Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pisak - kto był i pamięta?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 08.07.2019 07:12

Pisze przeca, że w Zdravka było super. To o co te obawy? Pogoda powinna być ….
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 10.07.2019 08:13

Wyczaiłem dwa filmiki z wjazdu i wyjazdu do miasteczka.
Modernizacja była. :P Pojawiła się w zeszłym roku barierka ochronna na początku zjazdu.



Mała_Li
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 08.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała_Li » 12.07.2019 09:42

Po dwóch latach wracamy do Pisaczka :) Polecacie jakieś miejsca do zwiedzania w okolicy? Ostatnio bylismy w Splicie, Makarskiej, Omiś, Baśka Voda ...może jakaś wyspa? tylko czy da radę w jeden dzionek?

Pozdrav!
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 12.07.2019 12:41

Mała_Li napisał(a):Po dwóch latach wracamy do Pisaczka :) Polecacie jakieś miejsca do zwiedzania w okolicy? Ostatnio bylismy w Splicie, Makarskiej, Omiś, Baśka Voda ...może jakaś wyspa? tylko czy da radę w jeden dzionek?

Pozdrav!


Polecam jeziorka w Imotski (czerwono i modro) + wodospady Kravica w BiH, wracając z nich zahaczyć o Počitelj (muzułmańskie miasteczko z cudownymi widokami - trzeba troszkę pochodzić pod górkę), ewentualnie Mostar (BiH). Wjazd autem na sv Jure z Makarskiej (w lewo za konzumem na wylocie z Makarskiej). Jak chcesz wyspę to polecam Brać - rejs statkiem (fish piknik) z Omisia statkiem Junior. Na nim nie ma takiego zgiełku jak na większości.
Pozdrav
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 12.07.2019 12:42

Mała_Li napisał(a):Po dwóch latach wracamy do Pisaczka :) Polecacie jakieś miejsca do zwiedzania w okolicy? Ostatnio bylismy w Splicie, Makarskiej, Omiś, Baśka Voda ...może jakaś wyspa? tylko czy da radę w jeden dzionek?

Pozdrav!


Polecam jeziorka w Imotski (czerwono i modro) + wodospady Kravica w BiH, wracając z nich zahaczyć o Počitelj (muzułmańskie miasteczko z cudownymi widokami - trzeba troszkę pochodzić pod górkę), ewentualnie Mostar (BiH). Wjazd autem na sv Jure z Makarskiej (w lewo za konzumem na wylocie z Makarskiej). Jak chcesz wyspę to polecam Brać - rejs statkiem (fish piknik) z Omisia statkiem Junior. Na nim nie ma takiego zgiełku jak na większości.
Pozdrav
Mała_Li
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 08.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała_Li » 12.07.2019 13:55

Dzięki - przeczytałam sobie co się działo w wątku przez te prawie 3 lata i wpisałam parę rzeczy na listę :)
W Pisaku będziemy od 25 sierpnia także jeszcze muszę sie uzbroić w cierpliwość , na razie pozostają mi filmiki Agawy :wink:
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 12.07.2019 14:09

Mała_Li napisał(a):Dzięki - przeczytałam sobie co się działo w wątku przez te prawie 3 lata i wpisałam parę rzeczy na listę :)
W Pisaku będziemy od 25 sierpnia także jeszcze muszę sie uzbroić w cierpliwość , na razie pozostają mi filmiki Agawy :wink:

W jakim miejscu dokujecie w Pisaku ? .. bo ja będę ( jak dożyję ) w Ora od 27 sierpnia ...
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 12.07.2019 14:12

Wjazd autem na sv Jure z Makarskiej


To sobie dobrze zobacz najpierw na YT, bo to nie jest wjazd na górny parking w galerii handlowej. :)
Ja prawdopodobnie bym zmarł. :D
Mała_Li
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 08.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała_Li » 12.07.2019 14:13

Witam naszego wątkowego weterana :D
Zatrzymujemy się tam gdzie poprzednim razem czyli Bozenka House - miły gospodarz Pan Josko znalazł dla nas miejsce :)
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 12.07.2019 14:37

Jacek_P napisał(a):
Wjazd autem na sv Jure z Makarskiej


To sobie dobrze zobacz najpierw na YT, bo to nie jest wjazd na górny parking w galerii handlowej. :)
Ja prawdopodobnie bym zmarł. :D

Zawsze można wypożyczyć moplika :) ….

.. a do tego trzeba uważać na konie; czasem stoją w poprzek drogi.
Natomiast zjeżdżając, generalnie przed wypłaszczeniem, po prawej stronie rosną sosny, pod którymi można zobaczyć 20 cm szyszki. Nie wiem czy wolno zbierać ….. ale kilka na pamiątkę zebrałem.
Będąc na samym szczycie natomiast, można przy dobrej pogodzie wybrzeże Italii zobaczyć.
Pozostaje pytanie czy warto.... pewnie, że warto.
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 12.07.2019 14:45

Mała_Li napisał(a):Witam naszego wątkowego weterana :D
Zatrzymujemy się tam gdzie poprzednim razem czyli Bozenka House - miły gospodarz Pan Josko znalazł dla nas miejsce :)


Witam; również serdecznie....
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 13.07.2019 00:03

oldGIZMO napisał(a):
Jacek_P napisał(a):
Wjazd autem na sv Jure z Makarskiej


To sobie dobrze zobacz najpierw na YT, bo to nie jest wjazd na górny parking w galerii handlowej. :)
Ja prawdopodobnie bym zmarł. :D

Zawsze można wypożyczyć moplika :) ….

.. a do tego trzeba uważać na konie; czasem stoją w poprzek drogi.
Natomiast zjeżdżając, generalnie przed wypłaszczeniem, po prawej stronie rosną sosny, pod którymi można zobaczyć 20 cm szyszki. Nie wiem czy wolno zbierać ….. ale kilka na pamiątkę zebrałem.
Będąc na samym szczycie natomiast, można przy dobrej pogodzie wybrzeże Italii zobaczyć.
Pozostaje pytanie czy warto.... pewnie, że warto.


Na pewno warto, kocham góry ale paradoksalnie ja mam lęk wysokości, szczególnie podczas jazdy autem + rodzina na pokładzie. Zatem to nie wchodzi w grę. Natomiast idąc tą drogą pieszo lub jadąc na rowerze dałbym radę. Taki ze mnie dziwny gość. :)
Jeśli ktoś ma podobnie to lepiej niech się nie pcha autem. Całej chętnej reszcie zazdroszczę niezapomnianej przygody.
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 14.07.2019 10:35

... a wiesz , że pośrednio znam faceta co wjechał tam rowerem.... jego partnerka odpuściła w połowie drogi...
Zatem pozostaje Ci wypożyczenie moplika, czyli skutera ...
A poza tym, jeżeli zjechałeś i wyjechałeś autkiem do i z Pisaka, dyć to je to samo ino dłużej trwa ..
Natomiast jazda takim autkiem ja peugeot 407 kombi wydaje się być karkołomna ... no chyba, że Hołowczyc prowadzi..
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 14.07.2019 21:25

Nie no, proszę Cię. To nie jest to samo. I nigdy nie byłem w Pisaku, ale jest różnica między mocnym zjazdem w terenie zabudowanym na odcinku kilometra a wąską trasą nad przepaściami i otwartych przestrzeniach na kilkunastu kilometrach. Możesz mi wierzyć, że osoba z lękiem wysokości zauważy tę różnicę. :D
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 15.07.2019 07:29

Jacek_P napisał(a):Nie no, proszę Cię. To nie jest to samo. I nigdy nie byłem w Pisaku, ale jest różnica między mocnym zjazdem w terenie zabudowanym na odcinku kilometra a wąską trasą nad przepaściami i otwartych przestrzeniach na kilkunastu kilometrach. Możesz mi wierzyć, że osoba z lękiem wysokości zauważy tę różnicę. :D

Mosz recht ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pisak - kto był i pamięta? - strona 69
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone