Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 08.07.2019 20:15

benito5 napisał(a):
papse napisał(a):
marekkowalak napisał(a):...posługiwałem się kartą Visa banku PKO SA

Czyli jakiego?
Nie czepiam się, po prostu chcę wiedzieć o jakim banku mowa.


Czasami staje się to nudne...
KLIK

Doprawdy?
A próbowałeś?
Oba banki są wymieszane w wynikach.


marekkowalak napisał(a):Z tego, co się orientuję, nazwę tylko tego banku pisze się skrótem z wielkimi literami: P K O.
Swoją drogą, co za debil kiedyś pozwolił nazwać bank Pekao? Faktycznie robi się mętlik...

Fakt jest zamieszanie, ja mam PKO BP stąd moja dociekliwość.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 09.07.2019 13:06

klopot napisał(a):
corrina napisał(a):Czy ktoś ma może usługę wielowalutową w mBanku ?
Interesuje mnie, po jakim kursie wychodzi orientacyjnie kuna przy oferowanym przez nich darmowym przewalutowaniu ?

Mam włączoną tą usługę. W czerwcu będąc w Chorwacji używałem wielokrotnie karty, która jest podpięta do konta, za jedną kunę płaciłem od 57 do 59 groszy.


Dzięki, to brzmi nieźle. W zeszłym roku przy płatności zwykłą kartą do konta przeliczało mi 0,61-0,62. I na pewno już nie będę wyciągać nic z bankomatu, bo każda wypłata to było 10 zł.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 09.07.2019 13:39

Usługa wielowalutowa jest trochę upierdliwa. Musisz siedzieć w e-kantorze i dokupować HRK jeśli się skończą na koncie.
A co jeśli skończy się pakiet netu a w pobliżu nie ma WIFI ...
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 09.07.2019 13:55

wikol napisał(a):Usługa wielowalutowa jest trochę upierdliwa. Musisz siedzieć w e-kantorze i dokupować HRK jeśli się skończą na koncie.
A co jeśli skończy się pakiet netu a w pobliżu nie ma WIFI ...


A co jeśli zgubisz telefon? A co jeśli zbijesz w nim ekran? A co jeśli zapomnisz pinu czy kodu blokady? A co ...

Może lepiej, będąc targanym takimi rozterkami, zostać w domu?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 09.07.2019 15:46

piotrulex napisał(a):
wikol napisał(a):Usługa wielowalutowa jest trochę upierdliwa. Musisz siedzieć w e-kantorze i dokupować HRK jeśli się skończą na koncie.
A co jeśli skończy się pakiet netu a w pobliżu nie ma WIFI ...


A co jeśli zgubisz telefon? A co jeśli zbijesz w nim ekran? A co jeśli zapomnisz pinu czy kodu blokady? A co ...

Może lepiej, będąc targanym takimi rozterkami, zostać w domu?


Miś mi się przypomina i słynne: "A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był...., to wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka!
- Jak ja mogę przejechać matkę na szosie, jak moja matka siedzi z tyłu?"
Szukanie na siłę problemu, tam gdzie go nie ma.
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 09.07.2019 17:48

wikol napisał(a):Usługa wielowalutowa jest trochę upierdliwa. Musisz siedzieć w e-kantorze i dokupować HRK jeśli się skończą na koncie.
A co jeśli skończy się pakiet netu a w pobliżu nie ma WIFI ...


Absolutnie nie trzeba siedzieć w e-kantorze, jeżeli nie masz kun na koncie, płatność nastąpi z podstawowego rachunku w PLN z niższą niż standardowa prowizją za przewalutowanie. Prowizja ta wynosi 3,5%, bez aktywnej usługi prowizja wynosi około 6%.
Będąc na wakacjach nie przejmowałem się tym czy mam kuny na koncie, czy nie. Skorzystałem z tej usługi i jestem zadowolony. Uważam, że warto ją uruchomić jak się posiada konto w m-Banku.
Ostatnio edytowano 09.07.2019 18:11 przez klopot, łącznie edytowano 1 raz
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 09.07.2019 18:07

Nie ma to jak płacić kartą w WBK BZ teraz to Santander.
Nic nie pobierają za żadne przewalutowanie.
W tamtym roku płaciłem gdzie tylko można było karta i
wychodziło za kune 0.57 do 0.58 PLN.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 09.07.2019 19:42

yanek37 napisał(a):Nie ma to jak płacić kartą w WBK BZ teraz to Santander.
Nic nie pobierają za żadne przewalutowanie.
W tamtym roku płaciłem gdzie tylko można było karta i
wychodziło za kune 0.57 do 0.58 PLN.


Płaciłem kilka dni temu za autostrady kartą, wychodzi 0,59 zł za kunę. Santander - "Konto Jakie Chcę"
Za to przelicznik euro pieruńsko drogi, tankowałem w Austrii i wyszło mi 4,38 zł za euro.
volka
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 03.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) volka » 09.07.2019 21:17

yanek37 napisał(a):Nie ma to jak płacić kartą w WBK BZ teraz to Santander.
Nic nie pobierają za żadne przewalutowanie.
W tamtym roku płaciłem gdzie tylko można było karta i
wychodziło za kune 0.57 do 0.58 PLN.


Czyli nic nie musze uruchamiać? Jadę na wakacje ,place sobie karta gdzie można a gdzie nie można to biorę zapasowe euro i wymieniam na miejscu na kuny?
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 09.07.2019 21:30

Bravik napisał(a):
Bartek81 napisał(a):Od dziś jestem w Baška Voda, jeśli chodzi o Pekao S.A to platnosci karta czy w sklepach czy restauracjach czy na bramkach przewalutowuje na kurs 0,57. Przy wypłatach z bankomatów unicredit Group np. Zagrebacka bank wypłaty bez prowizyjne po kursie 0,61.


A którą opcję przy wypłacie wybrałeś? W HRK czy przeliczenie w PLN? Bo musiałeś zrobić coś nie tak.
Tydzień temu kolega, który ma również konto w Pekao S.A. wrócił z BV i Zagrebacka liczyła ten sam kurs przy wypłatach jak przy płatnościach kartą.

Dziś wypłaciłem pieniądze w Zagrabecka z bankomatu w HRK i przeliczylo mi na 0,57 czyli też po kursie jaki przelicza płacąc karta. :mrgreen: Podobuje mnie się ten bank Pekao.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 09.07.2019 21:50

Bartek, tu masz link do kalkulatora walutowego MasterCard.
https://www.mastercard.us/en-us/consume ... rency.html
Po lewej wybierasz walutę w której wypłacasz i kwotę, po prawej w przypadku MasterCard Pekao SA dajesz 0% przy prowizji i wybierasz PLN. Zobaczysz od ręki obciążenie konta w banku i kurs na dany dzień. To działa - kurs na dzisiaj 1 HRK = 0.577986 PLN - czyli potwierdza twoją wypłatę.
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 09.07.2019 22:09

Bravik napisał(a):Bartek, tu masz link do kalkulatora walutowego MasterCard.
https://www.mastercard.us/en-us/consume ... rency.html
Po lewej wybierasz walutę w której wypłacasz i kwotę, po prawej w przypadku MasterCard Pekao SA dajesz 0% przy prowizji i wybierasz PLN. Zobaczysz od ręki obciążenie konta w banku i kurs na dany dzień. To działa - kurs na dzisiaj 1 HRK = 0.577986 PLN - czyli potwierdza twoją wypłatę.

Dzieki
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 10.07.2019 10:55

klopot napisał(a):
Absolutnie nie trzeba siedzieć w e-kantorze, jeżeli nie masz kun na koncie, płatność nastąpi z podstawowego rachunku w PLN z niższą niż standardowa prowizją za przewalutowanie. Prowizja ta wynosi 3,5%, bez aktywnej usługi prowizja wynosi około 6%.


Ale za co prowizja 3,5% ? W ofercie mBanku na stronie prowizja za przewalutowanie wynosi 0 zł. Czyli już jakaś ściema ?
lukjach
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 10.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukjach » 11.07.2019 11:43

A ja mam konto w pekao i płacić bede ich karta. Mam tez w mbank i dzis dostalem maila o ofercie walutowej aby uaktywnic sobie karte. Zastanawiam sie czy to ma sens. Muszę kupić troche euro więc nie wiem co lepsze. Wyciągać z pekao w bankomacie unicredit czy kupować poprzez mkantor i wypłacać. Gdzie byłoby taniej?
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 11.07.2019 14:07

lukjach napisał(a):A ja mam konto w pekao i płacić bede ich karta. Mam tez w mbank i dzis dostalem maila o ofercie walutowej aby uaktywnic sobie karte. Zastanawiam sie czy to ma sens. Muszę kupić troche euro więc nie wiem co lepsze. Wyciągać z pekao w bankomacie unicredit czy kupować poprzez mkantor i wypłacać. Gdzie byłoby taniej?

Tak jak pogrubiłem.
Jak potrzebujesz Euro, to wyjmij po drodze w bankomacie Unicredit na Słowacji lub w Austrii w zależności jak jedziesz.
Przy wypłacie bankomat może spytać czy zrobić przewalutowanie czy obciążyć konto w euro.
Nie wybieraj przewalutowania. Obciążaj konto walutą którą wypłacasz.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 150
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone