Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podróż bez klimy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomas
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 19.02.2006
Podróż bez klimy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomas » 14.02.2007 00:03

Witam,
Mam jedno pytanie. W ubiegłym roku (pod koniec czerwca) jechalem fabia bez klimy z W-wy do Porecu. Nie było komfortowo ale dało się jakoś wytrzymać (problem był podczas korków, w Wiedniu, Mariborze i przy granicy Słowensko-Chorwackiej kiedy slonko przygrzewalo).
Teraz chcialbym pojechac do Sibenika w drugiej polowie lipca. I tu moje pytanie. Czy powinienem spodziewać sie jakiś różnic (większych problemów) jeśli chodzi o jazdę bez klimy w porównaniu do porzedniego wyjazdu mając na uwadze trochę póżniejszy termin i lokalizacje - Sibenik zamiast Istrii (do samego Sibenika planuję jechać autostradą).
Z gory dzieki za opinie.
Pozdrawiam,
Tom
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 14.02.2007 07:49

Nie ma problemu.
Ja zawsze jeździłem bez klimy na przełomie lipca i sierpnia i żyję. Pewnie, że gorąco, ale da się przeżyć!

PozdraV
J.
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1615
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 14.02.2007 07:54

Spokojnie, da się przeżyć.
Dobry sposób do zraszacz, taki jak do kwiatów i spryskiwanie się nim oraz mokry ręcznik na karku. Możesz także zaplanować podróż w nocy.
Pozdrawiam
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1615
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 14.02.2007 08:44

Temat szeroko opisany w tym wątku:
forum/viewtopic.php?t=11600&highlight=klima+aucie
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 14.02.2007 08:49

Mój Sceniczek też nie ma klimy.
Z żonką byliśmy nim już 5-krotnie w CRO. W okolicy którą wspominasz i na południe od niej - Murter, Hvar, Okrug Gornji, do tego wycieczki po okolicy - brak klimy nie jest problemem.
W tym roku Peljesač - tym samym autkiem nadal bez klimy.
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 14.02.2007 10:30

No chyba, ze ktos ma problemy z krazeniem lub male dzieci, wtedy warto przemyslec klime.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 14.02.2007 10:38

Lubuszanin napisał(a):No chyba, ze ktos ma problemy z krazeniem lub male dzieci, wtedy warto przemyslec klime.


To nie ma żadnego znaczenia. Brak klimy niczego nas nie pozbawia. Nastawienie psychiczne, dobry humor i chęć - to jest to.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.02.2007 10:39

Ja byłem w Cro 5 razy,zawsze bez klimy i zyję!... ale w ubiegłym roku jak mi przygrzało to powiedziałem "pięknej" basta,albo klima albo wczasy nad Bałtykiem ,podziałało w tym roku jedziemy juz z klimą. :lol:
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 14.02.2007 10:52

Ponieważ masz już doświadczenie w jeździe bez klimy - to wiesz, że spoko dasz radę. Będzie na pewno troche cieplej - ale kilka stopni w górę chyba już większej różnicy nie powinno robić.
Ostrzegam, że zaraz dołączą się zwolennicy teorii, że "(...) Panie bez klimy na Chorwację?!! Toż to pewna śmierć przez ugotowanie się!" itp.

M.

PS. Osobiście mam klimę (i wszystkie wyjazdy do Chorwacj z klimą) i wiem, że już żadnego innego samochodu bez klimy nie kupię, ale jakoś wcześniej całe życie jeździło sie bez i żyję.
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 14.02.2007 11:23

W 2003 roku w stalismy w korku na autostradzie w Austrii, bylo bardzo goraco i najgorsze, ze na autostradzie nie bylo sie gdzie ukryc przed sloncem.Stoisz w miejscu lub jedziesz tak wolno, ze nie ma wiaterku, ktory moglby troche ochlodzic.A karetki kursowaly tak czesto jak pomoc drogowa do zagotowanych samochodow, chyba nie jezdzily sobie tak bez powodu?.Z zazdroscia spogladalem na auta z zamknietymi oknami.I nie pomoze tu pozytywne nastawienie, kiedy komus slabo, a skryc sie nie ma gdzie.Jak to mowia? " Lepiej nosic niz sie prosic" ;)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 14.02.2007 11:30

Nie mam klimy... kiedyś miałem. "Wolę bez" ;) a jeśli już ktos ma to zawsze trzeba pamiętać, żeby stosować się do zasady 7stC mniej w pojeździe niż na zewnątrz. Jeśli na zewnątrz jest 55stC w słońcu i nie ma się gdzie ukryć to i tak nie wiele Ci to pomoże bo w samochodzie będziesz musiał mieć 48 :? . Widziałem już mdlejących wysiadających z samochodu, którzy przeholowali z klimą :(. Najlepsza przeze mnie stosowana ochłoda w tym przypadku jak się nie ma klimy :?: Zatrzymać się w bezpiecznym miejscu wyjść na zewnątrz i polać się wodą będąc w ubraniu ;) działa. A i tak przy takiej temperaturze wszystko jest suche po godzinie ;)

Pozdrav :papa:
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 14.02.2007 11:33

Bo jest klima i climatronic, a to chyba roznica jest?
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 14.02.2007 11:38

Jest, ale :lol: i przy jednym i przy drugim trzeba zachować umiar. Przy klimie trzeba bardziej uważać niż przy climatronicu :lol:, w którym sobie możesz ustawić odpowiednią temperaturę. Klimę czasem dobrze wyłączać, żeby samochód się za bardzo nie schłodził
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 14.02.2007 11:43

Leszek Skupin napisał(a):Klimę czasem dobrze wyłączać, żeby samochód się za bardzo nie schłodził

Ale dlaczego???
Jak się samochód znowu rozgrzeje, to potem trzeba dobrze wiać zimnym, żeby się znowu schłodził.
Temperatura powinna być stała, a nie włączać i wyłączać.

PozdraV
J.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 14.02.2007 11:47

Tomas

Wszystko się da. 2 razy byłem w HR bez klimy (DU Lanos) i przeżyłem. Podczas lokalnych wycieczek klima jest zupełnie zbędna: otwierasz okna, włączasz 'tryb emeryt' i toczysz się 50km/h. Gorzej było w upalny dzień na autostradzie - wentylacja nie była zbyt wydajna, a każde otworzenie okna powyżej 90km/h generowało niesamowity hałas.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone