Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Planuję kilkuletni wyjazd na Chorwację - Proszę o Porady!!!

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
BLADE27
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 16.08.2007
Janusz

Nieprzeczytany postnapisał(a) BLADE27 » 09.10.2007 16:03

Janusz, a skąd trafiłeś akurat na Kastel Kambelovac?

Zastanawia mnie to...
mayorbien
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mayorbien » 09.10.2007 17:39

Cześć - BLADE27

Możesz się odezwać do mnie na priv adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl bo chciałem ci zadać parę pytań (o ile to mozliwe).

p.s. może używasz gg lub skypa

Z góry wielkie dzieki.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Janusz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.10.2007 18:36

BLADE27 napisał(a):Janusz, a skąd trafiłeś akurat na Kastel Kambelovac?

Zastanawia mnie to...


Będąc w Primošten na wakacjach jechałem przez Trogir a później przez Kaštel Kalembovac, do Splitu. często oglądam mapę Chorwacji, więc wiem gdzie leży ta miejscowość ,a Ty sam napisałeś, że mieszkasz między Splitem a Trogirem - więc Cię namierzyłem. :wink: :lol:
Kaštel jest miejscowością wakacyjną, należącą do riwiery kasztelańskiej, ale z racji położenia w zatoce i bliskości dużego portu w Splicie nie jest najładniejszą częścią wybrzeża Adriatyku, choć może i ma swoich zwolenników.
BLADE27
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 16.08.2007
czesc

Nieprzeczytany postnapisał(a) BLADE27 » 10.10.2007 07:32

A Ty,Janusz gdzie aktualnie mieszkasz?>
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: czesc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.10.2007 07:46

BLADE27 napisał(a):A Ty,Janusz gdzie aktualnie mieszkasz?>


Mieszkam w Nowym Sączu, pod zdjęciem masz napisane "Belonovy ribolovac" z Nowego Sącza :wink:

Jeszcze raz Nowy Sącz
kalafior98
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 17.06.2007
Re: Nowy mieszkaniec Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kalafior98 » 10.10.2007 21:37

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Cześć, nie mogłam się powstrzymać, żeby nie zapytać... Czy przypadkiem Twoja praca nie jest związana z sektorem pozarządowym i jakimś projektem realizowanym na terenie Hr?
Jeśli za bardzo jestem ciekawska, to przepraszam...
Pozdrawiam
P.S. Ciekawe masz spostrzeżenia, choć nieco trącają stereotypami; może gdybyś spróbował pozbyć się tej perspektywy, dostrzegłbyś i inne typy zachowań. Zachęcam do "stosowania innej optyki" przy obserwowaniu i przede wszystkim przy wyciąganiu wniosków na temat społeczeństwa, w którym przyszło Ci (choćby nawet tylko chwilowo przebywać). Może wtedy wnioski nie będą pochopne i łatwiej będzie zrozumieć i polubić nowe środowisko.
Pozdrawiam raz jeszcze


Co do mojego pobytu tutaj - moge tylko tyle określić, że nie pracuje w instytucji mającej jakieś powiązania z rządem (chociaż to i tak nieprawda, bo już samo załatwienie legalnego pobytu tutaj to już jakby nie było kontakt z rządem, no z instytucjami rządowymi ;) ). Może kiedyś więcej napisze, ale jeszcze za wczesnie na to.

Co do ludzi zgadzam się z Panią. Proszę o wybaczenie. Przez te kilka tygodni, które tutaj jestem doświadczyłem dużo życzliwości, pomocy. Okazuje się, że "zdarzają się" osoby ciągle zapatrzone w przeszłość jaka była w HR kilkanaście lat temu. Mieszkając w Splicie zauważam coraz więcej pozytywów ale jednak pewne minusy są (chore przyzwyczajenie do marketów w Polsce :)).
jagodaxl
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 18.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jagodaxl » 20.01.2009 19:44

Witam :D
można powiedzięć jestem tutaj nowa.
Ciekawa jestem co słychać w tamtejszej służbie zdrowia.Jakie są zarobki czy też są braki tak jak w Polsce. Wszyscy jadą za chlebem do Anglii Norwegii, Irlandii itd. Ja tam nie chcę jechać!!! Ja wymyśliłam że może pojadę do Chorwacji. Ogłoszeń interesujących mnie nie ma w internecie. Może ktoś orientuje się w tym temacie :?:
Użytkownik usunięty
Re: witam wszystkich

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.01.2009 20:26

BLADE27 napisał(a):więc , jestem już od tygodnia na Chorwacji. Służę pomocą a osoby będące tu na stałę proszę o kontakt

pozdrawiam

Blade, jak już tam jesteś ... i to w okolicach Splitu, a nie np. "NA" wyspie Bol, to na pewno jesteś "W" Chorwacji, a nie "NA" niej. Z góry nie posadzaj mnie o to, że się mądrzę please ... po prostu warto wiedzieć gdzie się jest :lol:
Pozdrawiam i życzę powodzenia :!:
Skrzych
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 31.03.2008
Re: czesc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skrzych » 20.01.2009 20:59

Janusz Bajcer napisał(a):Mieszkam w Nowym Sączu,
<ciach>
[/url]

Januszu - dlaczego Firefox zgłasza mi:
Kod: Zaznacz cały
Witryna www.malgorzatakossakowska.pl została zgłoszona jako witryna stanowiąca zagrożenie i została zablokowana zgodnie z ustawieniami bezpieczeństwa.


Wiesz coś o tym? Znasz może admina?

Krzysztof
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.01.2009 22:01

Mi otwiera. Skasuj Firefoxa... :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.01.2009 22:02

U mnie firefox zgłasza to samo , nie znam tej osoby osobiście, nie wiem czemu jej strona jest obecnie problematyczna, dawno jej nie odwiedzałem :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.01.2009 22:08

Janusz posłuchaj FUXa - skasuj firefoxa :lol:
IE otwiera bez problemu :wink:
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 20.01.2009 22:10

A ja mam firefoxa i spokojnie otwiera się galeria - Nowego Sącza, prosto z nieba. :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.01.2009 22:28

Piotrek_B napisał(a):Janusz posłuchaj FUXa - skasuj firefoxa :lol:
IE otwiera bez problemu :wink:


Jakoś wolę Firefoxa niż IE , a ostrzenie pomijam i i wchodzę sobie na stronę.

Wysłałem maila do P.Małgosi z zapytaniem, czy coś wie w sprawie blokady witryny pod firefoxem.

PS Już odpisała, że wie o tym i jest załamana , ktoś jej zrobił jakiegoś psikusa i nie wie jak sobie z tym poradzić :roll: :cry:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 21.01.2009 00:06

jagodaxl napisał(a):Witam :D
można powiedzięć jestem tutaj nowa.
Ciekawa jestem co słychać w tamtejszej służbie zdrowia.Jakie są zarobki czy też są braki tak jak w Polsce. Wszyscy jadą za chlebem do Anglii Norwegii, Irlandii itd. Ja tam nie chcę jechać!!! Ja wymyśliłam że może pojadę do Chorwacji. Ogłoszeń interesujących mnie nie ma w internecie. Może ktoś orientuje się w tym temacie :?:


Cześć, musisz troszkę bardziej konkretnie...
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Planuję kilkuletni wyjazd na Chorwację - Proszę o Porady!!! - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone