Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Polska - Czarnogora - Chorwacja- jakies najnowsze info?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sowa4
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) sowa4 » 05.09.2012 15:00

witam,
mysle o wjezdzie do CRO od strony Czarnogory.
chetnie poznam najnowsze info trasowe (z PL): ktora droga najszybciej, najwygodniej, gdzie oplaty, co omijac i takie tam...
z gorki dzieki
pozdrawiam
Piotr
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.09.2012 10:09

znajomy jechał kilka razy na MNE i zawsze: Kraków-Chyżne-Bańska Bystrica-Balassagyarmat-Budapest(obwodnica)-Szeged-Subotica-Novi Sad (nocleg)-Belgrad-Valjevo-Podgorica i dalej wg wyboru. Zawsze w nocy, by było pusto. Tą trasą dużo autostrad nie ma: kręte wśród gór drogi SK, krótka autostrada w SK, dłuższa w H i SRB, potem już tylko kręte drogi przez góry, gdzie nie pośpieszysz i lepiej mieć Navi (nie zawsze dobrze oznaczone). Trochę dłuższego stania na granicy H/SRB i SRB/MNE. W SRB oczywiście trzeba mieć Zieloną Kartę. Znajomy odradza przejazd przez Kosowo, gdzie musiał wykupić ubezpieczenie 25E + opłata na celnika 10E :(
Opłaty: SK winieta (lub ominięcie krótkiej dalnicy), H e-matrica, SRB opłaty na bramkach (resztę za Euro wydają w Dinarach SRB) wg dwóch cenników: dla Serbów i obcokrajowców:
http://przewodnik.onet.pl/abc-podroznik ... tykul.html
Granica MNE/HR oczywiście na 8ce.
sowa4
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) sowa4 » 09.09.2012 10:32

dziekuje
rafgrzeg
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 09.09.2012 12:38

Podepnę się pod temat, bo w przyszłym roku też od tej strony chciałbym wskoczyć.
Widziałem gdzieś, że z Belgradu do Podgoricy jeździ pociąg z lawetami. Przejazd z tego, co widziałem kosztował około 150 zł i trwał chyba7-8 godzin.
Czy ktoś może ma doświadczenie? Może ktoś jechał w ten sposób?
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.09.2012 15:00

tutaj szczegóły wg osób, które doświadczyły podróży:
http://www.odyssei.com/pl/travel-tips/25510.html
a tu przykładowy filmik z trasy, ponoć naprawdę warto (może kiedyś się skuszę):

niezła opcja :D
rafgrzeg
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 09.09.2012 16:16

dzięki...
ciekawi mnie tylko jak w praktyce to wygląda, tzn przede wszystkim dostępność miejsc w wakacje...
chyba w przyszłym roku się skuszę przetestować :lol:
piotr gd
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr gd » 09.09.2012 20:55

W Serbii od początku tego roku nie potrzeba Zielonej Karty.
sowa4
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) sowa4 » 10.09.2012 08:00

ale Czarnogora nadal wymaga, tak?
wojownik73
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojownik73 » 14.09.2012 08:55

Witam!
Byłem w tym roku na wakacjach w Czarnogórze, jechałem przez Węgry i Bośnię. Spowrotem już jechałem przez Chorwację! Bośnia - prędkość - masakra, mnóstwo policji (sam zapłaciłem mandat), jazda nawet momentami 30 km/godz. I nawet piękne widoki nie zwrócą tego co się człowiek umęczy podczas takiej jazdy. A widziałem wiele!
Dlatego tylko i wyłącznie "nudne" autostrady chorwackie!!!!!
damianisko5
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 28.04.2013 09:41

Witam wszystkich - w tym roku planuję wakacje w Cro i Czarnogórze w okolicy miasteczka Bar. Ponoć istnieje możliwość dojazdu na Węgry pociągiem z lawetami na samochody. Ktoś z Was, Szanowni Forumowicze zna więcej szczegółów o takiej formie podróży ? ceny, możliwości rezerwacji i inne informacje. Dziękuję za wszelkie sugestie i porady. Pozdrawiam.
Raul73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 28.04.2013 10:58

damianisko5 napisał(a):Witam wszystkich - w tym roku planuję wakacje w Cro i Czarnogórze w okolicy miasteczka Bar. Ponoć istnieje możliwość dojazdu na Węgry pociągiem z lawetami na samochody. Ktoś z Was, Szanowni Forumowicze zna więcej szczegółów o takiej formie podróży ? ceny, możliwości rezerwacji i inne informacje. Dziękuję za wszelkie sugestie i porady. Pozdrawiam.

Czytałem kiedyś dwie relacje, w których jest opisana podróż takim pociągiem do Baru - tyle, że nie z Węgier, a z Belgradu.

Jedna jest tutaj (autor podaje też linki do strony serbskich kolei, gdzie można znaleźć info i kupić bilety), tej drugiej jeszcze poszukam
damianisko5
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 28.04.2013 16:45

Dzięki - no właśnie, też znalazłem te relacje jednak prawie nie ma nic o podróży z Baru do granicy Cro/H a taka trasa by mnie interesowała, bo dalszą część drogi chcę pokonać samochodem czyli M7 do Budapesztu i dalej przez Sahy do Krakowa. Poszukaj, będę wdzięczny za info. pozdrawiam.
chmiel999
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) chmiel999 » 12.05.2013 09:43

Raul73 napisał(a):
damianisko5 napisał(a):Witam wszystkich - w tym roku planuję wakacje w Cro i Czarnogórze w okolicy miasteczka Bar. Ponoć istnieje możliwość dojazdu na Węgry pociągiem z lawetami na samochody. Ktoś z Was, Szanowni Forumowicze zna więcej szczegółów o takiej formie podróży ? ceny, możliwości rezerwacji i inne informacje. Dziękuję za wszelkie sugestie i porady. Pozdrawiam.

Czytałem kiedyś dwie relacje, w których jest opisana podróż takim pociągiem do Baru - tyle, że nie z Węgier, a z Belgradu.

Jedna jest tutaj (autor podaje też linki do strony serbskich kolei, gdzie można znaleźć info i kupić bilety), tej drugiej jeszcze poszukam

Witam,

Mój pierwszy wpis, ale jechałem pociągiem Belgrad-Bar z rodziną w czerwcu 2012 r. W Czarnogórze byłem dwa razy 2011 i 2012 ( Sutomore ) Podróż pociągiem niezapomniana ! Wg. znawców trasa na terenie Czarnogóry, to 5 najbardziej spektakularna widokowo trasa na świecie ! No i najlepszy sposób na skrócenie podróży. Zamiast 1700, przejechałem z Legnicy do Belgradu " tylko 1100 ", z czego tylko 60 km nie po autostradzie ! Jakby coś jestem do dyspozycji:))
Jumilla
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jumilla » 22.05.2013 16:01

Cześć,

ja planuje jechać w te wakacje na Chorwację (okolice Split i Dubrovnik) a potem do Czarnogóry.
Jechać przez Chorwację (autostrada, lepsze drogi), czy może przez Serbie?
Jak lepiej czasowo to wychodzi?
damianisko5
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 22.05.2013 17:37

Przez Serbię jeszcze nigdy nie jechałem, przez Bośnię, owszem, kilka razy. Droga jest atrakcyjna widokowa, ale męcząca bez autostrady. Sporo policji więc trzeba przestrzegać ograniczeń prędkości. Od kilku lat śmigam w okolice Dubrownika autostradą już od Budapesztu /M7 i A1/Szybko i bezproblemowo, drogi są fantastyczne, widoczki też fajne, ale morze zobaczysz dopiero po zjechaniu nad wybrzeże.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019