Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polska - Czarnogora - Chorwacja- jakies najnowsze info?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sowa4
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 05.09.2012
Polska - Czarnogora - Chorwacja- jakies najnowsze info?

Nieprzeczytany postnapisał(a) sowa4 » 05.09.2012 15:00

witam,
mysle o wjezdzie do CRO od strony Czarnogory.
chetnie poznam najnowsze info trasowe (z PL): ktora droga najszybciej, najwygodniej, gdzie oplaty, co omijac i takie tam...
z gorki dzieki
pozdrawiam
Piotr
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.09.2012 10:09

znajomy jechał kilka razy na MNE i zawsze: Kraków-Chyżne-Bańska Bystrica-Balassagyarmat-Budapest(obwodnica)-Szeged-Subotica-Novi Sad (nocleg)-Belgrad-Valjevo-Podgorica i dalej wg wyboru. Zawsze w nocy, by było pusto. Tą trasą dużo autostrad nie ma: kręte wśród gór drogi SK, krótka autostrada w SK, dłuższa w H i SRB, potem już tylko kręte drogi przez góry, gdzie nie pośpieszysz i lepiej mieć Navi (nie zawsze dobrze oznaczone). Trochę dłuższego stania na granicy H/SRB i SRB/MNE. W SRB oczywiście trzeba mieć Zieloną Kartę. Znajomy odradza przejazd przez Kosowo, gdzie musiał wykupić ubezpieczenie 25E + opłata na celnika 10E :(
Opłaty: SK winieta (lub ominięcie krótkiej dalnicy), H e-matrica, SRB opłaty na bramkach (resztę za Euro wydają w Dinarach SRB) wg dwóch cenników: dla Serbów i obcokrajowców:
http://przewodnik.onet.pl/abc-podroznik ... tykul.html
Granica MNE/HR oczywiście na 8ce.
sowa4
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 05.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sowa4 » 09.09.2012 10:32

dziekuje
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 09.09.2012 12:38

Podepnę się pod temat, bo w przyszłym roku też od tej strony chciałbym wskoczyć.
Widziałem gdzieś, że z Belgradu do Podgoricy jeździ pociąg z lawetami. Przejazd z tego, co widziałem kosztował około 150 zł i trwał chyba7-8 godzin.
Czy ktoś może ma doświadczenie? Może ktoś jechał w ten sposób?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.09.2012 15:00

tutaj szczegóły wg osób, które doświadczyły podróży:
http://www.odyssei.com/pl/travel-tips/25510.html
a tu przykładowy filmik z trasy, ponoć naprawdę warto (może kiedyś się skuszę):


niezła opcja :D
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 09.09.2012 16:16

dzięki...
ciekawi mnie tylko jak w praktyce to wygląda, tzn przede wszystkim dostępność miejsc w wakacje...
chyba w przyszłym roku się skuszę przetestować :lol:
piotr gd
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 26.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr gd » 09.09.2012 20:55

W Serbii od początku tego roku nie potrzeba Zielonej Karty.
sowa4
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 05.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sowa4 » 10.09.2012 08:00

ale Czarnogora nadal wymaga, tak?
wojownik73
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 12.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojownik73 » 14.09.2012 08:55

Witam!
Byłem w tym roku na wakacjach w Czarnogórze, jechałem przez Węgry i Bośnię. Spowrotem już jechałem przez Chorwację! Bośnia - prędkość - masakra, mnóstwo policji (sam zapłaciłem mandat), jazda nawet momentami 30 km/godz. I nawet piękne widoki nie zwrócą tego co się człowiek umęczy podczas takiej jazdy. A widziałem wiele!
Dlatego tylko i wyłącznie "nudne" autostrady chorwackie!!!!!
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3436
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 28.04.2013 09:41

Witam wszystkich - w tym roku planuję wakacje w Cro i Czarnogórze w okolicy miasteczka Bar. Ponoć istnieje możliwość dojazdu na Węgry pociągiem z lawetami na samochody. Ktoś z Was, Szanowni Forumowicze zna więcej szczegółów o takiej formie podróży ? ceny, możliwości rezerwacji i inne informacje. Dziękuję za wszelkie sugestie i porady. Pozdrawiam.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 28.04.2013 10:58

damianisko5 napisał(a):Witam wszystkich - w tym roku planuję wakacje w Cro i Czarnogórze w okolicy miasteczka Bar. Ponoć istnieje możliwość dojazdu na Węgry pociągiem z lawetami na samochody. Ktoś z Was, Szanowni Forumowicze zna więcej szczegółów o takiej formie podróży ? ceny, możliwości rezerwacji i inne informacje. Dziękuję za wszelkie sugestie i porady. Pozdrawiam.



Czytałem kiedyś dwie relacje, w których jest opisana podróż takim pociągiem do Baru - tyle, że nie z Węgier, a z Belgradu.

Jedna jest tutaj (autor podaje też linki do strony serbskich kolei, gdzie można znaleźć info i kupić bilety), tej drugiej jeszcze poszukam
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3436
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 28.04.2013 16:45

Dzięki - no właśnie, też znalazłem te relacje jednak prawie nie ma nic o podróży z Baru do granicy Cro/H a taka trasa by mnie interesowała, bo dalszą część drogi chcę pokonać samochodem czyli M7 do Budapesztu i dalej przez Sahy do Krakowa. Poszukaj, będę wdzięczny za info. pozdrawiam.
chmiel999
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 16.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) chmiel999 » 12.05.2013 09:43

Raul73 napisał(a):
damianisko5 napisał(a):Witam wszystkich - w tym roku planuję wakacje w Cro i Czarnogórze w okolicy miasteczka Bar. Ponoć istnieje możliwość dojazdu na Węgry pociągiem z lawetami na samochody. Ktoś z Was, Szanowni Forumowicze zna więcej szczegółów o takiej formie podróży ? ceny, możliwości rezerwacji i inne informacje. Dziękuję za wszelkie sugestie i porady. Pozdrawiam.



Czytałem kiedyś dwie relacje, w których jest opisana podróż takim pociągiem do Baru - tyle, że nie z Węgier, a z Belgradu.

Jedna jest tutaj (autor podaje też linki do strony serbskich kolei, gdzie można znaleźć info i kupić bilety), tej drugiej jeszcze poszukam


Witam,

Mój pierwszy wpis, ale jechałem pociągiem Belgrad-Bar z rodziną w czerwcu 2012 r. W Czarnogórze byłem dwa razy 2011 i 2012 ( Sutomore ) Podróż pociągiem niezapomniana ! Wg. znawców trasa na terenie Czarnogóry, to 5 najbardziej spektakularna widokowo trasa na świecie ! No i najlepszy sposób na skrócenie podróży. Zamiast 1700, przejechałem z Legnicy do Belgradu " tylko 1100 ", z czego tylko 60 km nie po autostradzie ! Jakby coś jestem do dyspozycji:))
Jumilla
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 22.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jumilla » 22.05.2013 16:01

Cześć,

ja planuje jechać w te wakacje na Chorwację (okolice Split i Dubrovnik) a potem do Czarnogóry.
Jechać przez Chorwację (autostrada, lepsze drogi), czy może przez Serbie?
Jak lepiej czasowo to wychodzi?
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3436
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 22.05.2013 17:37

Przez Serbię jeszcze nigdy nie jechałem, przez Bośnię, owszem, kilka razy. Droga jest atrakcyjna widokowa, ale męcząca bez autostrady. Sporo policji więc trzeba przestrzegać ograniczeń prędkości. Od kilku lat śmigam w okolice Dubrownika autostradą już od Budapesztu /M7 i A1/Szybko i bezproblemowo, drogi są fantastyczne, widoczki też fajne, ale morze zobaczysz dopiero po zjechaniu nad wybrzeże.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Polska - Czarnogora - Chorwacja- jakies najnowsze info?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone