Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 20.08.2019 17:27

W mbanku mam konto w kunach i karta wielowalutowa ... kuny kupione w (reklama link polecający dostanę za to kilka punktów by kupić waluty po średnim kursie jak ktoś założy konto i coś tam kupi https://internetowykantor.pl/?pkt1=paulr@o2.pl ) Ale wcześniej kupowałem tam euro i dolary i nigdy nie miałem żadnych problemów, kupiłem też korony czeskie na konto w mbanku w koronach czeskich, i zobaczymy w sobotę jak to dokładnie działa, mam na piśmie z banku że jak będę płacić za winietę w Czechach 310 koron to ściągną z konta 310 koron (tyle sobie kupiłem:)) to samo z wypłata z bankomatów czy płatnością w Chorwacji. kwota kun wypłacana czy płacona ma być pobrana dokładnie taka sama kwota z konta (korzystałem z płatności w euro i USD i tak to do tej pory zawsze działało) Aha na dzień dzisiejszy kuna po niecałe 59 groszy jest w tym kantorze. (do tej pory euro i USD były tańsze niż revolut nie wiem jak z kunami)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.08.2019 13:11

paulr napisał(a): ... na dzień dzisiejszy kuna po niecałe 59 groszy jest w tym kantorze ...


No to odnoszę wrażenie, że co najmniej o grosz za dużo, aby nazwać kantor atrakcyjnym i godnym polecenia ...
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 22.08.2019 07:27

piotrulex napisał(a):
paulr napisał(a): ... na dzień dzisiejszy kuna po niecałe 59 groszy jest w tym kantorze ...


No to odnoszę wrażenie, że co najmniej o grosz za dużo, aby nazwać kantor atrakcyjnym i godnym polecenia ...


Czy ja wiem ze tak o grosz wiecej... obecnie w bankach jest wlasnie drozej... oczywiscie specjalnie napisalem reklama bo sam z tego kantoru korzystam i byc moze sa inne tansze opcje. Ja znam ten a na dzien dzisiejszy te 59 groszy jak dla mnie bylo dobrą cena;-)
Załączniki:
Screenshot_20190822-072537_Chrome.jpg
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 28.12.2019 15:30

Taka ciekawostka na koniec roku.
Czy wypłaty z bankomatów ZB będą bez prowizji dla klientów Pekao SA ??
Cyt.
Włoski UniCredit wyzerował udział w Pekao. Trzy lata po transakcji.
W związku z rozliczeniem 3-letnich certyfikatów zamiennych na akcje Pekao, UniCredit zamknął pozycję w akcjonariacie banku" - podał Bank Pekao w komunikacie
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 28.12.2019 16:20

wikol napisał(a):Taka ciekawostka na koniec roku.
Czy wypłaty z bankomatów ZB będą bez prowizji dla klientów Pekao SA ??
Cyt.
Włoski UniCredit wyzerował udział w Pekao. Trzy lata po transakcji.
W związku z rozliczeniem 3-letnich certyfikatów zamiennych na akcje Pekao, UniCredit zamknął pozycję w akcjonariacie banku" - podał Bank Pekao w komunikacie

Nie było jeszcze chyba żadnego komunikatu ale jak na razie wszystkie zmiany po repolonizacji banku idą raczej w złym kierunku. Spodziewałbym się raczej, że wkrótce zostanie wprowadzona prowizja od wypłat z bankomatów grupy Unicredit.
Dziś spotkała mnie przykra niespodzianka, gdy okazało się, że po płatności kartą za granicą, bank przeliczył euro na złotówki po kursie 4,3 przy kursie w kantorach 4,24 - 4,28 :evil: Jeszcze pół roku temu sytuacja nie do pomyślenia!
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 29.12.2019 00:19

Pytanie do osób posiadających usługę wielowalutową w mBanku. Bardziej korzystne będzie płacenie za wszystko w euro (mające lepszy kurs przy wymianie) i co za tym idzie - naliczenie 0,5% prowizji za przewalutowanie euro na kuny, forinty, korony czeskie; czy też lepiej płacić w kunach, forintach, koronach czeskich bez naliczania prowizji za przewalutowanie?
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 14.01.2020 14:15

greenrs napisał(a):Nie było jeszcze chyba żadnego komunikatu ale jak na razie wszystkie zmiany po repolonizacji banku idą raczej w złym kierunku. Spodziewałbym się raczej, że wkrótce zostanie wprowadzona prowizja od wypłat z bankomatów grupy Unicredit.
Dziś spotkała mnie przykra niespodzianka, gdy okazało się, że po płatności kartą za granicą, bank przeliczył euro na złotówki po kursie 4,3 przy kursie w kantorach 4,24 - 4,28 :evil: Jeszcze pół roku temu sytuacja nie do pomyślenia!

Byłem dziś w Oddziale banku PeKaO S.A.
Wypłaty z bankomatów należących do UniCredit będą podlegały prowizji. Do wakacji zdążą.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 14.01.2020 15:05

Taka kolej rzeczy widocznie. Dla mnie problemu nie ma, i tak płacę wszędzie kartą (pekao/revolut). Z bankomatu wyciągnę kasę revolutem (dalej jest równowartość 800zł na okres rozliczeniowy ?) i ewentualnie jak bede więcej potrzebował to kartą Pekao i opłacę te kilka/ kilkanaście zł prowizji czy ile tam wyjdzie, na "lody" mi nie braknie ;) grunt że kurs będzie się zgadzał :wink:
Yaroo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 09.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yaroo » 19.01.2020 13:16

W wakacje 2019 pekaoesa przy płatności kartą dobrze przeliczał mi na kuny po 0,58 zł, co przebijało chyba nawet kupowanie w PL euro i ich zamianę na kuny w banku. Mam nadzieję, że poza wprowadzoną właśnie prowizją za wypłaty z bankomatów nic się nie zmieni w 2020
:roll:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 22.01.2020 21:01

Rozmawiałem dzisiaj z moją "opiekunką" z Pekao SA na temat tej prowizji i kategorycznie stwierdziła, że przy koncie Przekorzystnym i karcie debetowej MasterCard nic się nie zmienia i dalej nie ma prowizji, przewalutowań i innych opłat. Warunek - 500 PLN comiesięcznego zasilenia konta przelewem i jedna płatność kartą w miesiącu. Identycznie rzecze gościu na infolinii. Potwierdzę to sobie jeszcze w oddziale Banku
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 22.01.2020 21:17

...dysponuję również tą kartą i potwierdzam powyższy post, jedna wpłata lub przelew w wysokości 500 pln i jedna transakcja w miesiącu kartą
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 02.02.2020 10:15

A czy jest tu ktoś kto miał w Eurobanku konto Prestige wielowalutowe a dziś już ma wiadomo Millenium ? I orientuje się jak wygląda sprawa płatności lub wypłat kun na miejscu ?
Loger
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loger » 07.02.2020 20:54

Hej posiadam konto walutowe w Alior Banku i mam pytanie, czy w Chorwacji bez problemu mogę wykonywać płatności przy użyciu posiadanej przeze mnie karty?
No to skoro mogę, to zakładam konto walutowe :)
Ostatnio edytowano 28.02.2020 23:23 przez Loger, łącznie edytowano 1 raz
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 07.02.2020 21:03

Loger napisał(a):Hej posiadam konto walutowe w Alior Banku i mam pytanie, czy w Chorwacji bez problemu mogę wykonywać płatności przy użyciu posiadanej przeze mnie karty?

wykonywać zapewne możesz:)
firemantom
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 08.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) firemantom » 25.05.2020 13:21

Korzystał ktoś może z karty Getin Banku za granicą? Chodzi o wybieraniu gotówki z bankomatów przy koncie wielowalutowym w euro i płatności kartą.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 156
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone