Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Valdi1102
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 20.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Valdi1102 » 01.07.2018 19:47

Bravik napisał(a):
Valdi1102 napisał(a):Witam, od lat korzystam z karty platniczej banku PEKAO SA, zawsze przelicznik średni kurs NBP na dany dzień przy transakcjach bezgotówkowych i wypłatach z bankomatów uni credit, oczywiście bez prowizji, wypłaty z bankomatów robiłem w cro, bih, de, w każdym bankomacie uni credit było tak samo, mapa bankomatów dostępna jest na stronie banku, pozdrawiam

Tak było jeszcze w 2016 roku. Ale PEKAO SA nie jest już bankiem Unicreditu. W 2017 PEKAO SA zostało przejęte przez PiS i PZU i niestety to co było takie fajne się skończyło. Jeszcze w 2016 wyciągałem na Słowenii czy w Austrii euro taniej niż nasze kantory je skupywały. To samo było w Chorwacji. Ale już w sierpniu PEKAO SA wyd...mało mnie na trzy stówy przy wyciąganiu 15 tys. koron (wartość transakcji ok.2 400 PLN) z bankomatu Unicreditu w czeskiej Pradze.



Czyli średni kurs z sierpnia 2017wynosil 0,164 (archiwum NBP) x15000=2460, czyli wszystko po staremu, pewnie okazja się nadarzyła dowalić pisowni, ale tutaj też na forum gdzie sami pogodni ludzie, :hut
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 01.07.2018 19:48

ja wyjąłem w tamtym roku w cro, czechach a teraz w Budapeszcie i Omis nawet 5000 kun i zero prowizji. Jakoś kolega jest wyjątkiem. Dostałem w zeszlym jak i w tym roku zapewnienie w banku, że bedzie sciagana kasa tak jak dotychczas po kursie mastercard i tak jest. A jak kolega lubi uprawiać polityke to chyba nie tu...:)
Ostatnio edytowano 03.07.2018 11:52 przez amatus1, łącznie edytowano 1 raz
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 02.07.2018 08:44

Bravik napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):
piotrulex napisał(a):Mnie serce boli gdy marnuje pieniądze np. na prowizje dla Banku, których w łatwy sposób idzie uniknąć


Dlatego korzystam z oferty banku Pekao i z serduchem jest wszystko w porządku :wink: nie muszę zakładać jakiś dodatkowych kart, otwierać rachunków Bóg wie gdzie, przelewać z jednego konta na drugie, pilnować się żeby w weekend nie wypłacać z bankomatów kasy itp. itd :wink: . Mam wszystko w jednej małej plastikowej karcie (a teraz już w telefonie) i kunę po kursie 0,58 jak kolega wyżej pisze 8) a na wakacjach w Chorwacji to jest najważniejsze :D

A o którym Pekao piszesz?????


A jest jakiś inny bank Pekao ? 8O oświeć mnie :wink:

Bravik napisał(a):
Żebyś się nie zdziwił. PEKAO SA nie jest już częścią grupy Unicredit. W 2017 został przejęty przez PZU. I nie ma już wspólnego właściciela z Zagrebacka Banka. W 2017 roku zostałem wykiwany przez pracowników banku, którzy oszukali mnie że w kwestii pobierania gotówki z bankomatów Unicreditu nic się nie zmieni. Potem okazało się że doliczyli mi 13% przewalutowań i prowizji.


Po co siejesz zamęt i piszesz głupoty skoro jak widze nie masz zielonego pojęcia o ofercie Pekao ? :lol: Dziwne w tamtym roku płaciłem/ pobierałem i ŻADNEJ prowizji do dzisiaj mi nie naliczyło. W tym roku są takie same zasady :wink: Proponuje zagłębić się w temacie, przeczytać kilkanaście/dziesiąt stron tego wątku wstecz, a potem zabierać głos :papa:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 02.07.2018 15:16

Valdi1102 napisał(a):
Bravik napisał(a):
Valdi1102 napisał(a):Witam, od lat korzystam z karty platniczej banku PEKAO SA, zawsze przelicznik średni kurs NBP na dany dzień przy transakcjach bezgotówkowych i wypłatach z bankomatów uni credit, oczywiście bez prowizji, wypłaty z bankomatów robiłem w cro, bih, de, w każdym bankomacie uni credit było tak samo, mapa bankomatów dostępna jest na stronie banku, pozdrawiam

Tak było jeszcze w 2016 roku. Ale PEKAO SA nie jest już bankiem Unicreditu. W 2017 PEKAO SA zostało przejęte przez PiS i PZU i niestety to co było takie fajne się skończyło. Jeszcze w 2016 wyciągałem na Słowenii czy w Austrii euro taniej niż nasze kantory je skupywały. To samo było w Chorwacji. Ale już w sierpniu PEKAO SA wyd...mało mnie na trzy stówy przy wyciąganiu 15 tys. koron (wartość transakcji ok.2 400 PLN) z bankomatu Unicreditu w czeskiej Pradze.



Czyli średni kurs z sierpnia 2017wynosil 0,164 (archiwum NBP) x15000=2460, czyli wszystko po staremu, pewnie okazja się nadarzyła dowalić pisowni, ale tutaj też na forum gdzie sami pogodni ludzie, :hut


Zakładałem że będzie 2400 a ściągnęli 3 stówy więcej bo ponad 2700 i korona wyszła po 0,183.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 02.07.2018 15:46

ApropoDefacto napisał(a):
Bravik napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):
piotrulex napisał(a):Mnie serce boli gdy marnuje pieniądze np. na prowizje dla Banku, których w łatwy sposób idzie uniknąć


Dlatego korzystam z oferty banku Pekao i z serduchem jest wszystko w porządku :wink: nie muszę zakładać jakiś dodatkowych kart, otwierać rachunków Bóg wie gdzie, przelewać z jednego konta na drugie, pilnować się żeby w weekend nie wypłacać z bankomatów kasy itp. itd :wink: . Mam wszystko w jednej małej plastikowej karcie (a teraz już w telefonie) i kunę po kursie 0,58 jak kolega wyżej pisze 8) a na wakacjach w Chorwacji to jest najważniejsze :D

A o którym Pekao piszesz?????


A jest jakiś inny bank Pekao ? 8O oświeć mnie :wink:

Bravik napisał(a):
Żebyś się nie zdziwił. PEKAO SA nie jest już częścią grupy Unicredit. W 2017 został przejęty przez PZU. I nie ma już wspólnego właściciela z Zagrebacka Banka. W 2017 roku zostałem wykiwany przez pracowników banku, którzy oszukali mnie że w kwestii pobierania gotówki z bankomatów Unicreditu nic się nie zmieni. Potem okazało się że doliczyli mi 13% przewalutowań i prowizji.


Po co siejesz zamęt i piszesz głupoty skoro jak widze nie masz zielonego pojęcia o ofercie Pekao ? :lol: Dziwne w tamtym roku płaciłem/ pobierałem i ŻADNEJ prowizji do dzisiaj mi nie naliczyło. W tym roku są takie same zasady :wink: Proponuje zagłębić się w temacie, przeczytać kilkanaście/dziesiąt stron tego wątku wstecz, a potem zabierać głos :papa:



Dlaczego twierdzisz że sieję zamęt. Opisuję po prostu to co mnie spotkało gdy zawierzyłem zapewnieniom ludzi z PEKAO SA. Miałem tam konto ładnych kilka lat , było założone właśnie jako konto na wyjazdy zagraniczne. W marcu 2017 było wszystko OK ale już w sierpniu się zesr..ło. I jeszcze przez Infolinię dostałem zapewnienie jakiegoś pajaca że prowizja i przewalutowanie było zawsze podczas wyciąganiu cashu z bankomatów Unicreditu.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 02.07.2018 15:54

To może Ty miałeś konto w PKO a nie w Pekao :wink: bo widzę, że dla niektórych tutaj problem jest z odróżnianiem tych dwóch banków. Ciekawe, że ja i wiele, wiele osób wypłacało z bankomatów Zagrebacka Banka bez prowizji i przewalutowań :) tak siejesz zamęt bo wprowadzasz ludzi w błąd pisząc, że wypłaty z bankomatów są obarczone prowizjami itp., kiedy w rzeczywistości tak nie jest. Nawet z tego roku masz potwierdzenie od ludzi będących tam na miejscu, że płacąc kartą i wypłacając pieniądze z ZB (unicredit) nie występują żadne dodatkowe opłaty a kurs oscyluje w granicach 0,58 za kunę... :roll:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 02.07.2018 16:45

Bravik napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):
Bravik napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):
piotrulex napisał(a):Mnie serce boli gdy marnuje pieniądze np. na prowizje dla Banku, których w łatwy sposób idzie uniknąć


Dlatego korzystam z oferty banku Pekao i z serduchem jest wszystko w porządku :wink: nie muszę zakładać jakiś dodatkowych kart, otwierać rachunków Bóg wie gdzie, przelewać z jednego konta na drugie, pilnować się żeby w weekend nie wypłacać z bankomatów kasy itp. itd :wink: . Mam wszystko w jednej małej plastikowej karcie (a teraz już w telefonie) i kunę po kursie 0,58 jak kolega wyżej pisze 8) a na wakacjach w Chorwacji to jest najważniejsze :D

A o którym Pekao piszesz?????


A jest jakiś inny bank Pekao ? 8O oświeć mnie :wink:

Bravik napisał(a):
Żebyś się nie zdziwił. PEKAO SA nie jest już częścią grupy Unicredit. W 2017 został przejęty przez PZU. I nie ma już wspólnego właściciela z Zagrebacka Banka. W 2017 roku zostałem wykiwany przez pracowników banku, którzy oszukali mnie że w kwestii pobierania gotówki z bankomatów Unicreditu nic się nie zmieni. Potem okazało się że doliczyli mi 13% przewalutowań i prowizji.


Po co siejesz zamęt i piszesz głupoty skoro jak widze nie masz zielonego pojęcia o ofercie Pekao ? :lol: Dziwne w tamtym roku płaciłem/ pobierałem i ŻADNEJ prowizji do dzisiaj mi nie naliczyło. W tym roku są takie same zasady :wink: Proponuje zagłębić się w temacie, przeczytać kilkanaście/dziesiąt stron tego wątku wstecz, a potem zabierać głos :papa:



Dlaczego twierdzisz że sieję zamęt. Opisuję po prostu to co mnie spotkało gdy zawierzyłem zapewnieniom ludzi z PEKAO SA. Miałem tam konto ładnych kilka lat , było założone właśnie jako konto na wyjazdy zagraniczne. W marcu 2017 było wszystko OK ale już w sierpniu się zesr..ło. I jeszcze przez Infolinię dostałem zapewnienie jakiegoś pajaca że prowizja i przewalutowanie było zawsze podczas wyciąganiu cashu z bankomatów Unicreditu.

Podaj nazwę tego konta bo ja używam karty od 4 lat w cro i nigdy nie mam żadnej prowizji, moze wypłacałeś w innym bankomacie niz unicredit a może coś Ci się przywidziało?
mentos2504
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos2504 » 02.07.2018 19:28

Dzisiejszy kurs wymiany przy płaceniu kartą wielowalutową Pekao to: 0,5934 za 1 kunę.
ben32
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 27.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ben32 » 02.07.2018 21:43

Niedziela,bank ing,konto Direct,płatność kartą na bramkach autostrady kuna po 0,587
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 02.07.2018 22:12

ben32 napisał(a):Niedziela,bank ing,konto Direct,płatność kartą na bramkach autostrady kuna po 0,587

Zaczekaj dwa, trzy dni po jakim kursie zaksięgują.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 02.07.2018 22:54

ApropoDefacto napisał(a):To może Ty miałeś konto w PKO a nie w Pekao :wink: bo widzę, że dla niektórych tutaj problem jest z odróżnianiem tych dwóch banków. Ciekawe, że ja i wiele, wiele osób wypłacało z bankomatów Zagrebacka Banka bez prowizji i przewalutowań :) tak siejesz zamęt bo wprowadzasz ludzi w błąd pisząc, że wypłaty z bankomatów są obarczone prowizjami itp., kiedy w rzeczywistości tak nie jest. Nawet z tego roku masz potwierdzenie od ludzi będących tam na miejscu, że płacąc kartą i wypłacając pieniądze z ZB (unicredit) nie występują żadne dodatkowe opłaty a kurs oscyluje w granicach 0,58 za kunę... :roll:


Bank PEKAO SA Konto Aktywne Plus. Konto było specjalnie założone na europejskie wyjazdy. Możesz być pewien że wszędzie szukałem bankomatów banków będących częścią grupy Unicredit tak jak chorwacki Zagrebacka Banka. I latami było OK. Jeszcze w maju 2017 w Lubljanie brałem euro z bankomatu Unicreditu po zajebistym kursie. Ale już w sierpniu nadziałem się na minę. I tyle w temacie.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 02.07.2018 23:01

ApropoDefacto napisał(a):To może Ty miałeś konto w PKO a nie w Pekao :wink: bo widzę, że dla niektórych tutaj problem jest z odróżnianiem tych dwóch banków. Ciekawe, że ja i wiele, wiele osób wypłacało z bankomatów Zagrebacka Banka bez prowizji i przewalutowań :) tak siejesz zamęt bo wprowadzasz ludzi w błąd pisząc, że wypłaty z bankomatów są obarczone prowizjami itp., kiedy w rzeczywistości tak nie jest. Nawet z tego roku masz potwierdzenie od ludzi będących tam na miejscu, że płacąc kartą i wypłacając pieniądze z ZB (unicredit) nie występują żadne dodatkowe opłaty a kurs oscyluje w granicach 0,58 za kunę... :roll:



PEKAO SA , konto Aktywne Plus. Też latami korzystałem z Zagrebacka Banka bez prowizji i przewalutowań. Nigdy nie brałem gotówki na wyjazdy do Chorwacji . Nawet euro za apartamenty wyciągałem z bankomatów Unicreditu w Austrii lub na Słowenii. Aż do sierpnia ubiegłego roku gdy przewiozłem się na wypłacie gotówki z bankomatu Unicreditu w czeskiej Pradze. I tyle w temacie.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 02.07.2018 23:10

Bravik napisał(a): PEKAO SA , konto Aktywne Plus. Też latami korzystałem z Zagrebacka Banka bez prowizji i przewalutowań. Nigdy nie brałem gotówki na wyjazdy do Chorwacji . Nawet euro za apartamenty wyciągałem z bankomatów Unicreditu w Austrii lub na Słowenii. Aż do sierpnia ubiegłego roku gdy przewiozłem się na wypłacie gotówki z bankomatu Unicreditu w czeskiej Pradze. I tyle w temacie.

Mam Eurokonto Aktywne Plus w tym banku i nigdy nie było jakichkolwiek opłat.
Ale nie upieram się, że tak jest nadal.
Z ciekawosci napisałem do nich i czekam na odpowiedź.
Podzielę się nią oczywiscie.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 02.07.2018 23:43

amatus1 napisał(a):
Bravik napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):
Marcinusik napisał(a):
pascalek napisał(a): Oczywiście w obu przypadkach nie ma prowizji banku za przewalutowanie.


Na serio te banki rezygnują ze swojego zarobku? Żadnych prowizji, spreadu itd? Znajdzie się jakiś namacalny ślad tej informacji? Jakiś link do takiej informacji?

Radzę poczytać cokolwiek jak zarabiają banki ;)


Niektórym nigdy się nie wytłumaczy, że bank Pekao i jego karta jest chyba najkorzystniejszą opcją do wypłat w Chorwacji :lol: i kuny wypłaca/płaci się kartą po bardzo niskim kursie bez żadnych prowizji 8) Bank zarabia tak samo jak ten Twój revolut bo przecież sam w nim masz ograniczenia i prowizje za np. wypłacanie pieniędzy w weekendy z bankomatu (a pewnie jeszcze więcej jest opłat). Zajmij sie revolutem a nie próbuj na siłę udowadniać użytkownikom banku Pekao, że płacą miliard prowizji i bank ich na każdym kroku okrada :lol: :papa: W tym roku nadal będę korzystał z karty (tym razem wieloalutowej) banku Pekao i jestem pewny, że tak jak w tamtym roku, kurs kuny będę miał bardzo dobry :wink:


Żebyś się nie zdziwił. PEKAO SA nie jest już częścią grupy Unicredit. W 2017 został przejęty przez PZU. I nie ma już wspólnego właściciela z Zagrebacka Banka. W 2017 roku zostałem wykiwany przez pracowników banku, którzy oszukali mnie że w kwestii pobierania gotówki z bankomatów Unicreditu nic się nie zmieni. Potem okazało się że naliczyli mi 13% prowizji.

Nie jest w grupie UniCredit ale ma podpisaną umowę partnerska i nic w kwestii pobierania z grupy UniCredit się nie zmieniło. Tak zapewniał mnie pracownik w banku jak również na informacji telefonicznej. Sam mogę potwierdzić, że żadnych dodatkowych kosztów na swoim koncie nie widzę...


Mnie też zapewniano że nie będzie zmian, a jednak straciłem trochę grosza
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 02.07.2018 23:47

amatus1 napisał(a):
greenrs napisał(a):
Bravik napisał(a):Żebyś się nie zdziwił. PEKAO SA nie jest już częścią grupy Unicredit. W 2017 został przejęty przez PZU. I nie ma już wspólnego właściciela z Zagrebacka Banka. W 2017 roku zostałem wykiwany przez pracowników banku, którzy oszukali mnie że w kwestii pobierania gotówki z bankomatów Unicreditu nic się nie zmieni. Potem okazało się że doliczyli mi 13% przewalutowań i prowizji.

Piszesz bzdury. Nie siej tu fermentu i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Może konkurencja:).


Jasne , konkurencja z.......... Tam gdzie kropki wpisz nazwę banku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 124
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone