Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podróż na "koniec świata" i po odpust zupełny do Ś

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 27.01.2011 16:33

petris napisał(a):Mieliśmy być na Maderze w lutym 2010-tragiczna powódz, 8O nie wylecielismy . Zmienilismy na Portugalię.

Też w lutym zeszłego roku rozważałem Maderę (wybierałem się na nią od kilku lat - i nadal wybieram ;)), ale w efekcie trafiłem na Cypr. Tam w TV oglądałem te powodzie i obsunięcia ziemi na Maderze.
Tym razem już nie rozważałem innych opcji oprócz Madery. Kiedy się okazało, że zawaliłem sprawę i zamiast dwóch tygodni na wyspie, udało się załatwić tylko jeden, omal nie wziąłem jednego tygodnia w Tunezji. :lol:
I tak bym nie poleciał - w dniu teoretycznego wylotu Tunezja miała już zamkniętą przestrzeń lotniczą z powodu zamieszek.

Pozdrawiam,
Wojtek
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 27.01.2011 20:54

Franz napisał(a):
petris napisał(a):Mieliśmy być na Maderze w lutym 2010-tragiczna powódz, 8O nie wylecielismy . Zmienilismy na Portugalię.

Też w lutym zeszłego roku rozważałem Maderę (wybierałem się na nią od kilku lat - i nadal wybieram ;)), ale w efekcie trafiłem na Cypr. Tam w TV oglądałem te powodzie i obsunięcia ziemi na Maderze.
Tym razem już nie rozważałem innych opcji oprócz Madery. Kiedy się okazało, że zawaliłem sprawę i zamiast dwóch tygodni na wyspie, udało się załatwić tylko jeden, omal nie wziąłem jednego tygodnia w Tunezji. :lol:
I tak bym nie poleciał - w dniu teoretycznego wylotu Tunezja miała już zamkniętą przestrzeń lotniczą z powodu zamieszek.

Pozdrawiam,
Wojtek



Mam do Ciebie prosbę.Mam do wyboru Turcję wschodnią ,bo wiesz troche górek :wink: na ktorą mąż nie ma ochoty bo to wieczna tułaczka no i żona nieodpowiedzialna :roll: .Hiszpanję -byłam w roku EXPO miesiąc ,ale
z przyjemnością bym jeszcze raz pojechała .Znajomi natomiast namawiają staruszkow na właśnie Cypr.Co sądzisz .Może jednak Cypr.
pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 27.01.2011 21:09

petris napisał(a):Mam do Ciebie prosbę.Mam do wyboru Turcję wschodnią ,bo wiesz troche górek :wink: na ktorą mąż nie ma ochoty bo to wieczna tułaczka no i żona nieodpowiedzialna :roll: .Hiszpanję -byłam w roku EXPO miesiąc ,ale
z przyjemnością bym jeszcze raz pojechała .Znajomi natomiast namawiają staruszkow na właśnie Cypr.Co sądzisz .Może jednak Cypr.

Każde z wymienionych przez Ciebie miejsc jest piękne i warte odwiedzenia. Co do Cypru - mnie się podobał. Jeśli będziesz miała możliwość, koniecznie weź taką opcję, żeby w niej również turecka strona się znalazła - nie tylko sama Nikozja po obu stronach zielonej linii.

Wkrótce zrelacjonuję na forum mój zeszłoroczny Cypr. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 27.01.2011 21:15

Franz napisał(a):
petris napisał(a):Mam do Ciebie prosbę.Mam do wyboru Turcję wschodnią ,bo wiesz troche górek :wink: na ktorą mąż nie ma ochoty bo to wieczna tułaczka no i żona nieodpowiedzialna :roll: .Hiszpanję -byłam w roku EXPO miesiąc ,ale
z przyjemnością bym jeszcze raz pojechała .Znajomi natomiast namawiają staruszkow na właśnie Cypr.Co sądzisz .Może jednak Cypr.

Każde z wymienionych przez Ciebie miejsc jest piękne i warte odwiedzenia. Co do Cypru - mnie się podobał. Jeśli będziesz miała możliwość, koniecznie weź taką opcję, żeby w niej również turecka strona się znalazła - nie tylko sama Nikozja po obu stronach zielonej linii.

Wkrótce zrelacjonuję na forum mój zeszłoroczny Cypr. :)

Pozdrawiam,

Wojtek



Dzięki! Czekam na Twoją relacje a w tej chwili skończylam czytać o Cyprze niejakiego Jacka.
:D :D
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 02.02.2011 17:03

Mamy następne miasteczko,słynne z handlu niewolnikami.

Obrazek

za rogiem wspaniałe wielkie lody

Obrazek
i pyszne owoce morza

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 02.02.2011 17:32

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pomalutku idziemy w strone plaży i miejsc ,które są obfotagrafowane pocztówkowo :)
Obrazek

Obrazek

płyniemy do jaskiń i skałek :roll:
Obrazek

być nad oceanem i nie kapać się 8O

Obrazek

Obrazek

Obrazek

plaze Lagos

Obrazek

mój mąz usilnie chce mnie podtopić jestem .jestem gdzieś poza kadrem dzięki Bogu :lol: :lol:

Obrazek
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 02.02.2011 17:44

Obrazek

Po kąpieli wymasowani przez fale płyniemy i zwiedzamy najczęściej fotografowane skałki,ale to już następnym razem :D :D
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 09.02.2011 20:30

Najczęściej fotografowane skałki w Lagos.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 09.02.2011 22:26

Plaże w Lagos - rewelacyjne :D

Nie miałam za to okazji pospacerować po uliczkach tego miasta - trochę zaległości nadrobiłam dzięki Waszemu spacerowi :D

pozdrawiam
:D
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 10.02.2011 02:07



ostatnio "byli" spacery...
opatulone...
bo wiało jak ...

petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 14.02.2011 17:31

Miasteczko bardzo sympatyczne ,mimo,że ma tak okrutną,mroczną historię portugalskiej potęgi morskiej.Ma także smaczne i olbrzymie lody.Prawie tak smaczne jak w Chorwacji. Chorwaci od kilku lat przeszli na wielki biznes i zmnieszyli porcje. :( :evil:

Własnie :lol: :lol: miało być wietrznie,zimno i wilgotno.Dlatego zaopatrzeni byliśmy w swetry ,bluzy z kapturami i płaszcze nieprzemakalne. Mialo być strasznie na "krańcu świata" ale,ale jeszcze nie dojechalismy.Pogoda w Lagos superowa :) Była kąpiel i przytopienie ponieważ fale były dośc wysokie :) Ale trzeba jechac dalej, ale jeszcze troche zdjęć ze skałek.
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 14.02.2011 17:47

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zajadając lody ,żegnamy sie z wybrzeżem widokówkowym.Jedziemy na "koniec świata"przerażeni prognozą pogody,poprzedniego dnia wycieczka nie wysiadła nawet z autokaru :wink:


Obrazek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 14.02.2011 19:26

petris napisał(a):Jedziemy na "koniec świata"przerażeni prognozą pogody,poprzedniego dnia wycieczka nie wysiadła nawet z autokaru :wink:


Sadzę, że Wam się uda !
Przecież przez całą relację dobra pogoda nam towarzyszy.

:)
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 15.02.2011 23:08

Witam
I ja dostawiłem sobie zydelek. piękne podziękowania za superowe fotki.
Właśnie jako "stare pryki" z długoletnim stażem małżeński (okrągła rocznica) mamy zamiar wybrać się do Poprtugalii via Londyn (trzy dni pobytu na zwiedzanie).
Dzięki tej pięknej fotorelacji tym większa wiara, że się spełnią marzenia:)

pozdrav :papa: :hut:
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 24.02.2011 17:43

Dojeżdzamy,,już,jesteśmy na smganym wiatrami przylądku.Fale oceanu rozbijają się o skały,których wysokość siega ca 60 m.Widzimy wiele morskich bitew rozegranych w pobliżu przylądka zwanego przez Rzymian"Świętym Przylądkiem"Widzimy odkrywców,żeglarzy,którzy wyruszali w strone ,gdzie słońce zanurza się w morskich falach.Myśląc o niebezpieczenstwach jakie ich czekają gdy dotrą do nieznanych krain,ale czy dotrą?A my liczymy,że mimo przeciwnosci losu zobaczymy to piekne zjawisko, kiedy słońce będzie zmywało z siebie trud dziennej wedrówki, zanurzając sie w wodach oceanu.Ale to było tylko marzenie,roczarowanie ,może nawet mile bo moglismy pochodzic po przylądku, patrzac w dal i marzyć o nieznanych krajach, które jeszcze w tym życiu nie widzieliśmy a może jeszcze zobaczymy.Przylądek powitał nas przepiekną pogodą bez grama wiatru i deszczu.
Szczęśliwcami sa Ci którzy widzą przylądek dziewiczy bez straganów.Nam to nie było dane.
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Podróż na "koniec świata" i po odpust zupełny do Ś - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone