Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przygotowanie auta do drogi - żeby potem bez niespodzianek.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.07.2010 16:14

weldon napisał(a):A to mi nie przyszło do głowy.

A może być kijek od szczotki?
Taki, jak się malucha odpalało? W sumie można by go w wielu sytuacjach wykorzystać.

Jakby go pomalować na jaskrawe kolory, to też rozwiązałoby problem gubienia kluczyków.



Za podpórkę do klapy bagażnika może robić, jak niespodziewanie przestaną trzymać amortyzatorki. :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 12.07.2010 16:20

Serce w pasy napisał(a):Za podpórkę do klapy bagażnika może robić, jak niespodziewanie przestaną trzymać amortyzatorki. :D

Zabezpieczony jestem.
Mam tylną szybę otwieraną. Polecam.
Nie trzeba zaraz całej klapy otwierać i pokazywać tych worków ...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.07.2010 16:23

weldon napisał(a):Mam tylną szybę otwieraną.


A ona jest bez amortyzatorów się otwiera?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 12.07.2010 16:30

Z amortyzatorami, ale, w ten sposób, mam cztery.
Te dwa od szyby i samą szybę traktuje jako zapasowe, mało śmigane.

W zasadzie to powinienem pójść i zrobić przegląd tej szyby, czy ona się jeszcze otwiera,
co wszystkim, przed wyjazdem, zalecam uczynić, żeby po drodze niespodzianek nie było.

Kiedyś, na przykład, ziemniaki mi się rozsypały, a że z górki stałem,
to jak otworzyłem tylna klapę to mi się rozsypały, a jakbym przez szybkę sięgnął,
to uniknąłbym zbierania produktów.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.07.2010 16:36

weldon napisał(a):Z amortyzatorami, ale, w ten sposób, mam cztery.
Te dwa od szyby i samą szybę traktuje jako zapasowe, mało śmigane.


No więc jak niespodziewanie wszytskie cztery przestaną działać, to kijek będzie jak znalazł :wink:
edo
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 18.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) edo » 12.07.2010 20:11

uważam że przegląd czy niezbędne naprawy trzeba zrobić na pare tygodni przed wyjazdem, żeby jeszcze usunąć jakieś ewentualne niespodzianki.
Co do wyposażenia to koniecznie:
- klucz do kół krzyżakowy, tylko takim odkręcimy koło, te fabryczne to żart, a jeśli nie daj Boże mamy zamiast koła zestaw naprawczy to musimy zakupić koło, bo z tym zestawem to jak będzie większe przebicie, czy np. z boku to mamy duzy problem, nie mówiąc że po użyciu takiego spreya, mało który wulkanizator podejmie się czyszczenia i naprawy,
-linka holownicza
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdach7 » 12.07.2010 21:04

A ja powiem tak- samochód przygotowany od 2tygodni (przeglądy i cuda wianki) wyjazd w sobotę , a 5h temu mieliśmy stłuczkę. I co wszystko diabli wzięli. Na szczęście są ludzie wyrozumiali i z dobrym sercem i blacharz właśnie wymienia maskę. jutro mechanik weźmie się za wymianę chłodnicy i pozostaną nam 3 dni na dokładne sprawdzenie samochodu przed drogą. A żeby wszystko poszło sprawnie to wszystko dzieje się z pominięciem ubezpieczyciela, a więc koszy wyjazdu powiększą się o 1500zł i 6punktów karnych. Czego się nie robi dla słonecznej Chorwacji.
Ale jak to mówią DOBREGO ZŁE POCZĄTKI. Trzymajcie kciuki :papa:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 12.07.2010 21:18

Trzymamy.

Co komu pisane ...

Mój ś.p. ojciec mówił:
gdyby człowiek wiedział, że się przewróci, toby się położył ...

Ważne żeby humor był i rąk nie załamywać, a wszystko się ułoży.




I w ludzi wierzyć trza.


Powodzenia i ... czekamy (ja przynajmniej) na relację :D




PS a ten film z '83 to był Złe dobrego początki...
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 12.07.2010 21:22

magdach7 napisał(a):A ja powiem tak- samochód przygotowany od 2tygodni (przeglądy i cuda wianki) wyjazd w sobotę , a 5h temu mieliśmy stłuczkę.

Mój Świętej pamięci wuj miał identyczną naście lat temu przygodę.
Na dzień przed wyjazdem gościu mu centralnie wyje...... w bok w opla Asconę pod naszą pracą.
Akurat wtenczas pracowaliśmy razem to widziałem akcję , myślałem że wuj
rozniesie gościa na parkingu. :evil:
Na szczęście miał możliwość wtedy jeszcze jechać autem firmowym to pojechał do Cro, ale stres jak diabli.
Kurde odpukać nikomu tego nie życzę.
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdach7 » 12.07.2010 21:24

Dzięki za wsparcie. Wierzę, że wszystko będzie dobrze tylko pojedziemy dwukolorowym samochodem :lol: No trudno, ważne, że udało się to jakoś załatwić ,bo jest sezon na stłuczki i blacharze obłożeni po same uszy 8O
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.07.2010 21:29

magdach7 napisał(a):,bo jest sezon na stłuczki i blacharze obłożeni po same uszy 8O


Myślałem, że to zimą po pierwszych śniegach :!:
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdach7 » 12.07.2010 21:36

Serce w pasy napisał(a):
magdach7 napisał(a):,bo jest sezon na stłuczki i blacharze obłożeni po same uszy 8O


Myślałem, że to zimą po pierwszych śniegach :!:

A nao właśnie nie- upał, żar z nieba, rozkojarzenie i zmęczenie po całym roku tyrki owocują stłuczkami. Na przyjazd policji czekaliśmy 1,5h bo po drodze mieli trzy inne zgłoszenia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.07.2010 21:43

Aaaaa wyjechali na drogi wszyscy niedzielni, co to w ciągu roku komunikacją miejską jeżdżą, bo "wygodniej"
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 12.07.2010 21:43

Nie tylko. Podniecenie wyjazdem, święta, wakacje, nowy samochód, żona gada,
nowe ubranie i buty za ciasne ...

Tu gdzie mieszkam bardzo dużo jest stłuczek i takich poważniejszych wypadków.

Narasta to właśnie w tych okresach, które wymieniłem.

Przykry widok, jak taki wypakowany a to elegancko ubranymi ludźmi,
a to bagażami wakacyjnymi stoi pokiereszowany na poboczu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.07.2010 21:48

To jest minus tego, że wszyscy dziś mają samochody........ a nie będę rozwijał myśli :cry:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przygotowanie auta do drogi - żeby potem bez niespodzianek. - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone