Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejazd autostradą

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 17.04.2007 13:45

RobCRO napisał(a):PS swoją drogą, to u nas dawno nie otwierano autostrady na 18,6 km...


W lipcu 2006 otwarto 105 kilometrów (Konin - Stryków), tak więc nie tak dawno i nawet dużo więcej.
Swoja drogą wolałbym, aby otwierano po 18 kilometrów przez 25 lat, z tym że systematycznie, a nie raz na 25 lat odcinek stukilkunastu kilometrów.

Druaga sprawa jest taka, ze gdyby przyszło naszym budować autostrade o takich parametrach jak ta Zagrzeb - Macelj, to za dwa pokolenia nie doczekalibyśmy się...

Wczoraj w TV mówili o tunelu, który ma powstac za, bodajże 8 lat, w okolicy Żywca. Tunelu o długości (!!!orkiestra tusz!!!) 700 metrów (!!!)....

Rzygać sie chce....


Pozdrawiam
Rafał
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 17.04.2007 14:22

RobCRO napisał(a):to jest nowy odcinek autostrady w CRO...

tylko nie wiem, czy ten odcinek będzie po drodze...



Witaj !

Będzie po drodze - szczegóły w innym wątku.

Pzdr
Tomek
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 17.04.2007 14:35

beniu11 napisał(a):No właśnie na tym odcinku Maribor ,Ptuj,Macelj. Robota paliła się im w rękach 8O . Nawet staliśmy w korku ze względu na duży ruch sprzętu budowlanego.Może ktoś wie kiedy jest przewidziany termin otwarcia. :wink:


Znalazłem trochę informacji o pracach teoretycznie zakończonych oraz w trakcie ale brakuje konkretnych dat.

Może jak ktoś będzie wracał z długiego weekendu to da znać...

Tomek
Hunter
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 339
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hunter » 21.04.2007 10:52

Jeśli ktoś chce przed wyjazdem zobaczyc jak wyglądają chorwackie autostrady odsyłam na inne forum:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=440820

Sporo zdjęć lepszej lub gorszej jakości.

Dla obawiających się korków na trasie polecam fotkę z drugiej strony: gigantyczny korek przed tunelem Sv.Rok. KOREK ZE STROMYM PODJAZDEM Makabra :!: :!: :!:
Wiem bo sam stałem.
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 22.04.2007 08:43

Hunter napisał(a):....
Dla obawiających się korków na trasie polecam fotkę z drugiej strony: gigantyczny korek przed tunelem Sv.Rok. KOREK ZE STROMYM PODJAZDEM Makabra :!: :!: :!:
Wiem bo sam stałem.



Korek jest tam makabryczny (dwa razy stałam) ale z tą stromością (a może stromizną) to trochę przesadzasz.

A jak patrzę na termometr za oknem - to ja chcę już stać w korku przed Sv.Rokiem... i przed Kapelą też. :) :)
zawsze to lepsze niż korek na obwodnicy Gdańska w kierunku Władysławowa :) :)

Pozdrawiam,
Aśka
Hunter
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 339
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hunter » 22.04.2007 13:27

Dla jednych stromo dla innych nie. Faktem jest, że spory odcinek stoi się pod górkę. Jeśli do tego dochodzi upał to efekt jest taki, że co pareset metrów widzimy jakiegoś niszczęśnika z podniesiną maską. Wcześniej widać na jezdni "płyny ustrojowe" autka. Pomoc drogowa ma pełne ręce roboty.

No chyba przyznacie, że nie ma gorszego stania w korku jak to gdy jest upał i pod górkę. :roll:
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 22.04.2007 16:48

Hunter napisał(a):....

No chyba przyznacie, że nie ma gorszego stania w korku jak to gdy jest upał i pod górkę. :roll:


Jest.
Wyobraź sobie:
po całym roku wytężonego tyrania wreszcie nadchodzi druga połowa lipca i wyczekany urlop (nie masz możliwości przełożenia terminu), jedziesz nad Bałtyk, leje już od trzech dni i prognozy są naprawdę optymistyczne - zapewne wypogodzi się akurat w ten weekend, kiedy będziesz wracać...
Nie wiesz czy kwatera (pokój z wspólną łazienką na korytarzu za 50 pln za osobę) będzie na ciebie czekać - bo polscy gospodarze potrafią wywinąć numer i nie czekać na gości z rezerwacją, a w ciemno nad Bałtykiem cieżko coś znaleźć...
Ołów na niebie po horyzont, wieje, leje, leje, leje, a ty gdzieś tam w korku za trójmiastem a przed władkiem....

horrrrrrrrooooorrrr :) :) :)

Pozdrawiam,
Aśka
kurpis
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kurpis » 22.04.2007 17:54

Dzień dobry !!!
Pozwole sobie na mały komentarz do tego co powiedziała Aśka.
otóż: świetnie powiedziane !!! :D :D :D

pzd,
kurpis
Hunter
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 339
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hunter » 22.04.2007 18:02

No jeśli tak to wolę ten korek przed tunelem Sv.Rok.
Ja wszystko zniosę ale czy auto wytrzyma?

Przynajmniej po korkach na trasie mamy w perspektywie korki od butelek jakiegoś dobrego chorwackiego wina. I lampkę tego wina w dłoni, na tarasie z widokiem na morze, oblanego promieniami zachodzącego słońca i u boku ukochanej kobiety :!: :!: :!:

Pozdrawiam :lol: :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone