Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ukraina- Góry I Pagórki

Ukraina to prawdziwy raj dla miłośników górskich wędrówek. Górzyste i wyżynne tereny rozciągają się niemal przez cały kraj. Tradycyjnym ubiorem Ukrainek i Ukraińców jest wyszywanka czyli koszula (zwykle biała) pokryta folkowym haftem. Na Ukrainie znajduje się jeden z geograficznych środków Europy – w niewielkiej wsi Diłowie, która położona jest w pobliżu Rachowa. Wielkanocne, kolorowe pisanki pochodzą właśnie z Ukrainy.
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 24.11.2015 21:22

Można przyjąć ze w jedną stronę czas to 1.30 min
aaa.PNG

s.PNG
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 24.11.2015 21:30

Idziemy na Popa. Po ok. 300 m jest po lewej stronie budynek drewniany który służy za schronienie lub nocleg. Mijamy go i za ok 400m są ławki i stoły gdzie zatrzymujemy się na obiad. Na Popa można iść albo krótszym szlakiem tym którym idziemy albo dłuższym przy czym tym dłuższym można podjechać autem wyżej w punkt gdzie oba szlaki się łączą. Spoglądam na Popa i widzę czarne chmury , spoglądam na Pietrosa i Berlebashka tam w miarę . Nie mogło by się to zamienić , hm pewnie nie.
DSCN6530.JPG
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 24.11.2015 21:44

Po obiedzie wyruszamy jednakże widok jest tragiczny
DSCN6533.JPG

od wysokości 1750 m nie ma nic przynajmniej nie widać. Jak by nie to ze trzeba było tu prawie 2 godziny się kolebotać w uazie i to wcale nie za małe pieniądze to bym zrezygnował . Jest po 15 za chwile zacznie się ściemniać wszak to październik. Wyjście będzie typowo na sztukę wyjdę nic nie zobaczę i zejdę. Trudno.
W innym kierunku taki widok
DSCN6536.JPG

ale nie ma wiatru więc szanse na przepędzenie chmur żadne.
DSCN6537.JPG

Do tego miejsca można podjechać autem. Od tego jest już tylko bardzo stromo w górę.
DSCN6538.JPG

Widoczność hm brak
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 25.11.2015 18:11

...
DSCN6541.JPG
Poniżej pięknie

podczas podejścia
DSCN6543.JPG

DSCN6544.JPG

po dłuższej chwili dochodzimy do granicy
DSCN6545.JPG

jeżeli byśmy szli granicą od Dilove - a tak było najpierw w planie- to tu byśmy wyszli
DSCN6546.JPG
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 25.11.2015 22:18

z tego miejsca wystarczy parę razy ruszyć nogami i jest się na Popie
DSCN6547.JPG

DSCN6549.JPG

widać cel , pogoda prawie idealna jest super wszyscy zadowoleni :mrgreen: :smo: :oczko_usmiech: :roll: :D :D
DSCN6550.JPG
tercja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 232
Dołączył(a): 27.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tercja » 27.11.2015 18:49

Znam osoby, które lubią wędrować we mgle :)
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 27.11.2015 22:29

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
tercja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 232
Dołączył(a): 27.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tercja » 29.11.2015 18:45

piotrf napisał(a):"Uazy zawiozą Was wszędzie" - tak stwierdził i udowadnia za każdym razem nasz znajomy z Użhorodu :lol:

Pozdrawiam
Piotr


i to mogę potwierdzić Piotrze :)

wajheczka napisał(a):Na połoninę Lisicz według navi są dwie drogi jedna dłuższa 16 km druga 12 km . Liczę ze pojedziemy krótszą. Nie stety jedziemy dłuższą nie wiem czemu , może ta krótsza jest nie przejezdna do aut. Faktem jest ze 16 km jechaliśmy 1.40 min non stop. Drogi można napisać ze nie ma . Podczas jazdy trzymałem się czego tylko można było żeby nie wypaść z auta bo tak tłukło a raczej trzepało w aucie jak na wibratorze. Nie zrobiłem ani jednego zdjęcia w czasie jazdy bo nie byłem wstanie utrzymać aparat w ręce. Żaden opis nie odda stanu tej drogi ale skoro jechaliśmy prawie 2 godziny to można sobie coś niecoś wyobrazić. W połowie drogi zatrzymujemy się na polanie przerwa na dyma. Dużo słyszałem o tych autach ze w terenie są najlepsze nie zniszczalne ale spoglądam pod maskę i pod auta na ramę i zawieszenie żeby zobaczyć jakim cudem to jeszcze jedzie, że nie rozleciało się nie przepołowiło się.


a wyglądało to mniej więcej tak. W trudniejszych momentach, obu rąk musiałam użyć do trzymania się czegokolwiek, bo można było wylecieć przez szybę z auta. Pasów nie było :)




wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 29.11.2015 22:00

DSCN6552.JPG

Jest po 16 parę fotek przy pomniku i ja już bym mógł w zasadzie wracać wszak jak już wcześniej pisałem (w innym opisie) nie mogę być długo w jednym miejscu bo jestem w gorącej wodzie kąpany. Niestety obiecałem Teresie ze jak wyjdziemy to ona zdecyduje kiedy schodzimy więc muszę cicho siedzieć i czekać na pozwolenie. Spoglądam co chwila w niebo i nic nie zapowiada żeby miało się rozjaśnić. W końcu po godzinie pada magiczne słowo idziemy na dół. Chwile wcześniej dzwonimy po transport. Dwa razy nie trzeba mi powtarzać od razu ruszam na dół.
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 01.12.2015 18:03

Idziemy ok. 100m i nagle ktoś włączył obraz. W ciągu bardzo krótkiej chwili mgły nad nami się rozstąpiły i widać było słońce natomiast pod nami w dolinach było może chmur które powoli znikało. Przez chwile staliśmy jak wryci , potem oczywiście wracamy na Popa, idziemy parę kroków i nas zamurowało. Spoglądam w dół a tam widmo brockenu
https://pl.wikipedia.org/wiki/Widmo_Brockenu
Widok do około imponujący wszystko widać tz. Góry Rodniańskie w Rumuni, Howerle , Świdowieć z Bliznicą, Krócej będzie napisać czego nie widać. To było coś odlotowego. Będąc np. w Tatrach któryś raz z rzędu to ma się mniej więcej wiedze jak góry wyglądają. Ja wybierając się w Marmarosy nie oglądałem dokładnie zdjęć żeby zostawić to co najlepsze na koniec wycieczki więc nie miałem za bardzo pojęcia jak tam jest .
tercja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 232
Dołączył(a): 27.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tercja » 01.12.2015 21:01

I biegusiem z powrotem na szczyt :) Ależ ja energii nagle dostałam! Jest to cudowne, gdy jesteś gdzieś w górach pierwszy raz, tracisz już nadzieję, a tu nagle, niespodziewanie, chmury się rozstępuja, a Twoim oczom ukazują się cudownie bajeczne krajobrazy! Oczy zachodzą wtedy łzami ze wzruszenia. No przynajmniej ja tak mam. Będąc kiedyś w Zakopanem, wjechałam pierwszy raz na Kasprowy kolejką, tak poprostu turystycznie. Było jeszcze trochę śniegu i morze chmur. I wtedy też chmury się nagle rozstąpiły, a moim oczom ukazało się coś tak wspaniałego i nieoczekiwanego, że łzy mi ciurkiem leciały. Nigdy tej chwili nie zapomnę. Był to moment, który sprawił, że zakochałam sie w górach :)
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 13.12.2015 22:47

...
DSCN6555.JPG

DSCN6557.JPG
widmo
:mrgreen: :smo: :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen:
DSCN6558.JPG
dzisiejszy cel

DSCN6559.JPG

DSCN6563.JPG

DSCN6566.JPG
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 15.12.2015 13:55

...
Załączniki:
DSCN6568.JPG
DSCN6571.JPG
DSCN6573.JPG
DSCN6576.JPG
DSCN6577.JPG
DSCN6578.JPG
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 19.12.2015 17:36

...
Załączniki:
DSCN6583.JPG
DSCN6585.JPG
DSCN6588.JPG
DSCN6591.JPG
Panorama 3.JPG
Panorama 2.JPG
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 19.12.2015 17:43

DSCN1083.JPG

DSCN1088.JPG

Dobra tyle dobrego . Będziemy się zniżać , wszak za chwile będzie taxi a my jeszcze na górze.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ukraina - Україна



cron
Ukraina- Góry I Pagórki - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone