Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2205
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 12.07.2019 15:04

Chciałem się upewnić, czy na autostradzie w CRO można płacić kartą ? Chodzi mi o odcinek od granicy z Węgrami do powiedzmy Omiśa.
Bo 2 lata temu na Istrii nie dało się zapłacić i była tylko gotówka. Reszte wydało mi w kilkunastu monetach po 5KN :lol:

pozdrawiam, Michał
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 12.07.2019 15:31

majkik75 napisał(a):Chciałem się upewnić, czy na autostradzie w CRO można płacić kartą ? Chodzi mi o odcinek od granicy z Węgrami do powiedzmy Omiśa.
Bo 2 lata temu na Istrii nie dało się zapłacić i była tylko gotówka. Reszte wydało mi w kilkunastu monetach po 5KN :lol:

pozdrawiam, Michał



Można, można :D :D
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.07.2019 15:45

marekkowalak napisał(a):
majkik75 napisał(a):Chciałem się upewnić, czy na autostradzie w CRO można płacić kartą ? Chodzi mi o odcinek od granicy z Węgrami do powiedzmy Omiśa.
Bo 2 lata temu na Istrii nie dało się zapłacić i była tylko gotówka. Reszte wydało mi w kilkunastu monetach po 5KN :lol:

pozdrawiam, Michał



Można, można :D :D


Jeździmy od nastu lat i nie pamiętam, abym kiedykolwiek nie mógł za przejazd kartą zapłacić ...

Pamiętaj, do tego są specjalne, wyraźnie opisane, skrajne bramki gdzie zwykle jest o wiele mniej ludzi i bezkorkowo
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2205
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 12.07.2019 20:28

piotrulex napisał(a):Pamiętaj, do tego są specjalne, wyraźnie opisane, skrajne bramki gdzie zwykle jest o wiele mniej ludzi i bezkorkowo


Tak, to pamiętam. Tak jak pisałem jakoś incydentalnie mi się zdarzyło kiedyś na Istrii. Wolałem się dopytać ;)
No nic, zawsze awaryjnie trzeba mieć trochę kun w gotówce.

dzięki, pozdrawiam, Michał
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 15.07.2019 08:54

majkik75 napisał(a):
piotrulex napisał(a):Pamiętaj, do tego są specjalne, wyraźnie opisane, skrajne bramki gdzie zwykle jest o wiele mniej ludzi i bezkorkowo


Tak, to pamiętam. Tak jak pisałem jakoś incydentalnie mi się zdarzyło kiedyś na Istrii. Wolałem się dopytać ;)
No nic, zawsze awaryjnie trzeba mieć trochę kun w gotówce.

dzięki, pozdrawiam, Michał


Ja mam zawsze nieco euro w drobnych papierach, to bardziej uniwersalne, a też u nich na bramkach w E płacić można
czarna.perla
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna.perla » 17.07.2019 15:45

Nie wiem czy wątek odpowiedni ale spróbuję...

Mam konto "za zero" w pko bp i wolałabym nie otwierać innego konta specjalnie na wyjazd. Okazuje się, że w pko istnieje możliwość podpięcia pod iko kont walutowych bez żadnych opłat i prowizji (kursy kantoru internetowego). Czy ktoś z was korzysta z takiej opcji i czy to faktycznie jest korzystne? czy może lepiej zaopatrzyć się w gotówkę?
A.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2525
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 17.07.2019 16:22

mój kolega korzystał z tej opcji w PKO BP - działa !
Płatność z konta w kunach i wypłaty z konta w kunach bez żadnych prowizji - tylko podczas wypłaty nie zgadzaj się na kurs przeliczenia na pln i bedzie GIT !

w m-banku - w moim przypakdu
- płatności - OK
- pryz wypłatach bankomat (euronet) pobral każdorazowo 29,3 kuny - prowizji - złożyłem reklamacje

Wg. mnie warto ta opcje właczyć - bo kupujesz kuny powiedzmy po 59 groszy - ale bankomaty podawały kurs 63 grosze - czyli masz 4 grosze na kunie.
Zawsze zmiast oddać bankierowi - lepiej tą kase spożytkować na przyjemności :)
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 17.07.2019 16:50

pawelli napisał(a):w m-banku - w moim przypakdu
- płatności - OK
- pryz wypłatach bankomat (euronet) pobral każdorazowo 29,3 kuny - prowizji - złożyłem reklamacje

Ale chyba właśnie za wypłaty jest opłata, przed chwilą byłam właśnie w banku aktywować sobie usługe i mKantor i pani mi powiedziała że bez prowizji jest tylko płatność kartą, a wypłaty już nie.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2525
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 17.07.2019 16:55

Pisze własnie że w PKO BP - nie ma prowizji a w m-banku jest , bo inaczej nie da sie wypłacić.

Odnośnie wiedzy na m-linach - to kazdy konsultant mówi co innego..... to jest masakraaaaaaaaa.
Ale skoro mam konto w którym mam wypłaty z bankomatów na całym świecie bez prowizji - to ma być bez prowizji.

Zresztą jeden z konsultantów powiedział mi że jezlei kolega z PKO BP wypłacił bez prowizji - to tutaj tez tak powinno być.

Inny stwierdził że: "przecież Pan się zgodził na prowizje przy wypłacie" .... masakraaaaaa
A odmowa wiazała się z anulowaniem wyplaty .......

reklamacja zlozona wczoraj - wiec czekam na odpowiedź
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 17.07.2019 17:03

pawelli napisał(a):Pisze własnie że w PKO BP - nie ma prowizji a w m-banku jest , bo inaczej nie da sie wypłacić.

Odnośnie wiedzy na m-linach - to kazdy konsultant mówi co innego..... to jest masakraaaaaaaaa.
Ale skoro mam konto w którym mam wypłaty z bankomatów na całym świecie bez prowizji - to ma być bez prowizji.

Zresztą jeden z konsultantów powiedział mi że jezlei kolega z PKO BP wypłacił bez prowizji - to tutaj tez tak powinno być.

Inny stwierdził że: "przecież Pan się zgodził na prowizje przy wypłacie" .... masakraaaaaa
A odmowa wiazała się z anulowaniem wyplaty .......

reklamacja zlozona wczoraj - wiec czekam na odpowiedź


Pisałeś wyżej, że za wypłatę w mBanku zapłaciłeś prowizję i do tego złożyłeś reklamację. Tu piszesz co innego, że bez prowizji nie da się wypłacić. Potem piszesz, że kolega wypłacał w PKO BP bez prowizji, więc albo pomieszałeś banki w jednym zdaniu, albo czegoś nie łapię ;)

Ja akurkat nie rozmawiałam z infolinią tylko byłam w oddziale mBanku i tam mnie poinformowano, że wypłata gotówki w usłudze wielowalutowej jest z prowizją.
Mowa oczywiście o eKoncie. W ekoncie walutowym EUR nie mam opłaty za wypłatę za granicą. Oczywiście tylko tam, gdzie walutą jest EUR.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2525
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 18.07.2019 09:33

PKO BP - kompletny brak jakichkolwiek prowizji

M-BANK:
- przy płatnościach karta - brak prowizji
- przy wypłatach - prowizja 29,3 kuny / wypłate - inaczej nie wypłacisz. Tutaj złożyłem reklamację
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 18.07.2019 09:43

PKO brak to w jakim koncie?
mam konto za zero i tam niestety kasują 3,5 proc...
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 18.07.2019 09:51

Widzę, że dalej sporo osób nie odróżnia Pekao SA od PKO BP.
Pavelli, upewnij się co do konta kolegi.
ArturCzu
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 29.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArturCzu » 18.07.2019 10:43

pawelli napisał(a):
M-BANK:
- przy płatnościach karta - brak prowizji


Chyba jesteś jednak w błędzie albo masz kartę Visa Świat Intensive

Dla kart Visa Świat Intensive: w przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki dokonywanych kartami mBank nie pobiera prowizji za przewalutowanie transakcji.
Dla kart Visa payWave i Visa Intensive: w przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki dokonywanych kartami mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 5,9% od wartości transakcji.
W przypadku transakcji dokonanych kartami, na których została włączona Usługa wielowalutowa wysokość prowizji za przewalutowanie wynosi 3,5% od wartości transakcji.
Dla kart Mastercard: w przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych w walucie rozliczeniowej, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 2% wartości transakcji. W przypadku transakcji bezgotówkowych
i wypłat gotówki, dokonanych w walucie innej niż waluta rozliczeniowa lub PLN, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 3% wartości transakcji.
W przypadku transakcji dokonanych kartami, na których została włączona Usługa wielowalutowa wysokość prowizji za przewalutowanie wynosi 0,5% od wartości transakcji. (obowiązuje do 18.08.2019 r.)
muchador
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 07.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) muchador » 18.07.2019 20:38

Garo&Justa napisał(a):PKO brak to w jakim koncie?
mam konto za zero i tam niestety kasują 3,5 proc...

PKO bp - konto "bez granic" z podpiętą kartą wielowalutową, 3,5% może być za przewalutowanie ( a nawet na pewno ),
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 151
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone