Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 29.06.2016 23:33

Przeliczą ci kuny na złotówki po kursie Mastercarda, sam używam karty Pekao S.A tyle ze puki co do płatności za zakupy w sklepach w Baska Voda i kuna wychodzi po 0,584 zł .
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 29.06.2016 23:51

Czyli podobnie jak rok temu.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 30.06.2016 06:43

Lechoo napisał(a):Czyli podobnie jak rok temu.

Tez mam takie wrażenie. Jak widać i wszędzie trąbią nie tylko złotówka straciła do dolara i euro.
hu_ana
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) hu_ana » 30.06.2016 11:07

glonik21 napisał(a):Przeliczą ci kuny na złotówki po kursie Mastercarda, sam używam karty Pekao S.A tyle ze puki co do płatności za zakupy w sklepach w Baska Voda i kuna wychodzi po 0,584 zł .


Trochę się pogubiłam... Mowa o karcie kredytowej, czy karcie płatniczej przypisanej do konta osobistego w Pekao??? :oops:
kris_pagus
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 24.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kris_pagus » 30.06.2016 11:27

Ja pytałem o płatności kartą Maestro w banku Pekao SA przypisaną do konta (nie jest to karta kredytowa) , ale z tego co wiem Maestro należy do Mastercard. Co nie musi oznaczać analogicznego przelicznika jak w przypadku karty kredytowej Mastercard......
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 30.06.2016 12:20

ja mam karte mastercard do konta osobistego
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 30.06.2016 12:29

kris_pagus napisał(a):Ja pytałem o płatności kartą Maestro w banku Pekao SA przypisaną do konta (nie jest to karta kredytowa) , ale z tego co wiem Maestro należy do Mastercard. Co nie musi oznaczać analogicznego przelicznika jak w przypadku karty kredytowej Mastercard......


Maestro powoli traci na popularności, obecnie do większości kont wydaje się debetowe Mastercardy albo Visy. Piszę to dlatego, bo wydaje mi się że nie wiesz o tym że Mastercard (i Visa) mogą występować w formie kart debetowych, czyli tych powiązanych z kontem, jak i klasycznych kredytowek...
kris_pagus
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 24.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kris_pagus » 30.06.2016 14:54

ok sprawdziłem Maestro i Mastercard (debetowe)są rozliczane tak samo wg schematu stosowanego przez Mastercard, zatem pytam wszystkich forumowiczów, którzy na dniach płacili w Chorwacji kartami debetowymi do konta osobistego w Pekao SA po jakim kursie zostały rozliczone ich płatności ?
Cromax
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 06.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cromax » 30.06.2016 20:40

Ja napisałem wyraźnie - mam kartę do konta osobistego Eurokonto Mobilne, jest to zwykła karta debetowa, NIE kredytowa.
Kursy świetne Mastercarda - wcześniej 05848, dziś odrobinę wyżej 0,5854. Wypłacałem gotówkę z bankomatu Zagrebacka Banka (grupa Unicredit) 2x i bez prowizji po takim samym kursie.
Przy kasie pani mnie pytała czy wybieram płatność w złotówkach czy w kunach - wybierałem w kunach.
Naprawdę do płatności idealna karta na Chorwację.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 30.06.2016 20:42

kris_pagus napisał(a):ok sprawdziłem Maestro i Mastercard (debetowe)są rozliczane tak samo wg schematu stosowanego przez Mastercard, zatem pytam wszystkich forumowiczów, którzy na dniach płacili w Chorwacji kartami debetowymi do konta osobistego w Pekao SA po jakim kursie zostały rozliczone ich płatności ?

Tu masz odpowiedź:
glonik21 napisał(a):Przeliczą ci kuny na złotówki po kursie Mastercarda, sam używam karty Pekao S.A tyle ze puki co do płatności za zakupy w sklepach w Baska Voda i kuna wychodzi po 0,584 zł .
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.07.2016 09:24

Cromax napisał(a):pytała czy wybieram płatność w złotówkach czy w kunach - wybierałem w kunach.


No właśnie. Ja się nie znam. Czym to się różni, co wybrać i dlaczego?

Jak wypłacam z bankomatu czy często przy większych płatnościach jest taki wybór ...
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 01.07.2016 09:31

wybierać w kunach, taniej wychodzi.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 01.07.2016 09:35

ita napisał(a):wybierać w kunach, taniej wychodzi.

Dokładnie, taniej chyba o 4-5 groszy kuna wychodzi.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.07.2016 09:47

Lechoo napisał(a):
ita napisał(a):wybierać w kunach, taniej wychodzi.

Dokładnie, taniej chyba o 4-5 groszy kuna wychodzi.


4-5 groszy???

Toć to ładnych kilka procent?

Jak będę rachunek na campie płacił z 4 tysie kn to zakładając średnio 0,045zł różnicy da nam 180 zeta

To możliwe?

Ktoś jest w stanie w prosty acz pewny sposób wytłumaczyć z czego to wynika?
kris_pagus
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 24.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kris_pagus » 01.07.2016 10:01

Dziękuję Cromax » Oto mi chodziło.

Ostatnio w Cro byłem 12 lat temu i wtedy też bardzo się opłacało płacić kartą Pekao SA debetową. Obecnie dodatkowo wypłacając z bankomatów Zagrabcka Bank nie ma prowizji dla klientów Pekao SA
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 48
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone