Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pisak - kto był i pamięta?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 05.03.2019 21:44

tre_k napisał(a):Dzięki zastanawiam się jak to że sobą zabrać chyba na bagażnik dachowy.

zmieścisz do bagażnika bo to deska pompowana :mrgreen: :D
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 06.03.2019 07:16

HuMo napisał(a):Hej, ja się wybieram na koniec czerwca początek lipca ;)

… a ja od 27 sierpnia czyli koniec sierpnia początek września... ;)
agnieszkad93
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnieszkad93 » 06.03.2019 14:49

Cześć!
Wraz ze znajomymi (4 os.) byliśmy w okresie od 4.07.2018 r. do 11.07.2018 r. w miejscowości Pisak. Mieliśmy rezerwację w apartamencie NINA - od razu przy plaży, z cudownym widokiem na morze. Rezerwację robiliśmy prawie rok wcześniej (wrzesień 2017 r.). Apartament był duży, wygodny, średnio drogi bym powiedziała. Po powrocie z urlopu patrzyłam na booking czy są wolne miejsca na 2019 r. - nie ma :o
Powiem tak, bardzo spokojna miejscowość. Jest piekarnia, kilka restauracji, 2 sklepy. Mi bardzo się podobało, lubię spokój. Plaża była od razu przy naszym domku. Tylko my na niej siedzieliśmy, czasami sąsiedzi wpadli, ale była na tyle mała, że głównie sami byliśmy. Także raj.
minusem była pogoda bo dość mocno wiało i woda była zimna ;<
Dla kogoś, kto chce wypocząć - polecam, rewelacja.
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 20.05.2019 09:47

My wybieramy się na początku sierpnia w tym roku. Widziałem film na YT jak ktoś jechał od strony południowej aż do samej miejscowości na ul. Put Vrulje, my też mamy tam apartament. Zastanawiam się jak bardzo jest wąska ta droga w dół do miasta. Wygląda na jedyną i jak tam mijają się auta, np. dwie furgonetki? Jak ludzie te domy tam budowali? :) Rok temu byliśmy w Igrane i też było mocno w dół, ale chyba nie tak wąsko. Ktoś ma jakieś doświadczenia?
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 20.05.2019 10:03

Jacek_P napisał(a):My wybieramy się na początku sierpnia w tym roku. Widziałem film na YT jak ktoś jechał od strony południowej aż do samej miejscowości na ul. Put Vrulje, my też mamy tam apartament. Zastanawiam się jak bardzo jest wąska ta droga w dół do miasta. Wygląda na jedyną i jak tam mijają się auta, np. dwie furgonetki? Jak ludzie te domy tam budowali? :) Rok temu byliśmy w Igrane i też było mocno w dół, ale chyba nie tak wąsko. Ktoś ma jakieś doświadczenia?

Nasz wyjazd z Pisaka z ulicy Zapadnej :) Twoja uliczka to ta na skrzyżowaniu na wprost naszego auta, gdzie pojawiła się ciężarówka :) więc wyjazd taki sam ;)
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 20.05.2019 11:26

Bardzo dziękuję za filmik Agawo :) Trochę kombinatoryki jest jak się zjawi taki układ samochodów, no ale mieliśmy tu w roli głównej 2x co najmniej 6tonówka :D Trochę nieswojo mi będzie tam już przy dojeździe do drogi magistralnej, ale w Igranu dałem radę, przez Peljesać dałem. Planujemy w zasadzie z Pisaka jeden wypad do Bośni a reszta to włóczęga i smażing więc jakoś to będzie. Pierwszą część wakacji spędzamy w Rogoźnicy Lozica i w sumie tez jest taka ciasnota tyle że jest raczej płasko, ale też cuda się zdarzają jak między dwie ciężarówki wjeżdza skuter znienacka itp. Ot, taki folklor. ;) Jakim autem jechaliście? Ja mam C4 Grand Picasso czyli średnie bydlątko jak na osobówkę.
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 21.05.2019 09:03

Ooooooo ….. ruszył temat...
A propos jazdy wąskimi uliczkami … polecam trasę na Sveti Jure… za Makarską trza dać w prawo.... i droga w Pisaku to nawet nie Pan Pikuś...
Pozdrawiam, oG
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 21.05.2019 12:19

Wiem, widziałem wczoraj kilka razy na YT, "pospacerowałem" również przez streetview. W moim wypadku jest to nie do przejechania. Mam różnego rodzaju lęki na takich ekspozycjach, a co dopiero z całą rodziną na pokładzie. Jasna sprawa, że jak się czegoś obawiamy to najlepiej porównać to do czegoś ekstremalnego, ale to niestety nie zawsze działa. Co do Pisaka to szkoda że mi nie wpadł wcześniej filmik Agawy, bo może i nie zdecydowałbym się. No teraz to już zadatek poszedł, zobaczymy, może nie spadniemy. ;)
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 21.05.2019 12:38

Jacek_P napisał(a):Bardzo dziękuję za filmik Agawo :) Trochę kombinatoryki jest jak się zjawi taki układ samochodów, no ale mieliśmy tu w roli głównej 2x co najmniej 6tonówka :D Trochę nieswojo mi będzie tam już przy dojeździe do drogi magistralnej, ale w Igranu dałem radę, przez Peljesać dałem. Planujemy w zasadzie z Pisaka jeden wypad do Bośni a reszta to włóczęga i smażing więc jakoś to będzie. Pierwszą część wakacji spędzamy w Rogoźnicy Lozica i w sumie tez jest taka ciasnota tyle że jest raczej płasko, ale też cuda się zdarzają jak między dwie ciężarówki wjeżdza skuter znienacka itp. Ot, taki folklor. ;) Jakim autem jechaliście? Ja mam C4 Grand Picasso czyli średnie bydlątko jak na osobówkę.


Nie przejmuj się Jacku. Jeśli najpierw przerobisz Lozicę, to tak jakbyś już miał połowę drogi za sobą. Ja też chyba ze trzy razy jeździłem na wakacje do Rogoźnicy na ulicę Lozica II, a następnie do Pisaka na Put Vrulje i powiem Ci, że nie ma się czego obawiać. Po pierwsze, to te drogi nie są takie wąskie i spokojnie samochód "z górką" się mieści. A po drugie 99% kierowców jest kulturalna i ustępuje sobie miejsca na mijankach. Z regóły ci co zjeżdżają puszczają tych co pod górkę (bo im ze sprzęgłem trochę ciężej) i ani razu nie widziałem podbramkowej sytuacji. Moje auto to Tiguan, więc trochę mniejsze od Twojego ale to nie apteka.
Głowa do góry i nie martw się :D
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 21.05.2019 13:03

Dzięki za słowa otuchy! :D Ja w tym roku Rogoźnica Lozica V (byliśmy tam w zeszłym roku - rewelacja), a potem właśnie Pisak, pierwszy raz. Staramy się "robić" pobyt na dwa miejsca żeby było urozmaicenie. Dam znać jak było. :)
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 21.05.2019 13:33

Marek 73 ma rację.
W Pisaku byłem … 9-10 razy i ni otarcia.
Wszystko zależy od kultury kierowców.
Pierwszy raz pojechaliśmy z przyjaciółmi w 2007 r., jak to napisałeś na dwa miejsca.....
Po przybyciu do Apartamentowca "ORA" … żuchwy nam się odbiły od placu … i pieronem my załatwiali coby drugi tydzień też pozostać….
Jeżeli nie będzie zbyt gęsto - będzie OK...
Miłego pobytu ...
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 21.05.2019 20:10

Jacek_P napisał(a):Bardzo dziękuję za filmik Agawo :) Trochę kombinatoryki jest jak się zjawi taki układ samochodów, no ale mieliśmy tu w roli głównej 2x co najmniej 6tonówka :D Trochę nieswojo mi będzie tam już przy dojeździe do drogi magistralnej, ale w Igranu dałem radę, przez Peljesać dałem. Planujemy w zasadzie z Pisaka jeden wypad do Bośni a reszta to włóczęga i smażing więc jakoś to będzie. Pierwszą część wakacji spędzamy w Rogoźnicy Lozica i w sumie tez jest taka ciasnota tyle że jest raczej płasko, ale też cuda się zdarzają jak między dwie ciężarówki wjeżdza skuter znienacka itp. Ot, taki folklor. ;) Jakim autem jechaliście? Ja mam C4 Grand Picasso czyli średnie bydlątko jak na osobówkę.

W Pisaku byliśmy dwa lata z rzędu Renówką III Grandtourem więc dość długie to kombi ale również obyło się bez otarć ;)
ktat
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 05.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ktat » 21.05.2019 22:06

my byliśmy 407 , a później aurisem kombi , znajomi mondeo i tez nic :)
ktat
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 05.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ktat » 21.05.2019 22:09

Agawa. napisał(a):Taki oto film stworzyło moje młodsze 16 letnie dziecko z Pisaka i okolic :) Zapraszamy :)

Gdzie jest taka piękna dzika plaża w Pisaku ?
ktat
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 05.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ktat » 21.05.2019 22:21

na przełomie lipca i sierpnia będziemy 3 raz w Pisaku (przypadek ... miała być Istria , aaaale to nie to ;) w dodatku znaleźć coś w maju dla 12 osób sprawa trudna ) byliśmy już w Ora , Zdravka (super) teraz Galic - ma ktoś opinie o tym domu ? jak daleko do plaży wszak to końcówka Pisaka Put Vrulje 63
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pisak - kto był i pamięta? - strona 65
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone