Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PILNE! Kwestia paszportu w podróży samolotem

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mironek
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.06.2012
PILNE! Kwestia paszportu w podróży samolotem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mironek » 26.06.2012 15:22

Witam!

Chciałbym się wybrać na krótki urlop do Chorwacji samolotem - czy potrzebny mi będzie paszport? Kiedy wyjeżdżałem samochodem wystarczył dowód.

Pozdrawiam
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 26.06.2012 20:16

TAK!!!. Lecialam w maju.
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 26.06.2012 20:20

Mylisz się zoohha .
Nie jest potrzebny paszport. Wystarczy dowód.
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 26.06.2012 20:21

Witam
Wydaję mi się, że bez paszportu nie wylecisz. Samoloty do Cro odlatują z części terminala na którą nie wejdziesz bez paszportu ( kraje nie Shengen).
Pozdrawiam
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 26.06.2012 20:25

Dziwne miejsce na szukanie odpowiedzi ......... nie lepiej zapytać kompetentne służby lub właściwych urzędników?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2012 20:26

http://grandtourblog.pl/2009/08/odwiedz ... samolotem/

Artykuł z 2009 r., więc chyba ku gorszemu nie poszło.
Proszę jeszcze tutaj poczytać

http://www.goldenline.pl/forum/964378/c ... d-osobisty
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2012 20:32

I jeszcze tu:

http://www.msz.gov.pl/Informacje,dla,ob ... ,1800.html

Ale polecam zadzwonić na infolinię przewoźnika :D
szaraczek1985
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 03.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szaraczek1985 » 26.06.2012 20:51

jutro lecę do Chorwacji z biura podróży, kilkukrotnie pytałam o paszport i otrzymałam odpowiedz że wystarczy dowód :) chyba w biurze podróży takie rzeczy muszą wiedzieć :P
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2012 20:54

Powinni, ale dla spokoju proponowałbym przedzwonić na lotnisko. Tak będzie najpewniej. Na pewno jest jakaś infolinia. Trzeba w googlarce poszukać strony lotniska i zadzwonić.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2012 20:55

Choć z drugiej strony jeśli jutro to może już nawet lepiej nie dzwonić :D :D
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 27.06.2012 11:47

szaraczek1985 napisał(a):jutro lecę do Chorwacji z biura podróży, kilkukrotnie pytałam o paszport i otrzymałam odpowiedz że wystarczy dowód :) chyba w biurze podróży takie rzeczy muszą wiedzieć :P



Jeśli kilkakrotnie otrzymałeś odpowiedz to po co wiercisz dziurę dalej?
Biura podróży sprzedają masę wycieczek i chyba pani ma świadomość tego co mówi .
W maju lecieliśmy liniami OLT , koleżanka miała tylko dowód-nikt problemów nie robił ani na przylocie do cro a tym bardziej na wylocie.
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 27.06.2012 15:22

Adam66 napisał(a):Samoloty do Cro odlatują z części terminala na którą nie wejdziesz bez paszportu ( kraje nie Shengen).


A co to ma wspólnego z Schengen?
Wystarczy dowód i tyle.

Irlandia też nie jest w Schengen i lecisz sobie na dowód.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 27.06.2012 15:34

To dlaczego mam Dubrovnik wbity w paszport???
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 27.06.2012 15:46

A dlaczego nie?
Do dowodu nie da się wbić pieczątki, takie życie :wink:
Pogranicznik się nudził i wbijał. U nas przed zniesieniem kontroli granicznej też czasami wbijali...
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 27.06.2012 15:49

nie wiem, nie chce mi się teraz szukać po linkach, ale wydaje mi się, ze do samolotu trzeba paszport, zresztą na górze Zoohha napisała, że w maju była i potrzebowała.
U mnie wszyscy mają paszporty, bo świat na Europie się nie kończy ;)

a takie na szybko

Na czym polega odprawa na lotnisku?

Odprawa to nic innego jak sprawdzenie paszportów osób podróżujących, nadanie bagażu rejestrowanego oraz odbiór karty pokładowej. Odprawa zwykle rozpoczyna się na 2 godziny przed odlotem. Wyjątkiem są loty do USA i Kanady, gdzie pasażerowie powinni pojawić się nawet 4 godziny wcześniej. Po przybyciu na lotnisko pasażer powinien zgłosić się do jednego ze stanowisk odpraw tzw. check-in z przygotowanym wcześniej paszportem lub dowodem osobistym (loty do krajów Unii Europejskiej) oraz wydrukowanym biletem elektronicznym lub otrzymanym biletem papierowym. W trakcie odprawy, pasażer otrzymuje kartę pokładową (boarding pass), która upoważnia do wstępu na pokład samolotu
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji

cron
PILNE! Kwestia paszportu w podróży samolotem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone