Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pisak + mała pętla po Bośni i Hercegowinie 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 25.09.2014 15:05

Natala
Buuuuu ... część zdjęć mi się nie otwiera (pewnie z połowa).
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 25.09.2014 15:32

a to ja napisał(a):Natala
Buuuuu ... część zdjęć mi się nie otwiera (pewnie z połowa).

atojka Twój avatar mi się nawet nie otworzył 8O
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 25.09.2014 19:48

kaszubskiexpress napisał(a):atojka Twój avatar mi się nawet nie otworzył 8O


Mi również, ale myślałam, że tylko ja tak mam ...

Natala, sorry za OT. Wracaj i ... pisaj, wklejaj :)
Roland90
Cromaniak
Posty: 512
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 26.09.2014 00:26

Witam zasiadam i czekam na dalsze zdjęcia .
natala
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) natala » 26.09.2014 09:36

Nie ma za co ,zasiadam i kontynuuje relację ;)

W okolicach mostaru zahaczyliśmy jeszcze o Blagaj ,ze swoim malowniczym "źródełkiem" rzeki Buny .

Tak to mniej więcej wygląda z daleka :D
blagaj1.jpg


a tak z bliska ...
blagaj2.jpg


No i poziom wody trochę wysoki siedząc w barze można było stópki schłodzić bo woda lodowata 8O
blagaj 3.jpg



Zwiedzamy i zwiedzamy aż tu nagle o kurcze to już 16 !!! A w planach był jeszcze Poćitelj ,Madjugorie i wodospady Kravica .Ja już widziałam Mejdugorie i stwierdzam że nic tam ciekawego nie ma ale moja druga połówka uparła się że musimy tam pojechać. Czas nas naglił a chcieliśmy bardzo wykąpać się w wodospadach ,więc wypadł z planu Poćitelj :(
natala
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) natala » 26.09.2014 11:35

No to lecimy dalej :)
Medjugorie jak dla mnie dobra machina do nabijania kasiory nic więcej :roll:
Handel kwitnie ,można kupić wszystko od okularów ray-ban ,przez buty nike'a do torebek Louis Vitton oczywiście podróbki pierwsza klasa :D
medju1.jpg


Nawet nasz Polski Big Star się znalazł
medju 3.jpg



Jezus ułożony w kształcie krzyża z którego kolana sączy się ponoć krew .Niezauważyłam niestety krwi ,ale zauważyłam nowy biznes można zakupić specjalne chusteczki z napisem Medjugorie i pocierać nimi kolano ,niesamowite jeszcze dwa lata temu nie były dostępne w sklepikach :roll:
medju 2.jpg


I żeby nie było nie mam nic do wiary i ludzi wierzących ale przeraża mnie biznes jaki ludzie z tego robią ;/

Trochę zniesmaczeni uciekamy nad wodospady ;)
natala
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) natala » 26.09.2014 11:56

Około godziny 18 dojeżdzamy do wodospadów ,cali rozochoceni bierzemy stroje i ręczniki :D Hurra wkońcu się schłodzimy po intensywnym zwiedzaniu ,będzie super :D

Już widać wyłaniające się z doliny wodospady :D
krawica1.jpg


Schodzimy coraz niżej i niżej ...coraz chłodniej .Dochodzimy do wody a tam lodówa że hej , no to lipa kąpiel odpada .Mój luby szczególnie załamany ,bo ja już miałam okazje kąpać się w wodospadach :(
No cóż pozostaje pofocić trochę i wracamy do Pisaka.

kravica2.jpg

kravica3.jpg

kravica4.jpg

kravica5.jpg
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 26.09.2014 11:58

popatrzę sobie również

w BiH widzę same znajome kąty - no może poza Medjugorie
w ogóle fascynuje mnie, że tyle osób z wątku odwiedza to miejsce, no chyba, że z poczucia baaaardzo głębokiej wiary
mnie ono przeraża swoją kiczowatością 8O
natala
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) natala » 26.09.2014 12:01

Kasia i Krzyś mnie również to miejsce przeraża dlatego bardzo nie chciałam drugi raz tam jechać , mój luby się uparł a szybciej chciał uciekać stamtąd niż ja :D Teraz żałuje mogłam się uprzeć i zobaczyć Poćitelj ,no ale cóż będzie po co wracać ;)
natala
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) natala » 26.09.2014 12:20

Dzień 3 (4 września )

Pogoda dalej nie dopisywała ,chociaż nie było już najgorzej ;)
Zrobiliśmy sobie zatem małą wycieczkę na zatokę Vrulje ,aby w końcu zobaczyć ją z dołu :D
Zejście nie było zbyt łatwe ,a my w japonkach niczym turyści wchodzący na Giewont.
zatoka3.jpg

zatoka 1.jpg


gdzieś po drodze w dół ...
zatoka2.jpg


Bez wątpliwości warto zejść ,ale w upale na pewno bym się nie odważyła na ten wyczyn :D
natala
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) natala » 26.09.2014 12:42

Dzień 4,5,6,7,8 i 9 :D

Wszystko co mieliśmy w planie zwiedzić przez cały nasz wypoczynek ,zostało zwiedzone 8)
Pozostało nam słodkie nic nie robienie ,plan kolejnych dni wyglądał następująco :
rano -plażing :D
popołudniu- obiad (po obiedzie znów plażing )
wieczór - drinkowanie :D :D :D
I tak przez całe 6 dni .
Plaża część lądowa :D
nasza plaza 2.jpg

plaza.jpg

i część podwodna ;)
pod woda.jpg



Wieczorem na drinka wpadali do nas goście :lol:

Gość nr 1
gosc1.jpg


Gość nr 2
gość 2.jpg



A no i jeszcze odwiedził nas okoliczny kocur cwaniaczek :oczko_usmiech: Miauczał nam bidulina pod oknem więc ja dobroduszna podkarmiłam go trochę ,na co on gdy chcieliśmy go pogłaskać wypioł się na nas i poszedł pod kolejne okno żebrać 8O co za cham !
kocur.jpg
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 26.09.2014 13:10

Jestem i ja:)

W zeszłym roku byliśmy w Stanici,pogoda była cały tydzień no lampa...nie pojechaliśmy do tych jeziorek i teraz żałujemy,mój M ostatnio napomknął,że może znów byśmy pojechali w to samo miejsce?
Grecja to większy wydatek,Chorwacja o wiele tańsza i równie piękna ...masz porównanie?
natala
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) natala » 26.09.2014 13:17

loverosa ,z tego co rozmawiałam ze znajomymi to jeżeli chodzi o wydatki na miejscu to jest bardzo podobnie :) Orientowałam się też cenowo ile za nocleg trzeba liczyć i jest delikatnie drożej .
Dla nas jako pary z Gdańska wcale Chorwacja nie jest taka tania bo jak zliczysz paliwo i winiety to sam przejazd wychodzi prawie 2 tysiące ;/ A do Grecji można dorwać już lot czrterówką za 3 stówki od osoby do tego wynajmujesz samochód na tydzień i wychodzi nawet mniej niż podróż własnym samochodem do Cro :)
natala
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) natala » 26.09.2014 13:20

Wracając jeszcze do jeziorek do super sprawa szczególnie że można w nich popływać i woda też całkiem przyjemna była ;)
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pisak + mała pętla po Bośni i Hercegowinie 2014 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone