takim wypadku tych rdzawych plam by na tarczach nie było.
Zavadcoff
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zavadcoff » 14.07.2010 13:14

Bahama napisał(a):żona ma kochanka prawdopodobnie w tym samym domu (sąsiad?) lub na ulicy.

Porządny kochanek żonkę bezpiecznie przetransportuje swoją furą, w której na pewno nic nie rdzewieje.
A tak na marginesie to zastanawia mnie jeszcze, czy może ten kochanek nie jada non stop kotletów mielonych z frytkami? ;)
Pozdrawiam
Vjetar
Cromaniak
Re: Przygotowanie auta do drogi - żeby potem bez niespodzian

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.06.2015 09:41

Odebrałem wczoraj auto z warsztatu.

Nowy łącznik stabilizatora.
Sprawdzone zawieszenie przód - jest OK.
Wymiana tarcz i klocków hamulcowych przód.
Wymiana płynu hamulcowego.
Wymiana sprężyn tył.
Wymiana paska wieloklinowego.
Przegląd auta z wymianą filtrów i oleju.
Wymiana świec.
Przegląd instalacji LPG z wymianą filtrów.
Wymiana chłodnicy klimatyzacji+osuszacz+filtr kabinowy+odgrzybianie+napełnienie.
Wyważanie kół.
Drobna elektryka.

Chyba jestem gotowy do wyjazdu...znaczy się chyba auto gotowe. :)
Drut
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Drut » 13.06.2015 21:30

Szanowni kierowcy a czy ktoś pomyślał o : termin ważności gaśnicy ? , pełna apteczka ( a nie tylko bandaż ), zestaw ( nóż do cięcia pasów oraz młotek do zbicia szyby - ekstremalnie - w moim aucie rzecz obowiązkowa ) Taka moja skromna sugestia!
coobah
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 17.06.2015 21:27

O gaśnicy ja ostatnio pomyślałem będąc w Biedrze na zakupach. Leżała sobie taka... 1 kg, rok produkcji 2015 i cena 18,99 złotych. No i jak jej nie zabrać ze sobą? :)
TicoTrip
Turysta
Tico do Omiš'a.

Nieprzeczytany postnapisał(a) TicoTrip » 18.06.2015 07:06

Witajcie wczasowicze!

Na początku lipca wybieramy się w cztery osoby w podróż samochodem Tico do Omiś'a. W związku z tym mam parę pytań do osób, które uczęszczały już tą trasą:

- Czy sprawne i dobrze przygotowane Tico powinno podołać takiej trasie? Dodam tylko, że jeszcze przed naprawami zaliczyło majówkę w czeskim Ołomuńcu.

- Jak wygląda trasa? Czy są częste i duże podjazdy? Którędy lepiej jechać? Czechy/Austria/Słowenia, czy też Słowacja/Węgry?

- W przypadku poważnej awarii daleko od granicy Polski planujemy samochód zostawić na miejscu usterki. Jak wygląda złomowanie samochodu w Chorwacji?

W ogóle będę wdzięczny za jakiekolwiek porady związane z hasłem ,,Tico do Chorwacji''. Jedziemy z północnej Lubelszczyzny :) Pozdrawiam!
Vjetar
Cromaniak
Re: Tico do Omiš'a.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.06.2015 07:12

TicoTrip napisał(a):Witajcie wczasowicze!

Cześć.

TicoTrip napisał(a):Na początku lipca wybieramy się w cztery osoby w podróż samochodem Tico do Omiś'a. W związku z tym mam parę pytań do osób, które uczęszczały już tą trasą:

- Czy sprawne i dobrze przygotowane Tico powinno podołać takiej trasie? Dodam tylko, że jeszcze przed naprawami zaliczyło majówkę w czeskim Ołomuńcu.

- Jak wygląda trasa? Czy są częste i duże podjazdy? Którędy lepiej jechać? Czechy/Austria/Słowenia, czy też Słowacja/Węgry?

Nie takie fury dojeżdżały. Podołacie.
Którędy to tak naprawdę nie ma znaczenia. To bardziej kwestia przyzwyczajenia.

TicoTrip napisał(a):W ogóle będę wdzięczny za jakiekolwiek porady związane z hasłem ,,Tico do Chorwacji''.

umf-split-kumulacja-pecha-t46137.html#p1438770

Dużo pomocnych informacji znajdziesz w FAQ

Pzdr
TicoTrip
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) TicoTrip » 18.06.2015 07:27

Bardzo dziękujemy za pierwsze, niezwykle szybkie porady! :)
moniolla
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) moniolla » 18.06.2015 07:34

dasz radę :)
osobiście objechaliśmy Węgry i okolice w trzy osoby 18to letnim cinquecento . niemieccy turyści robili sobie przy nim fotki nad balatonem a znajomi stukali się w głowę :) doskwierał jedynie brak klimy i głośny silnik ....ale daliśmy radę:)
TicoTrip
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) TicoTrip » 18.06.2015 07:40

Dziękuję, dziękuję. Również jesteśmy pozytywnie nastawieni. Najbardziej obawiamy się jednak stromych podjazdów i podróży ,,nad przepaściami''. Zwyczajnie obawiamy się awarii w tych fragmentach trasy.
Bea.ta
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 18.06.2015 07:43

TicoTrip napisał(a):Dziękuję, dziękuję. Również jesteśmy pozytywnie nastawieni. Najbardziej obawiamy się jednak stromych podjazdów i podróży ,,nad przepaściami''. Zwyczajnie obawiamy się awarii w tych fragmentach trasy.

No to musicie jechać inną trasą, taką na której nie boicie się awarii
maniust
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 18.06.2015 07:46

TicoTrip napisał(a):Dziękuję, dziękuję. Również jesteśmy pozytywnie nastawieni. Najbardziej obawiamy się jednak stromych podjazdów i podróży ,,nad przepaściami''. Zwyczajnie obawiamy się awarii w tych fragmentach trasy.
Nie jest tak tragicznie :wink: , na autostradach i Jadranką spoko Tico dacie radę , nie pchajcie się tylko na Jure..... :oczko_usmiech: Chorwaci jeżdzą dużo starszymi furami .........

Co do awarii , to nawet nowy z salonu nawalony elektroniką może się gdzieś rozkraczyć w polu , tego nikt nie przewidzi.

Powodzenia. :)
RONINEK
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 18.06.2015 18:04

Kilka lat temu objechałem cinquecento 2 razy Balaton i całą Słowenię do Adriatyku i dał radę :D W środku żonka i duży pies :D
Nie ma reguły czy nowa fura czy 16 letnia, jak ma paść po drodze to padnie :D
Szerokiej drogi :wink:
Lechoo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 18.06.2015 18:26

Jak się dba o auto i na co dzień się nic nie dzieje to i w trasie nic się na stanie. Na grubsze awarie wpływ mamy znikomy i przygotowanie czy przegląd przed wyjazdem nie pomoże :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Przygotowanie auta do drogi - żeby potem bez niespodzianek. - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019