Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaże z dobrym dojazdem. Dla niepełnosprawnej.

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aguar
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.02.2018
Plaże z dobrym dojazdem. Dla niepełnosprawnej.

Nieprzeczytany postnapisał(a) aguar » 22.02.2018 13:31

Chodzi mi o to, aby można było jak najbliżej dojechać samochodem. I nawet nie jest najważniejsza odległość tylko różnica poziomów, żeby już od miejsca parkingowego nie było stromo ani po schodach. Plaże mogą być kamieniste, żwirkowe, piaszczyste, całkiem zabetonowane raczej nie, bo nie zejdę po drabince ani po schodach. Preferowane te odrobinę mniej uczęszczane, najlepiej w okolicach Rijeki, Puli lub Zadaru (tak w promieniu do 30 km) i nie dalej na południe niż Zadar. Będę wdzięczna, jeśli mi coś doradzicie.
skojola
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 30.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skojola » 22.02.2018 20:06

W okolicach Zadaru jest miejscowość Zaton. Jest tam plaża z łagodnym zejściem do wody. Brzeg częściowo trawiasty, częściowo małe kamyki. Przy wejściu do wody na początku w wodzie leżą kamienie, ale po około 5-10 metrach jest już tylko piasek :-). Daleko w głąb morza jest woda do 150 - 160 cm. Świetna do pływania dla tych, co lubią czuć grunt pod nogami. Przy plaży biegnie uliczka dojazdowa, na której plażowicze parkują samochody. Rosną drzewa. Można wypożyczyć leżaki. Są prysznice i przebieralnie. Widziałam tam rodzinę z dorosłym synem na wózku i radził sobie bardzo dobrze. No i są tam przepiękne zachody słońca, ale to już inna bajka :-)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 22.02.2018 22:25

W okolicy Puli powędruj wirtualnie ludzikiem po Fažanie i zobacz, czy o ten rodzaj płaskiego terenu Ci chodzi. Mam na myśli głównie plaże na południe od centrum miasteczka.
https://www.google.pl/maps/@44.9230677, ... 312!8i6656
https://www.google.pl/maps/@44.9221458, ... 240!8i5120
etc.
noemi_s
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 19.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) noemi_s » 22.02.2018 23:25

Polecam piaszczysto- żwirkową plażę w Rovanjskiej niedaleko Zadaru: http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... ovanjska-1 . Dojazd drogą asfaltową (droga na poziomie plaży), jest możliwość wjazdu samochodem na szutrówkę wzdłuż plaży (droga za barem Fjaka) i parkowania bezpośrednio przy wodzie - plaża jest dość długa, sama Rovanjska to dziura (ale urocza :)), więc ludzi jest mało - półtora roku temu początkiem lipca plażę okupowało max. 20-30 osób, ale były chwile, kiedy byliśmy tam sami.
Jeśli będziesz mieć jakieś pytania to pisz.
aguar
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) aguar » 23.02.2018 14:06

Dzięki za polecenie fajnych miejsc. Tak, Mikromir, o coś takiego mi chodziło:) Jedynie martwię się czy na takich parkingach w sezonie będą wolne miejsca (jedziemy na przełomie lipca i sierpnia ze względu na dziecko w wieku szkolnym i możliwości urlopowe).
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.02.2018 14:20

aguar napisał(a):Dzięki za polecenie fajnych miejsc. Tak, Mikromir, o coś takiego mi chodziło:) Jedynie martwię się czy na takich parkingach w sezonie będą wolne miejsca (jedziemy na przełomie lipca i sierpnia ze względu na dziecko w wieku szkolnym i możliwości urlopowe).

Może da się po prostu zamieszkać w tej okolicy w miarę blisko plaży? Aleja Maslina albo ulica Braće Ilić?
plakon
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 23.02.2018 14:29

Popatrz jeszcze na miejscowość Nin, przed Zatonem i Zadarem. Tam jest plaża piaszczysta i całkiem płasko. Jest również ogromny parking. Oczywiście płatny.
Chodzi o plażę Ždrijac w tej miejscowości.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.03.2018 22:20

Pakostane - miasteczko mnie nie pociąga - ale plaża w centrum spełni Twoje wymagania, płytkie wejście, częściowo piaszczyste, nad samą plażą asfaltowa droga, a samo miasteczko dość płaskie...
gregen
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.03.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregen » 05.03.2018 22:36

Proponuję Zivogosce blato. Droga znajduje się wzdłuż plaży i jest okupowana przede wszystkim przez pieszych... niemniej jest parking (płatny... choć mnie z identyfikatorem Pan nie skasował). Choć przy plaży jest fajnie płasko to można podziwiać przepiękne widoki pobliskiego pasma górskiego. Jest gdzie poza plażą pojeździć/pospacerować na wózku - np. doskonale wyasfaltowanymi uliczkami campingu dole.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 06.03.2018 07:58

Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 06.03.2018 08:24

Mikromir napisał(a):W okolicy Puli powędruj wirtualnie ludzikiem po Fažanie i zobacz, czy o ten rodzaj płaskiego terenu Ci chodzi. Mam na myśli głównie plaże na południe od centrum miasteczka. ...

Jeśli to jeszcze aktualne to z czystym sumieniem mogę polecić Fazane. Miejsca, które wskazała Mikromir są dobre jednak moim zdaniem jeszcze lepsze miejsce jest trochę dalej w stronę centrum.
https://www.google.pl/maps/@44.9248735, ... 704!8i4352
Co do miejsc parkingowych zawsze można znaleźć miejsce na dużym (płatnym) parkingu za centrum. Jest tam co prawda plaża ale nie a tak przyjazna (trochę większe kamienie i bardziej strome zejście do wody) jak wskazywane wcześniej.
https://www.google.pl/maps/@44.9287679, ... 2!1b1!2i35
aguar
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) aguar » 06.03.2018 08:35

Dzięki wszystkim. Tak, temat jest nadal aktualny, jeszcze nie zainwestowałam w żadne rezerwacje:) Biorę Wasze propozycje pod uwagę, a z innych miejsc jeszcze Vir i Posedarje. Natomiast raczej się nie skusimy, aby jechać dalej na południe niż w okolice Zadaru, przynajmniej nie tym razem.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 06.03.2018 12:10

Nie wiem z jakiej części naszego pięknego kraju startujesz ale Istria ma jedną (ja osobiście mogę wskazać jeszcze kilka) niezaprzeczalną zaletę - jest blisko. Trasa jest także prosta a trasa słoweńskimi autostradami jest OK. Jadąc przez całą SLO "ichnia" nietania vinieta już nie jest tak droga, a biorąc ceny autostrad w Hr. My z rodzinką będziemy w Fazanie na początku sierpnia bo jest to nasza ukochana miejscówka.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.03.2018 18:00

Vir jest rzeczywiście płaski, może nie powala urodą, ale plus dodatkowy to dobre miejsce na wypad do zwiedzania Zadaru - warto się zdecydować, spokojnie Wam się to uda zrealizować....
aguar
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) aguar » 25.07.2018 17:02

noemi_s napisał(a):Polecam piaszczysto- żwirkową plażę w Rovanjskiej niedaleko Zadaru: http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... ovanjska-1 . Dojazd drogą asfaltową (droga na poziomie plaży), jest możliwość wjazdu samochodem na szutrówkę wzdłuż plaży (droga za barem Fjaka) i parkowania bezpośrednio przy wodzie - plaża jest dość długa, sama Rovanjska to dziura (ale urocza :)), więc ludzi jest mało - półtora roku temu początkiem lipca plażę okupowało max. 20-30 osób, ale były chwile, kiedy byliśmy tam sami.
Jeśli będziesz mieć jakieś pytania to pisz.



Ostatecznie zdecydowaliśmy się na noclegi w Posedarje. Będziemy mieć bardzo blisko do tej plaży, już się na nią napalam! Dzięki, jeszcze raz:)
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Plaże z dobrym dojazdem. Dla niepełnosprawnej.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone