Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 07.02.2016 12:18

pawelli napisał(a):
pablos77 napisał(a):
A ja zamierzam odpoczywać w Cro, a nie liczyć różnice kursowe. Gotówka euro na winietki oraz pozostałą część za pobyt. Zamierzam płacić kartą - paliwo, bramki, zakupy w marketach. A kuny wypłacam z bankomatu i święto.

Laku noč. Pozdrav


I bardzo dobrze :)
Podobnie jak Ty biorę eurosy na kwaterę + 100 euro
Paliwo, winiety, zakupy - karta
kuny - bankomat


Dokładnie nie ma się co spinać. :hut:
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 07.02.2016 13:25

pablos77 napisał(a):
pawelli napisał(a):
pablos77 napisał(a):
A ja zamierzam odpoczywać w Cro, a nie liczyć różnice kursowe. Gotówka euro na winietki oraz pozostałą część za pobyt. Zamierzam płacić kartą - paliwo, bramki, zakupy w marketach. A kuny wypłacam z bankomatu i święto.
Laku noč. Pozdrav


I bardzo dobrze :)
Podobnie jak Ty biorę eurosy na kwaterę + 100 euro
Paliwo, winiety, zakupy - karta
kuny - bankomat


Dokładnie nie ma się co spinać. :hut:


Zgadzam się z poprzednikami w całości.
Wg. mnie sprawdzony i najwygodniejszy podział kasy to:
- gotówka w E - na kwaterę +klepaki z poprzednich wyjazdów na kibelki po trasie;
- na miejscu i w trasie gdzie można płacę kartą (dla bezpieczeństwa mamy kilka kart Visa i MasterCard);
- kuny z bankomatu.
Na całe wakacje mam określony budżet + budżet awaryjny taki ZN (zapas nienaruszalny) i wiem ile mogę wydać. I już.
Po kilku wyjazdach wiemy ile kosztować nas będzie ta przyjemność. Podkreślam przyjemność a nie bolesny obowiązek wypoczynku w Chorwacji.
Czytając "rozkminania" do ntego miejsca po przecinku co się bardziej opłaca zastanawiam się czy Ci bankierzy tacy przebiegli czy ja jestem taki niepoprawnie rozrzutny. Czy w kraju także zastanawiają się i sprawdzają ile płacą za korzystanie z bankomatów innych niz swojego banku oraz za inne usługi bankowe? Wątpię. Koszty wypłaty waluty lokalnej z bankomatu (w dużym stopniu zależy od tego jakie konto mamy w kraju) są tak nieistotne przy całości kosztów wakacyjnych, że babranie się w nich zabija całą wakacyjną frajdę. Ale jak ktoś lubi, to kto sprytnemu zabroni. Reasumując cieszmy się z przygotowania wyjazdu, starajmy się zbierać (i wykorzystywać) przydatne informacje i nie spinajmy się bo na takie pierdoły szkoda zdrowia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.02.2016 13:43

Nie każdy lubi być łosiem.
Czy świadome decydowanie o swoich pieniądzach psuje komuś urlop ?
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 07.02.2016 16:11

Oczywiście nikomu nie każę korzystać z takiego czy innego rodzaju płatności. Sugeruję jednak na czym można co nieco zaoszczędzić i podaję konkrety. Jeśli ktoś z tego skorzysta lub nie, to jego sprawa.

Jeżeli jednak ktoś podaje dany rodzaj konta, karty czy innego rodzaju płatności jako najlepszy/najkorzystniejszy, to sam oczekuję konkretów w postaci linków do danej oferty. Być może na tej podstawie zmienię zdanie i sam zacznę płacić kartami. Niestety jak do tej pory nikt z zachwalających rozmaite karty, konta i przeliczniki nie był w stanie tego udowodnić, a samo zapewnienie mnie nie przekonuje.

Moje wpisy nie odnoszą się do osób, które płacą kartą dla wygody, więc w takim wypadku proszę na moje posty nie odpisywać. Chodzi mi o ludzi, którzy twierdzą, że ich banki przeliczają korzystniej niż zakup chorwackiej waluty za euro kupione w Polsce.

Dodam tylko, że po wprowadzeniu w bieżącym miesiącu podatku bankowego, większość banków poza obniżeniem oprocentowania lokat, już niebawem planuje podnieść marże, opłaty i prowizje.

:papa:
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 07.02.2016 16:53

Crocodyl napisał(a):
pablos77 napisał(a):
pawelli napisał(a):
pablos77 napisał(a):
A ja zamierzam odpoczywać w Cro, a nie liczyć różnice kursowe. Gotówka euro na winietki oraz pozostałą część za pobyt. Zamierzam płacić kartą - paliwo, bramki, zakupy w marketach. A kuny wypłacam z bankomatu i święto.
Laku noč. Pozdrav


I bardzo dobrze :)
Podobnie jak Ty biorę eurosy na kwaterę + 100 euro
Paliwo, winiety, zakupy - karta
kuny - bankomat


Dokładnie nie ma się co spinać. :hut:


Zgadzam się z poprzednikami w całości.
Wg. mnie sprawdzony i najwygodniejszy podział kasy to:
- gotówka w E - na kwaterę +klepaki z poprzednich wyjazdów na kibelki po trasie;
- na miejscu i w trasie gdzie można płacę kartą (dla bezpieczeństwa mamy kilka kart Visa i MasterCard);
- kuny z bankomatu.
Na całe wakacje mam określony budżet + budżet awaryjny taki ZN (zapas nienaruszalny) i wiem ile mogę wydać. I już.
Po kilku wyjazdach wiemy ile kosztować nas będzie ta przyjemność. Podkreślam przyjemność a nie bolesny obowiązek wypoczynku w Chorwacji.
Czytając "rozkminania" do ntego miejsca po przecinku co się bardziej opłaca zastanawiam się czy Ci bankierzy tacy przebiegli czy ja jestem taki niepoprawnie rozrzutny. Czy w kraju także zastanawiają się i sprawdzają ile płacą za korzystanie z bankomatów innych niz swojego banku oraz za inne usługi bankowe? Wątpię. Koszty wypłaty waluty lokalnej z bankomatu (w dużym stopniu zależy od tego jakie konto mamy w kraju) są tak nieistotne przy całości kosztów wakacyjnych, że babranie się w nich zabija całą wakacyjną frajdę. Ale jak ktoś lubi, to kto sprytnemu zabroni. Reasumując cieszmy się z przygotowania wyjazdu, starajmy się zbierać (i wykorzystywać) przydatne informacje i nie spinajmy się bo na takie pierdoły szkoda zdrowia.


A po co gotówka w €? Owszem jelsi ktoś ma oszczędności w tej walucie, poza tym wygodniej złotówki....
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 07.02.2016 22:35

klerjeser napisał(a):
A po co gotówka w €? Owszem jelsi ktoś ma oszczędności w tej walucie, poza tym wygodniej złotówki....

bo przejeżdża się przez kraje, które mają euro jako walutę ?? :D
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 07.02.2016 23:37

SingSing74 napisał(a):Oczywiście nikomu nie każę korzystać z takiego czy innego rodzaju płatności. Sugeruję jednak na czym można co nieco zaoszczędzić i podaję konkrety. Jeśli ktoś z tego skorzysta lub nie, to jego sprawa.

Jeżeli jednak ktoś podaje dany rodzaj konta, karty czy innego rodzaju płatności jako najlepszy/najkorzystniejszy, to sam oczekuję konkretów w postaci linków do danej oferty. Być może na tej podstawie zmienię zdanie i sam zacznę płacić kartami. Niestety jak do tej pory nikt z zachwalających rozmaite karty, konta i przeliczniki nie był w stanie tego udowodnić, a samo zapewnienie mnie nie przekonuje.

Moje wpisy nie odnoszą się do osób, które płacą kartą dla wygody, więc w takim wypadku proszę na moje posty nie odpisywać. Chodzi mi o ludzi, którzy twierdzą, że ich banki przeliczają korzystniej niż zakup chorwackiej waluty za euro kupione w Polsce.

Dodam tylko, że po wprowadzeniu w bieżącym miesiącu podatku bankowego, większość banków poza obniżeniem oprocentowania lokat, już niebawem planuje podnieść marże, opłaty i prowizje.

:papa:


Ok. Zgoda. Ale to nie forum o finansach żeby tak dogłębnie analizować.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 07.02.2016 23:43

Kazdy robi inaczej. Ja sobie przelicze przed wyjazdem i jak mam wydac 200zl mniej za wymiane jak kupie na walutowe sobie euro i bede tam wyplacac z walutowego to dlaczego nie. Z tym ze ja jak juz sobie zakladam ze bede placil tak a tak to w polowie wakacji nie wertuje kantorow itp czy cos sie nie zmienilo i nie mozna zmienic zdania. Wiem ze jadac w 4 osoby wydajemy kwote taka a nie inna i te 200zl w ta czy w ta nie robi zadnej roznicy ale jesli w prosty sposob mozna troche "oszczedzic" nie oszczedzajac na urlopie to chyba warto...
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 08.02.2016 11:21

Po 5 ostatnich latach podobnego scenariusza wyjazdów do Cro stwierdziłem, że najwygodniej i chyba najoszczędniej mi wyszło jak biorę E na noclegi, paliwo po trasie i jakieś drobne zakupy (Austria i Slo) i złotówki, które wymieniam bezpośrednio na kuny na każdej poczcie w Cro zawsze po kursie lepszym niż kantorowy w Polsce, a ostatnio porównałem z jedyną płatnością kartą jaką zrobiłem w Czechach za lpg i okazało się, że jakbym kupił korony w kantorze i nimi zapłacił to kartą tak kosmicznie zawyżony złodziejski przelicznik wyszedł, że prawie mowę mi odjęło.
W związku z tym, że od wielu lat mam to samo konto w jednym banku (alior), z którego jestem zadowolony używając go w kraju, to poszukiwanie jakiegoś banku "wakacyjnego" - które co jakiś czas zmieniają stawki, opłaty i przeliczniki jest dla mnie stratą czasu i energii.
Karta w sumie się przyda czasem jak coś między zęby wejdzie :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 22.02.2016 16:43

AdamBeata napisał(a): ... że najwygodniej i chyba najoszczędniej mi wyszło jak biorę E na noclegi, paliwo po trasie i jakieś drobne zakupy (Austria i Slo) i złotówki, które wymieniam bezpośrednio na kuny na każdej poczcie w Cro ...


Być może tak najoszczędniej, z tym nie sposób polemizować gdyż skoro tak piszesz to z pewnością dokładnie to sprawdziliście

Tylko czy faktycznie najwygodniej??? W to trudno mi uwierzyć no ale ludzie są różni więc i różne upodobania czy standard wygody :)

Jeśli dla Was wygodne jest mieć przy sobie dość sporą ilość papierowej gotówki to ja jednak mam inne oczekiwania co do wygody :)

Dla mnie również wygodniejsze jest odwiedzenie bankomatu które są co kawałek niż szukanie poczty. Tych drugich pewnie też sporo, nigdy ich nie szukałem ale wodząc teraz myślami po uliczkach którymi się poruszamy nie mogę sobie żadnej lokalizacji przypomnieć
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 22.02.2016 19:06

Jak to mówią: ilu piszących tyle najlepszych rozwiązań :) Dla jednego plik banknotów w kieszeni bedzie uciążliwy, a inny będzie sie bał kradzieży czy oszustwa bankomatowego.
Ja należę do tych drugich i raczej preferuję zwitek w kieszeni - pieniądze muszę po prostu czuć fizycznie :)
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 05.03.2016 19:50

Ładnie zabrane informacje są na blogach w necie.
Przykładowo tu można conieco poczytać
marciniwuc.com/jak-placic-karta-za-granica/

nie mogę wklejać linków więc trzeba sobie skopiować do przeglądarki
przemo_
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo_ » 04.04.2016 21:01

Witam, nawiązując do informacji powyższych - czy obecnie nie ma problemu z zakupem HRK (kun) za PLN w Chorwacji?
Z krótkiej analizy wynika, że koszt wymiany PLN na HRK w Chorwacji jest sporo niższy niż kun w Polsce i nawet ciut niższy niż EURO na HRK w Chorwacji. Czy poczty z wymianą walut są otwarte w soboty?
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 05.04.2016 00:11

W tych małych mieścinach poczty są czynne o różnorakich porach - nie ma reguły, najcześciej kilka godzin z rana i kilka po południu. Pieniądze wymienisz na każdej poczcie.
Ja od kilku dobrych lat biorę złotówki na wydatki na miejscu, a Euro na noclegi i wydatki podróżne z małą górką i jeszcze nigdy nie miałem problemu z pocztami.
Co do sobót to w sumie nie umiem odpowiedziec bo na urlopie tracę poczucie rytmu tygodnia - każdy dzień to wakacje :)
Nawet jeśli w soboty nieczynne to raczej codziennie nie chodzisz wymieniac kasy tylko raz na kilka dni.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 06.04.2016 09:37

przemo_ napisał(a):Czy poczty z wymianą walut są otwarte w soboty?

A to są jakieś specjalne urzędy pocztowe, które mogą wymieniać waluty? A poza tym, jak w 2013 roku spytałem na poczcie w Ninie o wymianę to okazało się, że złotówek nie przyjmują. Skierowano mnie do banku, gdzie moglem tego dokonać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 39
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone