Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Południowa Portugalia

W Portugalii znajduje się najbardziej wysunięty na zachód punkt w Europie. Historia Portugalii sięga starożytności. Portugalia jest jednym z najstarszych państw w Europie. Jej granice nie zmieniły się od pierwszej połowy XII wieku Każdego roku Portugalię odwiedza ponad 10 milionów turystów. W Porto znajduje się jedna z najpiękniejszych księgarni świata - jest to Księgarnia Lello (Livraria Lello & Irmano).
Kotki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 27.09.2010
Południowa Portugalia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kotki » 01.03.2011 17:41

Czy ktoś był i może coś polecić? Nie interesują nas ośrodki turystyczne, tylko totalna wiocha, wystarczy nam jeden sklep i w pobliżu bankomat. Natomiast koniecznie nie zatłoczona plaża i dzicz ;-). Wskazany możliwy dojazd do Faro.
Coś jak nasza ukochana Zavalatica w CRO.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 02.03.2011 01:13

Tak, był i może polecić.
Tylko co wam polecać?
Plaże? Są tam prawie wszędzie, Algarve to jedno skupisko plaż wśród kolorowych tufów i klifów. Te mniejsze opanowane zwykle przez gołodupców, ale tam jest tyle miejsca wśród tych klifów, że zawsze coś się znajdzie- im dalej od parkingu- tym więcej.
Tylko z tymi klifami nie ma żartów- ponad rok temu jeden się zawalił i...pogrzebał żywcem ludzi. One są słabe i niezbyt stabilne- to nie jest skała, ale tuf z gliną i kamieniami.
Wiochy? Poza kurortami też ich nie brak- osady rybackie itp.

Na pewno mogę polecić to miejsce:
Obok Lagos jest Ponta di Piedade- najbardziej spektakularna grupa kolorowych klifów nad oceanem- z grotami, łukami skalnymi i urozmaiconą rzeźbą brzegową i bajkowymi, schowanymi wśród tych klifów plażami.
Natomiast największą atrakcją jest wg. mnie rejs łodzią wśród fantastycznych formacji skalnych z P. di Piedade. Trwa on ok. 20 minut i pozostaje w głowie na lata!

Poza tym: zajebiaszcze klify z których patrzycie na ocean ku Ameryce, mając go prawie 100m pod samymi nogami! Cabo di Sao Vicente.
Potem Sagres.
Od Lagos na wschód jest uroczy Alvor i Praia da Rocha, gdzie jest istny labirynt niesamowitych tufów nadmorskich o bajecznych kolorach.

W Silves jest fajny zamek. Ogólnie wszędzie podobała mi się zabudowa- albo istna biel, albo żółcienie i piaskowate kolory.
Kotki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kotki » 02.03.2011 13:09

dzięki Ci dobry człowieku za info :-)
Mamy teraz dość poważny dylemat bo do Algarve to lekko licząc 3600 km w jedna stronę, więc samochód nie wchodzi w grę - za dużo czasu na podróż. Pozostaje tylko samolot, ale - jak się dowiedzieliśmy NIKT z Polski do Portugalii bezpośrednio nie lata. :-(
Czy możesz polecić jakąś konkretną miejscowość koło Lagos? Żeby na plażę można było dojść pieszo i może masz jakąś sprawdzona kwaterę?
HAncur
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 695
Dołączył(a): 29.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) HAncur » 02.03.2011 13:19

Moje Koleżanki były w zeszłym roku w Portugalii i leciały z Warszawy liniami TAP.
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 02.03.2011 14:03

Kotki napisał(a): Czy ktoś był i może coś polecić? Nie interesują nas ośrodki turystyczne, tylko totalna wiocha, wystarczy nam jeden sklep i w pobliżu bankomat. Natomiast koniecznie nie zatłoczona plaża i dzicz . Wskazany możliwy dojazd do Faro.
Coś jak nasza ukochana Zavalatica w CRO.


Już troszkę wspominałam TUTAJ

Powtórzę się, że takiej fajnej wiochy rybackiej, to bym szukała na zachód od Faro (raczej na pewno nie na wschód - ale ja mam stamtąd nieciekawe doświadczenia osobiste, więc nie jestem obiektywna :D:D:D) a konkretniej to na pewno jeszcze bardziej na zachód od Lagos w stronę Cabo de Sao Vicente.

Ja mieszkałam w Lagos, ale - jak już chyba wspomniałam w tamtym wątku - ze względu na brak auta i chęć przemieszczania się (a z sympatycznego acz turystycznego Lagos chyba najłatwiej) takich cudownych "dziczy" szukałabym w okolicach Burgau, Salemy i Sagres, a może troszkę na północ wzdłuż wybrzeża, w stronę Carrapateiry.
Wprawdzie bywa, że bardzo mocno wieje, ale może Wam to nie przeszkadza, bo to wiatr w upale (gruntownie opala człowieka bez jego zaangażowania w leżenie :D:D:D)

Najprościej oczywiście dostać się tam z lotniska w Faro. Wzdłuż całego wybrzeża jeździ pociąg. Nie co pięć minut, nie co kwadrans ;) :) ale chyba tak co godzinę, dwie - o ile się nie mylę.
Zjeździłam pociągiem całą trasę od Vila Real de San Antonio przy granicy z Hiszpanią do Lagos. Dojazd z Faro do Lagos to około 1.5h, może trochę dłużej. Poza tym oczywiście jeżdżą autobusy. Tu - koniec języka za przewodnika i uda się dostać do każdej wioski.

Fatamorgana napisał(a): (...) Na pewno mogę polecić to miejsce:
Obok Lagos jest Ponta di Piedade- najbardziej spektakularna grupa kolorowych klifów nad oceanem- z grotami, łukami skalnymi i urozmaiconą rzeźbą brzegową i bajkowymi, schowanymi wśród tych klifów plażami.


Mam nadzieję, że nie polecasz Kotkom Lagos jako "totalnej wiochy", jakiej szukają. Bo Lagos to bardzo miła, ale jednak bardzo, bardzo turystyczna miejscowość.
Owszem - jako baza na wycieczkę do Ponta da Piedade - idealna. A Ponta da Piedade to też takie miejsce mocno oblegane przez turystów - bo i trzeba przyznać - największa, spektakularna i cudowna atrakcja przyrodnicza dla wszystkich.

W stronę Cabo de Sao Vicente znajdziecie mnóstwo atrakcji w przyrodzie wybrzeża.
A dodatkową atrakcją samą w sobie było dla mnie przesiadywanie na krawężniku, bądź na ławeczce z mieszkańcami Sagres - którym nigdy nigdzie się nie śpieszyło :D Bajecznie "wiochowo" :D
Ruszysz się troszkę bardziej od ośrodków turystycznych i naprawdę niewielkim trudem odnajdujesz "totalną wiochę" - to jest dla mnie najbardziej urokliwe na Algarve :)

A co do lotów - można kombinować odcinkami - przerabiałam już różne warianty taniego latania z Polski via Berlin albo Lizbona czy też Genewa, a chyba i Nicea kiedyś była. Poszperajcie. Przecież nie trzeba lecieć bezpośrednio z PL.
Szczęśliwej podróży Kotki!
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 02.03.2011 14:30

U-la napisał(a):[A co do lotów - można kombinować odcinkami - przerabiałam już różne warianty taniego latania z Polski via Berlin albo Lizbona czy też Genewa, a chyba i Nicea kiedyś była. Poszperajcie. Przecież nie trzeba lecieć bezpośrednio z PL.
Szczęśliwej podróży Kotki!


Podobno najlepsza w sieci wyszukiwarka tanich lotów :D :D
:papa:
qqryq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 22.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) qqryq » 02.03.2011 21:35

Ja jeszcze od siebie dodam, że Sagres to świetne miejsce na surfing !
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 03.03.2011 00:41

U-la napisał(a):Mam nadzieję, że nie polecasz Kotkom Lagos jako "totalnej wiochy", jakiej szukają. Bo Lagos to bardzo miła, ale jednak bardzo, bardzo turystyczna miejscowość.
Owszem - jako baza na wycieczkę do Ponta da Piedade - idealna. A Ponta da Piedade to też takie miejsce mocno oblegane przez turystów - bo i trzeba przyznać - największa, spektakularna i cudowna atrakcja przyrodnicza dla wszystkich.


Jasne, że nie polecam, bo oczywiste, że Lagos to miasto i ruch i turyści, a nie cisza i spokój.
Jednak nie narzekałem na urokliwe plaże obok P. di Piedade. Schowani pośród klifów nie słyszeliśmy nic z otoczenia prócz mew, wody i ludzi na łodziach oraz motorówek, ale teren jest tak rozległy i pofalowany, że to nie był kłopot.
Pewien napotkany Niemiec polecił nam małą plażę na którą nie ma zejścia.
Znaczy się jest, ale dla wtajemniczonych i nieco sprawniejszych, bo aby tam zejść trzeba się złapać liny i schodzić jak po poręczówce stromo na dół w ciasnym przejściu w tufie.
I to było to! Plaża bajka, a ludzi przez cały dzień ledwie kilkoro (połowa września). Po odpływie można przejść na sąsiednie plaże.
wojtap
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 27.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtap » 09.04.2011 14:48

My też chcemy do Portugalii, też mieliśmy podobny problem jak się tam dostać samolotem. Okazało się, że można ale z przesiadkami albo z Berlina co już wcale nie jest takie tanie.
W końcu wybraliśmy lot do Hiszpanii do Malagi i podróż samochodem.
gregoma
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 03.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregoma » 10.04.2011 13:59

Witam, z tymi wiatrami w okolicach przylądka nie ma żartów.Ja zaliczyłem wycieczkę do muzeum szkoły morskiej na samym przylądku w trakcie której temperatuta spadła o 10 stopni.Cały czas wieje porwisty wiatr dlatego jak piszecie teren dobry do surfingu zresztą przy drodze są reklamy dużej ilosci szkółek szkolących adeptów w tym fajnym sporcie.Sam mieszkałem w Armaco de Pera ale nie polecam bo tam turystów zatrzęsienie .Jak piszą inni należy kierować się między Lagos a Sagres bo tam jest najfajniej.Lagos bardzo fajne miasto ale też centrum turystyczne .Generalnie zachodnia część Algavre jest najciekawsza.
Kotki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kotki » 10.04.2011 21:05

Dzięki za info. Już nam przeszedł entuzjazm po przeczytaniu tych wszystkich problemów z dojazdem, znalezieniem normalnej plaży (bez samochodu) i tłumami turystów.
Decyzja zapadała - dla odmiany pojedziemy w tym roku do CRO. :-D
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 14.04.2011 13:26

A autokarem? To pewnie będzie masakra jeszcz z małymi dziećmi?

Czy ktoś zna miejscowość Albufeira na południo-srodkowym wybrzeżu Portugalii?

Słyszałem, że Portugalia to kosztuje podobnie jak Chorwacja... oczywiście różnią sie kosztem dojazdu..
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 16.04.2011 00:03

Tak, znam miejscowość Albufeira.
I polecam pobyt tamże tylko tym, którzy nie potrafią żyć na wakacjach bez tłumu ludzi. :? :lol: :wink:

Przecież to największe centrum turystyczne południowego wybrzeża!

Nie nazwałbym tego kurortem nadmorskim lecz jednym wielkim nadmorskim zbiegowiskiem.
Co nie zmienia też faktu, że samo miasto nie jest brzydkie, część "wisząca" na klifie jest nawet bardzo ciekawa. :)

Powrót do Portugalia - Portugal



cron
Południowa Portugalia
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone