Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podróż na "koniec świata" i po odpust zupełny do Ś

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 07.01.2011 21:16

Do kościoła przylega krużganek klasztorny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tylko tyle mogę pokazać z Lizbony,aby się nią zachłysnąć trzeba zostać przynajmniej na tydzień,ale cóż taki program ,wiele zdjęć mam z naszymi skromnymi osobami ,i nie wypada się nam produkować. :lol: Już nie ten wiek. :wink:
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 11.01.2011 21:12

Nasza podróż po Portugali zaczęła się od Faro-lotnisko.W Faro, jak jest troche czasu można zobaczyć coś takiego jak u nas w Polsce ,Kaplicę Kości,tą osobliwoś mozna zobaczyć i w Evorze.Lecz żadna nie przebije naszej w Czermnej,na pewno każdy Polak musiał ją zwiedzić.Pierwszy nocleg mamy w pięknej miejscowości.
Obrazek
Ponieważ jestem łazikiem dziennym i nocnym,pokaże więc troche zdjęć z tego slicznego miasteczka Silves .Kiedyś dawno dawno temu za panowania Maurów było miastem, poetow, książąt i bajecznych bazarów,nie dorównywały im nawet lizbońskie :)

Obrazek
Opodal kibice ogladali mecz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 20.01.2011 13:42

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale trzeba trochę pospać przed dalszą podróżą
Obrazek

Przed wyjazdem pare zdjęć z balkonu.



Obrazek

Obrazek

I znowu wdrapujemy się po bardzo śliskich drogach na góre ale juz z całą grupą.

Obrazek
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 20.01.2011 14:19

Obrazek

i znowu zamek

Obrazek

i rycerz wyszedł z ciemnosci nocy

Obrazek

Targ w drodze do autokaru

Obrazek

Obrazek

do wyboru co kto lubi

Obrazek

Obrazek
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 26.01.2011 21:02

Udajemy się w dalszą drogę ,opuszczamy miasteczko Silves ,które jak wiemy, za panowania Maurów było stolicą,miastem poetów, bajecznych arabskich bazarów.
Jedziemy przez góry Serra de Monchique granicę osłaniającą region nadmorski ,choć są to tylko zielone wzgórza,tworza łagodny klimat Algarve.Mijamy eukaliptusy ,mimozy,rododendrony, dęby korkowe i kasztanowce.Szczyt na który prawie wjechalismy :-)ma 902 m.n.p.m.Mijamy także pięknie usytuowane uzdrowisko w zielonej dolinie Caldas de Monchique.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 26.01.2011 21:11

... Intrygujące te Twoje wspomnienia Petris... :)
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 26.01.2011 21:16

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

niektórzy się oszczędzają ,a ja biedna sama na szczyt :-)

Obrazek

zjeżdzamy w stronę plaż

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 26.01.2011 21:22

majeczka napisał(a):... Intrygujące te Twoje wspomnienia Petris... :)



Miło mi,po prostu przeglądam zdjęcia,i cieszę sie jeszcze słońcem ,ale co do wspomnień, :?: po pierwsze nie umiem pisać a po drugie jakie to mogą być wspomnienia w tym wieku : :roll: Po prostu cieszymy się już teraz każdym darowanym dniem,każdym dobrym słowem i pięknem naszej planety,które możemy jeszcze zobaczyć
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.01.2011 09:57

petris napisał(a):
majeczka napisał(a):... Intrygujące te Twoje wspomnienia Petris... :)



Miło mi,po prostu przeglądam zdjęcia,i cieszę sie jeszcze słońcem ,ale co do wspomnień, :?: po pierwsze nie umiem pisać a po drugie jakie to mogą być wspomnienia w tym wieku ...


...piękne, ciekawe, egzotyczne, kolorowe...


Pzdr.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 27.01.2011 10:04

petris napisał(a):Miło mi,po prostu przeglądam zdjęcia,i cieszę się jeszcze słońcem ...

Po prostu...................... każdym darowanym dniem,każdym dobrym słowem i pięknem naszej planety,które możemy jeszcze zobaczyć


A my razem z Tobą !

:)

Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 27.01.2011 14:47

Wczoraj miałem przyjemność rzucić okiem na Portugalię z lotu ptaka. Ale z wysokości 36000 stóp nie było tych szczegółów tak dobrze widać. ;)
Teraz więc sobie je dokładniej obejrzałem. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 27.01.2011 15:52

Dziękuje Wam bardzo,że jestescie ze mna przy przeglądaniu mojego albumu podróży.Uzupełniam Waszymi relacjami miejsca ktore zwiedzałam , ,ale nie dostrzegłam tego co Wy i to mnie bardzo cieszy.A górale ich relacje i zdjecia wprowadzaja mnie w stan zachwytu i frustacji,że to nie dla mnie,że mogę sobie pozwolić na wejścia ca do 2000 m.a to juz mi sie kończy Choc pewien pan zasugerował,że można wszedzie dojechać,:-) co robi mój mąż.Pozostają mi ,mimo że nie mam zdjęć, wspomnienia,,że kiedyś dawno zeszłam, i weszłam na nasze polskie szczyty naszch najpiękniejszch gór.Teraz oglądam je od spodu i dziwie się,ze kiedys tam stanęlam, że szlam wspaniałą sciezką wysoko nieraz nad chmurami Dzięki Wam mogę to ogladać na Waszych wspaniałych zdjęciach.Dziekuje Wam za te relacje.

Pozdrawiam wszystkich i także tych którzy choć na chwilkę weszli na tą stronkę.Może i ja zachęciłam ich do zwiedzania Portugalii
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 27.01.2011 15:53

Franz napisał(a):Wczoraj miałem przyjemność rzucić okiem na Portugalię z lotu ptaka. Ale z wysokości 36000 stóp nie było tych szczegółów tak dobrze widać. ;)
Teraz więc sobie je dokładniej obejrzałem. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek


Zdradz dokąd leciałeś i czy będą zdjęcia??

:D :D
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 27.01.2011 16:13

petris napisał(a):Zdradz dokąd leciałeś i czy będą zdjęcia??

Leciałem do Polski. ;)

Z Madery. To były najbardziej nieudane wakacje z wszystkich. Na tydzień pobytu na wyspie (efektywnie 6,5 dnia) lało z małymi przerwami przez sześć dni.

Czy będą zdjęcia? Tiaa... coś tam między kolejnymi strugami udało mi się pstryknąć. Małą zajawkę wrzucę zapewne w najbliższych dniach do któregoś z aktualnie prowadzonych wątków.

Pozdrawiam,
Wojtek
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 27.01.2011 16:23

Franz napisał(a):
petris napisał(a):Zdradz dokąd leciałeś i czy będą zdjęcia??

Leciałem do Polski. ;)

Z Madery. To były najbardziej nieudane wakacje z wszystkich. Na tydzień pobytu na wyspie (efektywnie 6,5 dnia) lało z małymi przerwami przez sześć dni.

Czy będą zdjęcia? Tiaa... coś tam między kolejnymi strugami udało mi się pstryknąć. Małą zajawkę wrzucę zapewne w najbliższych dniach do któregoś z aktualnie prowadzonych wątków.

Pozdrawiam,
Wojtek


Mieliśmy być na Maderze w lutym 2010-tragiczna powódz, 8O nie wylecielismy . Zmienilismy na Portugalię.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Podróż na "koniec świata" i po odpust zupełny do Ś - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone