Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pisak - kto był i pamięta?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 21.05.2019 22:39

ktat napisał(a):
Agawa. napisał(a):Taki oto film stworzyło moje młodsze 16 letnie dziecko z Pisaka i okolic :) Zapraszamy :)

Gdzie jest taka piękna dzika plaża w Pisaku ?

Nie za bardzo wiem o którą chodzi bo tam było ich kilka na filmie. Przeważnie to były plaże w stronę Marusici ;)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 22.05.2019 06:20

Agawa świetny filmik, pogratuluj synkowi. Powiedz co to za mury, twierdza w 4.20 filmu...?
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 22.05.2019 08:38

@Ktat - Właśnie też tam jadę. (Galić) :D Niestety nie byłem wcześniej, z wszystkich opinii i własnego węchu mam informację że to dobry wybór. Z Tanją (wląścicielką mam kontakt przez FB, rzeczowa, zdaje sie być ok). Klimatyzacja jest rozliczana w trybie godzinowym ale w pakiecie "w cenie" jest tyle godzin że żeby to wykorzystać to trzeba siedzieć w domu i mieć ją non stop włączoną.

Co do powyższych rozmów odnośnie otarć i porysowań lakieru. Nie, to nie jest mój problem. Zdarzy się to trudno. Moim problemem jest to jak bardzo jest stromo i czy to powoduje dyskomfort podczas wjazdu/zjazdu. Jak mam ciasno na płaskim to sobie może być, ostatecznie często się przeciskam w dużym mieście między wąskimi uliczkami albo parkuję na parkingach podziemnych. Bardziej mnie frustruje brak barierki na drodze o dużym nachyleniu. ;) Po raz kolejny oglądałem wczoraj filmik z wjazdów na sv. Jure. Dla mnie to kosmos :D

ps. ktat - ja przyjeżdzam do Galić 04.08. Może się miniemy albo spotkamy. :)
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 22.05.2019 09:09

amatus1 napisał(a):Agawa świetny filmik, pogratuluj synkowi. Powiedz co to za mury, twierdza w 4.20 filmu...?


To Twierdza Knin :papa:
ktat
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 05.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ktat » 22.05.2019 11:09

@ Jacek_P ja bardziej boję się podejść pod górę z plaży ;)
kiedy jedziecie ?


Agawa taka pierwsza na filmie jakaś pusta , my ostatnio byliśmy na tej plaży przy barze z tego względu ,ze apartament mieliśmy tuż przy wodzie (zdravka)
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 22.05.2019 16:48

ktat napisał(a):@ Jacek_P ja bardziej boję się podejść pod górę z plaży ;)
kiedy jedziecie ?


Agawa taka pierwsza na filmie jakaś pusta , my ostatnio byliśmy na tej plaży przy barze z tego względu ,ze apartament mieliśmy tuż przy wodzie (zdravka)

To my tam nie chodziliśmy wcale. Te wszystkie z filmu są na końcu ulicy Zapadnej :)
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 23.05.2019 10:13

ktat napisał(a):@ Jacek_P ja bardziej boję się podejść pod górę z plaży ;)
kiedy jedziecie ?


Tak jak pisałem, 04.08 przyjeżdżamy na 6 nocy.
O nie, na nóżkach to ja mogę nawet na sv Jure wejść. Oczywiście tą drogą asfaltową nie tam po skałach z przepaścią za metr. :D
HuMo
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 17.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) HuMo » 23.05.2019 11:15

Wybieram się do Pisak do Ora na początku lipca skodą superb i znów się naczytałam o zjeździe, jedni straszą drudzy uspokajają trzeba będzie się przekonać na miejscu. W planach są 2 tygodnie i zapowiada się, że codziennie będę pokonywał tą trasę gdyż plazing tylko do południa, a po poludniu jest tyle miejsc do zobaczenia... rodzinka pewnie będzie marudzić, że znowu coś wymyslam. Do tego kilka wyjazdów całodniowych Dubrownik, Omis, Bosnia. Na Sveti Jure też się wybieram ale na piechotę taki ambitny plan więc tu trasy nie sprawdzę autem.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 23.05.2019 12:05

HuMo napisał(a):Wybieram się do Pisak do Ora na początku lipca skodą superb i znów się naczytałam o zjeździe, jedni straszą drudzy uspokajają trzeba będzie się przekonać na miejscu. W planach są 2 tygodnie i zapowiada się, że codziennie będę pokonywał tą trasę gdyż plazing tylko do południa, a po poludniu jest tyle miejsc do zobaczenia... rodzinka pewnie będzie marudzić, że znowu coś wymyslam. Do tego kilka wyjazdów całodniowych Dubrownik, Omis, Bosnia. Na Sveti Jure też się wybieram ale na piechotę taki ambitny plan więc tu trasy nie sprawdzę autem.

Na piechotę 8O . O to ambitny plan naprawdę. Chociaż wycieczka całodniowa w lipcu po Dubrowniku, Splicie .... również potrafi "dać w kość". Moim zdaniem klimat w tej części Europy w wakacje jest dosyć trudny dla zwiedzających ale dla chcącego nic trudnego:). Moje "dziewczyny" po kilku wypadach nie należą " do chcących". Co do podjazdu to powiem szczerze, że mi nie przypadł go gustu ale nie jest źle. Dużo zależy od samego nastawienia i tego kogo po drodze się spotka:)
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 23.05.2019 12:35

HuMo napisał(a): Na Sveti Jure też się wybieram ale na piechotę taki ambitny plan więc tu trasy nie sprawdzę autem.


ooo, na piechotę na sv Jure? Da się zrobić, ale chyba z całym plecakiem wody. Zależy też skąd chcesz startować.

Ja nie muszę sprawdzać jak jest autem, mnie wystarczy co widzę na YT, dziękuję uprzejmie. :D
HuMo
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 17.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) HuMo » 23.05.2019 18:09

Patrząc na filmiki droga mnie jakoś nie przeraża fakt, że kilka razy byłem w Cro i może się już trochę przyzwyczaiłem. W zeszłym roku udało mi się nawet przytrzeć próg od spodu gdy mi wyjechał na zakręcie Rangem i musiałem uciekać w stronę poboczna, a skoda długa i niska i na załamaniu drogi i obciera zaliczona. Na Sv Jure planuje wejść oczywiście sam bez rodzinki (choć z jakimś kompanem na pewno było by raźniej), drogi jeszcze nie wybrałem. Planuje wejście z Makaru od kościoła, a wrócić wolałbym tą drugą trasą ale zobaczymy czy to nie za ambitny plan. Plecak wody trzeba zabrać albo lepiej i dwa :wink: , może uda się jakiś pochmurny dzień na wejście wykorzystać, zobaczymy.
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 24.05.2019 11:48

Jeszcze mam pytanko innego typu, dla tych co byli. W kierunku zachodnim ciągnie się taka dłuuuuga droga Put Borka - która prowadzi do Marusici. (dla mnie biegacza super sprawa). Tam autem da się przebić czy nie warto próbować bez 4x4? ;)
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 24.05.2019 12:39

Jacek_P napisał(a):Jeszcze mam pytanko innego typu, dla tych co byli. W kierunku zachodnim ciągnie się taka dłuuuuga droga Put Borka - która prowadzi do Marusici. (dla mnie biegacza super sprawa). Tam autem da się przebić czy nie warto próbować bez 4x4? ;)

…. autem????? pobiegać, pospacerować, rowerem …. nawet wodnym ale autem ?????? Na miły Bóg litości …. nie niszczyć
Droga zaminowana a jak jeszcze nie to zaminuję.... :)
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 24.05.2019 12:56

ok, czyli pomijając twój militarystyczny zapęd, jest to szutrowa nadmorska droga której nie kala się zasadniczo blachosmrodem ;) Pytam bo nigdy tam nie byłem a zdjęcie lotnicze na google maps jest na tyle niewyraźne że trudno to określić.

ps. co do bieganka: YES YES YES. Chociaż do Marusići to mi trochę za krótko, pewnie popędzę dalej. ;)
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 24.05.2019 13:10

polecam Ci Omiś …. tak by być wcześnie rano 6-7, kupić rybki w hali rybnej i truchtem powrócić … i grillować jak kisza …. będzie z 13 km w jedną stronę;
Można również pobiegać do Baska Voda … ale by monotonnie zbyt nie było w drodze powrotnej ( te same widoki ), to proponuję kółeczko, czyli:
do Omisza przez Marusici a powrót przez Kucice ….
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pisak - kto był i pamięta? - strona 66
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone