Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PODACA 2013

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 02.07.2013 21:51

barabasz napisał(a):Witam wszystkich :)
Ja wyruszam do Podaca 20 lipca :D zostały nam niecałe 3 tyg. teraz odliczamy :) Jedziemy samochodem w 4 osoby. Jaką trasą najlepiej jechać aby ominąć trochę płatnych autostrad ?
Czytam i czytam... widzę, że w Podaca nie ma żadnych dyskotek, klubów itd... Czyli aby gdzieś potańczyć musimy się udać do Gradaca ? Jak daleko jest to na nogach ? Tak w przybliżeniu ? 15 min ? pół godz. ?
W jeden dzień chcemy wybrać się na wycieczkę statkiem. Są z Podaca jakieś fajne cało-dzienne rejsy z muzyką i jedzeniem oraz jakimiś trunkami ? :P Czy raczej proponujecie się wybrać do Makarskiej na taki rejs ?
Proszę jeszcze o info co najlepiej zabrać z PL jeśli chodzi o jedzenie . Nie mamy tam wyżywienia więc troszkę chcemy zabrać ale bez przesady. Jakiś makaron, sos , kawa itp. Jak z cenami za napoje typu woda, piwo ?
Można tam wypić jakiegoś dobrego drinka typu kolorowy z parasolką ? :P
Będę wdzięczna za wszystkie cenne informacje. Czekamy na te wakacje już dwa lata więc musi być super ! :)
Pozdrawiam

Płatne autoceste ...możesz sobie omijać jadąc tak zwaną magistralą adriatycką....dołożysz ze 12 godzin ale dojedziesz do Podacy! W Podacy nie ma żadnych dyskotek ani klubów...jedyne "tańczone" atrakcje odbywaja się w czwartki na plaży!! Do Gradaca z Podacy idąc spokojnie ....spacer trwa godzinę,,,(wiem bo 3 razy tą trasę zaliczyłem)...co do statków czytaj moje wcześniejsze posty na forum....ogólnie ..trunków ujmują z roku na rok!! Wyżywienie (ja zawsze biorę swoje)....jedzenie....my zabieramy dużo wody mineralnej..."nasza" jest o połowę tańsza...makarony, które uwielbiam też biorę nasze...ale pomidory i ziemniaki....są u nich 1000 razy lepsze!!
Piwo...też zabieram z sobą ....generalnie ....napisz do mnie na ..b.ples@kruszgeo.com.pl...z nr telefonu oddzwonię i udzielę jnformacji!!
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 02.07.2013 22:52

VONPLES napisał(a):jedyne "tańczone" atrakcje odbywaja się w czwartki na plaży!!


A to co za impreza? Na której plaży?
yovis
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yovis » 02.07.2013 23:25

Witajcie,

Również myślę intensywnie nt. PODACY. Szukam wolnych apartamentów. Jedziemy w 4-kę. Dwie pary.
Szukam dwóch osobnych podwójnych sypialni z osobną łazienką i kuchnią (aneksem), ale niestety nic ciekawego nie mogę znaleźć. Będę wdzięczny za podrzucenie jakiś namiarów na kwatery.

Przybycie: 10.08.2013
Wyjazd: 21.08.2013

W tamtym roku byłem w Brodaricy koło Sibenika. Fajna miejscówka. W tym roku postanowiliśmy się trochę "zapuścić" na południe. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;-)

Pozdrawiam serdecznie.
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 02.07.2013 23:32

yovis napisał(a): niestety nic ciekawego nie mogę znaleźć.


Tam jest nie za wiele miejscówek.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.07.2013 23:44

yovis napisał(a):nic ciekawego nie mogę znaleźć


A co to znaczy "ciekawego"?
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 03.07.2013 07:07

Marek358 napisał(a):
VONPLES napisał(a):jedyne "tańczone" atrakcje odbywaja się w czwartki na plaży!!


A to co za impreza? Na której plaży?

Na "północnej" plaży...takie tam sobie disco z DJ-ej !!!
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.07.2013 08:56

VONPLES napisał(a):Na "północnej" plaży...takie tam sobie disco z DJ-ej !!!


Aaaa!... Miało być tak pięknie...

Do której grają i czy daleko się to łubudu niesie? :(
barabasz
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) barabasz » 03.07.2013 09:21

Marek358 napisał(a):
VONPLES napisał(a):jedyne "tańczone" atrakcje odbywaja się w czwartki na plaży!!


A to co za impreza? Na której plaży?


W Podaca czy w tej dalszej miejscowości ?
Kiedy wypada ten festyn w starej Podaca ? :)
barabasz
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) barabasz » 03.07.2013 09:25

VONPLES napisał(a):
barabasz napisał(a):Witam wszystkich :)
Ja wyruszam do Podaca 20 lipca :D zostały nam niecałe 3 tyg. teraz odliczamy :) Jedziemy samochodem w 4 osoby. Jaką trasą najlepiej jechać aby ominąć trochę płatnych autostrad ?
Czytam i czytam... widzę, że w Podaca nie ma żadnych dyskotek, klubów itd... Czyli aby gdzieś potańczyć musimy się udać do Gradaca ? Jak daleko jest to na nogach ? Tak w przybliżeniu ? 15 min ? pół godz. ?
W jeden dzień chcemy wybrać się na wycieczkę statkiem. Są z Podaca jakieś fajne cało-dzienne rejsy z muzyką i jedzeniem oraz jakimiś trunkami ? :P Czy raczej proponujecie się wybrać do Makarskiej na taki rejs ?
Proszę jeszcze o info co najlepiej zabrać z PL jeśli chodzi o jedzenie . Nie mamy tam wyżywienia więc troszkę chcemy zabrać ale bez przesady. Jakiś makaron, sos , kawa itp. Jak z cenami za napoje typu woda, piwo ?
Można tam wypić jakiegoś dobrego drinka typu kolorowy z parasolką ? :P
Będę wdzięczna za wszystkie cenne informacje. Czekamy na te wakacje już dwa lata więc musi być super ! :)
Pozdrawiam

Płatne autoceste ...możesz sobie omijać jadąc tak zwaną magistralą adriatycką....dołożysz ze 12 godzin ale dojedziesz do Podacy! W Podacy nie ma żadnych dyskotek ani klubów...jedyne "tańczone" atrakcje odbywaja się w czwartki na plaży!! Do Gradaca z Podacy idąc spokojnie ....spacer trwa godzinę,,,(wiem bo 3 razy tą trasę zaliczyłem)...co do statków czytaj moje wcześniejsze posty na forum....ogólnie ..trunków ujmują z roku na rok!! Wyżywienie (ja zawsze biorę swoje)....jedzenie....my zabieramy dużo wody mineralnej..."nasza" jest o połowę tańsza...makarony, które uwielbiam też biorę nasze...ale pomidory i ziemniaki....są u nich 1000 razy lepsze!!
Piwo...też zabieram z sobą ....generalnie ....napisz do mnie na ..b.ples@kruszgeo.com.pl...z nr telefonu oddzwonię i udzielę jnformacji!!


Dzięki za info. 12 godz. dłużej.... to chyba niekoniecznie wybierzemy tą trasę :D niestety my raczej nie będziemy mieć miejsca na wodę mineralną i piwa , ponieważ jedziemy w 4 os. samochodem :/
Jeśli chodzi o nr.tel. to raczej preferuję pozostać w kontakcie w takiej formie :)
barabasz
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) barabasz » 03.07.2013 09:27

Marek358 napisał(a):
barabasz napisał(a):Wiem, że płaci się w euro ale obowiązują dalej kuny. Czy można płacić tam kunami ? Jak bardziej się opłaca ?
Zastanawiamy się ile mamy zabrać kasy i czy tylko euro czy lepiej mieć też kuny...

Najlepiej płacić kartą. Płacenie euro - kłopotliwe i ryzykowne ze względu na przeliczenia.


Ok. Jeśli będziemy mieć ze sobą euro to czy na miejscu możemy wymienić na kuny i płacić kunami ? Tak się opłaca ?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.07.2013 09:34

barabasz napisał(a):Ok. Jeśli będziemy mieć ze sobą euro to czy na miejscu możemy wymienić na kuny i płacić kunami ? Tak się opłaca ?


Tak, opłaca się też. Byleście nie kupowali kun w Polsce :-)
Na forum jest osobny dział z wątkami o sprawach praktycznych. Jednak jeśli już tu jesteś i zdecydujesz się jednak na jazdę autostradą, to małe info: dotąd kolejki przy bramkach były krótsze do tych okienek, gdzie płaci się kartą, trzeba się wcześniej odpowiednio ustawić. Jeśli płacisz euro na autostradzie musisz liczyć się z niekorzystnym przelicznikiem i nawet oszustwami. Z karty pobiera automat, dla bezpieczeństwa (na wypadek wsyśnięcia) mamy zawsze przedpłaconą z konkretną kwotą.
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 03.07.2013 10:11

Mikromir napisał(a):
VONPLES napisał(a):Na "północnej" plaży...takie tam sobie disco z DJ-ej !!!


Aaaa!... Miało być tak pięknie...

Do której grają i czy daleko się to łubudu niesie? :(


Wcale się nie niesie......tak więc nie mam pojęcia do której grają :D
A pięknie było jest i BĘDZIE!!
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.07.2013 10:13

VONPLES napisał(a):Wcale się nie niesie......tak więc nie mam pojęcia do której grają :D
A pięknie było jest i BĘDZIE!!


Dzięki! Pocieszyłeś mnie :-) Już myślałam, że to impreza na miarę plaży Zrce na Pagu, którą słychać w promieniu kilku kilometrów ;-)
Ostatnio edytowano 03.07.2013 11:45 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 03.07.2013 11:42

VONPLES napisał(a):
Mikromir napisał(a):
VONPLES napisał(a):Na "północnej" plaży...takie tam sobie disco z DJ-ej !!!


Aaaa!... Miało być tak pięknie...

Do której grają i czy daleko się to łubudu niesie? :(


Wcale się nie niesie......tak więc nie mam pojęcia do której grają :D
A pięknie było jest i BĘDZIE!!

Tylko w czwartki?
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 03.07.2013 12:40

Z tego co pamiętam to tylko!! Ale głowy bym sobie nie dał urwać!!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone