Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polska - Czarnogora - Chorwacja- jakies najnowsze info?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.08.2013 12:26

bradko napisał(a):Tak czy owak, za trzy miejsca w trzyosobowym przedziale sypialnym z Nowego Sadu do Baru zapłaciłem 66 euro. Na powrót miałem miejscówki Bar - Praha, paradoksalnie taniej, 46,20 eur, gdyż trasa kończyła się w Czechach i policzyło wg krajowej czeskiej taryfy.
TJL napisał(a):Pytanie do Bradko,
Jest możliwość jechania tym pociągiem do Baru wraz z autem jeszcze z Czech?
Czy tylko z Czech osoby a auta z Novego Sadu lub Suboticy?
bradko napisał(a):Wagon do przewozu samochodów kursuje z Nowego Sadu do Baru, na tej trasie jechali i ludzie, i samochód. Tylko wagon sypialny i miejscówki były czeskie :)
(...)
Powrót: 46,20 miejscówki, 59,5 bilety, 30 - samochód.


czegoś tu nie rozumiem: jechałeś z samochodem czy bez :?: piszesz o powrotnej drodze: wskazujesz na opłatę za samochód, a odpowiadasz że do Czech tylko wagony osobowe; to auto zostawiłeś w Novim Sadzie :?:
nie czepiam się tylko coś mi nie pasi, a myślami wybiegam już w rok 2014 i chciałbym mieć jasność
bradko
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) bradko » 13.08.2013 12:32

Jechałem z samochodem. Do Nowego Sadu, samochód i ludzie. Miejscówkę miałem do Czech, żeby, kupiona w Czechach, taniej wyszła. Ale bilety do niej kupowałem tylko do Nowego Sadu.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.08.2013 12:34

bradko napisał(a):Jechałem z samochodem. Do Nowego Sadu, samochód i ludzie. Miejscówkę miałem do Czech, żeby, kupiona w Czechach, taniej wyszła. Ale bilety do niej kupowałem tylko do Nowego Sadu.


ok, spoko teraz to faktycznie wychodzi paradox :wink: ale grunt że więcej w kieszeni zostało
hania114
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania114 » 22.08.2013 18:41

Witam. Po długich próbach i poszukiwaniach udało nam sie kupic bilety na pociag z Belgradu do Baru przez agencje Belgradzie. Zapłaciliśmy za 5 osób dorosłych plus samochód i kuszetki 650 zł.
podaje emaila dla zainteresowanych zakupem: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl lub Tel/fax 011/2658868
JustineM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 12.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JustineM » 13.01.2014 01:31

hania114 napisał(a):Witam. Po długich próbach i poszukiwaniach udało nam sie kupic bilety na pociag z Belgradu do Baru przez agencje Belgradzie. Zapłaciliśmy za 5 osób dorosłych plus samochód i kuszetki 650 zł.
podaje emaila dla zainteresowanych zakupem: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl lub Tel/fax 011/2658868


Witam
Ile trwa podróż pociągiem z Novi Sad do Bar? Czy większe auta np Renault Trafic też są przewożone w takim wagonie?
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2017
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 13.01.2014 20:31

JustineM napisał(a):
hania114 napisał(a):Witam. Po długich próbach i poszukiwaniach udało nam sie kupic bilety na pociag z Belgradu do Baru przez agencje Belgradzie. Zapłaciliśmy za 5 osób dorosłych plus samochód i kuszetki 650 zł.
podaje emaila dla zainteresowanych zakupem: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl lub Tel/fax 011/2658868


Witam
Ile trwa podróż pociągiem z Novi Sad do Bar? Czy większe auta np Renault Trafic też są przewożone w takim wagonie?


Myślę, że tu jest odpowiedź
http://zeleznicesrbije.com/active/en/ho ... 93103.html
JustineM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 12.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JustineM » 13.01.2014 21:21

rysiek_r74 napisał(a):
JustineM napisał(a):
hania114 napisał(a):Witam. Po długich próbach i poszukiwaniach udało nam sie kupic bilety na pociag z Belgradu do Baru przez agencje Belgradzie. Zapłaciliśmy za 5 osób dorosłych plus samochód i kuszetki 650 zł.
podaje emaila dla zainteresowanych zakupem: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl lub Tel/fax 011/2658868


Witam
Ile trwa podróż pociągiem z Novi Sad do Bar? Czy większe auta np Renault Trafic też są przewożone w takim wagonie?


Myślę, że tu jest odpowiedź
http://zeleznicesrbije.com/active/en/ho ... 93103.html


:) dzięki Rysiek :) zobaczyłam kilka filmów jak ta podróż wygląda i rozumek odebrało :D
ale widzę, że czytasz i oglądasz czyli jedziecie z nami?
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2017
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 13.01.2014 22:00

JustineM napisał(a)::) dzięki Rysiek :) zobaczyłam kilka filmów jak ta podróż wygląda i rozumek odebrało :D
ale widzę, że czytasz i oglądasz czyli jedziecie z nami?

Jak na razie mam zarezerwowany nocleg w Belgradzie z 8 na 9.08, a z waszego kalendarza wynika, że jedziecie dzień przed nami.
Obejrzałem filmiki z podróży pociągiem i efekt jest niesamowity. Widoki bajeczne.
Ale zacząłem się zastanawiać nad tym, aby zrezygnować z tego noclegu i nocą śmignąć koleją.
Spanie zapewnione, a jednocześnie przybliżamy się do celu :D .
W informacjach z kolei serbskiej wynika, że rezerwację na samochód trzeba robić najpóźniej 2 miesiące przed podróżą.
jarekrk
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarekrk » 31.01.2014 16:57

Witam was w połowie czerwca wybieramy się na 11 dni na taki wyjazd:

https://maps.google.pl/maps?saddr=Krak%C3%B3w&daddr=Budapeszt,+W%C4%99gry+to:43.8785919,18.3929585+to:43.3514185,17.8155647+to:Wodospady+Kravica+to:Budva,+Czarnog%C3%B3ra+to:Dubrownik,+Chorwacja+to:Makarska,+Chorwacja+to:Bol,+Croatia+to:Novalja,+Chorwacja+to:M7+to:Krak%C3%B3w&hl=pl&ie=UTF8&sll=44.465151,18.259277&sspn=5.699707,11.634521&geocode=FQrt-wIdFFYwASnRGE41wEQWRzG_ikd2tbZrtA%3BFbjC1AId64ciASnJz9TRNMNBRzFgER4MKcQABA%3BFb-InQIdfqcYASnxh4A_ts5YRzHcTiWrr2XyjQ%3BFXp9lQIdDNgPASndh0hDdENLEzG6w8o4U_6XOw%3BFQv1iwIdLMUYASmTJRnKQWhMEzGngJsaRZY9eg%3BFbhDhQIdhIMfASlxM-TzldRNEzFIMJy8Bn9GOw%3BFSXMigIdWBkUASl96DUIootLEzEA1SuGUK0ABA%3BFVGclAIdVLoDASkj21KJbu5KEzGbpQBES0UiqQ%3BFRshlAIdLh_-ACmF5vFnCoRKEzG07rqKr1l0Bw%3BFZXfpwIdMCLjACl_BaRPKUpiRzFuTQHIgW6drQ%3BFSpuygIdqYUQAQ%3BFQrt-wIdFFYwASnRGE41wEQWRzG_ikd2tbZrtA&oq=bol&mra=dvme&mrsp=2&sz=7&via=2,3&t=m&z=7


Czy trasa z Węgier przez Bośnię jest znośna?
Nocleg pierwszy planujemy w PECS na Węgrzech a potem wjechać do Bośni, no i czytam wszędzie, że jest dość tragicznie, wąsko dużo policji i wolno się wleczemy za tirami, ile trzeba liczyć czasu na dojechanie np. od granicy Węgier do Mostaru?
Oraz zastanawiam się którędy albo przez Bania Lukę albo Sarajewo, co ciekawiej zobaczyć jadąc do Mostaru?
W między czasie planujemy tak to zrobić:
Pierwszy nocleg w Pecs, potem jeden nocleg w Mostarze, następnie 4 dni w Budvie później wybieramy się na 2 noclegi Na Brac do Bol i na koniec weekend i dwa noclegi w Novalji, może wracając jeszcze nad Balatonem się zatrzymamy.
Byłbym wdzięczny za wskazówki
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 31.01.2014 17:23

Jadąc z Mostaru przez Jajce i Banja Luka do granicy HR jechałem niecałe 5 h. Dalej do granicy węgierskiej przez Zagreb to ok. 1,5. Droga z Mostaru przez Banja Luka jest dobrej jakości, miejscami dość kręta (ok.30-40 km) i z pięknymi widokami. Warto zrobić pauzę np. na śniadanie mi miłych okolicznościach przyrody nad wodospadem Jajce (prawie przy trasie). Policję na tej drodze widziałem 2 razy, raz stali z radarem. Droga przyjemna, w sobotę był mały ruch, prawie w ogóle bez ciężarówek.
Pozdrawiam,
Tomek
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 31.01.2014 20:29

jarekrk napisał(a):Witam was w połowie czerwca wybieramy się na 11 dni na taki wyjazd:

trasa


Czy trasa z Węgier przez Bośnię jest znośna?
Nocleg pierwszy planujemy w PECS na Węgrzech a potem wjechać do Bośni, no i czytam wszędzie, że jest dość tragicznie, wąsko dużo policji i wolno się wleczemy za tirami, ile trzeba liczyć czasu na dojechanie np. od granicy Węgier do Mostaru?
Oraz zastanawiam się którędy albo przez Bania Lukę albo Sarajewo, co ciekawiej zobaczyć jadąc do Mostaru?
W między czasie planujemy tak to zrobić:
Pierwszy nocleg w Pecs, potem jeden nocleg w Mostarze, następnie 4 dni w Budvie później wybieramy się na 2 noclegi Na Brac do Bol i na koniec weekend i dwa noclegi w Novalji, może wracając jeszcze nad Balatonem się zatrzymamy.
Byłbym wdzięczny za wskazówki


Zależy co kto lubi; zależy jak się trafi; z Pecs do Sarajewa zajęło ok. 6,5g jak dobrze pamiętam, ale z przystankiem w Donji Miholjac; Sarajewo było dla mnie jednym z głównych pkt, więc wybór był oczywisty. Co do drogi to oczywiście zgodnie z przepisami lub +10 więcej, ale nie było tragicznie. Zdecydowanie mniej TIR-ów niż można spotkać u nas.
Przez Banja Lukę google faktycznie wyznacza trasę z Pecs do Mostaru i wskazuje czas przejazdu identyczny jak przez Sarajewo; oba przejazdy mają swoje walory turystyczne i krajobrazowe, więc trudno będzie Ci wskazać oraz wybrać (niestety zwykle mam podobne dylematy :roll: ). W Sarajewie z pewnością więcej jest do zobaczenia. Droga Jajce-Mostar jak dla mnie równie piękna co Sarajewo-Mostar.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 31.01.2014 23:25

Droga przez Chorwację jest bardzo dobrej jakości i można spokojnie jechać ok. 100 km/h poza zabudowanym.

W Bośni już trochę gorzej - na początku płasko, ale potem zaczynają się górki i góry, które ciągną się aż za Mostar. Droga bardzo dobrej jakości, policji rzeczywiście sporo, ale TIR-ów niewiele. Jedzie się bardzo przyjemnie.

Jeśli chodzi o zwiedzanie, to zdecydowanie polecam Sarajevo - dla mnie absolutny numer jeden na Bałkanach!
jarekrk
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarekrk » 01.02.2014 11:42

Dzięki wam za informację, to pojedziemy przez Sarajewo też mnie bardzo korci aby zobaczyć to miasto teraz po ich wojnie.

Raul73
Przez Chorwację to sam wiem jakie drogi są eleganckie bo już raz byłem właśnie tylko w tym pięknym kraju, ale nie chciałbym jechać w jedną i drugą stronę tą samą drogą, więc aby zobaczyć coś więcej wybór padł na Bośnię.

te_kiero
Czyli jak wyjedziemy rano z Pecs to dojedziemy tam na 16 pewnie, pozwiedzamy, pooglądamy co się da zjemy obiad i wieczorem wyruszymy do Mostaru bo to już tylko 120km.
Niestety na Mostar zostanie mniej czasu 1.5-2h aby z rana kolejnego dnia jak najszybciej w końcu zaliczyć kąpiel w jakiejś wodzie naturalnej w wodospadach Kravica a stamtąd to już tylko 200km do Budvy :mrgreen:
Chociaż pewnie i tak plany będą się w trakcie wycieczki modyfikować
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 01.02.2014 14:48

jarekrk napisał(a):
Raul73
Przez Chorwację to sam wiem jakie drogi są eleganckie bo już raz byłem właśnie tylko w tym pięknym kraju, .


Miałem na myśli Slavonię, która jest mniej uczęszczaną częścią Chorwacji, w dodatku najbardziej dotkniętą zniszczeniami wojennymi. Na szczęście drogi tam są już OK.

Czyli jak wyjedziemy rano z Pecs to dojedziemy tam na 16 pewnie


Szybciej - realny czas przejazdu z Pecs do Sarajeva to ok. 5 godzin (z postojami ok. 6).

Do Sarajeva polecam wjechać nie od zachodu, a od północy: przez Vogoscę, Kobilja Glava i ulicą Alipasina. Tak jest po pierwsze bliżej, a po drugie szybciej, bo nie ma korków. Na obwodnicy i na Alei Snajperów zawsze jest ciasno.

Jeśli masz ochotę pozwiedzać Sarajevo "wirtualnie", to zapraszam Tutaj :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.02.2014 16:44

jarekrk napisał(a):Czyli jak wyjedziemy rano z Pecs to dojedziemy tam na 16 pewnie, pozwiedzamy, pooglądamy co się da zjemy obiad i wieczorem wyruszymy do Mostaru bo to już tylko 120km.

tak jak napisał Raul spokojnie dasz radę do 16tej od rańca (no chyba że będzie coś nie przewidzianego)
jarekrk napisał(a):Niestety na Mostar zostanie mniej czasu 1.5-2h

na starówkę zupełnie wystarczy
jarekrk napisał(a):aby z rana kolejnego dnia jak najszybciej w końcu zaliczyć kąpiel w jakiejś wodzie naturalnej w wodospadach Kravica

po drodze z Mostaru masz jeszcze Izvor Bune - Blagaj
oraz Počitelj
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Polska - Czarnogora - Chorwacja- jakies najnowsze info? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone