Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polecam fajne galerie - nie tylko zdjęć

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 13.04.2012 19:56

Krzychooo napisał(a):Może się nie znam, ale tak się nie robi.

Podpiszę się pod tym.

Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.04.2012 20:02

Krzychooo napisał(a):Może się nie znam, ale tak się nie robi.


To może ja wyjaśnię - wątek zniknął na prośbę założyciela, nie pierwszy i nie ostatni taki przypadek na forum.

Sprawa autorstwa zdjęć wyjaśniła się za Twoja przyczyną, właściwy link jest we właściwym miejscu :idea:
kuba2011
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba2011 » 13.04.2012 20:58

Rafał K napisał(a):Przecież młody nigdzie nie pisał, że "jego", tylko właśnie, że "takie tam" :lool:


Przepraszam, bo ja czegoś chyba nie rozumiem :!:

Czyli publikując nie swoje zdjęcia w założonym przez siebie wątku w dziale jak by na to nie patrzeć "Chorwacja w naszym obiektywie" jesteśmy fair?
Wychodzi na to, że tylko na cro.pl !!!
Z racji wykonywanego zawodu, mam już za sobą niejedną tego typu historię i tłumaczenia : "takie tam", są bynajmniej nie na miejscu.
Sprawa wygląda na bardzo podejrzaną i śliską :!:

A to, co miało niby znaczyć :?:

Obrazek

Fatamorgana:
Wystarczy zerknąć w IPTC, gdzie autorka zdjęć wyraźnie pisze:
Prawa do użycia: This work may not be reproduced, copied, edited, published, transmitted or uploaded in any way without my written permission.
Już wiesz dlaczego wątek z poprzycinanymi od dołu zdjęciami Lidiji Zizic zniknął?

Czy na tym forum moderator przykłada rękę do łamania prawa (ochrona praw autorskich) i zamiata taką sprawę pod dywan?
Jeżeli tak, to bardzo ciekawe to forum!

Pozdrawiam
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 13.04.2012 22:23

Zostawmy Lidiji ochronę jej praw autorskich, tudzież ocenę, czy do takiego naruszenia doszło 8)

A jeżeli kogoś bardzo dręczy, że autorka nie wie, to... jaki problem.

eot

Pzdr
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 14.04.2012 07:19

Autorka, autorką, ale urządzanie sobie zabaw kosztem forumowiczów, na zasadzie "to się najwyżej wytnie", jest, delikatnie mówiąc, nie fair.

Pozamiatane i przechodzimy do następnej galerii ...

To fajnie :)


Właśnie znalazłem ...
Ooops, przepraszam, właśnie wróciłem z fajnej wyprawy na Ararat, to pewnie ją opiszę i pokażę ;)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 14.04.2012 10:21

Czytam i...własnym oczom nie wierzę... :shock:

Czy my jesteśmy tutaj idiotami????
Bo niektórzy nas chyba za takich mają...
Idiotyczne tłumaczenie, jeszcze bardziej idiotyczne postępowanie...
i tłumaczenie tego idiotycznego zachowania.
Adaś albo jest taki głupi, albo taki bezczelny...

Kuba 2011- masz 100% racji!

Rafał, co byś powiedział, jakby ktoś Twoje zdjęcia obciął z podpisu i udawał, że to jego. I jakbyś to znalazł w sieci w CUDZEJ galerii?
Też byś go usprawiedliwiał???
No bo nigdzie by nie było przecież napisane, że to "jego" foty....

Nie wiem czyje tłumaczenie jest dziwniejsze...

Krzychooo napisał(a):
Może się nie znam, ale tak się nie robi.

To jest mało powiedziane!

Rafał, rozczarowujesz mnie trochę taką postawą!
Jak każdy będzie tak podchodził do TAKIEJ sprawy, to ani się obejrzymy a jeden drugiemu bez pytania i zgody będzie podprowadzał foty a może i coś więcej, no bo co za problem, skoro jest to tzw. "niska szkodliwość społeczna"??

Tak to ma wyglądać???
Chcecie?????!!!!!!!!!!!!!!

Ku..a, albo są zasady, albo ich nie ma!
Po co Morski się deklarował, że na tym portalu będzie przestrzegane prawo i zasady- w tym te dotyczące prawa dot. własności intelektualnej???

Gdzie indziej jest wielkie halo, jak tylko który wspomni o zasr..j polityce- ale nie łamiąc prawa, a tu mamy ewidentne oszustwo na które jest paragraf, tylko że podane w przyjemnej formie, no więc można uznać, ze "nie ma sprawy", tak?

Może spytamy Lidiję co o tym sądzi???

Wiecie co? W normalnym kraju, na normalnym portalu- taki numer nie przejdzie- zwłaszcza w przypadku wątku adresowanego do odbiorców mających pojęcie o fotografii - a więc i o pojęciu prawa autorskiego.
I w normalnym przypadku- taki koleś, co w ten sposób postępuje jest SPALONY!
I Ty Adasiu dla mnie już JESTEŚ SPALONY.

Janusz...jako mod winieneś wiedzieć i STOSOWAĆ pewne zasady.
Może dla Ciebie jako osoby nie zajmującej się fotografią bardziej ma to małe znaczenie- ale w świetle prawa ma to znaczenie, nie mówiąc o zasadach jakie panują wśród fotografów (w środowisku).

Skądinąd wiemy, że się znacie z Adasiem, więc....w tym momencie smród jaki zrobił on przechodzi i na Ciebie....zwłaszcza, ze to Ty usunąłeś wątek. Tłumaczenie jakie u Ciebie widzę w żaden sposób nie jest właściwą reakcją na to co się stało. Powinieneś stać na straży w przypadku łamania zasad! I przynajmniej upomnieć delikwenta a nie mu cicho pomagać w zacieraniu brudu i to akurat w momencie ujawnienia sprawy!

P.S. I nie ma tu absolutnie nic do rzeczy, czy ja Ciebie lubię czy nie- sitwy są dobre ale w żartach. A tu nie ma żartów...

CRO.pl nie jest żadnym wyjątkiem pod względem stosowania prawa.
I nie musi być portalem fotograficznym, aby stosować się do przepisów dotyczących fotografii i prawa autorskiego- zresztą trzeba być idiotą, aby założyć, że przy dzisiejszym stopniu wiedzy o tym, takie numery nie zostaną zauważone!

- tłumaczenie "znam autorkę i mi pozwoliła" jest tłumaczeniem dla idiotów.... w dodatku to co nastąpiło dalej temu tłumaczeniu przeczy.
- ciekawe co mi odpisze "ciocia Lidzia" bo bardzo zapragnąłem poznać jej zdanie...a o ile znam środowisko fotografów i ich szacunek do swej pasji i swej pracy oraz trudów jej wykonywania, to szczerze wątpię, aby się okazało, że ktoś szanujący się i robiący fotografię na poważnie- pozwalał na nieautoryzowane pokazywanie pod cudzym szyldem swoich prac!!!
- pozostaje sprawa stosunku do tego skandalu moderacji i administracji...o tym szerzej później, bo takie po prostu "skasowanie tematu na prośbę niewiniątka" Adasia B to mi śmierdzi co najmniej zlekceważeniem.

P.S. Żeby było jasne- nie chodzi o rozdmuchiwanie afery z niczego.
Chodzi o lekceważenie pewnych oczywistych zasad, które zostały złamane! I to na publicznym portalu.

Im bardziej zagłębiam się w temat, tym ciekawsze rzeczy widzę i pokazuje mi komputer.
W sumie nie wiem, czy bardziej potrzebny jest tu prokurator czy...psychiatra, bo na pewne przypadki ten pierwszy chyba niewiele poradzi.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 14.04.2012 11:20

Adasiu, czy nie sądzisz, że teraz Ty powinieneś zabrać głos?
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 14.04.2012 11:42

Ja mam pozwolenie ;) a wy sobie możecie tutaj pisać ;) co chcecie ;) mało mnie to interesuję ;) pozdrav :) , Galeria jest tak znana ;] Pani Lidji że myślałem że po pierwszych zdjęciach napiszecie :] proste. Jedyne co pomyliłem to temat w którym owe zdjęcia wstawiłem i za to przepraszam :)

Fatamorgana może umiesz angielski :) to zrozumiesz.

Lidija Zizic Photography
9 kwietnia
Lidija Zizic Photography

no problem Adam [:)] you have my permission. Thank you very much!
Ostatnio edytowano 14.04.2012 11:55 przez Adam.B, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.04.2012 11:43

Fatamorgana napisał(a):Janusz...jako mod winieneś wiedzieć i STOSOWAĆ pewne zasady.
Może dla Ciebie jako osoby nie zajmującej się fotografią bardziej ma to małe znaczenie- ale w świetle prawa ma to znaczenie, nie mówiąc o zasadach jakie panują wśród fotografów (w środowisku).

Skądinąd wiemy, że się znacie z Adasiem, więc....w tym momencie smród jaki zrobił on przechodzi i na Ciebie....zwłaszcza, ze to Ty usunąłeś wątek. Tłumaczenie jakie u Ciebie widzę w żaden sposób nie jest właściwą reakcją na to co się stało. Powinieneś stać na straży w przypadku łamania zasad! I przynajmniej upomnieć delikwenta a nie mu cicho pomagać w zacieraniu brudu i to akurat w momencie ujawnienia sprawy!


Temat nie poleciał w kosmos, można w każdej chwili przywrócić tylko po co

PS Nie mam zamiaru udawać się do prokuratora :idea: :!: :!: :!:
PiotrLis
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 03.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrLis » 14.04.2012 12:27

Z ogromnej sympatii do autorki tego wątku, proponuję przenieść dalszą dyskusję :!:
Właściwy link jest we właściwym miejscu.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 14.04.2012 12:51

Adam.B&Gosia napisał(a):Fatamorgana może umiesz angielski :) to zrozumiesz.

Lidija Zizic Photography
9 kwietnia
Lidija Zizic Photography

no problem Adam [:)] you have my permission. Thank you very much!


Nie, nie znam (czy nie umiem) angielskiego. W ogóle gupi tuman jestem.
Ale dzięki za tego posta.

Ja mam pozwolenie ;) a wy sobie możecie tutaj pisać ;) co chcecie ;) mało mnie to interesuję ;) pozdrav :) , Galeria jest tak znana ;] Pani Lidji że myślałem że po pierwszych zdjęciach napiszecie :] proste. Jedyne co pomyliłem to temat w którym owe zdjęcia wstawiłem i za to przepraszam :)

:shock:

Biedactwo...Ty się coś często
chyba mylisz...w dodatku w dość oczywistych sprawach.
Teraz przepraszasz???
Jak się już zrobił smrodek?
Ja Ci nie wierzę.

A Twoje tłumaczenie jest dla idiotów- raz jeszcze to podkreślam.
Zachowujesz się jak niedojrzały smarkacz! I taki zapewne jesteś.

P.S. Januszu drogi- ja też nie zamierzam, ale jego szczęście, że przez te "pomyłki" jakiegoś mojego zdjątka gdzieś nie wkleił bez adnotacji i pozwolenia, bo już ja bym zadbał o należyte konsekwencje.

Tak czy siak- wiem wystarczająco dużo, żeby pisać co piszę.
I z czystej sympatii poradzę Ci uważniej przyjrzeć się niektórym poczynaniom znajomych, bo smrodek z ich postępków może niepotrzebnie nadwyrężyć coś, na co się zawsze długo pracuje- szacunek i autorytet- zwłaszcza w przypadku ludzi starszych i doświadczonych jest on cenny i ja chciałbym go tutaj zachować w stosunku do Twej osoby.
Lidija_Zizic
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidija_Zizic » 14.04.2012 19:11

Hello to you all!
I must write in English because I don't know Polish, so use Google translate if you have difficulties understanding.

I felt I needed to address all of you here. One of your members contacted me and informed me that Adam B. was putting some of my photos here on forum as his own photos and he claimed he had my permission. I need to clear this up.

Adam B. contacted me via Facebook saying he really liked my photo from Brela, this one: http://lidijazizic.com//Portfolio/Lands ... sunset.jpg and he asked permission to put THAT PHOTO on Polish forum about Croatia. I thought why not, if he wants to show others some nice photo, why hide it. And I gave him permission to show it on forum. People put my photos everywhere anyway, I thought he was just polite enough to ask.

But my permission was to put that one (1) photo to the forum, NOT my whole gallery, and especially NOT as him signed as author, with all my copyright watermarks cut off from the photos in Photoshop. That is copyright infringement as I have not granted him or transferred my copyright to him. Every author (photographer in this case) will go crazy over it.
If somebody puts my photo somewhere (with or without noticing me) I demand I am signed as the author. That's the bottom line and I do not allow anything else.


Anyway, I have contacted Adam via Facebook, he apologized, said he was sorry and that he acted stupid. I accepted his apology and demanded for all of my photos he uploaded to this forum to be removed. Since that is obviously done, I assume this case is solved.

But this is also a good lesson for every one of us: For Adam to never again steal somebody else's work, and for me to next time strictly explain my permission to anyone who asks it.


In the end, I'd like to thank every one of you for understanding, please respect copyright and other people's work.

One more thing: thank you all for visiting and liking my country so much that you have created forum about it. :)

Best regards,
Lidija Zizic
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 29.10.2012 22:03

NG 2012 - klik

Maka dał czadu z bzylem, ale ogólnie to rok temu bardziej mi się podobało 8)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.10.2012 22:18

Rafał K napisał(a):NG 2012 - klik

Z Tomkiem Lazarem się dziś spotkałem. Sympatyczny chłopak.
Robi nowy projekt. Z piwem.

A ja piwa nie pijam ;)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 23.01.2013 11:08

Laureaci Poznańskiego Dnia Fotografii 2013
warto przejrzeć 8O
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Polecam fajne galerie - nie tylko zdjęć - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone