Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pisak + mała pętla po Bośni i Hercegowinie 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
natala
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2013
Pisak + mała pętla po Bośni i Hercegowinie 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) natala » 25.09.2014 12:02

Witajcie :D

Miała być Grecja a wyszło jak zawsze czyli Chorwacja po raz trzeci :P
Na zachęte parę zdjęć:
taras.jpg
widok z tarasu :)

nasza plaza.jpg
"nasza plażyczka"

pierwsza kapiel.jpg
pierwsze zanurzenie :D

pod woda 1.jpg
natala
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) natala » 25.09.2014 12:22

Wyjazd na pełnym spontanie ,szybka decyzja czy wybieramy czekanie na tanie loty do Grecji czy pakujemy się , wsiadamy do cytrusa i jedziemy do Chorwacji :o

Oczywiście ta ciężka decyzja spadła na moje barki ;)
Po dniu bicia się z myślami , padło na Chorwacje :mrgreen:
Nadszedł dzień wyjazdu , prognozy pogodowe nie były zbyt optymistyczne ,a czekała nas nie mała podróż 1800 km na raz .Polska lajtowo poszło jak po maśle (i jeszcze naciągneliśmy Donia na ostatni dzień darmowej A1 :D), Czechy też w miare spokojnie .Wjeżdżamy do Austri jest już noc a tam oberwanie chmury ,ciemno ,górski odcinek nie widać pasów MASAKRA .Ja już miałam śmierć w oczach ,mój narzeczony dostawał nerwicy,nasza maksymalna prędkość przez Austriacką autostrade wyniosła max 90 km/h.
I tak oberwanie chmury ciągneło się jeszcze przez Słowenie ...

W końcu jest :boss: granica Słoweńsko/Chorwacka, zaraz będzie tunel ciepło-zimno napewno będzie lepiej pocieszam lubego (myślę sobie zabije mnie przecież to była moja ostateczna decyzja żeby tu przyjechać).
Przejechaliśmy przez tunel a tu lipa za tunelem o godzinie ok 11 ,na termometrze jakieś 13 stopni ,trochę się podłamaliśmy ,może trzeba było wybrać jednak tą Grecje .
Zajeżdżamy do Pisaka troszeczkę lepiej jakieś 25 stopni ,ale wiatr hula po całości ,grzmi o słońcu można było tylko marzyć :(
zuczek24
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 30.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zuczek24 » 25.09.2014 12:33

Witam. i zasiadam jako pierwszy.Ja bylem niedaleko Brela poczatek wrzesnia! Czekam na dalsza relacje!
natala
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) natala » 25.09.2014 12:35

Dzień 1 (2 września):

Pobudka ok. 10 wychodzę na taras a tam :
widok 1 dzień.jpg

pogoda niezbyt ...mój luby się śmieje, że nad naszym bałtyczkiem cieplej.

Nie pozostaje nic innego jedziemy pozwiedzać Omiš i przy okazji do Makaraskiej na Zakupy.
W Omiš'iu napewno warto wejść na twierdze bardzo fajne widoczki :)(nie będe wstawiać milionów zdjęć bo to już było w innych relacjach )
omis 2.jpg
Soczyste chmury nad wyspą Brać
natala
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) natala » 25.09.2014 12:37

Witam cię osobiście zuczek24 :) No to faktycznie po sąsiedzku bo Brele z naszej plażyczki było widać jak na dłoni :)
natala
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) natala » 25.09.2014 12:46

Popołudniu trochę się rozpogodziło ,woda cieplutka więc udaliśmy sie na małe snoorkowanie :mrgreen:
pod woda 3.jpg

pod woda 2.jpg

ukwial.jpg


Ponoć ten ukwiał na zdjęciu może poparzyć nie wiem ile w tym prawdy ,nie chciałam też sprawdzać na własnej skórze :D

Wieczorem był czas na drinka i tak zleciał nam dzień pierwszy :)
Łukasz&Gosia
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 23.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz&Gosia » 25.09.2014 12:57

Super się zapowiada czekamy na ciąg dalszy. Szukamy teraz z żoną fajnej miejscowości na przyszłoroczne wakacje. A do Chorwacji zbieramy się od 3 lat :(
natala
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) natala » 25.09.2014 13:03

Dzień 2 (3 września ):

Wstajemy względnie wcześnie ,wyglądam przez okno a tam ta sama lipa , słońca brak dość rześko :x
Dużo czytałam że we wrześniu w Chorwacji zazwyczaj występują takie załamania pogodowe i trwają max 2-3 dni ,więc nie załamywałam się i miałam nadzieje że był to już ten ostatni dzień tego całego załamania .
Chociaż prognozy dobijały mnie całkowicie według accuweather całty tydzień miało padać i 25 stopni :/

Szybka decyzja pogoda nie plażowa ale za to idealna na zwiedzanie :D No to myk do Bośni !
Po drodze do Mostaru ,Imotski ze swoim niebieskim i czerwonym jeziorem .Niestety bardzo szybka wizyta bo czas nagli a sporo w planie na dziś.

Niech przemówią zdjęcia :)
niebieskie1.jpg
modre jeziero :)

niebieskie 2.jpg

crvene.jpg
Crvene jezioro :)
natala
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) natala » 25.09.2014 13:09

Łukasz&Gosia witam na pokładzie :)
Gorąco polecamy Chorwacje ,Pisak mi się bardzo podobał jako sama miejscowość i jako bardzo dobre miejsce wypadowe :)
Za to mój narzeczony zakochał się w wyspie Brać ,a zresztą gdzie nie pojedziecie w Chorwacji jest super:D
Dla nas to była ostatnia wizyta już się trochę nasyciliśmy Chorwacją ,a za rok trzeba już coś nowego wymyślić na podróż poślubną :D
Łukasz&Gosia
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 23.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz&Gosia » 25.09.2014 13:18

Nam właśnie bardzo podoba się połączenie gór i morza dlatego właśnie rejon Pisak bardzo się nam podoba chodź sami nie wiemy na co się zdecydować, co relacja to inny pomysł na wakacje :) czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg twojej relacji :)
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 25.09.2014 13:19

rowniez sie dosiadam :) Pisak byc moze za 2 lata. faktycznie to taka mala cicha miejscowosc? jak tam ceny noclegow?
natala
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) natala » 25.09.2014 13:30

Z Imotskich dojechaliśmy do Mostaru :)
Miasto bardzo mnie urzekło te widoki ,te klimatyczne uliczki i stragany z orientalnymi pamiątkami ,no i zapachy lokalnej kuchni naprawdę polecam odwiedzić !
Niech poraz kolejny przemówią zdjęcia :)
mostar most.jpg
Sławetny most :)

widok z mostu.jpg
widok z mostu na lewo

widok z mostu 2.jpg
i na prawo

fontanna.jpg
fontanna do mycia stóp przed wejściem do meczetu

meczet.jpg
skromne wnętrze meczetu

widok minaret.jpg
widok z minaretu :)

stary most.jpg
mniej znany stary most

moja kawka.jpg
mniam :D


Warto też w Mostarze zahaczyć na jakieś jedzonko ,My znależliśmy sobie taką restauracyjkę za starym mostem zamówiliśmy po zestawie cevapcici z frytkami i sałatką do tego moja kawka i cola ,za całość zapłaciliśmy jakieś 40 złotych więc tanioszka ;)
Ostatnio edytowano 25.09.2014 13:42 przez natala, łącznie edytowano 1 raz
natala
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) natala » 25.09.2014 13:36

Eunike1984 Miejscowość faktycznie bardzo cicha ,ale są dwie restauracje i sklep studenac więc nie jest to jakieś totalne odludzie :)
Co do cen to zajechaliśmy na miejsce i odrazu przechwyciła nas pani gospodarz za apartament z aneksem kuchennym ,prywatną łazienką internetem i klimą zapłaciliśmy 20 euro za noc za dwie oosoby oczywiście :) Cena wporządku więc nawet się nie licytowaliśmy na mniej bo aż głupio nam było .
natala
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) natala » 25.09.2014 13:49

Tymczasem muszę już uciekać w kolejnym odcinku(mam nadzieję, że już jutro) będzie dalsza częśc Bośni i Hercegowiny :papa:
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 25.09.2014 14:33

Jesteśmy i my :D
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pisak + mała pętla po Bośni i Hercegowinie 2014
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone