Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prośby o pomoc tłumaczeniu

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fiedler
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 27.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiedler » 22.08.2008 13:44

dzięki za korektę :)
...jakoś nigdy nie mogę tych ptaszków upilnować :wink:
pozdr. :boss:
*kasia*
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 19.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) *kasia* » 22.08.2008 15:06

Hvala lijepa dobri ljudi :D
Jestem wdzięczna i kiedyś to odpracuję
Pozdrawiam
paulinkaaa06
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulinkaaa06 » 23.08.2008 21:40

Witam,,,,
czy moge prosic o przetlumaczenie ponizszych zwrotow???





Sretan Rođendan

hepi brzdej sa zakašnjenjem

evo da imaš i moj neki trag na profilu

a spelele melele nista......

malu blagicu!!!!!

vidi vidi..eno sibirski borac





z gory dziekuje :)
*kasia*
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 19.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) *kasia* » 25.08.2008 08:57

Witam ponownie, mam nadzieję że nie macie mnie jeszcze dość :)

Tym razem już tylko kilka zdań, ponieważ dzięki Wam sporo już sama rozumiem.

"I vi meni nedostajete iako imam punu kucu poljaka ali nisu kao Vi.
Primite posebne pozdrave od nas.
Jos mi se nije javio Seba."

W tych trzech zwrotach wiem mniej więcej o co chodzi ale chyba chciałabym wiedzieć dokładnie.

Dziękuję serdecznie z góry za pomoc i cierpliwość.
Pozdrawiam
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 25.08.2008 11:19

*kasia* napisał(a):"I vi meni nedostajete iako imam punu kucu poljaka ali nisu kao Vi.
Primite posebne pozdrave od nas.
Jos mi se nije javio Seba."


I mi Was brakuje, chociaż mam dom pełen Polaków, to nie są tacy jak Wy.
Przyjmijcie szczególne pozdrowienia od nas.
Jeszcze się ze mną Seba nie skontaktował.


Pozdrav :)
Jola
*kasia*
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 19.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) *kasia* » 25.08.2008 13:45

:) hvala lijepa - za wszystko
marcek_pl
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 20.07.2005
žužula

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcek_pl » 25.08.2008 16:41

Witam! Czy ktoś może pomóc w rozszyfrowaniu co to za śliwka -žužula? mam wrażenie, że to nazwa swoista dla Dalmacji, nie mogę znaleźć w Internecie :(

Moi gospodarze dodają žužulę do rakiji, więc nie widziałam jej świeżej a tylko zmacerowaną po miesiącach stania w alkoholu 8) mam wrażenie, że to rodzaj mirabelki.

Z góry hvala za pomoc :)
*kasia*
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 19.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) *kasia* » 29.08.2008 07:10

Dzień dobry :) Witam ponownie.
Kolejna prośba o przetłumaczenie, z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

"Nijesam ti nimalo zadovoljna sa ovom Adrian ekipom.Najprvo oni imaju dvoje male djece koji nimalo nijesu odgojeni.Žena od Adrian ništa ne radi nego čuva pesa.Strašno su me razočarali kad su mi mluvili da će pes sa njima spavat u sobi.Ja ne dozvoljavam životinje da ulaze u apartman a oni se prave da mene ništa razumiju.Tako ti imam problem Doveli su prijatelja dva doma prije moga i u mene se dolazi kupat i svaku veče dolazisa ženom u moj dom knjima u apartman.Trebao ga je dovesti da u mene stoji pa onda nebi bilo problema.Ja imam i druge goste ne samo njih,ali nemaju nimalo obzirai prave se da me ne razumiju."

Pozdrawiam
Kasia
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 29.08.2008 07:53

*kasia* napisał(a):Dzień dobry :) "Nijesam ti nimalo zadovoljna sa ovom Adrian ekipom.Najprvo oni imaju dvoje male djece koji nimalo nijesu odgojeni.Žena od Adrian ništa ne radi nego čuva pesa.Strašno su me razočarali kad su mi mluvili da će pes sa njima spavat u sobi.Ja ne dozvoljavam životinje da ulaze u apartman a oni se prave da mene ništa razumiju.Tako ti imam problem Doveli su prijatelja dva doma prije moga i u mene se dolazi kupat i svaku veče dolazisa ženom u moj dom knjima u apartman.Trebao ga je dovesti da u mene stoji pa onda nebi bilo problema.Ja imam i druge goste ne samo njih,ali nemaju nimalo obzirai prave se da me ne razumiju."

Kasia


W żadnym razie nie jestem zadowolona "ekipą Adriana". Przede wszystkim dlatego, że mają dwoje żle wychowanych dzieci. Zona Adriana nic nie robi tylko zajmuje się psem. Okropnie mnie rozczarowali, kiedy powiedzieli, że pies będzie spał z nimi w pokoju. Ja nie zezwalam na to, by zwierzęta wchodziły do apartamentu, a oni udają, że nie rozumieją, co do nich mówię. Przywieźli ze sobą przyjaciela (dwa domy od nas) i ten facet przychodzi się tutaj kąpać i generalnie każdy wieczór wraz z żoną spędzają w apartamencie z moimi gośćmi. Powinni byli ulokować go u mnie i nie byłoby problemu. Ja przecież mam i innych gości, nie tylko ich, ale oni w ogóle się z tym nie liczą (zachowują się tak, jakby byli sami) i udają, że mnie nie rozumieją.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 29.08.2008 08:02

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
*kasia* napisał(a):Dzień dobry :) "Nijesam ti nimalo zadovoljna sa ovom Adrian ekipom.Najprvo oni imaju dvoje male djece koji nimalo nijesu odgojeni.Žena od Adrian ništa ne radi nego čuva pesa.Strašno su me razočarali kad su mi mluvili da će pes sa njima spavat u sobi.Ja ne dozvoljavam životinje da ulaze u apartman a oni se prave da mene ništa razumiju.Tako ti imam problem Doveli su prijatelja dva doma prije moga i u mene se dolazi kupat i svaku veče dolazisa ženom u moj dom knjima u apartman.Trebao ga je dovesti da u mene stoji pa onda nebi bilo problema.Ja imam i druge goste ne samo njih,ali nemaju nimalo obzirai prave se da me ne razumiju."

Kasia


W żadnym razie nie jestem zadowolona "ekipą Adriana". Przede wszystkim dlatego, że mają dwoje żle wychowanych dzieci. Zona Adriana nic nie robi tylko zajmuje się psem. Okropnie mnie rozczarowali, kiedy powiedzieli, że pies będzie spał z nimi w pokoju. Ja nie zezwalam na to, by zwierzęta wchodziły do apartamentu, a oni udają, że nie rozumieją, co do nich mówię. Przywieźli ze sobą przyjaciela (dwa domy od nas) i ten facet przychodzi się tutaj kąpać i generalnie każdy wieczór wraz z żoną spędzają w apartamencie z moimi gośćmi. Powinni byli ulokować go u mnie i nie byłoby problemu. Ja przecież mam i innych gości, nie tylko ich, ale oni w ogóle się z tym nie liczą (zachowują się tak, jakby byli sami) i udają, że mnie nie rozumieją.


No, nie ....... :evil: :evil: :evil: ( więcej nie piszę, wiadomo jakie mam zdanie)
*kasia*
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 19.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) *kasia* » 29.08.2008 10:03

Hvala lijepa, za szybką odpowiedź.
Sama doczytałam się że jest jakiś problem ale nie sądziłam że aż taki.
Wstyd się przyznać że znam tych ludzi i że to oni mnie pierwszym razem zabrali do tego pięknego miejsca i wspaniałych właścicieli.
Będę chciała odpisać więc poproszę o pomoc ponownie. Dziękuję i pozdrawiam.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: žužula

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 29.08.2008 10:04

marcek_pl napisał(a):Witam! Czy ktoś może pomóc w rozszyfrowaniu co to za śliwka -žužula? mam wrażenie, że to nazwa swoista dla Dalmacji, nie mogę znaleźć w Internecie :(

Moi gospodarze dodają žužulę do rakiji, więc nie widziałam jej świeżej a tylko zmacerowaną po miesiącach stania w alkoholu 8) mam wrażenie, że to rodzaj mirabelki.

Z góry hvala za pomoc :)


žižula
orfik11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 28.07.2008
T-Com

Nieprzeczytany postnapisał(a) orfik11 » 30.08.2008 19:48

Witam. Mam serdeczna prośbę. Proszę o pomoc. Będąc w ukochanej Croatii kupiłem sobie sim kartcę w T-Com. Bardzo sie przydała. W komplecie dostałem kartę zgłoszeniową, wypełniłem ją i wysłałem. Pisało, że po odesłaniu dostanie się bonus - 50 Kuna. Juz po przyjeździe do Polski otrzymałem smsa o treści " Dostavite nam ispunjenu Simpa pristupnicu i na racun vam stize 50 Kuna, dobrodoslice i pogodnosti clanstva u +clubu! "
Więcej informacji na adresie który podali. Czy ktoś może to przetłumaczyć i powiedzieć co zrobić, żeby dodali te 50 kuna. Mam tam przyjaciół piszemy ze sobą ina pewno , skoro już dają bonus to się przyda.
Puno pozdrava Cromaniaców. :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006
Re: T-Com

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 30.08.2008 21:22

orfik11 napisał(a):Witam. Mam serdeczna prośbę. Proszę o pomoc. Będąc w ukochanej Croatii kupiłem sobie sim kartcę w T-Com. Bardzo sie przydała. W komplecie dostałem kartę zgłoszeniową, wypełniłem ją i wysłałem. Pisało, że po odesłaniu dostanie się bonus - 50 Kuna. Juz po przyjeździe do Polski otrzymałem smsa o treści " Dostavite nam ispunjenu Simpa pristupnicu i na racun vam stize 50 Kuna, dobrodoslice i pogodnosti clanstva u +clubu! "
Więcej informacji na adresie który podali. Czy ktoś może to przetłumaczyć i powiedzieć co zrobić, żeby dodali te 50 kuna. Mam tam przyjaciół piszemy ze sobą ina pewno , skoro już dają bonus to się przyda.
Puno pozdrava Cromaniaców. :)


Prosimy dostarczyć wypełniony formularz (simpa pristupnica) i na Państwa rachunek wpłynie bonus 50 kn, zaproszenia oraz info nt. przywilejów i korzyści wypływających z członkowstwa w +clubie.

w/w formularz masz chyba tu
http://www.t-mobile.hr/online-zahtjev/simpa-reg.asp
a tu info o zasadach i warunkach przystąpienia do "clubu"
http://www.t-mobile.hr/1/10-80-00-00-00.asp

Ale nie wiem, czy to można tylko za pośrednictwem Netu załatwić... i wymagają kopii dowodu osobistego (czy innego dokumentu tożsamości)....

Pozdrowienia
orfik11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 28.07.2008
Hvala

Nieprzeczytany postnapisał(a) orfik11 » 30.08.2008 22:32

Hvala. Nie wiem czy mi się uda ale Hvala.
Puno pozdrava Cromaniaców.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Prośby o pomoc tłumaczeniu - strona 41
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone