Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Cromax
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 06.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cromax » 26.06.2016 23:24

No więc jestem w Chorwacji, kilka wykonanych płatności kartą Banku Pekao i wiem, że wyrobienie jej to była dobra decyzja.
Kurs złotówka do kuny jest z kilku transakcji 0,5848, wypłaty z bankomatów Zagrebacka Banka bez prowizji i limitu. Super.
Także polecam i ja :)

mały update: dziś rano wypłacałem pieniądze z bankomatu Zagrebacka Banka w Orebicu (bankomat koło Konzum) i wypłaciłem Kuny po dokładnym kursie 0,5848 PLN i do tego bez żadnej prowizji. Rewelacja.
Ostatnio edytowano 28.06.2016 22:37 przez Cromax, łącznie edytowano 1 raz
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 27.06.2016 07:01

potwierdzam
msladzio
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) msladzio » 27.06.2016 20:48

Czy w banku bzwbk cos sie zmieniło przy płatnosci kartą względem ubiegłego roku???
driver1880
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) driver1880 » 27.06.2016 21:11

A jednak. W ING Banku Śląskim 3% prowizji od danej kwoty za każdą płatność kartą, a wypłata gotówki z bankomatu to 6%.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 27.06.2016 22:10

msladzio napisał(a):Czy w banku bzwbk cos sie zmieniło przy płatnosci kartą względem ubiegłego roku???
Zmieniło się i zmieni się w sierpniu https://static3.bzwbk.pl/asset/t/a/r/ta ... _30580.pdf
gabwww
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gabwww » 28.06.2016 23:26

Gatess napisał(a):
Dodam że wypłaty tą kartą na całym świecie bez prowizji - oczywiście po spełnieniu warunków.


Z ciekawością przeczytałem o tej karcie. Jedyne co nie do końca mi się zgadza - bezpłatne wypłaty tylko z bankomatów grupy UNI CREDITO.
Edi1012
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 23.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edi1012 » 28.06.2016 23:37

Witam. Wrocilem tydzien temu z Makarskiej i nie korzystalem z bankomatow ale raz wyplacilem 200 kun bo chcialem sprawdzic ile bank pobierze mi prowizji i tak...majac konto w ing bank slaski wyplacilem 200kun za ktore od razu wyskoczylo mi ze pobierze 125zl z mojego konta. Po powrocie sprawdzilem konto i za ta transakcje bank pobral 2,50zl prowizji.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 28.06.2016 23:57

gabwww napisał(a):
Gatess napisał(a):
Dodam że wypłaty tą kartą na całym świecie bez prowizji - oczywiście po spełnieniu warunków.


Z ciekawością przeczytałem o tej karcie. Jedyne co nie do końca mi się zgadza - bezpłatne wypłaty tylko z bankomatów grupy UNI CREDITO.

W przypadku TEJ karty nie ma takiego ograniczenia.
hu_ana
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) hu_ana » 29.06.2016 14:08

Cromax napisał(a):No więc jestem w Chorwacji, kilka wykonanych płatności kartą Banku Pekao i wiem, że wyrobienie jej to była dobra decyzja.
Kurs złotówka do kuny jest z kilku transakcji 0,5848, wypłaty z bankomatów Zagrebacka Banka bez prowizji i limitu. Super.
Także polecam i ja :)

mały update: dziś rano wypłacałem pieniądze z bankomatu Zagrebacka Banka w Orebicu (bankomat koło Konzum) i wypłaciłem Kuny po dokładnym kursie 0,5848 PLN i do tego bez żadnej prowizji. Rewelacja.


Super!!!
Dotychczas za granicą korzystałam zawsze z karty Visa mBanku, teraz jest to zupełnie nieopłacalne, prowizja za przewalutowanie oraz prowizja za wypłatę z bankomatu wynosi jakieś 6% z tego co pamiętam :roll:

Zatem w tym roku będziemy polegać na Pekao, bo też mamy konto w tym banku :mrgreen: Rozumiem, że mowa tu o standardowej karcie bankomatowej do konta???
kris_pagus
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 24.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kris_pagus » 29.06.2016 16:16

Tu pada dobre pytanie jak to jest w przypadku płatności kartą debetową Pekao SA Maestro ??? Płaciłem tą kartą w Kauflandzie w czeskim Cieszynie w sierpniu 2015 i przeliczono mi po kursie średnim czeskiej korony Pekao SA.

Teraz zadzwoniłem do BOKu Pekao S.A. i niestety pracownicy nie byli w stanie udzielić mi jednoznacznej odpowiedzi jak są rozliczane transakcje kartą Maestro debetową do konta osobistego.


Co innego w przypadku kart kredytowych. Stąd też pytanie do Szanownych Forumowiczów, jeśli są bądź byli w tym roku w Cro jak dokładnie i po jakim kursie zostały rozliczone płatności kartą debetową Maestro do konta osobistego w Pekao S.A. ?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 29.06.2016 17:28

Ja używam karty mastercard z Banku Pekao sa i przelicznik mastercard jest naprawdę bardzo dobry. Nie zabieram wiele gotówki, dziś na kuna względem złotego wynosi 0,585, zero prowizji za platnosc karta, zero oplat za wybranie kasy w zagrabecka bank do tego assitans skromny ale zawsze to cos:)
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 29.06.2016 20:10

W t-mobilebankowe do 1 sierpnia też bez prowizji, wypłaty z bankomatu tez free. Od sierpnia tylko 3 wypłaty w miesiącu free, a każda kolejna 6zł.
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 29.06.2016 21:51

Lechoo napisał(a):W t-mobilebankowe do 1 sierpnia też bez prowizji, wypłaty z bankomatu tez free. Od sierpnia tylko 3 wypłaty w miesiącu free, a każda kolejna 6zł.

Płatność kartą też free ?
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 29.06.2016 22:14

Do 1 sierpnia tak - później wchodzą jakieś zmiany.
kanapkasmalec
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 23.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanapkasmalec » 29.06.2016 23:25

no dobra, czyli mając kasę w PLN na koncie, mogę wypłacić KUNY w Chorwacji tak? przelicznik po średnim kursie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 47
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone