Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polska - Czarnogora - Chorwacja- jakies najnowsze info?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 22.05.2013 20:37

Autostrada w Serbii dla mnie ok mimo że była w trakcie remontu (2011r). Dla wrażliwych co im płyty na Czechach przeszkadzają może to być ekstremalna podróż, jeśli jeszcze nie uporali się z remontami. Zwykłe drogi nie wiem bo nie jechałem, a do Montenegro autostradą daleko nie pojedziesz.
Jumilla
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 22.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jumilla » 23.05.2013 08:22

Ja właśnie znam trasę przez chorwackie autostrady - aż do Dubrovnika. I tę droge bardzo dobrze wspominam.
Trochę boję się trasy przez Serbie - gorsze drogi, "mniej spokojny" kraj...? I chyba dłuższej czasowo, z racji mniejszej ilości dobrych dróg.
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 23.05.2013 10:22

Na pewno taniej przez Serbie tylko nie wolno przekraczać granicy H/SRB (Szeged-Subotica) w weekend. Można utknąć na wiele godzin, w wariancie weekendowym trzeba próbować na mniejszym przejściu granicznym.
Jumilla
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 22.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jumilla » 23.05.2013 13:07

Właśnie w weekend będę jechać :) A z czego wynikają te korki? Czy to standard weekendowy na tym przejściu granicznym?
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 23.05.2013 14:40

Jumilla napisał(a):Cześć,

ja planuje jechać w te wakacje na Chorwację (okolice Split i Dubrovnik) a potem do Czarnogóry.
Jechać przez Chorwację (autostrada, lepsze drogi), czy może przez Serbie?
Jak lepiej czasowo to wychodzi?


Ja właśnie znam trasę przez chorwackie autostrady - aż do Dubrovnika. I tę droge bardzo dobrze wspominam.
Trochę boję się trasy przez Serbie - gorsze drogi, "mniej spokojny" kraj...? I chyba dłuższej czasowo, z racji mniejszej ilości dobrych dróg.

:roll: :o
To w końcu pytasz czy.. sam sobie odpowiadasz?
:)
Na ten temat jest tu ze sto postów i kilka relacji a jakieś dwa posty mówiące wyraźnie gdzie lepiej- powyżej.
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 23.05.2013 15:24

Otwarto nowe przejście Węgry/Serbia -> Asotthalom - Backi Vinogradi czynne 7-19
lokalizacja -> http://goo.gl/maps/yi0Pn

źródło:
http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbij ... i-Madarske

Przyda się w drodze przez Serbię jak zapcha się Roszke.
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 23.05.2013 17:01

Jumilla napisał(a):Właśnie w weekend będę jechać :) A z czego wynikają te korki? Czy to standard weekendowy na tym przejściu granicznym?


Tak w okresie wakacyjnym to standard. Powodem są tabuny turków jadąch z Europy zachodniej do Turcji. W czwartek w nocy stałem godzine w sobote rano 6h.
radkoski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 14.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkoski » 25.05.2013 14:01

Czy ktoś z Was może polecić jakąś sprawdzoną trasę z Wielkopolski do Czarnogóry?
Chcę jechać bez noclegu więc konfiguracja dowolna :)
Dzięki za info
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 25.05.2013 15:05

wariant 1 - optymalny: http://goo.gl/maps/XeuBl
wariant 2 - mniej optymalny: http://goo.gl/maps/IkTlY
chmiel999
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 16.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) chmiel999 » 28.05.2013 22:21

Jumilla napisał(a):Właśnie w weekend będę jechać :) A z czego wynikają te korki? Czy to standard weekendowy na tym przejściu granicznym?


Miliardy turków wala co tydzień w piatki do domu swego...trzeba przeżyć, opowieści nic nie dadzą:)) Granica Węgry-Serbia ( Roksze, ale i Tompa 20 km obok ) w noce wakacyjne z piątku na sobotę, ale i całą sobotę wyglądaja uroczo :(((((((((((((
chmiel999
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 16.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) chmiel999 » 28.05.2013 22:25

radkoski napisał(a):Czy ktoś z Was może polecić jakąś sprawdzoną trasę z Wielkopolski do Czarnogóry?
Chcę jechać bez noclegu więc konfiguracja dowolna :)
Dzięki za info



W 2011 jechałem z Legnicy do Sutomore ( Mne ) przez Regensburg, nadrobiłem ok. 120 km, ale komfort jazdy przez Niemcy bezcenny. Dalej Graz , no i standartowo na sam dół. Od końca autostrady w Cro, a szczególnie od Dubrownika ciężko ( 180 km w 4,5 godziny ) ale co tam było warto :))
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 28.05.2013 23:07

chmiel999 napisał(a):
Jumilla napisał(a):Właśnie w weekend będę jechać :) A z czego wynikają te korki? Czy to standard weekendowy na tym przejściu granicznym?


Miliardy turków wala co tydzień w piatki do domu swego...trzeba przeżyć, opowieści nic nie dadzą:)) Granica Węgry-Serbia ( Roksze, ale i Tompa 20 km obok ) w noce wakacyjne z piątku na sobotę, ale i całą sobotę wyglądaja uroczo :(((((((((((((


Bardzo "uroczo". Samo patrzenie na to co wyrabiają na granicy może zniechęcić jeśli nie do oddychania to do życia w trzeźwości.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 01.06.2013 17:47

....
Ostatnio edytowano 03.06.2013 22:57 przez mervik, łącznie edytowano 1 raz
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 02.06.2013 23:27

radkoski napisał(a):Czy ktoś z Was może polecić jakąś sprawdzoną trasę z Wielkopolski do Czarnogóry?
Chcę jechać bez noclegu więc konfiguracja dowolna :)
Dzięki za info


bzyq74 napisał(a):wariant 1 - optymalny: http://goo.gl/maps/XeuBl
wariant 2 - mniej optymalny: http://goo.gl/maps/IkTlY


..ja bym ci radził nocleg po drodze i naprawdę zobaczył ładne widoki jadąc
warjant 2 przez kanion Pivy ,tego w CRO nie zobaczysz
...ja sam wybieram tą trasę w tym roku :wink:
https://maps.google.pl/maps?hl=en&ll=43 ... o-88140244
przepioor
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepioor » 12.06.2013 11:45

Witam,

w zeszłym roku jechałem z rodziną Kolejami Serbskimi z Novego Sadu do Baru (MNE) autokuszetką (my w kuszetkach, auto na lawecie) :wink: Jeżeli są zainteresowani, to chętnie podzielę się wszelką wiedzą na ten temat.
Potwierdzam, że trasa w y j ą t k o w o atrakcyjna widokowo.

Pozdrawiam
Jacek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Polska - Czarnogora - Chorwacja- jakies najnowsze info? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone