Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polska - Czarnogora - Chorwacja- jakies najnowsze info?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jarekrk
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarekrk » 01.02.2014 18:56

Dzięki chłopaki za pomoc i naprostowanie co do paru rzeczy, oraz

Raul73 napisał(a):
jarekrk napisał(a):
Raul73
Przez Chorwację to sam wiem jakie drogi są eleganckie bo już raz byłem właśnie tylko w tym pięknym kraju, .


Miałem na myśli Slavonię, która jest mniej uczęszczaną częścią Chorwacji, w dodatku najbardziej dotkniętą zniszczeniami wojennymi. Na szczęście drogi tam są już OK.

Czyli jak wyjedziemy rano z Pecs to dojedziemy tam na 16 pewnie


Szybciej - realny czas przejazdu z Pecs do Sarajeva to ok. 5 godzin (z postojami ok. 6).

Do Sarajeva polecam wjechać nie od zachodu, a od północy: przez Vogoscę, Kobilja Glava i ulicą Alipasina. Tak jest po pierwsze bliżej, a po drugie szybciej, bo nie ma korków. Na obwodnicy i na Alei Snajperów zawsze jest ciasno.

Jeśli masz ochotę pozwiedzać Sarajevo "wirtualnie", to zapraszam Tutaj :)

Przeglądnąłem wirtualnie u ciebie Sarajevo ale z ciekawości jak będzie chwila muszę cały twój temat zobaczyć bardzo mnie zainteresował.
tmach
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tmach » 13.02.2014 17:32

pociag odjezdza ok godziny 10 i 22 ?? z belgradu ??

czyli wchodzi w gre tylko ten poranny jezeli chodzi o widoki ??
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2019
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 06.06.2014 14:20

JustineM napisał(a)::) dzięki Rysiek :)


Hej JustineM.
Kontaktowałaś się może z kolejami serbskimi?
Ja dostałem odpowiedź, że wcześniej nie można kupić biletów, dopiero po przyjechaniu na stację.
A wyraźnie w regulaminie stoi: The request for reservation can be submitted at least 2 months before the intended transport.
No i chyba pozostaje w sferze marzeń podróż koleją z samochodem :(
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2019
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 09.06.2014 18:28

No i wszystko jasne.
Można zapomnieć o podróży pociągiem wraz z samochodem.
Najnowsza odpowiedź serbskich kolei: "The train No 1137 to relation Subotica - Novi Sad - Bar will be not going this Summer."
Wielka szkoda :cry:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 09.06.2014 21:11

oj w przyszłym roku też warto odpuścić przejazd przez BiH...bo jak wszyscy ruszą będzie tłok...:)
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2019
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 09.06.2014 22:01

Z tego co wiem ten pociąg przez BiH nie jedzie
jogi125
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jogi125 » 10.06.2014 08:14

jarekrk - jakie plany odnośnie trasy ... chcemy jechać podobnie ... ale ta powódz w BiH...
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 29.01.2017 20:48

rysiek_r74 napisał(a):
JustineM napisał(a)::) dzięki Rysiek :)

Hej JustineM.
Ja dostałem odpowiedź, że wcześniej nie można kupić biletów, dopiero po przyjechaniu na stację.
A wyraźnie w regulaminie stoi: The request for reservation can be submitted at least 2 months before the intended transport.


Jak wy to rozumiecie...?
rezerwuję telefonicznie najpóźniej 2 m-ce przed odjazem, a odbieram (i płacę) za bilety nie później niż 3 godziny przed odjazdem?

"...Before purchasing of train tickets the passengers have possibility to make reservation for seat, couchette, berth by calling our Call Center 011/360-28-99.
In this way, seat reservations can be made as early as 2 months before train departure. Seat reservations must be taken within 24h starting from the moment of reservation by phone call. If the mentioned reservation was made at the moment when there were less than 24h from the train departure, reservation must be taken at the ticket selling places of Srbija Voz JSC not later than 2h before train departure (or up to 3h for seat reservation for accompanied cars).
Reservation can be made for seats in trains that operate in domestic service as well as in international service to Monte Negro. In this way, reservation can not be made for seats at special offers („Bar special, Ljubljana special, Zagreb special etc.

By making one call it is possible to book:
- 1 compartment- 6 sitting places
- 1 compartment- 6 berths in 6 berth wagon (Bc)
- 1 compartment- 4 berths in 4 berth wagon (Ac)
- 2 compartments – 6 berths category tourist or 4 berths category double or 2 single berths
- 1 accompanied car and 1 trailer.
..."
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Polska - Czarnogora - Chorwacja- jakies najnowsze info? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone