Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pisak, app. Djerek - i jak wrażenia?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
flowercia
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 05.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) flowercia » 14.09.2007 21:26

Witajcie, właśnie wrócilśmy z Piska generalnie w tym roku pogoda nie dopisała pierwszy tydzień było b. zimno, na całe 2 tygodnie tylko przez 6 dni byliśmy na plaży, pierwszy tydzień chodziliśmy w kurtkach i ... grzaliśmy apartament klimatyzacją.
Jeśli chodzi o apartamenty Dereka - to ja się niestety rozczarowałam
apartament w którym byłam czyli zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
w ogóle nie wyglądał tak jak na zdjęciu, były stare niepraktyczne meble (szczególnie w kuchni), popsuta szafa... jedynie taras był rzeczywiście ładny, ale jak zrobiło się b. zimno... to nie mieliśmy gdzie jeść bo nie było stołu w środku a w kuchni nie było w ogóle miejsca na przygotowanie posiłków i trzymanie produktów, no i jest to typowy apartament hotel...
Jeśli chodzi o klimatyzacje to jest i działa z tymże klimatyzator był zawieszony na zewnątrz naszego apartamentu i podpięty nie tylko do naszego apartamentu ale tez do sąsiadów także jak sąsiad włączył klimę u siebie nie dało się siedzieć na tarasie bo strasznie hałasowała, na szczęscie ze wględu na pogodę był tylko raz włączony przez sąsiadów.
Widziałam też jego apartament exclusive, który z exclusive nie ma nic wspólnego jedynie rzeczywiście wielki taras jest super. Jest jedna sypialnia oddzielna z rozsuwanymi drzwiami, a druga sypialnia (rozkładana sofa) jest połączona z ogromną kuchnią także raczej jest to apartament dla jednej rodziny mimo iż jest dośc duży. Generalnie z zewnątrz dom jest rzeczywiście śliczny i zadbany, w środku korytarze też są zasze pospąrzane... ale to wszystko ja generalnie już tam nie zawitam... ale ponieważ jestem zakochana w Pisaku na pewno wiele razy tam wrócę... bo ostatecznie i tak było super! postaram się jeszcze opisać nasz pobyt dokładniej i powklejać zdjęcia.
Pozdrawiam flowercia
adr107
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 01.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) adr107 » 11.08.2009 14:44

Witajcie
Mnie pogoda w Pisaku (Apartamenty Djerek) dopisała w przeciwieństwie do Flowerci i to było moim przekleństwem (naszczęście tylko 7 dni). Myślałem że dam radę z klimatyzatorem nad głową, ale zasiadając na balkonie do kolacji (nie ma innego miejsca przewidzianego na posiłki - poza knajpkami) zaczynał się koncert na sprężarke i wentylator. Ja z klimy wogóle nie korzystałem, natomiast nasi sąsiedzi non stop. Wstaje rano 9.00 KLIMA wracam z plaży na obiad KLIMA po kolacji do nocy KLIMA.
Rozmawiałem z właścicielem że przyjechałem tu odpocząć i chcę trochę spokoju to wyłączył bezpieczniki od klimy (co spowodowało że nie mieliśmy też światła na balkonie i prądu w sypialni), ale po interwencji naszych sąsiadów (około 2h) klima została włączona na stałę.
Kolejna rzecz to parking. Djerek ma tylko 3 miejsca pod domem osłonięte winoroślą, natomiast kolejne 3 to ultra nasłoneczniona dziura w ziemi ok. 100 m od domu (nawet osłony na szyby nic nie dawały).
Zejście do plaży - wydaje mi się, że wszyscy zbyt delikatnie opisaliście ten tor przeszkód.Strome stopnie ze starych pustaków i betonu, kawałek liny jako poręcz tyle, że na wysokości kolan i 160 stopni w dół no i niestety kiedyś trzeba wrócić.
Byłem juz kilka razy w Chorwacji, ale takie zejście do morza widziałem pierwszy raz.
Generalnie Apartmani Djerek - nikomu nie polecam, właściciel ma wszystko gdzieś jedyny plus to sam PISAK (acha cena nie zawiera nawet butelki zimnej wody).
marcin35
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin35 » 11.08.2009 15:31

adr107 napisał(a):Witajcie
Mnie pogoda w Pisaku (Apartamenty Djerek) dopisała w przeciwieństwie do Flowerci i to było moim przekleństwem (naszczęście tylko 7 dni). Myślałem że dam radę z klimatyzatorem nad głową, ale zasiadając na balkonie do kolacji (nie ma innego miejsca przewidzianego na posiłki - poza knajpkami) zaczynał się koncert na sprężarke i wentylator. Ja z klimy wogóle nie korzystałem, natomiast nasi sąsiedzi non stop. Wstaje rano 9.00 KLIMA wracam z plaży na obiad KLIMA po kolacji do nocy KLIMA.
Rozmawiałem z właścicielem że przyjechałem tu odpocząć i chcę trochę spokoju to wyłączył bezpieczniki od klimy (co spowodowało że nie mieliśmy też światła na balkonie i prądu w sypialni), ale po interwencji naszych sąsiadów (około 2h) klima została włączona na stałę.
Kolejna rzecz to parking. Djerek ma tylko 3 miejsca pod domem osłonięte winoroślą, natomiast kolejne 3 to ultra nasłoneczniona dziura w ziemi ok. 100 m od domu (nawet osłony na szyby nic nie dawały).
Zejście do plaży - wydaje mi się, że wszyscy zbyt delikatnie opisaliście ten tor przeszkód.Strome stopnie ze starych pustaków i betonu, kawałek liny jako poręcz tyle, że na wysokości kolan i 160 stopni w dół no i niestety kiedyś trzeba wrócić.
Byłem juz kilka razy w Chorwacji, ale takie zejście do morza widziałem pierwszy raz.
Generalnie Apartmani Djerek - nikomu nie polecam, właściciel ma wszystko gdzieś jedyny plus to sam PISAK (acha cena nie zawiera nawet butelki zimnej wody).
Mysle ,że Twój opis powinieneś zamieścić także w temacie "Czarna lista apartamentów" polecam!!!!
Dromader
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 09.02.2011 16:01

Z uwagi na fakt, że w ramach tegorocznych planów wakacyjnych Villa Djerek w miejscowości Pisak jest przez nas brana pod uwagę, pozwoliłem sobie na odświeżenie wątku. Wpisów w nim nawet sporo (i to diametralnie różnych 8O ), jednak ostatni sprzed prawie dwóch lat. Wszystkich korzystających z tego apartamentu w ubiegłym (2010) roku, proszę podzielenie się swoimi opiniami.

Wszystkie newsy mile widziane :wink:
Dromader
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 09.02.2011 21:33

Podbijam temat, gdyż duża ilość chętnych była z pewnością przyczyną zablokowania możliwości dokonania wpisów w tym wątku :wink: :wink:
Arken
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 11.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arken » 11.03.2011 02:17

Witam wszystkich Cromaniaków.......

Dołączam się do prośby przedmówcy, u nas w planach również to lokum w tym roku.
W zeszłym byliśmy w Baska Voda i mieliśmy już dość tych 600 metrów do plaży codziennie po asfalcie w dół i w górę ( apartamenty Ivana przy Jadrance ).
Mam nadzieję, że te opisane wcześniej schody nie wywołają takiego niesmaku jak wspinaczka w roku ubiegłym.
Natomiast rzeczywiście może ktoś był w zeszłym roku w tych apartamentach i może coś świeższego napisać, bo rozbieżne opinie sprzed dwóch lat sieją ziarno niepewności co do słuszności decyzji o wyborze miejsca........

BTW. Josko napisał, że przed wakacjami postara się założyć u siebie WiFi wliczone w cenę........ pożyjemy zobaczymy.......
Dromader
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 11.03.2011 16:05

Arken, witamy na forum.

Mnie nie udało się niestety zweryfikować aktualnych opinii osób, które były w tych apartamentach. Z drugiej strony (nie z tego powodu) plany i miejsce tegorocznego wyjazdu zmieniliśmy. W tym roku ... wyspiarsko :wink:

Powodzenia :!:
Arken
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 11.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arken » 12.03.2011 22:49

jednakowoż mimo różnych i niekiedy sprzecznych opinii podejmuje ryzyko wypoczynku w tym miejscu.miejscu. Ale niestety dopiero w drugiej połowie lipca...jak dożyję do wyjazdu i przeżyję pobyt, to napiszę o odczuciach
charmside
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 22.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) charmside » 22.03.2011 11:24

Witam Wszyskich serdecznie.

Arken napisał(a):Witam wszystkich Cromaniaków.......
...
BTW. Josko napisał, że przed wakacjami postara się założyć u siebie WiFi wliczone w cenę........ pożyjemy zobaczymy.......


Arken - czy masz na myśli Josko z zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link przydałby sie Wi-Fi

Będę tam w tym roku od 11 do 21 czerwca w apartamencie "A". Podobno ma nowy taras z widokiem na morze. Poczekamy, zobaczymy.
Arken
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 11.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arken » 22.03.2011 13:28

charmside napisał(a):
Arken - czy masz na myśli Josko z zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link przydałby sie Wi-Fi

Będę tam w tym roku od 11 do 21 czerwca w apartamencie "A". Podobno ma nowy taras z widokiem na morze. Poczekamy, zobaczymy.


Niestety - chodzi o zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Arken
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 11.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arken » 18.08.2011 23:03

Witam po powrocie ... czyli jak widać przeżyłem...
Apartamenty Djerek przy Put Vrulie 100

Czysto, schludniej jako że to końcówka ulicy to ruch na niej niewielki więc i cicho. widoki z balkonów z ostatniej kondygnacji pierwszorzędne i rekompensujące wiele innych niedogodności jak np. ok. 600 metrów po sinusoidzie do sklepu Studenac i "straganu" warzywno-owocowego w centralnej części Pisaka, kontenerów na śmieci znajdujących się w połowie tej drogi.
Plaża znajdująca się przy porcie jest niewielka i ostro oblegana.

Alternatywą są plaże znajdujące się pod koniec Put Vrulie. Do jednej z nich prowadzą strome schody, najpierw betonowe ok. 70 stopni, następnie wykute lub ułożone w skale z bardzo wyraźnym efektem erozji wyposażone w poręcz ze słabo naciągniętych lin. Druga plaża, to po tych 70 stopniach odbijamy w lewo i zakosami wydeptaną scieżką udajemy się krok za krokiem w dół skarpy na żwirową plażę z zaparkowanymi na niej pontonami, łodziami itp.....plaża zrobiła na mnie wrazenie "brudnej" i niezbyt przyjaznej.

Wreszcie plaża trzecia, na samym końcu ulicy zejście przez las wydeptaną scieżką jakieś 250 metrów, cały czas w dół....dochodzimy do fajnej plaży o żwirkowym podłożu, ale z marnym wejściem do wody ( marne, tzn. śliska szeroka na jakieś 15 metrów płaska skała stanowiąca dno a tuż za nią "urwisko" i od razu ze 4 m głebokości )
Dalej za tą plażą, po przebyciu "odcinka specjalnego" składającego sie z rozrzuconych w nieładzie skałek po których trzeba przejść, oczom ukazuje się piękna plaża z łagodnym żwirkowym zejściem ( akuratnym dla maluchów ) i wodą jak marzenie.

Wracając do apartamentów - doskonałą sprawa jest balkon biegnący przez całą długość piętra z otwieranymi przepierzeniami doskonale wspomagającymi integrację z sąsiadami, którzy w tym roku dopisali wyśmienicie.

Apartament a w zasadzie studio które zajmowałem wyposażone wystarczająco w naczynia, sztućce, szklanki, kubki, garnki, dwie mocno spracowane patelnie i tępy nóż "szefa kuchni" UWAGA - brak czajnika, ani zwykłego ani elektrycznego. elektryczna kuchenka ze standardowymi metalowymi płytami grzejnymi, mała lodówka z małym zamrażalnikiem.

w łazience śliska posadzka, sedes, bidet, zielona wanna zamontowana bez pomyślunku, albo bateria wbija się w lewe ramie, albo korek w du**e.

Dwa wygodne łózka - jedno "małżeńskie + rozkładana wersalka, pościel jest na wyposażeniu, na balkonie okrągły stół, popielniczka, 4 krzesła i piękny widok na wodę i wyspę Brać.

telewizor LCD ok.21 cali z mnóstwem wejść, w ofercie programowej min. TV Polonia :D. Radia brak, mało kontaktów ( okrągłe wtyczki nie zawsze wchodzą )

Ogólnie miejsce fajne, p. Derek pojawił sie raz, zainkasował kasę i tyle go widzieliśmy, natomiast jego mama, przesympatyczna serdeczna kobieta służącą pomocą i radą mimo nieznajomości innego języka niż jej ojczysty.

Na powitanie litr domowego wina z winogron, wymiana ręczników co tydzień.

W centrum Pisaka dwie konoby - Leut i Porat, Porat odradzam, 15 minut czekania aż się kelner gośćmi zainteresuje, potem ok. godziny oczekiwania na pizzę przy rozcieńczonym piwie, do tego drożyzna.
W Leucie nie byłem.

Możliwość płacenia kartą TYLKO w sklepie Studenac, brak bankomatu.

Pierwszy wjazd i wyjazd samochodem do i z Pisaka wzbudza lekki dreszczyk emocji - wąsko stromo i mijanki z innymi samochodami. Miejsca parkingowe - pod winoroślą przy budynku i jakieś 30 metrów od budynku wygospodarowany żwirowo ziemny plac.

Ogólnie miejsce godne polecenia, miejscowość akuratna na cichy spokojny wypoczynek bez zgiełku i tłumów ludzi - brak deptaków, straganów z pamiątkami itp.
A-ha, rano przy sklepie można kupić świeże ryby od tutejszych rybaków.

To tyle, jak coś mi jeszcze wpadnie do głowy to dopiszę.
wildthink
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 12.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wildthink » 26.01.2019 13:54

Odkopuję temat, po w tym roku padło na Pisak.
Czy był ktoś w ostatnim czasie u Dereka. Coś się zmieniło na + lub -.
Ewentualnie, ktoś ma namiary na kwaterę dla 5 os. (2+3, może być 2+2, najmniejszy z nami się wyśpi ;) w Pisaku, blisko morza z widokiem na morze.
Arken
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 11.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arken » 26.01.2019 21:14

Proponuję apartamenty ORA w Pisaku, fajne balkony, ładny widok, miejsca parkingowe, i w miarę przyjazne zejście do morza. Pomocni właściciele.
wildthink
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 12.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wildthink » 30.01.2019 20:36

Dzięki, sprawdziłem i naprawdę prezentują się ciekawie.
Poprzednia strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje

cron
Pisak, app. Djerek - i jak wrażenia? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone