Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polska - Czarnogora - Chorwacja- jakies najnowsze info?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 12.06.2013 14:25

Pewnie że są chętni - pisz wszystko na temat tej podrózy. Zdjęcia też mile widziane.
Andrzej40
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej40 » 12.06.2013 19:21

Jadę 15.07 do Czarnogóry z Wielkopolski...początkowo myślałem o noclegu w Budapeszcie..ale gdy patrzę na to co narobiła tam woda to trochę mnie to zniechęca.Pierwszym postojem w Czarnogórze ma być Camp Grab i aby nie nadwyrężyć własnego auta przy samym początku wakacji myślałem o ,, Jeep safari".
http://www.raftingmontenegro.pl/aranzmani_pl.php?p=15
http://www.tara-grab.com/PL/polski/pl/02_02.html
http://rafting.czarnogora.tv/kamp.htm
Później spokojnie przejazd przez wspomnianą przełęcz Tary , Monastyr Ostrog i zjazd do Kotoru
Też rozpatruje różne warianty trasy...chętnie posłucham :)
przepioor
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepioor » 15.06.2013 23:06

Raul73 napisał(a):Pewnie że są chętni - pisz wszystko na temat tej podrózy. Zdjęcia też mile widziane.

No to piszę :)
Jechaliśmy autokuszetką na trasie Novi Sad w Sebii - Bar w Montenegro 16 lipca 2012. Inspiracją dla mnie była podróż KOL-a opisana szczegółowo w jego relacji.
Rezerwację na tę trasę robiłem jeszcze w maju - były z tym pewne kłopoty, np. do końca nie było pewne czy wagony do przewozu samochodów będą jeździły z Novego Sadu czy tylko z Belgradu. Bardzo pomogła mi pewna miła Pani z Kolei Serbskich - pewnie gdyby nie jej zaangażowanie to by nic z tego nie wyszło. Koleje Serbskie mają system sprzedaży i rezerwacji przez internet z tym że funkcjonuje on jak migacz w słynnym dowcipie o milicjantach "działa, nie działa, działa, nie działa..." :wink: Mnie w końcu udało się zrobić rezerwację i zapłacić za bilety (kartą) 13.06 Potwierdzenie wygląda tak:
potwierdzenie_transakcji_ŻS.jpg

Co prawda system ma opcję języka angielskiego, ale wolałem serbski w razie jakichś kłopotów z odbiorem biletów itp.
Przejazd kosztował: 3 x 24 E bilety kolejowe, 3 x 6 E kuszetka (w przedziale 6-cio osobowym) + 30 E za przewóz samochodu = 120 E. System liczy to i tak w dinarach - z karty "sciągnęlo" mi ok. 537 PLN.
Bilety odbiera się w kasie na dworcu.

cdn.
chmiel999
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 16.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) chmiel999 » 17.06.2013 23:17

Ha ! W ub.r. Jechałem z Belgradu do Baru ( 29.06 ) walczyłem o bilety od kwietnia. Żadna z "miłych " Pań podczas wielu ksztownych rozmów telefonicznych nie powiedziała, że jadą z Subiticy albo z N. Sadu :)) Koniec końcem pociąg zaliczony, Dla mnie atrakcja nr. 1 !! KONIECZNIE !!
MarekBogdanski
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarekBogdanski » 26.06.2013 09:46

przepioor napisał(a):Witam,

w zeszłym roku jechałem z rodziną Kolejami Serbskimi z Novego Sadu do Baru (MNE) autokuszetką (my w kuszetkach, auto na lawecie) :wink: Jeżeli są zainteresowani, to chętnie podzielę się wszelką wiedzą na ten temat.
Potwierdzam, że trasa w y j ą t k o w o atrakcyjna widokowo.

Pozdrawiam
Jacek

Panie Jacku!
Spadł mi Pan z nieba z tym wpisem. We wrześniu zamierzam z 4 osobową rodziną Kolejami Serbskimi z Novego Sadu lub Subotnicy pojechać do Baru. Nie mogę znaleźć konkretnych informacji o sposobie dokonania rezerwacji jaką Pan zrobił. Czytałem, że jest z tym duży kłopot. Podobno jest w Novim Sadzie użytkownik naszej strony, ale nie mogę jego znaleźć.
Bardzo proszę o sygnał na mój mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl, tel 508 021 701
Z poważaniem Marek
krempak
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 09.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) krempak » 08.07.2013 12:21

Witam
Też zamierzam jechać owym pociągiem w sierpniu, ale z zakupem biletów jest problem nie lada. Zarejestrowałem się na stronie kolei serbskich już w okolicach kwietnia/maja. Wtedy przy testach systemu zakupowego wszystko banglało, ale nie można było zarezerwować biletów dalej niż dwa miesiące naprzód.
Strona kolei: http://www.zeleznicesrbije.com/ ; zakładka e-ticketing (Prodaja karata) - z lewej strony.
Potem trzeba się zalogować/założyć konto.
Następnie są do wyboru trzy opcje: sprawdzenie rozkładu, rezerwacja miejsc i zakup biletów.
Od początku czerwca próbuję kupić bilet i za każdym razem wyświetla się komunikat: Servis trenutno nije u funkciji! (Service is currently unavailable!). Można zrobić przedrezerwację za pomocą drugiej opcji, nawet przysyłają potwierdzenie w .pdf, ale nie ma następnie możliwości opłacenia tejże rezerwacji. To jest jakaś parodia. Na wysłany do nich po angielsku mail (na adres: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl, który wskazują na niedziałającej stronie zakupowej), jak na razie brak jakiejkolwiek reakcji. Po dodzwonieniu się na miejsce - brak możliwości prowadzenia konwersacji w jakimkolwiek innym języku niż tamtejszy.
Może ktoś w ostatnich dniach walczył z kolejami serbskimi, celem zakupienia tego biletu i podzieli się swoimi doświadczeniami. Jeśli nie można kupić przez ich stronę internetową, to jak?
Z góry dziękuję za pomoc wszelaką.
przepioor
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepioor » 10.07.2013 10:43

Witam
Z Kolejami Serbskimi "walczyłem" w zeszłym roku - udało się! :) Wtedy (maj-czerwiec 2012) strona rezerwacji w zasadzie działała. Płaciłem kartą i dostałem potwierdzenie jak kilka postów wyżej. Wszelkie wątpliwości wyjaśniałem mailowo z panią Ognjenką Andrić-Tomić (maile w poprawnym angielskim) adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Obawiam się, że w tym roku autokuszetki jeżdżą tylko z Belgradu - w zeszłym tłumaczono mi że ŻS (koleje serbskie) mają problemy ze stanem technicznym wagonów do przewozu samochodów - i po prostu ich brakuje na większą liczbę tras. Zastanawiam się więc, czy moje doświadczenia z Novego Sadu będą dla kogoś przydatne :(

P1010032.JPG
Wagon do przewozu samochodów (dwupoziomowy)

P7160219.JPG
Załadunek na "górny pokład"

P7160211.JPG
Rampa wjazdowa

P7160213.JPG
Na "dolnym pokładzie"

P7160215.JPG
Zabezpieczenie




Pozdrawiam
Jacek
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.07.2013 11:47

Robi się coraz konkretniej w tym wątku... może kiedyś się przejadę takim sposobem; filmiki na YT robią wrażenie.
krempak
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 09.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) krempak » 13.07.2013 21:23

przepioor napisał(a):Witam
Z Kolejami Serbskimi "walczyłem" w zeszłym roku - udało się! :) Wtedy (maj-czerwiec 2012) strona rezerwacji w zasadzie działała. Płaciłem kartą i dostałem potwierdzenie jak kilka postów wyżej. Wszelkie wątpliwości wyjaśniałem mailowo z panią Ognjenką Andrić-Tomić (maile w poprawnym angielskim) adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Obawiam się, że w tym roku autokuszetki jeżdżą tylko z Belgradu - w zeszłym tłumaczono mi że ŻS (koleje serbskie) mają problemy ze stanem technicznym wagonów do przewozu samochodów - i po prostu ich brakuje na większą liczbę tras. Zastanawiam się więc, czy moje doświadczenia z Novego Sadu będą dla kogoś przydatne :(


Dzięki za informacje. Dla zainteresowanych tematem, wklejam korespondencję z przedstawicielami Kolei Serbskich:
Hello,

I made reservation on train from Novi Sad to Bar. The number of my reservation is 3017 (in the attachment You have the document You sent me). I achieved the answer to my address e-mail from You and I want to pay for my tickets, but there is a problem. When I click on "Purchase tickets" I achieve an information that the application "is currently unavailable!" That's why I have a few questions. How can I pay for those tickets? Is there a chance to pay for it by the Internet and my credit card? I'm waiting for your answer.

Kind regards,

Odpowiedź:


Dear Krzysztof,

your reservation was valided to 08.07. 2013.Now is not valid reservation. Online service is not working. You can not buy tickets in advance online.

Teraz odpowiedź do kolegi, na zapytanie o tej samej treści:
sorry, online service is not working this year.

You can not buy tickets in advance online.

You can buy tickets when you will be arrive in Novi Sad, to rail station.

The best wishes!
Kolega pisze tak:
Dear Vera,

Thank you for the answer. I really appreciate it. Unfortunately, this bad news for me. I affraid that there will be no free seats, when I will come to railway station to buy a tickets. So I have another question. Is there any other way to buy a tickets from my country (Poland)? Maybe there is possibility to buy a tickets by some tourist agency. I want to buy a tickets on train from Novi Sad or Subotica to Bar. I need couchette for 4 adults, one three years old child and place for my car in auto-couchette. The trip will start on August 11th.

Yesterday I talked with the guy from Wasteels Agency. He said that he could by a ticket but only from Belgrad. As I wrote, I need a tickets from Novi Sad or Subotica. Do you now agency which can by the tickets that I need? And the last question: does you transport the cars from Subotica? I'm asking, because I heard that you start transport the cars from Novi Sad.

I'm waiting for your answer. Thank you very much for your help. Hvala:)

Odpowiedź:
sorry, but you can not buy tickets in advance by agency.
If you need travelling to relation Novi Sad - Bar with car on the train , you can buy tickets when you will be arrive in Novi Sad.

The best wishes!
Wnioski do wyciągnięcia samemu:)
Komedia:)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.07.2013 09:38

przypomina mi się pewien Polski przewoźnik.... PoKoPane :wink:
chmiel999
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 16.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) chmiel999 » 16.07.2013 21:43

krempak napisał(a):
przepioor napisał(a):Witam
Z Kolejami Serbskimi "walczyłem" w zeszłym roku - udało się! :) Wtedy (maj-czerwiec 2012) strona rezerwacji w zasadzie działała. Płaciłem kartą i dostałem potwierdzenie jak kilka postów wyżej. Wszelkie wątpliwości wyjaśniałem mailowo z panią Ognjenką Andrić-Tomić (maile w poprawnym angielskim) adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Obawiam się, że w tym roku autokuszetki jeżdżą tylko z Belgradu - w zeszłym tłumaczono mi że ŻS (koleje serbskie) mają problemy ze stanem technicznym wagonów do przewozu samochodów - i po prostu ich brakuje na większą liczbę tras. Zastanawiam się więc, czy moje doświadczenia z Novego Sadu będą dla kogoś przydatne :(


Dzięki za informacje. Dla zainteresowanych tematem, wklejam korespondencję z przedstawicielami Kolei Serbskich:
Hello,

I made reservation on train from Novi Sad to Bar. The number of my reservation is 3017 (in the attachment You have the document You sent me). I achieved the answer to my address e-mail from You and I want to pay for my tickets, but there is a problem. When I click on "Purchase tickets" I achieve an information that the application "is currently unavailable!" That's why I have a few questions. How can I pay for those tickets? Is there a chance to pay for it by the Internet and my credit card? I'm waiting for your answer.

Kind regards,

Odpowiedź:


Dear Krzysztof,

your reservation was valided to 08.07. 2013.Now is not valid reservation. Online service is not working. You can not buy tickets in advance online.

Teraz odpowiedź do kolegi, na zapytanie o tej samej treści:
sorry, online service is not working this year.

You can not buy tickets in advance online.

You can buy tickets when you will be arrive in Novi Sad, to rail station.

The best wishes!
Kolega pisze tak:
Dear Vera,

Thank you for the answer. I really appreciate it. Unfortunately, this bad news for me. I affraid that there will be no free seats, when I will come to railway station to buy a tickets. So I have another question. Is there any other way to buy a tickets from my country (Poland)? Maybe there is possibility to buy a tickets by some tourist agency. I want to buy a tickets on train from Novi Sad or Subotica to Bar. I need couchette for 4 adults, one three years old child and place for my car in auto-couchette. The trip will start on August 11th.

Yesterday I talked with the guy from Wasteels Agency. He said that he could by a ticket but only from Belgrad. As I wrote, I need a tickets from Novi Sad or Subotica. Do you now agency which can by the tickets that I need? And the last question: does you transport the cars from Subotica? I'm asking, because I heard that you start transport the cars from Novi Sad.

I'm waiting for your answer. Thank you very much for your help. Hvala:)

Odpowiedź:
sorry, but you can not buy tickets in advance by agency.
If you need travelling to relation Novi Sad - Bar with car on the train , you can buy tickets when you will be arrive in Novi Sad.

The best wishes!
Wnioski do wyciągnięcia samemu:)
Komedia:)


...czy to słynna niekompetenta Vera Tasić z Serbian Railways :))
Zatruła mi życie w 2012, ale mnie się udało...POJECHAŁEM POCIĄGIEM !
danka13
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 07.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) danka13 » 30.07.2013 22:50

My od czerwca walczymy o bilety,ciągle niedostępne:( Vera poinformowała nas że można kupić na miejscu,ale obawiamy się że już nie będzie wolnych miejsc jak dojedziemy.
bradko
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) bradko » 02.08.2013 17:41

Zarejestrowałem się tylko po to, by podzielić się świeżymi doświadczeniami z podróży samochodowo - kolejowej z Nowego Sadu do Baru i z powrotem.

Sposób był dość skomplikowany, bo zależało mi na tym, by nie jechać wagonem Kolei Serbskich, które robią nienajlepsze (przynajmniej zewnętrznie) wrażenie, a poza tym wszyscy jarają na korytarzach.
W pociągu 1137 z Nowego Sadu jeździ sypialny i kuszetka Kolei Czeskich. Poprosiłem więc znajomego Czecha, by wybrał się na dworzec i kupił mi same miejscówki (bez biletów). Okazało się, że jest to możliwe. A niewykluczone, że niepotrzebnie go angażowałem, bo może udałoby się to i w Polsce, trzeba zapytać na dworcu, a może i infolinia intercity będzie wiedziała. Jest to bardzo prawdopodobne. Jakby co - sypialny kolei czeskich ma numer 379, jest też kuszetka 377(a może 8?). Dwa razy w tygodniu (pon, pt; powrót wt, sb) jeżdżą też węgierskie wagony, numer prawdopodobnie 392 i 393. Więc można spróbować kupić w Polsce i pewnie dostanie się wagon o którymś z tych numerów.
Tak czy owak, za trzy miejsca w trzyosobowym przedziale sypialnym z Nowego Sadu do Baru zapłaciłem 66 euro. Na powrót miałem miejscówki Bar - Praha, paradoksalnie taniej, 46,20 eur, gdyż trasa kończyła się w Czechach i policzyło wg krajowej czeskiej taryfy.
Bilety do tej miejscówki kupowałem już na miejscu, płacąc 23,80 za dorosłego i 11,90 za dziecko do lat 14 (kasa przyjmuje dinary i akceptuje karty).
Miejsce samochodowe miałem kupione wcześniej (razem z jednym z biletów), ale teraz to niemożliwe, a i raczej niepotrzebne. Zainteresowanie jest takie sobie. W drodze "tam" na 10 miejsc zajętych było 7 (przy pociągu maksymalnie zawalonym pasażerami), "z powrotem" - 3. Po drodze mijałem się z dziennymi pociągami do/z Belgradu, gdzie widziałem jeden samochód jadący do Belgradu i pusty wagon samochodowy do Baru.
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 12.08.2013 14:29

Pytanie do Bradko,
Jest możliwość jechania tym pociągiem do Baru wraz z autem jeszcze z Czech?
Czy tylko z Czech osoby a auta z Novego Sadu lub Suboticy?
Ile wyniosła Was podróż pociągiem w jedną stronę?
Pozdrawiam Tomek
bradko
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) bradko » 13.08.2013 11:20

Wagon do przewozu samochodów kursuje z Nowego Sadu do Baru, na tej trasie jechali i ludzie, i samochód. Tylko wagon sypialny i miejscówki były czeskie :)

Policzmy:
Tam: 66 eur miejscówki w sypialnym, 59,5 bilety dla ludzi, 30 - bilet dla samochodu, 3 - miejscówka "siedząca" (przez net nie można było kupić biletu dla samochodu, nie kupując biletu dla człowieka i miejscówki, w związku z tym kupiłem jeden bilet, który wykorzystałem do sypialnej miejscówki i miejscówkę, której nie wykorzystałem).

Powrót: 46,20 miejscówki, 59,5 bilety, 30 - samochód.

Razem 294,20 eur za trzy osoby, w tym jedno dziecko. Część wydałem w czeskich koronach, część w dinarach, więc jeszcze jakiś narzut na przeliczeniach ze złotówek przez euro do waluty docelowej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Polska - Czarnogora - Chorwacja- jakies najnowsze info? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone