Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 18.03.2018 23:01

Denerwują mnie takie wypowiedzi "jak cię nie stać to nie jedź".
Osobiście mnie stać ale nie lubię wydawać pieniędzy gdy mogę ich nie wydać. Jak ktoś lubi szastać pieniędzmi to jego sprawa.
Ale niech nie poucza innych. Czy ci biedniejsi nie mają prawa wyjechać na wakacje tam gdzie im się zamarzy?

Pozdrowienia.;)
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 18.03.2018 23:05

Czym innym jest szastanie pieniędzmi, czym innym rozkminianie kursów do czwartego miejsca po przecinku. Ale co kto lubi, jak komuś zabraknie na lody...
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 18.03.2018 23:11

malinero napisał(a):Czym innym jest szastanie pieniędzmi, czym innym rozkminianie kursów do czwartego miejsca po przecinku. Ale co kto lubi, jak komuś zabraknie na lody...



tekst ten mógłby być kwintesencją całej dyskusji skupionej na tej i poprzednich 106ciu stronach.

mógłby.. ale..


karawana jedzie dalej...
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 18.03.2018 23:16

yanek37 napisał(a):Witam,
Korzystał ktoś w Chorwacji z takich kart :
- PKO BP Visa
- BZ WBK Visa Etectron (Debetowa)
- BZ WBk MasterCard (walutowe EUR)
Interesuje mnie jak przedstawia się przewalutowanie w tych kartach ?

Pozdrawiam




na swój sposób - gratuluję pytania.

:lol:
Ekspert PKO BP
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ekspert PKO BP » 19.03.2018 09:52

yanek37 napisał(a):Witam,
Korzystał ktoś w Chorwacji z takich kart :
- PKO BP Visa
- BZ WBK Visa Etectron (Debetowa)
- BZ WBk MasterCard (walutowe EUR)
Interesuje mnie jak przedstawia się przewalutowanie w tych kartach ?

Pozdrawiam


W przypadku karty Visa PKO Banku Polskiego transakcje dokonane w obcych walutach są przeliczane na PLN przez organizację płatniczą Visa. Do przeliczenia operacji zostanie zastosowany kurs z dnia przetworzenia transakcji przez Visę. Kursy walutowe stosowane przez organizację Visa są dostępne tutaj: visa.pl/.
Za przewalutowanie operacji jest pobierana prowizja w wysokość 3,5% od jej wartości.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 19.03.2018 10:26

cronaturki napisał(a):
malinero napisał(a):Czym innym jest szastanie pieniędzmi, czym innym rozkminianie kursów do czwartego miejsca po przecinku. Ale co kto lubi, jak komuś zabraknie na lody...



tekst ten mógłby być kwintesencją całej dyskusji skupionej na tej i poprzednich 106ciu stronach.

mógłby.. ale..


karawana jedzie dalej...

Coś w zimie trzeba robić :wink:
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 19.03.2018 11:58

Hercklekot napisał(a):Wielu tutaj "doktoryzuje się" z tematu, liczy, kombinuje, lata po kantorach, wozi euro, wynajduje coraz to nowe karty, promocje i sposoby a wystarczy otworzyć darmowe konto w Pekao SA + zwykła debetówka Mastercarda do konta (4 transakcje/mies. i darmowa) i masz najtańsze i najwygodniejsze kuny. Czy to "ze ściany" czy też po prostu płacąc kartą.
Jest o tym tłuczone na forum od lat co najmniej ośmiu :D : kuny-najlepiej-z-bankomatu-t36667-345.html spójrz na ostatni post Lichego i kilkadziesiąt innych w tym wątku.


Powyższa wypowiedź powinna być najlepszym podsumowaniem wątku. Wiadomo, każdy ma prawo robić jak uważa i posiadać konto gdzie tylko chce, ale to najprostsze i najtańsze rozwiązanie dotyczące płatności w Chorwacji, bez zbędnego kombinowania. Sieć bankomatów jest okazała i nie ma także problemu z dostępem do gotówki :hut: :hut:
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 19.03.2018 12:27

To jeszcze przy wypłatach z bankomatów warto przypomnieć o DCC :idea:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 19.03.2018 14:49

endryu napisał(a):To jeszcze przy wypłatach z bankomatów warto przypomnieć o DCC :idea:


Było wspominane. Dlatego zawsze podkreślam - obciążamy konto w HRK a nie w PLN, unikamy DCC :D. Tudzież nie przejmujemy się niczym i płacimy czym się da, w końcu to są wakacje. Watek do zamknięcia :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 19.03.2018 15:40

Cze!
Kiedy człowiek powiada, że nie chce o czymś mówić, zwykle to znaczy, że nie może myśleć o niczym innym

pozdro
fly
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 19.03.2018 19:32

fly napisał(a):Cze!
Kiedy człowiek powiada, że nie chce o czymś mówić, zwykle to znaczy, że nie może myśleć o niczym innym

pozdro
fly

Sre!

To nie jest wątek filozoficzny.
Wpisy mające związek z tematem są mile widziane.

Nara
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 19.03.2018 20:13

malinero napisał(a):
kerim80 napisał(a):Witam mam kartę mastercard w getin banku czy opłaca się wypłacać z bankomatu i płacić w Splicie bo czytajac wątek już sie pogubiłem
Pozdrawiam serdecznie



Płać kartą, wypłacaj z bankomatu, to są wakacje, a nie kurs dla księgowych ;) jak ktoś ma dylematy, czym płacić i ile miejsc po przecinku analizować, to tak naprawdę nie stać go na wakacje ;)

Do kerim80: nie, nie opłaca się. Przeliczyliby ci z kun na euro po kursie MasterCarda, a potem z euro na złotówki po kursie sprzedaży Getin Banku, a na koniec dorzucili do tego 4,5% prowizji (min. 10 zł.) 8) aż z ciekawości policzę: 1 kn = 0,135247 EUR * 4,3396 = 0,5869 + te 4,5% prowizji daje 0,6133 zł... nawet "u mnie" w kantorze jest teraz taniej 0,584

Do malinero: ty chyba pomyliłeś wątki, o urokach i podnieceniu z przepłacania 6% pewnie gdzieś indziej się na tym forum jakiś wątek znajdzie
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 19.03.2018 21:16

Raphael napisał(a):[aż z ciekawości policzę: 1 kn = 0,135247 EUR * 4,3396 = 0,5869 + te 4,5% prowizji daje 0,6133 zł... nawet "u mnie" w kantorze jest teraz taniej 0,584



A nie daj Boże jak 1 kn będzie 0,135246 euro zamiast 0,135247euro i wtedy prowizja wyjdzie 0,6134 peelena. Na lody nie starczy, jak żyć wtedy, jak żyć? :D
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 20.03.2018 15:28

romuald22 napisał(a):
fly napisał(a):Cze!
Kiedy człowiek powiada, że nie chce o czymś mówić, zwykle to znaczy, że nie może myśleć o niczym innym

pozdro
fly

Sre!

To nie jest wątek filozoficzny.
Wpisy mające związek z tematem są mile widziane.

Nara


Albo mi się wydaje, albo była już zwracana uwaga na ten temat.
Jeżeli nie - przypominam

Nie upominaj innych, od tego są moderatorzy

oraz

Do innych forumowiczów zwracaj się z szacunkiem, nawet jeśli cię denerwują. Ludzie są różni i nie każdy ma podobne poczucie humoru. Nie każdy też jest takim mistrzem klawiatury jak Ty.


Przestańcie też za sobą chodzić, bo moja cierpliwość się skończy i nie będę się zastanawiała, który zaczął, tylko po łapach dostaniecie obaj.
A teraz liczę na zrozumienie i rozsądek.
Magdala5791
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 10.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdala5791 » 18.04.2018 18:23

Mam pytanie. Mam konto w banku Pekao S.A. - jeszcze w ubiegłym roku płatność kartą w Chorwacji była bez prowizji oraz wypłata kun z bankomatów zrzeszonych w UniCredit (Zagrebacka Banka). Jednak już jak zakładałam konto, miałam informację, że Pekao wychodzi z UniCredit. Orientuje się może ktoś, czy coś się zmieniło w tej kwestii? Tj. czy nadal są te same zasady? Czy może szukać innego banku z podobną opcją, tj. opłata kartą i wypłata z konkretnych bankomatów bez prowizji?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 107
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone