Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PL-CZ-A-SLO-CRO Opłaty za autostrady.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 25.02.2009 00:06

Blums napisał(a):Witajcie , proszę o wyjaśnienie kwestii opłat on-line za węgierską autostradę przez internet.
Z tego co wyczytałem chcąc kupić winietkę trzeba zarejestrować swoja kartą płatniczą - pomijając fakt, że trzeba założyć konto u nich.

W tamtym roku było tak, że wybierało się wszystko i przechodziło do płatności.

Teraz jest chyba jakaś rejestracja karty jeśli dobrze to rozumiem - a ich język jest ciekawy :lol:

zostawić nr karty z kodem cv2 na serwerze to trochę ryzykowne jest.


bez obawy, wielokrotnie korzystałem polecam
tomiwisla
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomiwisla » 25.02.2009 20:47

Witam,
ma ktos może linka do stronki z cenami przejazdow przez autostrade w chorwacji?

Chcialbym dowiedziec sie ile kosztuje przejazd zagrzeb - zadar ( lub biograd), lub czy ktos poleca stara trase koło plitiwckich jezior?
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 25.02.2009 20:56

tomiwisla napisał(a):Witam,
ma ktos może linka do stronki z cenami przejazdow przez autostrade w chorwacji?


http://www.hac.hr/?task=aut

tomiwisla napisał(a):Chcialbym dowiedziec sie ile kosztuje przejazd zagrzeb - zadar ( lub biograd), lub czy ktos poleca stara trase koło plitiwckich jezior?


http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17814

Polecam lekturę działu FAQ :wink:

Ps. Przypominam, że nazwy miast, krajów piszemy z dużej litery :!:
myszatorek
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 28.07.2011
Opłata za A9

Nieprzeczytany postnapisał(a) myszatorek » 28.07.2011 14:56

Jadę w tym roku pierwszy raz do Chorwacji i chciałbym się dowiedzieć jaka jest opłata i gdzie ja się uiszcza za autostradę A9 będę na nią wjeżdżał z granicy ze Słowenią i jechał aż do Medulin czyli zjeżdżał w Puli. I może mi udzielicie kilku cennych rad i co można zwiedzać na Istrze?! :)
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 28.07.2011 15:08

O tym, co można zwiedzić na Istrii jest w dziale regiony turystyczne, wystarczy poczytać. A o autostradach masz tutaj: http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17828
myszatorek
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) myszatorek » 28.07.2011 15:27

Dzięki za linka ale tamta mapka przedstawia jeszcze A9 jak nie była dokończona a teraz już jest cała i chodzi mi o to że patrząc na stronie właściciela autostrady A9 wyszło mi że opłata wynosi 30 kun i chciałbym to potwierdzić lub zweryfikować bo może źle odczytuje informacje.
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 28.07.2011 15:35

Nie powinno być więcej.
ronnie
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronnie » 24.06.2013 22:30

Nie wiem czy dobrze czaję, jeśli źle to proszę o korektę. Wjeżdżam do Cro od strony Balatonu (M7).
1. Opłata za odcinek Goričan - Zagrzeb (A4). http://www.hac.hr/hr/cestarina/cjenik/cjenik2/
2. Obwodnica Zagrzebia free?
3. Opłata za odcinek Lučko - Dugopolje (A1). http://www.hac.hr/hr/cestarina/cjenik/cjenik4/
Nie ma łącznej zbiorczej opłaty w Dugopolje z wszystkie odcinki?
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 24.06.2013 23:31

Dobrze czaisz. Płacisz 2 razy. Przed Zagrzebiem i w Dugopolje
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 27.06.2013 21:36

Lider16 napisał(a):Dobrze czaisz. Płacisz 2 razy. Przed Zagrzebiem i w Dugopolje



Drogo , drogo , drogo ;/
No ale za komfort jazdy trzeba bulić :D
ronnie
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronnie » 28.06.2013 21:33

Niedzwiad napisał(a):
Lider16 napisał(a):Dobrze czaisz. Płacisz 2 razy. Przed Zagrzebiem i w Dugopolje



Drogo , drogo , drogo ;/
No ale za komfort jazdy trzeba bulić :D

Bez przesady z tym drogo !!!!!!
Tak dla przykładu odcinki, które mnie interesują:
Goričan - Sveta Helena 84 km (41 kun) tj. ok 24 PLN
Lučko - Dugopolje 385 km (181 kun) tj. ok. 105 PLN


Proponuje sprawdzić ile łącznie kosztuje u nas odcinek Warszawa - Poznań (ok 200 km bo reszta czasowo bezpłatna) ..
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 28.06.2013 21:43

Ale ja jadę do Cro a nie do Poznania :D co mnie Poznań interesuje??? grzeje na południe i wydaje 400pln na winiety dlatego piszę że drogo. Lepiej zawsze za free jechać ale to już moja fantazja :D
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 29.06.2013 08:47

Niedzwiad napisał(a):Ale ja jadę do Cro a nie do Poznania :D co mnie Poznań interesuje??? grzeje na południe i wydaje 400pln na winiety dlatego piszę że drogo. Lepiej zawsze za free jechać ale to już moja fantazja :D



Jak chcesz wydać mniej to jedż trasą Warszawa-Katowice-Zwardoń-Zilina (winietka słowacka)-Bratysława-Csorna trasa 86 - Redics Dolga Vas-Cakovec-autostrada chorwacka-Karlovac - zjazd na Plitvickie jezora-kierunek Knin i tak dalej bezpłatnymi drogami przez prerię dzikiego zachodu aż do Dubrownika. Płacisz tylko za autostradę słowacką i kawałek chorwackiej. Trasa godzinowo dłuższa ale malownicza, zwłaszcza od Karlovaca. Powodzenia
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 29.06.2013 19:42

darek1 napisał(a):
Niedzwiad napisał(a):Ale ja jadę do Cro a nie do Poznania :D co mnie Poznań interesuje??? grzeje na południe i wydaje 400pln na winiety dlatego piszę że drogo. Lepiej zawsze za free jechać ale to już moja fantazja :D



Jak chcesz wydać mniej to jedż trasą Warszawa-Katowice-Zwardoń-Zilina (winietka słowacka)-Bratysława-Csorna trasa 86 - Redics Dolga Vas-Cakovec-autostrada chorwacka-Karlovac - zjazd na Plitvickie jezora-kierunek Knin i tak dalej bezpłatnymi drogami przez prerię dzikiego zachodu aż do Dubrownika. Płacisz tylko za autostradę słowacką i kawałek chorwackiej. Trasa godzinowo dłuższa ale malownicza, zwłaszcza od Karlovaca. Powodzenia


Co Ty Dario :D :D Ja sobie tak tylko marudzę bo od zawsze liczyłem wszystko. Za to moja żonka nie. Jadę normalną trasą. Aby szybciej. Nie mam zamiaru oszczędzać na wakacjach. Dwa razy roku należy nam się reset inaczej człowiek by zwariował :D
Lagoona
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lagoona » 13.08.2013 16:59

Witam, chciałabym się upewnić, że w miarę dobrze policzyłam opłaty za autostrady w Chorwacji. Mianowicie:
wybieramy się do Breli i jedziemy taką trasą:
https://www.google.com/maps?saddr=Krak% ... zyuGUK0ABA
i według tej strony:
http://podroze.onet.pl/abc/chorwacja-op ... rady/1fvd1
policzyłam że przejazd w jedną stronę autostradami w Chorwacji będzie kosztował ok 180 kun. Ale nie jestem pewna czy to dobrze skalkulowałam, czy mogę prosić o potwierdzenie moich obliczeń?
Dzięki z góry!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
PL-CZ-A-SLO-CRO Opłaty za autostrady. - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone