Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przewóz samochodu pociągiem z Serbii do Czarnogóry

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
wrang
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 27.07.2015
Przewóz samochodu pociągiem z Serbii do Czarnogóry

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrang » 27.07.2015 14:12

Temat przejazdu na/z wybrzeże Czarnogórskie pociągiem z możliwością transportu samochodu był poruszany wielokrotnie. Mam jednak konkretny dylemat odnośnie rozmiarów auta. Na stronie Serbskich Kolei jest informacja o maksymalnych wymiarach przewożonych samochodów - wysokość 155 cm, szerokość 180 cm.
Planujemy jechać dwoma samochodami i oba nie trzymają wymiarów. Jeden jest trochę wyższy (162 cm), drugi szerszy (185 cm). Pewnie z szerokością nie będzie problemu. Pytanie do tych którzy jeździli - czy te kilka cm wysokości mogą być problemem? Czy samochody są w jakiś sposób mierzone? Widziałem na zdjęciach, że wagony są dwupoziomowe i sufit na dole jest dość nisko. Mimo wszystko od dachu przeciętnego hatchbacka jest jakieś 20-30 cm przestrzeni.
Znalazłem też artykuł (nie mogę podać linku bo to mój pierwszy post, tytuł
"Mima Karadžić: Železnice Srbije mi zbog 12 cm nisu prevezle auto!" ) o tym jak jeden z lokalnych aktorów miał problem z przewiezieniem fiata 500L o wysokości 167 cm. Z tego co zrozumiałem jest tam też informacja, że w sezonie letnim jest możliwość przewiezienia wyższego auta.
Jak macie jakieś informacje lub spostrzeżenia na ten temat, będę wdzięczny za pomoc.
bekum
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bekum » 06.03.2016 19:00

Witam,

I jak dałeś radę z tym samochodem ? Mój też ma 162 cm i zastanawiam się jak duża przestrzeń jest między dachem samochodu a sufitem wagonu.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 06.03.2016 19:24

Nie korzystałam z takiego przewozu, ale myślę, że jeżeli wagony są dwu poziomowe, to auto o te parę centymetrów wyższe jest możliwość wstawić na górny pokład.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 19.08.2016 21:30

Musze zobaczyc ile mam wysokosci z boxem:-) pomysl ciekawy z tym pociagiem

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Przewóz samochodu pociągiem z Serbii do Czarnogóry
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone