Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 01.07.2018 07:31

Nikt nie korzysta z karty Revoult ? Teraz to jest moja podstawowa karta do wszystkich wyjazdów zagranicznych. Ukraina też. Sprawdza się idealnie. Karty wielowalutowe oferowane przez banki są daleko w lesie za tą kartą.

Edit :)

Rezerwacja samochodu na lotnisku - zero problemów jest traktowana jak kredytówka.
yanek37
Cromaniak
Posty: 678
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 01.07.2018 08:31

ApropoDefacto napisał(a):
piotrulex napisał(a):Mnie serce boli gdy marnuje pieniądze np. na prowizje dla Banku, których w łatwy sposób idzie uniknąć


Dlatego korzystam z oferty banku Pekao i z serduchem jest wszystko w porządku :wink: nie muszę zakładać jakiś dodatkowych kart, otwierać rachunków Bóg wie gdzie, przelewać z jednego konta na drugie, pilnować się żeby w weekend nie wypłacać z bankomatów kasy itp. itd :wink: . Mam wszystko w jednej małej plastikowej karcie (a teraz już w telefonie) i kunę po kursie 0,58 jak kolega wyżej pisze 8) a na wakacjach w Chorwacji to jest najważniejsze :D


W banku WBK...podobno (jeszcze nie testowałem) przy płaceniu kartą do konta PLN nie pobierają za przewalutowanie. Z konta " spada" tyle ile Visa nalicza.
Valdi1102
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 20.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Valdi1102 » 01.07.2018 09:43

Witam, od lat korzystam z karty platniczej banku PEKAO SA, zawsze przelicznik średni kurs NBP na dany dzień przy transakcjach bezgotówkowych i wypłatach z bankomatów uni credit, oczywiście bez prowizji, wypłaty z bankomatów robiłem w cro, bih, de, w każdym bankomacie uni credit było tak samo, mapa bankomatów dostępna jest na stronie banku, pozdrawiam
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 01.07.2018 11:39

Blums napisał(a):Nikt nie korzysta z karty Revoult ? Teraz to jest moja podstawowa karta do wszystkich wyjazdów zagranicznych. Ukraina też. Sprawdza się idealnie. Karty wielowalutowe oferowane przez banki są daleko w lesie za tą kartą.

Edit :)

Rezerwacja samochodu na lotnisku - zero problemów jest traktowana jak kredytówka.

Trochę osób korzysta z Revoluta - masz osobny wątek przecież na ten temat. Przez chwilę myślałem, żeby ją założyć, ale po dłuższym namyśle stwierdziłem, że wygodniejsza będzie jednak gotówka. Kurs Kuny w moim banku kręci się wokół 60 groszy, więc nie jest tragicznie.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 01.07.2018 17:23

Valdi1102 napisał(a):Witam, od lat korzystam z karty platniczej banku PEKAO SA, zawsze przelicznik średni kurs NBP na dany dzień przy transakcjach bezgotówkowych i wypłatach z bankomatów uni credit, oczywiście bez prowizji, wypłaty z bankomatów robiłem w cro, bih, de, w każdym bankomacie uni credit było tak samo, mapa bankomatów dostępna jest na stronie banku, pozdrawiam

Tak było jeszcze w 2016 roku. Ale PEKAO SA nie jest już bankiem Unicreditu. W 2017 PEKAO SA zostało przejęte przez PiS i PZU i niestety to co było takie fajne się skończyło. Jeszcze w 2016 wyciągałem na Słowenii czy w Austrii euro taniej niż nasze kantory je skupywały. To samo było w Chorwacji. Ale już w sierpniu PEKAO SA wyd...mało mnie na trzy stówy przy wyciąganiu 15 tys. koron (wartość transakcji ok.2 400 PLN) z bankomatu Unicreditu w czeskiej Pradze.
Ostatnio edytowano 01.07.2018 17:51 przez Bravik, łącznie edytowano 1 raz
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 01.07.2018 17:26

ApropoDefacto napisał(a):
piotrulex napisał(a):Mnie serce boli gdy marnuje pieniądze np. na prowizje dla Banku, których w łatwy sposób idzie uniknąć


Dlatego korzystam z oferty banku Pekao i z serduchem jest wszystko w porządku :wink: nie muszę zakładać jakiś dodatkowych kart, otwierać rachunków Bóg wie gdzie, przelewać z jednego konta na drugie, pilnować się żeby w weekend nie wypłacać z bankomatów kasy itp. itd :wink: . Mam wszystko w jednej małej plastikowej karcie (a teraz już w telefonie) i kunę po kursie 0,58 jak kolega wyżej pisze 8) a na wakacjach w Chorwacji to jest najważniejsze :D

A o którym Pekao piszesz?????
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 01.07.2018 17:50

ApropoDefacto napisał(a):
Marcinusik napisał(a):
pascalek napisał(a): Oczywiście w obu przypadkach nie ma prowizji banku za przewalutowanie.


Na serio te banki rezygnują ze swojego zarobku? Żadnych prowizji, spreadu itd? Znajdzie się jakiś namacalny ślad tej informacji? Jakiś link do takiej informacji?

Radzę poczytać cokolwiek jak zarabiają banki ;)


Niektórym nigdy się nie wytłumaczy, że bank Pekao i jego karta jest chyba najkorzystniejszą opcją do wypłat w Chorwacji :lol: i kuny wypłaca/płaci się kartą po bardzo niskim kursie bez żadnych prowizji 8) Bank zarabia tak samo jak ten Twój revolut bo przecież sam w nim masz ograniczenia i prowizje za np. wypłacanie pieniędzy w weekendy z bankomatu (a pewnie jeszcze więcej jest opłat). Zajmij sie revolutem a nie próbuj na siłę udowadniać użytkownikom banku Pekao, że płacą miliard prowizji i bank ich na każdym kroku okrada :lol: :papa: W tym roku nadal będę korzystał z karty (tym razem wieloalutowej) banku Pekao i jestem pewny, że tak jak w tamtym roku, kurs kuny będę miał bardzo dobry :wink:


Żebyś się nie zdziwił. PEKAO SA nie jest już częścią grupy Unicredit. W 2017 został przejęty przez PZU. I nie ma już wspólnego właściciela z Zagrebacka Banka. W 2017 roku zostałem wykiwany przez pracowników banku, którzy oszukali mnie że w kwestii pobierania gotówki z bankomatów Unicreditu nic się nie zmieni. Potem okazało się że doliczyli mi 13% przewalutowań i prowizji.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 01.07.2018 17:54

Bravik napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):
Marcinusik napisał(a):
pascalek napisał(a): Oczywiście w obu przypadkach nie ma prowizji banku za przewalutowanie.


Na serio te banki rezygnują ze swojego zarobku? Żadnych prowizji, spreadu itd? Znajdzie się jakiś namacalny ślad tej informacji? Jakiś link do takiej informacji?

Radzę poczytać cokolwiek jak zarabiają banki ;)


Niektórym nigdy się nie wytłumaczy, że bank Pekao i jego karta jest chyba najkorzystniejszą opcją do wypłat w Chorwacji :lol: i kuny wypłaca/płaci się kartą po bardzo niskim kursie bez żadnych prowizji 8) Bank zarabia tak samo jak ten Twój revolut bo przecież sam w nim masz ograniczenia i prowizje za np. wypłacanie pieniędzy w weekendy z bankomatu (a pewnie jeszcze więcej jest opłat). Zajmij sie revolutem a nie próbuj na siłę udowadniać użytkownikom banku Pekao, że płacą miliard prowizji i bank ich na każdym kroku okrada :lol: :papa: W tym roku nadal będę korzystał z karty (tym razem wieloalutowej) banku Pekao i jestem pewny, że tak jak w tamtym roku, kurs kuny będę miał bardzo dobry :wink:


Żebyś się nie zdziwił. PEKAO SA nie jest już częścią grupy Unicredit. W 2017 został przejęty przez PZU. I nie ma już wspólnego właściciela z Zagrebacka Banka. W 2017 roku zostałem wykiwany przez pracowników banku, którzy oszukali mnie że w kwestii pobierania gotówki z bankomatów Unicreditu nic się nie zmieni. Potem okazało się że naliczyli mi 13% prowizji.

Nie jest w grupie UniCredit ale ma podpisaną umowę partnerska i nic w kwestii pobierania z grupy UniCredit się nie zmieniło. Tak zapewniał mnie pracownik w banku jak również na informacji telefonicznej. Sam mogę potwierdzić, że żadnych dodatkowych kosztów na swoim koncie nie widzę...
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 01.07.2018 18:38

Bravik napisał(a):
Valdi1102 napisał(a):Witam, od lat korzystam z karty platniczej banku PEKAO SA, zawsze przelicznik średni kurs NBP na dany dzień przy transakcjach bezgotówkowych i wypłatach z bankomatów uni credit, oczywiście bez prowizji, wypłaty z bankomatów robiłem w cro, bih, de, w każdym bankomacie uni credit było tak samo, mapa bankomatów dostępna jest na stronie banku, pozdrawiam

Tak było jeszcze w 2016 roku. Ale PEKAO SA nie jest już bankiem Unicreditu. W 2017 PEKAO SA zostało przejęte przez PiS i PZU i niestety to co było takie fajne się skończyło. Jeszcze w 2016 wyciągałem na Słowenii czy w Austrii euro taniej niż nasze kantory je skupywały. To samo było w Chorwacji. Ale już w sierpniu PEKAO SA wyd...mało mnie na trzy stówy przy wyciąganiu 15 tys. koron (wartość transakcji ok.2 400 PLN) z bankomatu Unicreditu w czeskiej Pradze.


PISowce nie przejęły wszystkich akcji Pekao SA, UniCredit S.p.A. widnieje nadal jako akcjonariusz i posiada nadal 6.26 % udziałów.
https://www.pekao.com.pl/informacje_dla_inwestorow/stockexchange/sklad/
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 01.07.2018 18:50

lepiej było by gdyby dalej był w "rękach" Włochów:)
Valdi1102
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 20.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Valdi1102 » 01.07.2018 19:15

Fakt, w zeszłym roku nie byłem w Chorwacji, ale ostatnio wyplacalem euro w Niemczech i kurs średni, i bez prowizji, w tym roku w sierpniu zobaczymy co i jak, oby pogoda dopisala
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 01.07.2018 19:20

Bravik napisał(a):Żebyś się nie zdziwił. PEKAO SA nie jest już częścią grupy Unicredit. W 2017 został przejęty przez PZU. I nie ma już wspólnego właściciela z Zagrebacka Banka. W 2017 roku zostałem wykiwany przez pracowników banku, którzy oszukali mnie że w kwestii pobierania gotówki z bankomatów Unicreditu nic się nie zmieni. Potem okazało się że doliczyli mi 13% przewalutowań i prowizji.

Piszesz bzdury. Nie siej tu fermentu i nie wprowadzaj ludzi w błąd.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 01.07.2018 19:28

Bravik napisał(a):
Valdi1102 napisał(a):Witam, od lat korzystam z karty platniczej banku PEKAO SA, zawsze przelicznik średni kurs NBP na dany dzień przy transakcjach bezgotówkowych i wypłatach z bankomatów uni credit, oczywiście bez prowizji, wypłaty z bankomatów robiłem w cro, bih, de, w każdym bankomacie uni credit było tak samo, mapa bankomatów dostępna jest na stronie banku, pozdrawiam

Tak było jeszcze w 2016 roku. Ale PEKAO SA nie jest już bankiem Unicreditu. W 2017 PEKAO SA zostało przejęte przez PiS i PZU i niestety to co było takie fajne się skończyło. Jeszcze w 2016 wyciągałem na Słowenii czy w Austrii euro taniej niż nasze kantory je skupywały. To samo było w Chorwacji. Ale już w sierpniu PEKAO SA wyd...mało mnie na trzy stówy przy wyciąganiu 15 tys. koron (wartość transakcji ok.2 400 PLN) z bankomatu Unicreditu w czeskiej Pradze.
Jak z bankomatu to wychodzi standardowy kurs po 0,16zł. za koronę.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 01.07.2018 19:35

greenrs napisał(a):
Bravik napisał(a):Żebyś się nie zdziwił. PEKAO SA nie jest już częścią grupy Unicredit. W 2017 został przejęty przez PZU. I nie ma już wspólnego właściciela z Zagrebacka Banka. W 2017 roku zostałem wykiwany przez pracowników banku, którzy oszukali mnie że w kwestii pobierania gotówki z bankomatów Unicreditu nic się nie zmieni. Potem okazało się że doliczyli mi 13% przewalutowań i prowizji.

Piszesz bzdury. Nie siej tu fermentu i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Może konkurencja:).
Valdi1102
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 20.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Valdi1102 » 01.07.2018 19:43

Tak było jeszcze w 2016 roku. Ale PEKAO SA nie jest już bankiem Unicreditu. W 2017 PEKAO SA zostało przejęte przez PiS i PZU i niestety to co było takie fajne się skończyło. Jeszcze w 2016 wyciągałem na Słowenii czy w Austrii euro taniej niż nasze kantory je skupywały. To samo było w Chorwacji. Ale już w sierpniu PEKAO SA wyd...mało mnie na trzy stówy przy wyciąganiu 15 tys. koron (wartość transakcji ok.2 400 PLN) z bankomatu Unicreditu w czeskiej Pradze.[/quote]

Czyli średni kurs z sierpnia 2017wynosil 0,164 (archiwum NBP) x15000=2460, czyli wszystko po staremu, pewnie okazja się nadarzyła dowalić pisowni, ale tutaj też na forum gdzie sami pogodni ludzie, :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 123
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone