Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podróż bez klimy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacek gryczewski
Cromaniak
Posty: 1053
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 15.02.2007 17:36

Leszek Skupin napisał(a):Do diabła ciężkiego :lol: smażymy się na plażach w upałach przekraczających często 50 stC a bez klimy nie można wytrzymać :?: 8O



Panowie nie rozumiecie pewej kwesti

klima ma zapewnic komfort prowadzenia samochdu i tak czyni a jesli ktos bedzie mi wmawial ze do przyjemnosci nalezy jazda samochodem w upale 50 C to chyba sam sie lekko przegrzał
pisze to z doświadczenia prawie 10 lat podrózowania do Cro bez klimy a potem juz tylko i zawsze z klima

pisanie o otwieraniu okien w trakcie jazdy ..............to juz chyba lekka przesada ciekawe jak zniosa to nasze uszy i glowa po 20 godzinach dmuchania i swiszczenia
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 15.02.2007 17:41

Lubię właśnie jechać przy lekko uchylonych oknach......... ten pomruk powietrza jest wspaniały.


na autostradzie przy 180 wprost rewelacja szczególnie z dzieckiem na tylnym fotelu :D normalnie jak dla mnie BOMBA :!: :wink:

Ma być wszystko naturalne, ma być ciepło a wręcz gorąco.


dodam jeszcze że naturalnie to będziesz miał w korku jak w bezwietrzną pogodę 100 aut wokół Ciebie będzie stało z włączonymi silnikami żeby im klima działała a Ty sobie okno otworzysz :lol:
Ostatnio edytowano 15.02.2007 17:53 przez rich72, łącznie edytowano 1 raz
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 15.02.2007 17:44

Upal jest meczacy, a co dopiero w aucie?.Jak ktos uwaza, ze da rade niech sobie jedzie, ja osobiscie odradzam zwlaszcza ludziom z problemami zdrowotnymi jak i z malymi dziecmi.
jacek gryczewski
Cromaniak
Posty: 1053
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 15.02.2007 17:52

Lubuszanin napisał(a):Upal jest meczacy, a co dopiero w aucie?.Jak ktos uwaza, ze da rade niech sobie jedzie, ja osobiscie odradzam zwlaszcza ludziom z problemami zdrowotnymi jak i z malymi dziecmi.


brawo za rozsadne podejscie do tematu
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 15.02.2007 23:52

nie widze problemu w tym czy samochod ma klime czy nie. do tej pory tylko raz jechalem do CRO samochodem z klima i wielkiej roznicy nie bylo. wytlumaczeniem jest niezbyt upalna pogoda zeszlego lata ale mimo wszystko...
jest tylko jedna, drobna roznica. zawsze wyjezdzalem z PL tak by w CRO znalezc sie ok 12, gora 13 /juz na wybrzezu/
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 16.02.2007 00:10

woka napisał(a):Niezawodny, ... napisałeś moje mysli ?? ( sąd je znałeś). Dokladnie mam takie samo zdanie !! Nie jedziemy na wczasy w cielpejsze miejsca aby wdychać przetworzone powietrze. Ma być wszystko naturalne, ma być ciepło a wręcz gorąco. Tak jak napisałeś, jedziemy tam właśnie ze wzgledu na ten "upał" ( przecież nam o to chodzi). Ja, pomimo że mam nowy samochód, klimatyzacja dwustrefowa, szukam owiewek do niego ( jest problem). Lubię właśnie jechać przy lekko uchylonych oknach......... ten pomruk powietrza jest wspaniały. Klimatyzację włączam dość często lecz na 3 sekundy. 8O Ktoś mi powiedział ( może wyczytałem) że dla jej sprawności dobrze jest aby nie była zastana, dobrze jest dla jej żywotnosci. Jakbym jeszcze raz kupował samochód to śmiało mogę bez klimatyzacji. Dla mnie jest zbędny ten przybytek. Bez klimy mogę jechać nawet do Afryki i zaręczam, że wrócę cały i zdrowy, w dobrym nastroju.

Otuż to. Jeśli masz podobne podejście do tematu jak ja to życzę ci przetestowania kiedyś na wakacjach szyberdachu - mnie ten rzadko się wtedy zamyka :wink: więc z konieczności klima idzie w odstawkę;
http://fotogalerie.pl/fotka/2741891171576565426,niezawodny,W-drodze-na-Itake.htm
To stary ale jary wynalazek, choć w Polsce często jest nadal rarytasem w nowych samochodach sam nie wiem czemu. A szyberdach jest chyba tańszy od klimy, na pewno w obsłudze :wink: Ja w każdym razie zaczynam kupno auta od pytania o szyberdach. Mówię 100% serio - ostatnio chciałem kupić Toyotę ale nie mieli w ogóle szyberdachu więc kupiłem Nissana :wink:
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 16.02.2007 00:19

Lubuszanin napisał(a):Bryza, cien pod palma, chlod od morza w korku na autostradzie gdzie stoisz lub jedziesz 20h?.Nie daj Boze zeby korek zastal cie w tunelu,bo wtedy na nic zda ci sie szyberdach.

I w takich sytuacjach klima się właśnie przydaje - gdy ktoś ma już dość. Ale to mimo wszystko kwestia nastawienia. Możesz mi wierzyć lub nie ale ja włączam klimę niemal wyłącznie na autostradach bo przy jeździe ok 160 km/h hałas z otwartego szyberdachu czy ucholonych szyb jest już zbyt duży. Do setki natomiast spokojnie daję radę z tym "wiatrem we włosach" z zapachem makii i lawendy a na miejscu rzadko przekraczam tempo 60 km/h.
Więc jesli ktoś ma możliwość posiadania klimy to na pewno warto ale temat bierzący jest inny - czy da się bez klimy?; więc da się spokojnie :wink:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 16.02.2007 09:32

A ja uważam, że klima to najgorsze zło na świecie bo ja nie mam klimy :oczko_usmiech:
Darek9634
Croentuzjasta
Posty: 284
Dołączył(a): 20.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darek9634 » 16.02.2007 10:30

Kierowca i pilot wytrzymywali podróż bo mieli bezpiecznie dowieźć rodzinę. Gorzej było z pasażerami z tyłu ( ileś tam wolno mijających godzin w samochodzie - córka przypięta do fotelika, żona z nogami na przednim fotelu ).
Obrazek
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 16.02.2007 10:46

Forum sie przebudza przez ten watek ;).Dokad w tym roku sie wybieramy?.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 16.02.2007 11:05

Leszek Skupin napisał(a):A ja uważam, że klima to najgorsze zło na świecie bo ja nie mam klimy :oczko_usmiech:


A ja mam i na dodatek najnowszy wynalazek (dwustrefowa) i w ogóle z tego tytułu nie podskakuję z radości. Ot, jest bo jest.
ps. może ktoś wie gdzie kupić owiewki do Volvo S 40 (nowy model), szukam i nie mogę znaleźć.
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 16.02.2007 11:13

Moze na Allegro?;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.02.2007 11:18

Leszek Skupin napisał(a):A ja uważam, że klima to najgorsze zło na świecie bo ja nie mam klimy :oczko_usmiech:

Klimożercom mówię stanowcze NIE :evil: :wink:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 16.02.2007 11:19

Właśnie może na Allegro poszukaj ja znalazłem coś takiego
http://moto.allegro.pl/item167241136_ow ... _heko.html

Pozdrav :papa:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 16.02.2007 11:21

szaki17 napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):A ja uważam, że klima to najgorsze zło na świecie bo ja nie mam klimy :oczko_usmiech:

Klimożercom mówię stanowcze NIE :evil: :wink:

A kto to jest klimożerca :?: 8O
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone