Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plitvickie - jaki jest Wasz plan?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
magau
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) magau » 08.03.2015 14:36

To podaj prosze namiary naOpatije. Dziekuje :-*
orson
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 572
Dołączył(a): 27.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) orson » 08.03.2015 19:55

Lednice napisał(a):
W Plitwicach dzieci powinny sobie dać radę


Dwa lata temu byliśmy w Plitvicach z dzieciakami. Wtedy miały 3 i 6 lat. Obraliśmy sobie dość długą trasę, bo chyba koło 6 godzin chodzenia było i dzieciaki spokojnie to wytrzymały. Niestety byliśmy tam ok. godziny 12/13 i tłumy były ogromne, a było to ok. 5 września.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 25.04.2015 19:34

W 2015 bilety wstępu podrożały. W sezonie 180 Kun dorosły, 80 Kun dzieci i młodzież do 18lat.
iwoniczanka
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 04.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwoniczanka » 25.04.2015 20:40

W Plitvicach można wybrać długość trasy- są krótkie oraz całodzienne. Tłumy ogromne, ludzie często nie patrzą, gdzie idą, jak idą- lezą grupami po całej szerokości kładek :?
chmielu94
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 13.05.2015
Re: Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

Nieprzeczytany postnapisał(a) chmielu94 » 14.05.2015 07:43

Ale ogólnie polecacie to miejsce? Pomijając już to życie nocne i tak nie jest to najważniejsze :lol:
I jeszcze chciałem się dowiedzieć jaką trase polecacie na Plitvicach i z którego miejsca ruszyć?
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 14.05.2015 08:11

chmielu94 napisał(a):Ale ogólnie polecacie to miejsce? Pomijając już to życie nocne i tak nie jest to najważniejsze :lol:
I jeszcze chciałem się dowiedzieć jaką trase polecacie na Plitvicach i z którego miejsca ruszyć?


To może tutaj:

plitvickie-jaki-jest-wasz-plan-t45643.html?hilit=plitvickie

Ten wątek jest o Peljescu. :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.05.2015 11:05

chmielu94 napisał(a):I jeszcze chciałem się dowiedzieć jaką trase polecacie na Plitvicach i z którego miejsca ruszyć?


cel-dubrovnik-nie-wazne-jak-cz-2-t35133-105.html#p863036

:wink: :papa:
wojtek_ury
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 07.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_ury » 19.06.2015 10:53

Odwiedzilismy Plitwice trzy dni temu, ruch na kladkach umiarkowany, wiadomo sezon dopiero sie zaczyna.Trasa C w pierwszym etapie jest zamknieta, przebudowuja sciezke ktora biegnie w dol. Znaki kieruja trasa A, zejscie na dolne jeziora mozliwe jest po schodach prz punkcie widokowym. Pozniej na kladkach ruch jest dwukierunkow, kolejne czesci trasy C przegiegaja juz bez zmian.

Pozdrowienia z Vodice.
rimo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rimo » 15.04.2016 00:18

W bieżącym roku podczas naszej pierwszej wizyty w HR mamy zamiar zwiedzić również PJ. Będzie to koniec czerwca w drodze dojazdowej do Breli po noclegu w Slunj. Planujemy być tam w miarę z rana (8 lub 9). I tu mam pytanie o parkingi przy jeziorach, a mianowicie który polecacie bardziej przy wejściu nr 1 czy nr 2? Chodzi mi głownie o ich wielkość i zarazem dostępność miejsca, odległość od wejścia i przede wszystkim bezpieczeństwo, ponieważ w maszynach zostaną nasze całe no może prawie całe ;-) dobytki. Czy nie ma to najmniejszej różnicy. Będę wdzięczny za wszystkie sugestie, ponieważ od tego w dużej mierze uzależniam wybór trasy zwiedzania. Pozdrav
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.04.2016 00:35

Parkingi są w lesie, dosłownie :roll:

Jak się nie zostawi na widoku, za szybą auta drogiego laptopa, drogiego aparatu fotograficznego, zbioru banknotów euro,
to szansa na okradzenie jest bliska zeru.
Generalnie takie pytanie jest dość absurdalne moim zdaniem :roll:
Każdy parking jest monitorowany, strzeżony, zamknięty szlabanem, zaparkowanych aut w lesie jest mrowie.
Raczej jest nie do pomyślenia, żeby jakieś osiłki rozwalały kijami bejsbolowymi szyby aut i kradły
na oczach turystów :roll:
W każdym razie w ostatnich latach nic takiego się nie wydarzyło.

Parking nr 2 jest między Górnymi i Dolnymi Jeziorami i moim zdaniem jego położenie jest optymalne.
Z samego parkingu do jezior idzie się z 15 minut
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 15.04.2016 08:50

Między parkingami jeżdżą kolejki, więc ważniejszą sprawą jest nie gdzie zostawić samochód, ale którą trasę wybrać: z góry na dół i ostre podejście na końcu, czy schodzimy na sam dół i powoli wspinamy się na górę do stacji końcowej.
Kwestia czasu jakim dysponujemy.
JanuszB
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 31.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) JanuszB » 15.04.2016 09:37

Mój autorski plan na zwiedzanie parku (obejmuje najładniejsze miejsca, trasa na ok. 6 godzin, najlepiej rozpocząć zwiedzanie po otwarciu parku-mniejsze tłumy).

Wchodzimy wejściem nr 1 i idziemy nad jeziorami do przystanku początkowego kolejki (piękne widoki z prawej strony na jeziora i punkty widokowe).
Jedziemy kolejką do końca i schodzimy na dół mając jeziora z lewej strony. Przechodzimy kolejne poprzeczne szlaki łączące prawą i lewą stronę jezior cały czas schodząc na dół.
Tak klucząc raz z prawej, raz z lewej strony jezior dochodzimy do przystani i płyniemy jeziorem Kozjak na polanę (tam możliwość posilenia się i skorzystania z WC).
Dalej na dół ta sama metoda-schodzimy w dół przechodząc szlakami z jednej strony jezior na drugą.

Dochodzimy do wodospadu Vieliki Slap i tam oczywiście pamiątkowe zdjęcie.

Wracamy przechodząc na drugą stronę jezior w stronę wyjścia nr 1 i parkingu (tu jedyne podejście pod górę).

Tak jak wspominałem trasa pozwala w ciągu ok. 6 godzin zobaczyć najładniejsze miejsca parku prawie cały czas schodząc na dół.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 15.04.2016 10:25

Możliwości tam masz jak psów. Jak wyłączą którąś stację z użytku, jak mi się raz zdarzyło, to ci wszystkie plany pójdą w ... (Siara ;) ).
Łażenie w cieniu lub za grupą turystów autokarowych też się mija z celem. Najlepiej na miejscu decydować o tempie, czasie i kierunkach.
Oblazłem kiedyś od stacji pierwszej do czwartej, która okazała się być nieczynna, więc z musu wróciłem na przystań, ale już inną drogą i jezioro przepłynąłem drugi raz, ale już tylko na skuśkę, do Stacji 2.
W zasadzie chciałem wrócić w miejsce początkowe, ale ostro się rozpadało. W ten sposób dzięki improwizacji zobaczyłem najwięcej i w dość krótkim czasie jak na Plitwice, bo między drugą, a siódmą po południu.
O dziwne, w środku sezonu (przełom lipiec/sierpień), było wtedy pustawo.
Loteria :)
rimo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rimo » 15.04.2016 15:06

Dziękuję bardzo za wszelkie sugestie. :wink:

Mam świadomość, że moje pytanie zapewne jest z gatunku tych bardziej bzdurnych ale jak mnie uczono ,,kto pyta nie błądzi” a ,,kto drogi prostuje ten w domu nie nocuje” :) . Miałem tak kiedyś przy powrocie ze Szklarskiej jak chciałem niby sobie ułatwić :roll:

Tak jak wspomniałem to nasz pierwszy wyjazd więc pozwoliłem sobie z uprzejmości zapytać a teraz czuję się uspokojony :-). Oczywiście hvala za informacije.
Pozdrav :papa:
eva73
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 15.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) eva73 » 18.04.2016 19:58

Witam
Po "przekopaniu" wątku uzyskałam odpowiedzi na większość nurtujących mnie pytań, pozostało jedno, mianowicie - czy któraś z tras jest bardziej atrakcyjna widokowo? Wstępnie obstawiłam trasę od wejścia 1 wariant C ( rodzina 2 + 3, dzieci 8, 9 i 13 lat). Byłabym wdzięczna za komentarz w tym temacie.
Pozdrawiam :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Plitvickie - jaki jest Wasz plan? - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone