Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podróż bez klimy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 14.02.2007 14:57

Leszek Skupin napisał(a):Dobra ... bo się zapędzamy w szczegóły techniczne :oczko_usmiech: a klima w Sibeniku stygnie :lol:

Tomas jak widzisz są zwolennicy jak i przeciwnicy klimy, ale są też umiarkowani "hip hip hura", którzy uważają, że klima jest dobra, ale jak się jej rozsądnie używa.

Spoko - przeżyjecie - to jedno jest pewne :oczko_usmiech:

Pozdrav :papa:


Pikne zdanie. Klimę zachwalają młodzi co w zasadzie "od urodzenia" w niej jeździli, nie znają inaczej. Ja, (weteran), klimy nie postrzegam jako cuś wspaniałego. Za bardzo nie skłamię jak napiszę, że ........ w ogóle nie jest mi ona do szczęścia potrzebna. Bez klimy to jest TO. Czujesz zapach miejscowego powietrza, a nie jakieś insze zapachy niewiadomego pochodzenia.
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 14.02.2007 15:14

Przeciez nikt klimy nie wlacza jak tylko zaswieci slonce!. Wlacza sie w extremalnej sytuacji, ja przez wiekszosc jazdy po Cro wogole jej nie wlaczam.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 14.02.2007 15:16

:devil: Chrońmy planetę ziemię - klimie zdecydowane STOP :devil:



;)
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 14.02.2007 15:50

Ja, tak jak napisałem, jeździłem bez klimy i było OK.
Ale od pewnego czasu jeżdżę z klimą i trzeba przyznać, że jest to dobra rzecz, czemu nikt pewnie nie zaprzeczy. W ostatnie wakacje (też już o tym pisałem) miałem takie zdarzenie jadąc przez Serbię, że kończyło mi się paliwo a stacji benzynowej ani na lekarstwo. Zwolniłem do prędkości ekonomicznej, wyłączyłem światła no i klimę, żeby zużycie paliwa było jak najmniejsze. A dodam, że upał był straszny. No i po kilku minutach rodzinnie podjęliśmy decyzję, że jak umierać, to chociaż w chłodzie i klima została włączona... :wink:
Do stacji udało nam się dojechać; całe szczęście, bo dzicz straszna...

PozdraV
J.
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 14.02.2007 15:52

Leszek Skupin napisał(a): :devil: Chrońmy planetę ziemię - klimie zdecydowane STOP :devil:



;)


Planete mozna chronic jezdzac autami o malym spalaniu i emitujcym minimum zanieczyszczen. Starym glutom stanowczo Stop!.;)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 14.02.2007 16:00

Lubuszanin napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a): :devil: Chrońmy planetę ziemię - klimie zdecydowane STOP :devil:



;)


Planete mozna chronic jezdzac autami o malym spalaniu i emitujcym minimum zanieczyszczen. Starym glutom stanowczo Stop!.;)

Zdecydowanie samochody powyżej określonego wieku z racji swojego zużycia powinny trafiać na złom "z urzędu" z tym się zgadzam. Tym bardziej stanowcze stop :!: "GLUTOM" z rozszczelnioną klimą :devil:
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 14.02.2007 16:16

Zdecydowanie samochody powyżej określonego wieku z racji swojego zużycia powinny trafiać na złom "z urzędu" z tym się zgadzam. Tym bardziej stanowcze stop :!: "GLUTOM" z rozszczelnioną klimą :devil:


W układach klimatyzacji już od kilku lat nie stosuje się freonu tylko czynnik o jakimś magicznym skrócie (nie pamiętam w tej chwili) nieszkodliwy dla warstwy ozonowej
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 14.02.2007 16:22

Dać chłopcom zabawki to zaraz dyskusja gorąca ;)

Pytanie czy da się dojechać bez klimy-oczywiście ze tak sam wielokrotnie tego doświadczałem. Na miejscu przydaje się umiarkowanie - pod warunkiem że jeździmy bocznymi drogami - małe prędkości, wszystkie okna otwarte etc i rzecz jasna nie pokonujemy znacznych odległości.
Nie dajmy się jednak zwariować ze klima nie pomaga - zwłaszcza przy podróży z i do kraju gdy pokonujemy tysiące km a temperatury są letnie. Klima pozwala na komfortową podróż, nie odczuwa się tak zmęczenia co jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa.
Od dwóch lata mam samochód z klimą (auto) - w zeszłym roku byłem na Sycylii - podróż w jedną stronę 2600 km do tego same autostrady i potworne upały, nie wyobrażam sobie jazdy bez tego schładzającego wynalazku. Na autostradzie otwarcie okien pomaga jedynie ogłuchnąć a gdy powietrze jest tak gorące że aż gęste to nawet otwarcie wszystkich okien niewiele daje.
My trafiliśmy przez większość pobytu na temperatury w okolicach 40 stopni- w tych warunkach zwiedzanie jakichkolwiek miejsc odległych więcej niż 50 km byłoby bez klimy nierealne, nie mówiąc o 300 km do Palermo.
Mity na temat klimy biorą się z jej niewłaściwego używania. Ja jestem alergikiem i nie mam żadnych problemów z katarem ale też po zimie i po lecie odgrzybiam klimatyzację i wymieniam filtr pp. Osobna sprawa to ustawianie temperatury. 7-8 stopni różnicy to max ale miedzy temperaturą otoczenia a tym co w środku. To naprawdę wystarczające. Jeśli na zewnątrz jest 35 stopni a w samochodzie nie masz klimy to temperatura w aucie przekracza 50 stopni. Więc jeśli schłodzisz środek do tych 27-28 to komfort będzie wystarczający i na pewno nie będzie problemów z przeziębieniem od szoku termicznego.
Wszystko jest dla ludzi tylko trzeba umieć tego używać :wink:
Nie zmienia to faktu że mimo że tyłek przyzwyczaił się do wygody to jakbym miał wybór - wakacje w Cro bez klimy a wakacje w Polsce to wolę się pocić w drodze nad Adriatyk ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.02.2007 17:06

A co było pierwsze Jajko czy Kura? :lool: :oczko_usmiech:
tygrys500
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrys500 » 14.02.2007 17:07

Macieju super podsumowanie.
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 14.02.2007 17:29

szaki17 napisał(a):A co było pierwsze Jajko czy Kura? :lool: :oczko_usmiech:


Na początku było Słowo :)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 14.02.2007 17:31

Na początku był chaos :?: Nie :!: na początku był Chuck Norris :lool:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 14.02.2007 17:32

el_guapo napisał(a):
Zdecydowanie samochody powyżej określonego wieku z racji swojego zużycia powinny trafiać na złom "z urzędu" z tym się zgadzam. Tym bardziej stanowcze stop :!: "GLUTOM" z rozszczelnioną klimą :devil:


W układach klimatyzacji już od kilku lat nie stosuje się freonu tylko czynnik o jakimś magicznym skrócie (nie pamiętam w tej chwili) nieszkodliwy dla warstwy ozonowej


A co ja napisałem :?: :lol: powtórzę - "GLUTOM". Nie mówię o nowych samochodach :devil:
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 14.02.2007 17:39

w 2002 jechałem do cro bolidem typu fiat seicento full wypas, czyli kierownica + 4 koła.
dojechało się jakoś, pozwiedzało i nawet szczęśliwie wróciło, mimo, że autko łapało przy hamowaniu poślizgi na mokrej nawierzchni nawet jadąc pod górkę z prędkością 30 km/h.
po tym wyczynie naszą wyścigówkę nazwaliśmy "sokół millenium" :wink:
warto też pamiętać, że jak mawiał Witkacy: w życiu trzeba spróbować wszystkiego, z wyjątkiem chłopców.
:wink:
pozdrawiam.
zygmunt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 01.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zygmunt » 14.02.2007 21:56

Ja w 2001 roku jechałem 12-letnim poldusiem, a klime miałem wszedzie gdzie dusza zapragnie ,same przedmuchy.to była prawdziwa superluks torpeda.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone