Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pisak - kto był i pamięta?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mała_Li
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 08.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała_Li » 15.07.2019 07:46

Ja kiedyś nie miałam lęku wysokości i przestrzeni - z wiekiem jednak pojawił się i pogłębia. W drodze do Pisaka i na okolicznych wycieczkach - zamykam oczy , albo patrzę się na góry :oops:
Dobrze że mój "driver" nie ma takich problemów 8)
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 17.07.2019 14:13

Wszystkim tym co w Pisaku i w okolicach polecam:
http://www.radmanove-mlinice.hr
Smacznego.

cd nastąpi … albo nie . :)
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 17.07.2019 15:28

o dzięki dzięki :) takich namiarów nigdy za dużo
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 18.07.2019 08:02

Witejcie :)

Poniżej link na nocleg. Oby nie trafić na wesele.

http://www.seoski-turizam-crnko1.hr

Jedzonko tradycyjne, swojskie a do tego winnica i winiarnia.


A także, przy okazji można zwiedzić Ludberg i Varazdin ..
http://www.svetiste-ludbreg.hr/pol.html
http://www.wirtualnachorwacja.pl/varazd ... iasto.html
http://croatia.hr/pl-PL/Destynacje/Miej ... BcNw%3d%3d

A dla tych co przez Słowenię z i do Pisaka: https://www.haler-sp.si/EN/
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 06.08.2019 13:35

… a cóż tutaj tak cicho ..
Mała_Li
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 08.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała_Li » 07.08.2019 07:59

ja odliczam dni do wyjazdu:) bilety do plitvickich już kupione :wink:
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 07.08.2019 11:47

Mała_Li napisał(a):ja odliczam dni do wyjazdu:) bilety do plitvickich już kupione :wink:

Jeżeli będziesz w Pisaku, to napisz co i jak … czy gęsto - dużo ludzi, jak na plaży .. :papa:
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 07.08.2019 22:33

Ja jestem w Pisaku od niedzieli, w sobotę wyjeżdzamy. Większy raport zdam po powrocie bo siedzenie w internecie w takim miejscu o takim czasie jest zwyczajnie nieetyczne. :D

Powiem tylko tak: tu nic nie jest pod kątem prostym i dwa: takiego spokojnego miejsca i tak zarąbistego i krystalicznie czystego życia podwodnego jeszcze nie widzialem. (pewnie malo widziałem ;) )

W kwestii która mnie bolała najbardziej, jako człowieka który niepewnie się czuje za kierownica na górskich ekspozycjach. Mam dla podobnych sobie dobrą wiadomość. Górny zjazd z jadranki, jeszcze dwa lata temu niczym nie zabezpieczony i wąski, obecnie ma porządną barierkę i poszerzoną jezdnię. Nawet pas dla pieszych zrobili. Zobaczcie sami. :)

Filmów z wjazdów i wyjazdów mam kilka, wrzuce po powrocie na YT.
Aha, tak jak Rogoźnica w której byłem pierwszy tydzień jest z przewagą Czechów, tak Pisak jest polski. ;)

Obrazek
Tony
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 10.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tony » 10.08.2019 11:06

Witam, jestem tutaj pierwszy raz. Czy może mi ktoś pomoc, i podpowiedzieć gdzie znajdę fajna plaże w okolicach Pisaka, z możliwością pozostawienia gdzieś samochodu? Wjechałem do Pisaka ale za parkowanie jak tam nie mieszkasz jest chyba niemożliwe :)
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 10.08.2019 23:51

Tony napisał(a):Witam, jestem tutaj pierwszy raz. Czy może mi ktoś pomoc, i podpowiedzieć gdzie znajdę fajna plaże w okolicach Pisaka, z możliwością pozostawienia gdzieś samochodu? Wjechałem do Pisaka ale za parkowanie jak tam nie mieszkasz jest chyba niemożliwe :)

Koniec ulicy Zapadnej. Zaczyna się szutrówka i tam są niewielkie pobocza - można zaparkować jak ma się szczęście i nikt inny wcześniej nie zajmie :)
Tony
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 10.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tony » 11.08.2019 00:44

Dzięki, chyba w Zapadną nie wjechałem. Będę próbował.
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 11.08.2019 20:58

Agawa dobrze prawi, to chyba jedyne miejsce gdzie można by tam zostawić bryczkę. ;)

A w sierpniu 2019 na Put Vrulje zjeżdżało się tak:



Pomijając aspekt stromizny: najpiękniejsze miejsca do plażowania jak dla mnie do tej pory. Ciekawa sprawa: zero jeżowców blisko brzegu Musiałem się bardzo wysilić nurkując by je zobaczyć. W ostatnim dniu pożegnały nas delfiny. A dzień wcześniej były fale jak na Bałtyku. Z info bardziej praktycznych: 5x pizza + 4 cole + 1 piwo w Poracie = 410 HRK. ;) Ale gałka lodów opodal 8 HRK! Zero konkurencji a nigdzie tak tanio nie widziałem w tym roku. Wszędzie po dychu. :)
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 16.08.2019 02:03

Podbiję własny post, zamieszczając filmik z jazdy pod górkę.

Suma sumarum - nie jest tak źle :) byle nie trafić na układ śmieciarka + bus chłodnia do Studenaca, wtedy faktycznie trzeba szybko wiać w bok lub w tył. ;)

oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 16.08.2019 08:30

Do Jacek_P …. żadnych filmików nie widzę ...

.... koniec końców zobaczyłem filmiki ... wybrałem inną przeglądarkę :)
Ostatnio edytowano 20.08.2019 08:47 przez oldGIZMO, łącznie edytowano 1 raz
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 16.08.2019 18:00

To ciekawe, oba są publiczne i ja widzę miniatury do nich na forum bez problemu. Odtwarzają się prawidłowo. Ktoś jeszcze ma problem z wyświetleniem?

ps. kilku moich znajomych sprwdziło, filmy widać. :) Coś u ciebie nie funguje ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pisak - kto był i pamięta? - strona 70
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone