Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Polska - Czarnogora - Chorwacja- jakies najnowsze info?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
eStefan
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 22.05.2013 20:37

Autostrada w Serbii dla mnie ok mimo że była w trakcie remontu (2011r). Dla wrażliwych co im płyty na Czechach przeszkadzają może to być ekstremalna podróż, jeśli jeszcze nie uporali się z remontami. Zwykłe drogi nie wiem bo nie jechałem, a do Montenegro autostradą daleko nie pojedziesz.
Jumilla
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jumilla » 23.05.2013 08:22

Ja właśnie znam trasę przez chorwackie autostrady - aż do Dubrovnika. I tę droge bardzo dobrze wspominam.
Trochę boję się trasy przez Serbie - gorsze drogi, "mniej spokojny" kraj...? I chyba dłuższej czasowo, z racji mniejszej ilości dobrych dróg.
eStefan
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 23.05.2013 10:22

Na pewno taniej przez Serbie tylko nie wolno przekraczać granicy H/SRB (Szeged-Subotica) w weekend. Można utknąć na wiele godzin, w wariancie weekendowym trzeba próbować na mniejszym przejściu granicznym.
Jumilla
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jumilla » 23.05.2013 13:07

Właśnie w weekend będę jechać :) A z czego wynikają te korki? Czy to standard weekendowy na tym przejściu granicznym?
Fatamorgana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 23.05.2013 14:40

Jumilla napisał(a):Cześć,

ja planuje jechać w te wakacje na Chorwację (okolice Split i Dubrovnik) a potem do Czarnogóry.
Jechać przez Chorwację (autostrada, lepsze drogi), czy może przez Serbie?
Jak lepiej czasowo to wychodzi?

Ja właśnie znam trasę przez chorwackie autostrady - aż do Dubrovnika. I tę droge bardzo dobrze wspominam.
Trochę boję się trasy przez Serbie - gorsze drogi, "mniej spokojny" kraj...? I chyba dłuższej czasowo, z racji mniejszej ilości dobrych dróg.

:roll: :o
To w końcu pytasz czy.. sam sobie odpowiadasz?
:)
Na ten temat jest tu ze sto postów i kilka relacji a jakieś dwa posty mówiące wyraźnie gdzie lepiej- powyżej.
bzyq74
Mistrz Świata 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 23.05.2013 15:24

Otwarto nowe przejście Węgry/Serbia -> Asotthalom - Backi Vinogradi czynne 7-19
lokalizacja -> http://goo.gl/maps/yi0Pn

źródło:
http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbij ... i-Madarske

Przyda się w drodze przez Serbię jak zapcha się Roszke.
eStefan
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 23.05.2013 17:01

Jumilla napisał(a):Właśnie w weekend będę jechać :) A z czego wynikają te korki? Czy to standard weekendowy na tym przejściu granicznym?

Tak w okresie wakacyjnym to standard. Powodem są tabuny turków jadąch z Europy zachodniej do Turcji. W czwartek w nocy stałem godzine w sobote rano 6h.
radkoski
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkoski » 25.05.2013 14:01

Czy ktoś z Was może polecić jakąś sprawdzoną trasę z Wielkopolski do Czarnogóry?
Chcę jechać bez noclegu więc konfiguracja dowolna :)
Dzięki za info
bzyq74
Mistrz Świata 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 25.05.2013 15:05

wariant 1 - optymalny: http://goo.gl/maps/XeuBl
wariant 2 - mniej optymalny: http://goo.gl/maps/IkTlY
chmiel999
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) chmiel999 » 28.05.2013 22:21

Jumilla napisał(a):Właśnie w weekend będę jechać :) A z czego wynikają te korki? Czy to standard weekendowy na tym przejściu granicznym?

Miliardy turków wala co tydzień w piatki do domu swego...trzeba przeżyć, opowieści nic nie dadzą:)) Granica Węgry-Serbia ( Roksze, ale i Tompa 20 km obok ) w noce wakacyjne z piątku na sobotę, ale i całą sobotę wyglądaja uroczo :(((((((((((((
chmiel999
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) chmiel999 » 28.05.2013 22:25

radkoski napisał(a):Czy ktoś z Was może polecić jakąś sprawdzoną trasę z Wielkopolski do Czarnogóry?
Dzięki za info

W 2011 jechałem z Legnicy do Sutomore ( Mne ) przez Regensburg, nadrobiłem ok. 120 km, ale komfort jazdy przez Niemcy bezcenny. Dalej Graz , no i standartowo na sam dół. Od końca autostrady w Cro, a szczególnie od Dubrownika ciężko ( 180 km w 4,5 godziny ) ale co tam było warto :))
eStefan
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 28.05.2013 23:07

chmiel999 napisał(a):

Miliardy turków wala co tydzień w piatki do domu swego...trzeba przeżyć, opowieści nic nie dadzą:)) Granica Węgry-Serbia ( Roksze, ale i Tompa 20 km obok ) w noce wakacyjne z piątku na sobotę, ale i całą sobotę wyglądaja uroczo :(((((((((((((

Bardzo "uroczo". Samo patrzenie na to co wyrabiają na granicy może zniechęcić jeśli nie do oddychania to do życia w trzeźwości.
mervik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 01.06.2013 17:47

....
Ostatnio edytowano 03.06.2013 22:57 przez mervik, łącznie edytowano 1 raz
mervik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 02.06.2013 23:27

radkoski napisał(a):Czy ktoś z Was może polecić jakąś sprawdzoną trasę z Wielkopolski do Czarnogóry?
Dzięki za info

bzyq74 napisał(a):wariant 1 - optymalny: http://goo.gl/maps/XeuBl
wariant 2 - mniej optymalny: http://goo.gl/maps/IkTlY

..ja bym ci radził nocleg po drodze i naprawdę zobaczył ładne widoki jadąc
warjant 2 przez kanion Pivy ,tego w CRO nie zobaczysz
...ja sam wybieram tą trasę w tym roku :wink:
https://maps.google.pl/maps?hl=en&ll=43 ... o-88140244
przepioor
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepioor » 12.06.2013 11:45

Witam,

w zeszłym roku jechałem z rodziną Kolejami Serbskimi z Novego Sadu do Baru (MNE) autokuszetką (my w kuszetkach, auto na lawecie) :wink: Jeżeli są zainteresowani, to chętnie podzielę się wszelką wiedzą na ten temat.
Potwierdzam, że trasa w y j ą t k o w o atrakcyjna widokowo.

Pozdrawiam
Jacek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Polska - Czarnogora - Chorwacja- jakies najnowsze info? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019