Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podróż samochodem z małym dzieckiem

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 01.06.2006 13:27

Po zeszłorocznych wczasach i podrózy do Cro, wiem na bank 2 rzeczy:

1. dzieci są nieobliczalne i zarazem bardziej wytrzymałe na trudy podróży od nas - dorosłych,
2. nie można precyzyjnie zaplanować czasu trwania podróży.

Kapiś miał dokładnie 14 miesięcy jak wyruszyliśmy w podróż do Cro. Wyjazd z Kielc o 14.tej (bo wiedzieliśmy, że koło 16.tej powinna być drzemka i znowu koło 21.szej mały zaśnie na całą noc). Zaskoczył nas na całej linii - spał tylko 4 godziny w ciągu 26,5 godzinnej podróży (!!!) - i to jest ta druga nieprzewidywalna rzecz: nikt z nas nie podejrzewał, że będziemy stać łącznie ponad 5 godzin w korkach na Słowenii i przed tunelami już w Cro.

W tym roku jedziemy w trakcie dnia. W nocy mamy zamiar spać i regenerować siły.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.06.2006 18:43

Cześć AgaKon :lol: chyba na Onet Foto (czy jakoś tak) widziałem Twoją
Oliwię :wink: I mamę na jednyn zdjęciu też :lol:
(nie byłem pewien-ale ta Oliwia Cię "zdradziła"
(I nie jesteś trolem jak sądził AndrzejJ) :lol: :lol:
Pozdrawiam
AgaKon
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaKon » 01.06.2006 22:05

Januszku no no ale mnie zdziwiłeś :D mówisz,że córeczka mnie zdradzła e tam :wink: ha ale te zdjęcie to stare dzieje :wink: z niej to już duża pannica a tych zdjeciach była taaaaka malutka,że już tego nie pamiętam :wink: ha co do trola to mnie Andrzej wyprowadził z równowagi moża gwiazda to ja nie jestem ale,żeby TROL od razu :wink:
aquavitae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 406
Dołączył(a): 21.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquavitae » 02.06.2006 21:35

Moja mała w poniedziałek kończy rok ( żona nawiasem mówiąc w poniedziałek kończy 29 :) i jedziemy na początku września gdy będzie miała 15 miesięcy, do tego z Białegostoku...
Głowa do góry rok temu jechaliśmy z Białegostoku do Trzęsacza 700 km i zniosła to bez problemu tyle, że miała 3 miesiące :)
Przemek
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 02.06.2006 22:21

tytlko zdecydowanie łatwiej sie jedzie z 3 miesiecznym dzieckiem niz 15 :wink:

my jedziemy w lipcu tez z 15 miesieczna córka z 7 latką i powiem wam ze boje sie tej drogi jak diabli :? o starsza sie nie martwie ale ta mlodsza?
ona jest z tych nieśpiących, dlatego chyba zdecydujemy sie na nocna jazdę, choc o niebo wolalabym w dzień. W dzien zrobimy postój na jakimś parkingu, kierowcy sie wyspia i kolejna noc pojedziemy. Nie wiem czy to dobry pomysł to sie okaze ale w zasadzie innego wyjscia nie widze.
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 02.06.2006 22:26

Hej, hej!
Mogę szepnąć dwa słowa w temacie.
Właśnie wróciłam z tygodniowego wyjazdu.
Z 9-miesięcznym synkiem.
Zrobiliśmy 3 tys. km - kilkanaście godzin w tę i z powrotem W AUCIE.
Jadąc "do" i "z" udało nam się przetrwać m.in.dzięki ograniczeniom w "trzaśnięciach drzwiami", fajnej książeczce i .. biszkoptom.
Co do spania w podróży - Sebastian spał ponad normę, czyli często. Ale nie długo - niestety.
Ogólnie - spisał się lepiej, niż myśleliśmy :D
Zobaczymy, jak będzie za miesiąc. Poza tym, że...będzie cieplej.
Pozdravki
Dorota - mama Sebastiana
mkz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 14.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkz » 04.06.2006 00:18

W zeszłym roku we wrześniu jechaliśmy z 14 mies. córcią do Cro w okolice Zadaru. W sumie trasa przebiegła bez problemowo - wyjazd ok. 4 rano na miejsce dotarliśmy ok 21. Zuzka dużą część trasy przespała (spała więcej niż normalnie) a tak to książeczki, obrazki i przerwy jak już nie było zmiłuj. A jak tylko spała to z kolei nie było zmiłuj, żeby się zatrzymać. Z powrotem wyruszaliśmy ok. 11 a dotarliśmy do domu ok. 3-4 rano (już nie pamiętam) - jechało się dłużej bo akurat było mniej spania i w związku z tym więcej przerw. W grudniu wracałem z Niemiec od rodziny (1000 km) i było znacznie gorzej - musieliśmy zrobić w sumie prawie 5 h przerw - jechaliśmy i jechali, za to teraz córci podróżowanie samochodem się coraz bardzej podoba i jak jedziemy na zbyt krótkich dysansach to woła o jeszcze. Więc jestem dobrej myśli przed tegorocznym wyjazdem do Cro :-)
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 04.06.2006 22:27

AgaKon napisał(a):Marisa my również pierwszy raz z naszą córeczką jedziemy w tak daleką podróż ma 20 miesięcy najdalej była nad morzem a mamy ok 700 km :? na szczęście moje dziecko całkiem nieźle znosi podróż :D Mąz wyjeżdża pierwszy z nią moją siostrą i jej mężem ruszają ok 13 :00 tak zasypia moje dziecko i śpi ok 2,3 godz dziennie więc już jest coś potem mała przerwa na obiadek Ja wyjeżdżam 4 godziny po nich więc musimy się gdzies spotkać i przesadzam Oliwę do siebie do auta , mam tam DVD w zagłówkach więc ze 2,3 będzie z głowy bo będzie oglądać bajki córeczka zasypia mi ok 20:00 więc już potem cała noc przed nami jedziemy na Istrię na poczatek więc mamy tylko ok 960 km :roll: chyba więc jakoś podróż nam zleci. Wydaje mi sie ,że dobrzejest wyjechać popołudniu zarzymać sie co jakiś czas na przerwę i jakoś droga zleci . Ach gdybyś chciała żeby Twoje dziecko częściej spało są w aptech takie syropki ziołowe polecam moi znajomi tak zawsze robią i bardzo sobię chwalą

trzy :wink:
SADAM
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) SADAM » 21.06.2006 21:35

Mój syn miał 9 miesięcy i jakoś dojechaliśmy i wróciliśmy bez większych problemów. Mieliśmy do pokonania 1140 km. do Ziwogośće. warunkiem jest jednak jazda nocą i ..... rura.Wiem że nie jest to rozsądne ale dzieciak troszkę marudził jak niespał.[/url]
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 18.07.2006 16:30

Wróciliśmy, 15 miesieczna Maja zniosła podróż rewelacyjnie, ale jechalismy nocą więc cała droge spała, w dzień po przebudzeniu troche jachaliśmy, jak zaczęła marudzić staneliśmy do pory jej drzemki, potem znowu spała. Pomogło nam samochodowe DVD i olinek okrąglinek ;-)
Ajulka
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 05.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ajulka » 18.07.2006 19:29

My byliśmy w tym roku z 10 miesiecznym synkiem, jechaliśmy z Krakowa na Ciovo - w dwa samochody - trójka dzieci - co wydłużyło czas podróży. Jechaliśmy 14 godzin wyjechaliśmy wieczorem i byliśmy na rano - i tak w obie strony - młody prawie cała drogę przespał, wszystko było ok. Ja zdecydowanie polecam z dzieckiem jazdę nocną !!!
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 18.07.2006 20:18

AgaKon napisał(a):
Marisa my również pierwszy raz z naszą córeczką jedziemy w tak daleką podróż ma 20 miesięcy najdalej była nad morzem a mamy ok 700 km na szczęście moje dziecko całkiem nieźle znosi podróż Mąz wyjeżdża pierwszy z nią moją siostrą i jej mężem ruszają ok 13 :00 tak zasypia moje dziecko i śpi ok 2,3 godz dziennie więc już jest coś potem mała przerwa na obiadek Ja wyjeżdżam 4 godziny po nich więc musimy się gdzies spotkać i przesadzam Oliwę do siebie do auta , mam tam DVD w zagłówkach więc ze 2,3 będzie z głowy bo będzie oglądać bajki córeczka zasypia mi ok 20:00 więc już potem cała noc przed nami jedziemy na Istrię na poczatek więc mamy tylko ok 960 km chyba więc jakoś podróż nam zleci. Wydaje mi sie ,że dobrzejest wyjechać popołudniu zarzymać sie co jakiś czas na przerwę i jakoś droga zleci . Ach gdybyś chciała żeby Twoje dziecko częściej spało są w aptech takie syropki ziołowe polecam moi znajomi tak zawsze robią i bardzo sobię chwalą

trzy


cztery - jak już - starzejesz się :lol: [/quote]
nenuphar
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 09.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenuphar » 19.07.2006 10:58

Moja córka ma 8 miesięcy

Pojechaliśmy z Warszawy na wyspę Murter - 20 h
w tym 1 nocleg
wyjechaliśmy wieczorem o 23:00 córeczka spała do 9 rano, z przerwami na karmieni, karmiłam piersią podczas jazdy
na pierwszy nocleg dojecaliśmy o 14:00
córeczka bardzo dzielnie zniosła podróż
oczywiście musiałam ją zabawiać, kupiłam jej także biszkopty, które jadła z apetytem, zajęło to jej uawgę na jakiś czas.

Samochód mamy z klimą, bez tego byłby ciężej.
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Podróż samochodem z małym dzieckiem - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone